Klaar voor de start van 12e Lions Rottemerenloop Antilope klaar voor Langs de Gouweloop Gladde Polderloop - skeelertocht afgelast Jeugd Groeneweg weer het veld in Flyers dames 1 blijft winnen Kleine winst voor Kwiek Vier TOOS-turners in de race voor NK Openingsrit Tourclub Zevenhuizen *80 Ruime winst TZM pagina 8 Hart van Holland/28 februari 2001 Basketbal Door Sylvia van Doornen Zevenhuizen - Op zaterdag 24 februari werd voor het gemeentehuis het startschot gelost voor de Lions Rottemerenloop. Het jaarlijks terugkerende evene ment werd voor de 12e keer georganiseerd door Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle. De deelnemers konden zich verheugen op een zonnige loop. Want ondanks het feit dat het die dag behoorlijk fris was in de buitenlucht, scheen de zon en dat moet de 311 deelnemende sportievelingen zeker hebben gestimu leerd om tot een sportieve prestatie te komen. De winnaars van de 12e Lions Rottemerenloop, ver deeld over 9 categorieën: 5 km heren: Arie Visser, Krimpen a/d IJssel (17 min. en 27 sec.), 5 km dames: Sonja Klein, Boskoop (19.19); 10 km heren: Richard Hendriks, Rotterdam (35 min.), 10 km dames: Marjan Spolder, Amersfoort (44.26) 21 km senioren heren: Jeroen Grooten,Rotterdam (1.15.33); 21 km senioren dames: Nienke van Zorgen, Den Haag (1.29.52); 21 km veteranen heren: Amant Aoemrav, Bergschenhoek (1.17.19); 21 km veteranen dames: mevrouw Gouds waard, Papendrecht (1.40.45); 21 km heren veteranen 2: de heer Denne.Spijkenisse 1.27,25). De opbrengst van de loop bedraagt circa ƒ4000,- en komt geheel ten goede aan het Ronald Mc Donald Fonds en de Stichting Kinderhulp Roemenië. Waddinxveen - Het heeft nog wat voeten in de aarde, zowel leterlijk als figuurlijk maar S.C. Antilope is precies op tijd klaar om de deelnemers op 4 maart aan de Langs de Gouwe loop, in hun nieuwe onder komen te ontvangen. De laatste weken is vooral hard gewerkt om het buitenterrein weer op een atletiek accomodatie te laten lijken en niet op een bouwput. Dit lijkt aardig te gaan lukken Als het weer de laat ste week mee wil werken kan het straatwerk gereed komen. Omdat er toch gebouwd werd zijn gelijk ook enkele andere zaken opgepakt Zo is er een nieuwe vangkooi geplaatst voor de werpnummers en is er een verrijdbare overkapping over het springkussen geplaatst, zodat dit niet meer zoveel te lijden heeft onder de weersomstandigheden. Al met al zijn ze klaar voor de generale repetitie van de officiële opening die een weekend later plaats zal vinden. Omdat het eigen gebouw niet groot genoeg is om de verwachte 300 deelnemers van voldoende kleedgele genheid te voorzien, is een beroep gedaan op de buurverenigingen, schietvereniging en tennisvereni ging Waddinxveen. Al met al zijn de randvoorwaarden goed om er komende zondag een mooie wedstrijd van te maken. Er ligt een mooi snel parcours en als de weersom standigheden mee willen werken kunnen ze vooruit kijken naar opnieuw snelle tijden, en voor alle deel nemers een goede testmogelijkheid voor de conditie na de lange donkere winter. Hazerswoude-dorp - Afgelopen zondag werd de tweede polderloop van het seizoen gelopen. De weergoden waren de organisatie niet goed gezind. Vanwege gladheid moest de organisatie zelfs besluiten de skeelertocht af te gelasten. Ook voor de lopers waren de omstandigheden verre van ide aal. Toch namen ruim tweehonderd atleten sneeuw en hagel voor lief en trokken de besneeuwde polders rond Hazerswoude-dorp in. De slechte omstandigheden zorgden ervoor dat de tijden over het algemeen minder goed waren dan in eerdere edities van de loop. Daar om was het des te opmerkelijker dat Bert Koster het parcoursrecord op de vijf kilometer wist te verbete ren. De atleet van AV'47 liet een tijd van 16.03 note ren en was daarmee drie seconden sneller dan het record van Jan de Jonge. De anderhalve kilometer werd wederom eenvoudig gewonnen door Erik-Simon Strijk. Waar hij vorige maand het parcoursrecord nog tot op enkele secon den wist te benaderen, kon hij deze keer geen serieuze aanval op het record doen vanwege de slechte omstandigheden. Opmerkelijk op deze afstand was de prestatie van de 10-jarige Danny Smits die brutaal de derde prijs voor zich opeiste. Ook op de halve marathon enkele verassende uitsla gen. Bij de dames werd de zegereeks van Nel van den Hengel verassend beëindigd door Corine Slin gerland. De Waddinxveense atlete won in een tijd van 1.43.27 en bleef Nel daarmee bijna vijf minuten voor. Bij de heren bleef de overwinning wel in Hazerswoude. Harm van Bruggen was wederom niet te kloppen en klokte 1.20.57. Volgende maand wordt de derde polderloop van het seizoen gelopen. Deze vind plaats op zondag 25 maart. Voetbal Zevenhuizen - Groeneweg Al had vanaf het begin in de uitwedstrijd tegen koploper TOGB Al het betere van het spel. Dankzij mooi aanvalspel en goed verdedigingswerk werd de tegenstander gedeclasseerd: 0-7. Groeneweg Cl speelde uit tegen Ommoord C2 een van zijn beste wed strijden. Een snelle achterstand werd door een mooi ingeschoten vrije trap ingehaald. Na rust liet Cl veel kansen onbenut. Na wat missers in de verde diging werd het na rust 3-1 maar er bleef gevoetbald worden. Toch was de achterstand te groot en kon het tij niet meer gekeerd worden: 4-1. Dl speelde thuis tegen Berkel D2 een prima eerste helft. Berkel liep achter de feiten aan; ruststand 2-0. Na rust en wind tegen kwam er meer weer stand en door een penalty werd het 2- 1. Door een counter van Dl, afgerond met een doelpunt werd een verdiende overwinning van 3-1 behaald. Na een matig begin begon Groeneweg E4 langzaam in het spel te komen. In de uitwedstrijd tegen Sportlust E8 ging E4 met een 3-0 voorsprong de rust in. Na rust werden nogmaals vier kansen benut zodat er met 0-7 gewon nen werd. Qroeneweg E5 speelde uit tegen een Stolwijk E4 een goede wedstrijd. Er werd hard gewerkt maar Stolwijk was te sterk. Er werd uiteindelijk met 9-2 verloren. El speelde uit tegen mede koploper Nieuwerkerk E3. Het was een spannende wedstrijd. Het bleef lang 2-2 maar op het eind van de wed strijd werden de punten verspeeld. Eindstand 4-2. In een gelijkopgaande wedstrijd behaalde Groeneweg F1 een prima overwinning in de uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk F3. F1 was toch iets ster kers dan de tegenstander zodat er werd gewonnen met 1-2. Na lang gewacht te moeten hebben speelde Groeneweg F2 een goede wedstrijd tegen Nieuwerkerk F7. Nadat er tegen een achterstand was opgelopen werd deze keurig omgebo gen naar een 2-1 overwinning. Groeneweg F4 speelde thuis tegen Boszoom F3 een slechte eerste helft. Met 0-7 ging de rust in. Nadat er flink gesproken was in de rust was het voetbal hierna beter. Er werd tegenge- scoord maar de einduitslag werd bepaald op 1-8. Groeneweg F3 speelde tegen Donk F2 een wedstrijd die eigenlijk geen wed strijd was. Donk was een paar maat jes te groot: 0-13! Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 orga niseert op zaterdag 3 maart de openingrit, een rit voor zowel het sportieve gezins als voor de fanatieke fiet ser. De route is uitge- pijld en de deelnemers kunnen kiezen uit ver schillende afstanden, te weten 25, 50 en 75 kilo meter. De starttijd zijn van 9.00 tot 12.00 uur. Starten en inschrijven kan bij De Roerdomp aan de Tweemanspol- der 12. Waddinxveen - Flyers Dames 1 had meer moeite met Argon dan de uitslag deed vermoeden. Prachtige overwinning van Jon gens Kadetten 1Winst was er ook voor Jongens Junioren 1. Nipt ver loren werd er door Meisjes Junio ren 1. Dames 1 had veel moeite met het fysiek spelende Argon uit Mijd recht. De bezoekers waren nog steeds zonder winstpunten en probeerden met alle middelen om de eerste winstpartij in Waddinx veen te behalen. De eerste helft ging redelijk gelijk op, met Flyers als de betere ploeg. Alleen de geruststellende voorsprong wilde maar niet lukken. Ruststand 31-24. De tweede heflt bleef tot de tiende minuut een kopie van de eerste. Hierna maakte Flyers zich op voor een tussensprint. De verdediging werd strakker en feller georgani seerd, de aanvallen met meer overleg en dit resulteerde in een 25- 5 scoren. Dit leidde er toe, dat er toch nog een ruime overwin ning werd behaald. Uitslag 63-37. Topscoorder: Anita van Unen met 18 punten. Susan Snippe werd in haar afscheidswedstrijd goede tweede met 15 punten. De wedstrijd van het weekend was die tussen Jongens Kadetten 1 en Jumpers. Reeds driemaal stonden beide ploegen tegenover elkaar en driemaal was Jumpers te sterk, maar steeds met minder verschil. Zaterdag echter troffen de Hagenaren een dubbel gemoti veerd en in vorm verkerend Fly- ers-team tegenover zich. De eer ste helft was nog voor Jumpers (36-40), alhoewel toen al duidelijk bleek dat de jongens van coach Rene Oudijk de betere ploeg was. In de tweede helft liet Flyers dit ook tot uitdrukking komen in de scores. Een uitstekende afmaker. Sebastiaan Overdam, die steeds werd vrijgespeeld door zijn team genoten, was te veel van het goede voor Jumpers. Uitslag 77- 69. Topscoorder: Sebastiaan Over dam met 47 punten! Jongens Juni oren 1 had in Lokomotief een makkelijke tegenstander. Ondanks dat deze ploeg hoger geklasseerd was werd een monsteroverwin ning geboekt. Uitslag 101-54 Tops coorder: Sebastiaan Overdam met 27 punten. Meisjes Junioren 1 tegen Team Ten Dreamers was een spannende wedstrijd. Beide teams deden niet voor elkaar onder en pas bij het eindsignaal was de winnaar bekend en dat werd Team Ten Dreamers. Uitslag 38-39. Tops coorder: Marinda Hoogenberg met 14 punten. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft de thuiswedstrijd tegen BOK 1 (Bodegraven) met 6- 4 gewonnen. Kwiek, dat na de 8-2 winst vorige week op Nileta, opti mistisch aan de wedstrijd begon, ging voortvarend van start. Wim van Wageningen, Ronald Verboon en Cees Vos wonnen hun eerste enkelspel en brachten Kwiek op een 3-0 voorsprong. Daarna ging het weliswaar moeizamer, maar Kwiek gaf de voorsprong niet meer uit handen. Wim van Wage ningen bleef ongeslagen, Ronald Verboon won twee partijen en Cees Vos scoorde één keer. Kwiek gaat hierdoor, in de le klasse van de afdeling Holland West, voor zichtig aan de leiding. Kwiek 2 won de thuiswedstrijd van het Haastrechtse TOP 3. Jac ques Brand was de sterke man en bleef ongeslagen, Paul van der Hart en Adri Berckenkamp won nen beiden twee partijen. Ook het dubbel was voor Kwiek waardoor de wedstrijd in 8-2 eindigde. Kwiek nestelt zich hiermee op de tweede plaats van de tweede klas se promotie van de afdeling Gouda. Kwiek 3 won met overtuiging de uitwedstrijd van het Goudse 1SV-. Martien van Klink, en Leon Bouw man bleven ongeslagen, Hans van der Drift moest een punt toege ven. Eindstand 1-9. In de klasse 2- degradatie blijft Kwiek hierdoor stevig op de tweede plaats staan. Winst was er eveneens voor Kwiek 7 (2-8 in de uitwedstrijd tegen het Bleiswijkse Combat 4) en Kwiek 11 (4-6 in de uitwed strijd tegen het Goudse Vrienden schaar 21). Moerkapelle - In de uitwedstrijd tegen het lagergeplaatste TOP 2 uit Haastrecht heeft het eerste team van TZM een ruime overwin ning behaald. Ad van Heijningen en Guus van Amerongen, die op dit moment de goede vorm te pak ken hebben, wonnen 3 partijen. Dico Bac zag geen kans een partij te winnen. De dubbel werd gewonnen waardoor de einduit slag 3-7 voor TZM werd. Door dit resultaat draait het team goed mee in de bovenste regionen. Team 2 speelde thuistegen Kwiek 6 uit Waddinxveen. Het werd een 6-4 overwinning. Coerd van Kasteel en Patrick van der Meer wonnen beiden 2 partijen. Sander van der Meer won dit keer een partij. De dubbel werd gewonnen. Het 3e team speelde een uitwed strijd tegen Ilac 7 uit Gouda. Het werd een teleurstellende neder laag. Simon Wondergem en Bart Klos wonnen beiden maar 1 partij. Anne Duursma won geen partij. Ook verloor men de dubbelpartij. Na een goede serie winstpartijen is dit een uitglijder. Team 4 speelde een thuiswed strijd tegen koploper Gouda 4. Gerard Reijm won 2 partijen. Hans Hol en André Te Paske wonnen 1 partij. De dubbel ging deze keer ook verloren waardoor de einduit slag 4- 6 in het voordeel van Gouda werd. Turnen Beverwijk/Waddinxveen - Zater dag 24 februari is in Beverwijk de eerste voorwedstrijd gehouden als voorbereiding op het NK. In deze wedstrijd konden de jongens tegelijkertijd strijden om het Regionaal kampioenschap Noord Holland. Er werd geturnd in de niveaus 7, 6c en 5c. Van TOOS namen 8 jongens aan de wedstrijd deel. In niveau 7 was dit Timo Gras. Hij draaide een redelijke wedstrijd en werd 9e. Lesley van Hof en Sander de Graaff turnden in niveau 6c. Voor Lesley het eer ste jaar in dit niveau. Hij had een goede sprong en een voltige oefe ning die beter was dan de vorige keer. Sander liet zien wat hij kon. Hij bleef voortdurend in de buurt van nummer 1 maar kon hem net niet verslaan. Met een uitstekende 2e plaats gaat hij dan ook door naar de tweede voorwedstrijd. In niveau 5c kwamen vijf jongens voor TOOS uit. Voor Bas van Agten en Dennis van Hof was dit de eerste NK voorwedstrijd in 6c. Zij turnden allebei een goede wed strijd maar konden zich niet plaat sen voor de volgende ronde. Menno Versluis turnde een fan tastische wedstrijd. Zelfs de afsprong van de rekstok was tot stand. Hij werd zevende en kan door naar de volgende ronde. Dit geldt ook voor Daan Vermeij en Wouter de Graaff. Daan blesseer de tijdens de vloer zijn knie. Hier had hij gedurende de wedstrijd behoorlijk last van. Hij eindigde toch op een mooie 5e plaats. Wou ter haalde op alle toestellen mooie cijfers, eindigde als 2e, en kan weer een mooie zilveren medaille toevoegen aan zijn prij- zenkast. De tweede voorwedstrijd wordt op 17 maart gehouden w Zwijndrecht.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8