Felicitaties voor Vooijaarscon- 100-jarige op 9 maart T riplettekampioen- schap Jeu de boules Opera Jubileum concert Die Gouwe Sanghers Revanche dames 1 Gouwestaete bij Polar Bears - cert Concordia Slechte vangst HSW Hart van Holland/7 maart 2001 pagina 13 een ging naar rinnr Svlvia van Doornen Waddinxveen - Op vrijdag maart vierde mevrouw Adrian dementia van der Salm in huize Souburgh haar hon derdste verjaardag. Een echte mijlpaal, en velen maakten dan ook van de gelegenheid gebruik haar de hand te schudden. Ook burgemeester Jonk man en zijn echtge note waren van de partij. Mevrouw van der Salm genoot zichtbaar en maakte liefst met iedereen even een praatje. Mevrouw Van der Salm werd in Rijswijk als oudste in boerengezin geboren en als zesjarige kostschool Scheveningen. Later deed zij de naaischool in Delft. Eenmaal van school hielp zij haar vader j het kaas maken en ontfermde ze zich over haar vele broertjes en zusjes. Na de oorlog besloot zij weg te gaan en aanvaardde zij de functie van huishoudster en van de priester' bij een pastoor in Frankrijk. Ze verbleef 24 jaar in Waddinxveen - De Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) hield afgelopen zater dag de achtste wedstrijd voor de winter competitie. Onder omstandigheden die de naam van deze competitie eer aan doen, werd gevist in de Oude Rijn nabij Alphen. De vangst was zeer slecht. De tien vissers vingen gezamenlijk net aan 4 kilo witvis. Het laagste totaalgewicht in deze competi tie tot nu toe. Winnaar werd A. van Leeu wen met 1.420 gram, op de tweede plaats eindigde J. Verhoef met 860 gram. Derde werd M. Reichard met 610 gram. Vierde en vijfde werden H. de Kwaadsteniet en M. van Leeuwen met 440 respectievelijk 380 gram. t nog twee wedstrijden te gaan is de stand aan de kop: 1. A. van Leeuwen 27.090 Sram, 2. H. Kraan 23.560 gram, 3. M. Rei chard 20.750 gram, 4. M. van Leeuwen 20.160 gram, 5. J. van Elswijk 17.430 gram. Zaterdag wordt de negende wedstrijd gevist in de Amstel. Vertrek vanaf het stati on NS om 06.30 uur. de Midi - de streek tussen Toulouse en Bordeaux- en was eigenlijk in de ver onderstelling haar verdere leven in Frankrijk door te brengen. Toch kwam mevrouw Van der Salm na het overlijden van de pastoor terug naar Neder land. Als zeventigjarige deed zij dit niet van harte, want alles was zo klein hier! Eerst woon de ze bij haar zuster in Waddinxveen en in 1975 kwam er een kamer voor haar vrij in huize Souburgh. Opmerkelijk is dat mevrouw Van der Salm de Franse taal altijd goed heeft bijgehou den. Helaas lukt het lezen tegen woordig niet meer, maar ondanks dat haar gehoor sterk is achteruitgegaan, luistert ze graag naar muziek. Met twee van haar zusters die in Wad- 1 dinxveen wonen, diens echtgenoten en kinderen heeft zij een goed contact. Maar ondanks dat zij het in Souburgh goed naar haar zin heeft, gaat haar hart nog altijd uit naar Frankrijk waar zij toch de mooiste jaren van haar leven door bracht. Boskoop - Op vrijdag 9 maart geeft de christelijke muziekvereni ging Concordia Boskoop het jaar lijkse voorjaarsconcert. Dit keer in de Plantariumhal aan de Duits- landlaan op het ITC terrein. Het orkest, voor het eerst onder lei ding van dirigent Coen van 't Hof brengt daarbij een programma waarbij de invloed van de nieuwe dirigent niet alleen waarneembaar maar evenzeer duidelijk hoorbaar is. Er is tot een programma geko men waarbij de kwaliteit voorop staat maar wel gekoppeld aan de huidige bezetting. Zo kan de ware muziekliefhebber ondermeer gaan genieten van het altijd mooie "Cri- mond" in een arrangement van Herman Oldenstyi. Drumband De drumband van Concordia heeft zich het laatste half jaar ontwik keld tot een pure slagwerkgroep. Onder leiding van tamboer maitre Peter Werther en instructeur Patrick Wognum wordt daarvoor een groot assortiment aan slag werkinstrumenten bespeeld. Als klassieke drumband worden tij dens dit voorjaarsconcert voor de pauze "L' Expert Tambour" en "Bagatella" ten gehore gebracht. En na de pauze de slagwerkgroep nieuwe stijl met ondermeer "Back tot Bozzio", Tenor Madness" en To the Roots". Het concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. kerkdiensten - I I maart loskoop Waddinxveen - Dinsdag 27 februari is een aantal par tijen gespeeld voor het kampioenschap triplette van de jeu de boulesvereniging. Links en rechts werden enige stevige tikken uitgedeeld, wat tot enige verras sende uitslagen leidde. Na 6 partijen is er 1 team nog ongeslagen en zijn er 5 teams die 4 van de 6 wedstrij den hebben gewonnen. Dit geeft de volgende stand te zien. l.Jan Kooistra en Leen en Andries Roos 5-5- 44+; 2.Elly Nieuwland, Piet van der Made en Wout Versluis 6-4-23+; 3 .Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling 6-4-19+; 4.Peter Rube- ling, Ton en Jopy Hulskamp 6-4-16+; 5. Alex van Ofwe- gen, Hans van Woudenberg en Arnold Janssen 6-4- 15+; 6. Hans Cammeraat, Roy Hulskamp en Jasper v. Winkel 6-4-7+; 7. Edward Springer, Toon van der Velde 6-3-4+; 8. Toos Wubben, Stephan Tabben en Erik-Jan Hoogendoorn 5-2-1+; 9. Imca Matla, Hanna de Wilde en Corrie Monster 6-2-12-; 10. Corry 't Hart, Cees Voskuilen en Jan Lapair 6-2-36-; 11. Rob, Fred en Ron van Dijken 6-1-26-; 12. Willem Hendriks en Neel en Pieter van Oosten 6-0-55-Dinsdag 6 maart wordt weer een wedstrijdronde afgewerkt, nu in de discipli ne 4 tegen 4. Boskoop/Waddinxveen Vrijdagavond 23 maart is er een opera-jubileumconcert van Die Gouwe Sanghers in de Ontmoetings kerk aan de Groenvoorde. Medewerking wordt verleend door de sopraan Margaret Roest, de tenor Adrian Folea en de orga nist/ pianist Marijn Slappendel. De algehe le leiding is in handen van de dirigent Jeroen Bosman. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.15 uur open. De toe- gangprijs bedraagt 20,-. Kaarten zijn tele fonisch bij onderstaande koorleden te reserveren en zolang de voorraad strekt: 's avonds aan de kerk. Waddinxveen: Leo Verweij, Kon. Wilhelm- inasingel 77, tel. 0182-612623. Boskoop: Willem van Leeuwen, Noordeinde 255, tel. 0172-214338. Hazerswoude: Bertus Men ken, Van Scorelstraat 12, tel. 0172-588223. Benthuizen: Edwin Brouwers, Rotterdam- baan 35, tel. 079-3317326. Waterpolo Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zaterdag won dames 1 van Gouwestaete in het bloedhete zwembad Aqua Indoor te Ede met 6-7 van Polar Bears en nam daar mee revanche op de slordige thuisnederlaag met 8-11 veertien dagen geleden. Dames 1 tegen Polar Bears Als..., ja als de dames van Gou westaete in het begin van de wed strijd hun schoten op het doel van Polar Bears wat zuiverder hadden gericht, dan hadden ze een makkie gehad. Nu bleef Polar Bears in de race en maakten de Waddinxveensen het zich enorm moeilijk. De wedstrijd bleef daardoor uiterst spannend, doch het spelniveau zakte naar een bedenkelijk peil. Maar als je wint mag je niet zeuren! In de eerste periode kreeg Polar Bears geen centimeter ruimte en creëerde Gouwestaete de ene kans na de andere. De ploeg van Jim van Es stond halverwege met 0-2 voor door doelpunten van Sandra Berc- kenkamp uit een overtalsituatie en een schitterende omhaal van Petra Meerdink. Als het toen, 0-5 had gestaan, had Polar Bears niets te zeggen gehad. Doch, zoals zo vaak, de Edesen maakten de aansluittreffer en dat was het sig naal van een hele moeilijke wed strijd. Begin tweede periode werd het zelfs 2-2, doch Natascha Baat- je scoorde 2-3. In deze periode vielen de meeste doelpunten. Na de 3-3 scoorde Hanneke Kappen 3-4 en Marion van Hooft 3-5. Polar Bears bleef aansluiten en na 4-5 bracht Ellen van der Weijden de stand halverwege de wedstrijd op 4-6. In de derde periode lukte bij Gouwestaete niets meer. Polar bears kwam op 5-6 en nadat de Hanneke Kappen een viermeter tegen de paal knalde, brachten de Edesen de stand weer in even wicht; 6-6. Het geringe aantal wissels bij Gouwestaete deed hen ook nog bijna de das om. Inmiddels was Mirjam via een ver meende foute terugkomst na een P-tje al vroeg eruit gewerkt en ook Gillian van den Berg ontging haar lot van uitsluiting niet. Hiervoor had zij echter wèl de 6-7 winst vei lig gesteld en staat Gouwestaete weer met drie punten los van de concurrentie. Zaterdag 10 maart spelen heren 1 en 2 uit tegen WVZ in zwembad De Veur te Zoetermeer. Heren speelt om 19.45 uur en heren 2 om 21.30 uur. Dames 2 is vrij. Zon dag 11 maart speelt dames 1 thuis in Gouwebad De Sniep tegen ZWV-Nereus 1 uit Zaandam. De wedstrijd begint om 16.00 uur. Crea-, hobby- en kunstbeurs in Anne Frank-centrum Waddinxveen - Zaterdag 10 maart is er van 10.00 tot 16.30 uur een Crea-, hobby- en kunst beurs in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. De entree bedraagt ƒ5,- Kinderen tot twaalf jaar betalen ƒ2,50. Voor meer informatie: telefoon 020-6425871. Zomerkinderkleding- beurs in het Zuidhonk Waddinxveen - Op maandag 19 en dinsdag 20 maart wordt de zomerkinderkledingbeurs gehou den in het Zuidhonk. De inname van de kleding is maandag van 19.00 - 21.00 uur en dinsdag van 09.00 uur - 10.30 uur. De kleding moet schoon, heel en enigszins van deze tijd zijn, in de de maten 92 t/m 182. De verkoop is dins dag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Voor meer informatie: Hilda van der Sloot, telefoon 0182-610819 of Hanny de Vries, telefoon 0182-617889. Kunst van 1880-1920 bij de NVVH Boskoop - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Boskoop zal mevrouw van der Poel op dins dag 13 maart een lezing geven over symbolisme en Jugendstil of Art Nouveau. Ondermeer kan kennis gemaakt worden met wer ken van kunstenaars uit de perio de 1880-1920. De avond wordt gehouden in de Brug, aanvang 20.00 uur. Niet-leden betalen ƒ5,-. Orgelconcert in de Brugkerk Waddinxveen - Organist John Propitius geeft een improvisatie concert op het uit 1805 stam mende Smit orgel in de Brugkerk. Hij improviseert over bekende psalmen en geestelijke liederen. Voor het concert begint kunnen de concertbezoekers verzoeken indienen. John geeft voorafgaand aan het concert toelichting over de te spelen werken, bijvoorbeeld de stijl, de vorm, enzovoort. Aanvang 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. ledereen is welkom. Open Dagen bij Erkend Hoveniers Waddinxveen/Boskoop - Als lid van de Stichting Erkenningen Hoveniers organiseren Groen- groep tuinarchitecten en hove niers uit Boskoop en G.J. Wijs man Tophoveniers uit Waddinxveen open dagen ter gelegenheid van de Mijn Tuin Hoveniersactie. Tijdens deze open dagen kunnen tuinliefheb- bers bij Groepgroep op zaterdag 10 en 17 maart en bij G.J. Wijs man uitsluitend op zaterdag 17 maart, zich van 10.00 tot 16.00 uur vrijblijvend laten infomreren over de professionele werkwijze van de Erkend Hovenier. Line-dance in De Boog Waddinxveen - Line-dance is op dit moment populair. Het is een ontmoetingsactiviteit waaraan men ook individueel kam deelne men. Op diverse plaatsen in Waddinxveen wordt al line- dance georganiseerd, maar tij dens de open dag die in septem ber vorig jaar werd gehouden in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 is gebleken dat er ook in Waddinxveen-Noord veel interesse is voor een derge lijke activiteit. Hierop hebben het bestuur en de vrijwilligers- raad van De Boog besloten line- dance voor beginners ook in De Boog te gaan organiseren. Deze inloopactiviteit ging van start op dinsdagavond 6 maart. Vanaf deze datum is de dansvloer wekelijks van 19.00 tot 20.00 uur beschikbaar voor de kinderen van 8 tot en met 14 jaar. Entree ƒ3,- per keer. Van 20.30 uur zijn jongeren vanaf 15 jaar aan de beurt, zij betalen ƒ5,-. Waddinxveen KX.kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 13 mjart 19.00 uur dienst; zaterdag 10 "laart 19.00 uur dienst in Ontmoe- 'ingskerk; zondag I I maart 11.15 uur dienst in Ontmoetingskerk. Geref kerk 9.30 uur ds P.A.C. Bon- gers Herv. kerk 10.00 uur ds C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds E Brink en 14.00 uur ds E. Brink sarnen met de gemeente van Gouda jijde Stjanskerk te Gouda. Ge Rank 10.00 en 18.30 uur ds M. Boer. Herv. Gem. 9.30 uur ds R. de Reu- ,er: 18.30 uur ds J.A. van Hooijdonk. Ge Stek 9.30 uur ds J.A. van Hooij donk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- ear; 18.30 uur ds J.A. van Hooij donk. Wiiz. Prot Gel. Gem. 10.00 uur ds RA.I.M. Mikkers,Amsterdam. Gor.geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds G C den Hertog. Par°usia 10.00 uur D.Wijker |.K-kerk 9.30 uur dienst; zaterdag o maart 19.00 uur dienst.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13