Uitbreiding 'ongerenactiviteiten Twee promoties voor Schaakclub Waddinxveen Nationaal toernooi bij De Trekvogels Stepmarathon voor het goede doel Internationale vrouwendag en start boekenweek in bibliotheek Boskoop Pax Christie zoekt gastouders Hart van Hollaind/7 maart 2001 pagina 17 'adinxveen - Jongeren in de emeente Waddinxveen kunnen u twee avonden terecht bij de IP/JOP-bus. Daarnaast organi- t een jongerenwerker van de lichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland sportactiviteiten 'n sporthal De Dreef en is er een antal speelvoorzieningen aange- Het aantal mogelijkheden voor ongeren om zich zinvol te amuse ren binnen de gemeente is in de aatste maanden fors uitgebreid. Tof eind april staat de JIP/JOP-bus twee avonden in de week op het parkeerterrein bij zwembad de Sniep. Daarna, vanaf half mei, bezoekt de buurtsportbus ÈÈnmaal in de week een wijk om |te sporten met de jongeren. De jongerenwerker organiseert sport activiteiten in sporthal de Dreef. Darnaast legt de gemeente in diverse wijken speelvoorzienin gen aan zoals voetbaldoelen en een zithoek. JIP/JOP-bus De JIP/JOP-bus (Jongeren Infor matie Plek/Jongeren Ontmoetings Plek) staat in de periode januari/april 2001 elke maandag en zaterdag van 19.00-23.00 uur op het parkeerterrein nabij zwem- Rommelmarkt bad de Sniep. In de bus kunnen jongeren informatie krijgen over uiteenlopende onderwerpen, zoals scholen, sport, drugs, hulp verlening en gezondheid, maar ook andere jongeren ontmoeten voor een computerspelletje, een tijdschrift lezen of dansen op muziek van DJ Rik. Wegens het grote succes van de bus is vanaf januari jongstleden het aantal uren dat de bus in Waddinxveen aanwezig is verdubbeld. Buurtsportbus Rondom de buurtsportbus kan de jeugd onder leiding van een buurtsportwerker voetballen, hockeyen, badmintonnen en vol leyballen. Vanaf eind februari org- niseert een jonderenwerker van Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland sportactiviteiten in sporthal de Dreef. Speelvoorzieningen In 2000 is een begin gemaakt met de realisatie van een aantal speel voorzieningen zoals voetbaldoel tjes en een zithoek. Deze voorzie ningen zijn te vinden op de speelveldjes aan de Mozartlaan, de Heggewinde, de Herman Heijermanslaan en de Wingerd. Kiwanis Gouda - Zaterdag 10 maart organi seert Kiwanis Club Gouda een rom melmarkt aan het adres Vest 13-19 van 9.00 tot 13.00 uur. 'De gehele opbrengst is bestemd voor een goed doel. Overtollige inboedels, spullen en kleding, geschikt voor hergebruik zijn wel kom. Voor meer informatie kan men bellen: H.J.J. Overgaauw, telefoon 0180-6381 68 of W.P. Wildeman, tele foon 0186-602965. Waddinxveen - Het duurde don derdag 1 maart even voordat de onderlinge competitie (24ste ronde) kon beginnen Eerste werd jet jeugdzestal gehuldigd voor het kampioenschap in de vierde klasse na een uitzonderlijk spannende finale: drie zestallen met evenveel matchpunten, maar bet vijfde had de meeste bordpun- 'en door een dikke overwinning Groensvoorde 6, de belangrijk ste rivaal. Hier gebeurde de huldi ging door de voorzitter. Aangezien hijzelf een vaste speler is van het tweede, dat al de vorige week kampioen was geworden, hield de Penningmeester de huldiging van bet tweede. het bekertoernooi moesten vier partijen gespeeld worden, "aar daarvan werden er twee uit gesteld wegens afwezigheid. Wim Hennink won met zwart van Henny de Roodt; dat kan gebeu- ren. Maar Marco de Bruijn ving een pionoffer van Hans van Woud- 'oerg, om open lijnen te krijgen, bekwaam op, won nog een tweede Pj°n en in de slotstelling had Marco de open lijnen voor de zware stukken. Eduard Philipse "eeg in de gevyone competitie ^ig overwicht tegen Laurens 'fors, mar vergiste zich in een ''wikkeling en verloor, tot verha ag van veel clubgenoten. Biniam /avid kreeg van Jan van der Born een offer te bestrijden, maar dat aller sloeg niet dor: punt voor niam. Arie Kardol won in de tijd- ^odfase van Wim van Os, die een denkbeeldige matcombinatie "ajoeg en ten slotte door de klok Boskoop - Midgetgolfvereniging De Trekvogels houdt op zaterdag 10 en zondag 11 maart haar jaar lijks terugkerend nationaal toer nooi. De deelnemers zijn allen lid van de FNMB (Federatieve Nederland se Midgetgolf Bond) en komen uit alle hoeken van het land. Net als vorige jaren hoopt de vereniging op zo'n 160 inschrijvingen over twee dagen. Het is een toernooi over 4 ronden, tenzij de belangstelling zo groot is, dat er 3 ronden gespeeld gaan worden, dit in verband met de duur van het toernooi. Dit toernooi is het eerste grote nationale toernooi van het jaar in het land van het nieuwe seizoen. Voor veel spelers een kennisma king met elkaar na een lange winterstop. De aanvang is zater dag 10.00 uur en op zondag begint de wedstrijd om 9.00 uur. Iedereen is welkom. Benthuizen - De World Servants- Bolivia-groep heeft een grote actie op touw gezet. In een tijdsbestek van 24 uur wil de groep zoveel mogelijk rondjes steppen over een uitgezette route in Benthuizen om op deze wijze geld bijeen te steppen voor de bouw van klaslo kalen in Bolivia. De actie vindt plaats op 18 en 19 mei van 17.00 tot 17.00 uur. Het is de bedoeling dat er per team 24 uur lang een parcours rond Bent huizen steppend wordt afgelegd. Op vrijdag 18 mei starten om 17.00 uur ongeveer 24 steps bij De Bron. De tocht gaat via de Dorps straat en de Heerewegh naar de Nieuwe Hoefweg, via de Omlei- dingsweg naar de Albert Schweit- zerlaan. Vanaf daar steppen de deelnemers via de Dorpsstraat weer terug naar De Bron, waarna het rondje wordt herhaald tot het 17.00 uur de volgende dag is. Het team met de meeste rondjes is de winnaar en ontvangt een prijs. Langs de route bevinden zich con troleposten waar gestempeld moet worden. Bij het verenigings gebouw De Bron aan de Dorps straat 48 is de start en finish. Het is de bedoeling dat deelne mers zich laten sponsoren door familie, vrienden of andere men sen uit de naaste omgeving. Het streefbedrag is ƒ100,- per per soon. Daarnaast betaalt elke deel nemer ƒ10,- inschrijfgeld. Teams kunnen zich aanmelden bij Elise of Hanne Krijgsman voor een inschrijfformulier, telefoon 079- 3313775. 'ni van der Hoek profiteerde een vol punt van een reken- voor foutje door Arjen Hennink. In een heel wisselvallige partij won Ton Kuiper (voorlaatste fout) tegen Arie Versluis. Een eindspel met ongelijke lopers Peter van der Belt en Theo Goor liep remise. Dat gebeurde ook met moeilijk eindspel tussen Jan Muit en Ryan den Drijver en tussen Jaap van der Heiden en Adriaan van der Stare. Erik Hennink won soor de pionnensteling van Henk van Erk te verbrijzelen. Dirk van Offeren gaf een stuk weg tegen Evert Hildebrand en zag het niet meer terug. Joel de Roodt incas seerde een cadeau van een stuk en vervolgens de partij tegen Jan Kraijesteijn. Frido Ritter had tegen Jaap Smit een open konings stelling misschien kunnen verde digen, maar niet door een toren weg te geven. Kees Asscheman verzilverde in een toreneindspel tegen Gerard Torenbeek netjes een pluspion. Herman Verwaal organiseerde tegen Kees Alblas een sterke aanval en kreeg er nog een cadeau achteraan. Henk Erkelens bouwde tegen Her man van Offeren een overwicht op en rondde bekwaam af. Mourad Boussaid had het tegen Kees Klaassen moeilijk en ging het schip in. Ab Spelt stak veel tijd in zijn zetten tegen Jeroen van der Veen, maar zijn tegenkansen zagen er alleen leuk uit, terwijl zijn stukken niet goed samenwerk ten: ten slotte zette Jeroen mat. Stand aan de kop na herbereke ning: 1. Jansen, 2. R. Dannis, 3. Van Woudenberg, 4. Van Nieuker- ke, 5. H. de Roodt, 6. Philipse, 7. W. Hennink, 8. Ellers, 9. Van Put ten, 10. David. Het grote gat, ca; 180 punten, ligt tusen nrs. 4 en 5. Boskoop - De Boskoopse Vrouwen Raad organiseert samen met de bibliotheek op 8 maart een avond met 'vrouwen uit verschillende culturen'. De avond wordt geleid door Olga Orman, professioneel vertelster uit Aruba. Olga Orman is onder wijzeres geweest en is nu actief met het vertellen van verhalen voor vrouwen. Voor de pauze zul len 6 vrouwen iets vertellen uit hun jeugd aan de hand van een voorwerp uit het land van her komst. Deze 6 vrouwen zijn: Selma Özel en Songul Yapar uit Turkije, Saida Yachou en Rachida El Coul- fez uit Marokko, Asha Houssiün uit Somalië, en Osnat de Vries uit Israel, nu wonend in Boskoop. Na de pauze zal Olga Orman aan de hand van een bestaand verhaal uit de Arubaans cultuur persoon lijk herinneringen belichten. De Solidariteitswinkel Boskoop werkt mee aan deze avond met produc ten uit vrouwencoöperaties uit Zuid Afrika. Door de verschillende culturele achtergronden, met de verhalen en de versnaperingen, belooft het een kleurrijke avond te worden. De avond wordt gehouden in Bos koop bibiotheek aan de Babsloot 7. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. De entrée bedraagt ƒ6,-; kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek, Marieke Montenarie, 0172-213170 en bij de Vrouwen- Raad, mevrouw Heybroek, Belle fleur 13 in Boskoop. Stichting Pax Christi Kinderhulp zoekt ook dit jaar gastouders om kansarme Berlijnse kinderen ongeveer drie weken een fijne vakantie in een 'gewoon' Neder lands gezin te bezorgen. Om welke kinderen gaat het? Meisjes en jongens, in de leeftijd van ongeveer zes tot vijftien jaar. Soms is het een kind uit een kin dertehuis, een andere keer weer een kind dat zijn vertier moet zoe ken op een mistroostige binnen plaats van een 'huurkazerne', waarvan er zoveel zijn in Berlijn. Vaak zijn het ook kinderen uit éénoudergezinnen. Veel van deze kinderen is het normale gezinsle ven vreemd en zouden wij 'sleu telkinderen' noemen. Kortom, kin deren die het moeilijk hebben. In veertig jaar (zolang loopt deze actie) ondervonden duizenden Nederlandse gezinnen wat voor een Berlijns kind drie weken vakantie bij hen thuis kan beteke nen. Als een ander mens, bewuster, sterker, gaat het terug. Kan de situatie beter aan. Bevalt het beide 'partijen', dan bestaat de mogelijkheid het kind volgend jaar terug te laten komen. Hoe met het kind om te gaan? Als met je eigen kinderen. Gewoon in het gezin opnemen. Geef het de gezelligheid en de warmte die het in Berlijn tekort komt. Maar verwen het niet. Leer het de regels zoals die in het gezin gelden. Een standje mag best op z'n tijd, maar een aai over de bol of een knuffel hoort er zeker bij. En bij eventuele proble men kan men altijd terugvallen op de medewerker van Pax Christie Kinderhulp. Vakantieperiode 2001: van 29 juli tot en met 18 augustus Belangstelling gewekt? Neem aan contact op met één van onderstaande medewerkers voor meer informatie. "Uw hulp als gastgezin is dringend gewenst". Contactpersonen: Marian Sören- sen, telefoon 010-4511057 of Saressa van Waardenberg 010- 4503184. De Jol naar BinnenBand festival Hazerswoude-dorp - Zaterdag 17 maart gaat het christelijk jon gerencentrum De Jol met een groep 15-plussers naar het "BinnenBand festival". Het BinnenBand festival is een nieuw festival waaraan alleen Nederlandse bands en muzikan ten deelnemen. Het doel van het festival is het Nederlandse talent een podium te bieden en het publiek de mogelijkheid te geven om kennis te maken met heel veel verschillende bands. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Daniël of Irma, tele foon 0172-586635/230544. De groep vertrekt om 19.30 uur vanaf "de Jol". "De Jol" houdt op 7 april een actiedag, met onder andere een benefietconcert, een workshop en een veiling. Christelijk Jon geren Centrum "De Jol" is te vin- dén aan het Raadhuisplein 8. Nachttocht Benthuizen Benthuizen - De Stichting Evene menten Commissie Benthuizen organiseert op vrijdag 23 maart een Nachttocht. Het vertrek is om 19.00 uur bij partycentrum "De Tas". De deelnemers ont vangen aanwijzingen om, met hun eigen auto op een geheime locatie te komen. Hiervandaan maken de deelnemers, in groepsverband, een spannende wandeling van ongeveer 10 kilo meter, waarbij verschillende opdrachten moeten worden uit gevoerd. Bij terugkeer in De Tas is er een kop erwtensoep. De groep met het beste resultaat wordt beloond met een leuke verassing. Inschrijven kan met minimaal 3 personen, de kosten bedragen ƒ6,- per persoon; eigen vervoer is noodzakelijk. Voor meer informatie en aan melding: Gerard Commijs, Bee- laertspark 12, telefoon 079-34 11 000. Opgeven kan van 12 tot en met 16 maart, tussen 19.00 en 21.00 uur. Bijkomen bij koffiebar De Schuilplaats Benthuizen - Na een week school of werk is het tijd om bij te komen en dat kan op zater dag 10 maart bij koffiebar De Schuilplaats in de Bron aan de Dorpsstraat 42. Tafelvoetballen, tafeltennissen, biljarten, het kan allemaal. Ook is er gelegenheid om hangend op de bank 'oude en nieuwe contacten nieuw leven in te blazen'. De deuren gaan open om 20.00 uur en iedereen vanaf 14 jaar is wel kom. Audiovisueel schouw spel over het departe ment Sarthe Regio - Donderdag 15 maart presenteert de Alliance Francai- se Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer een audiovisueel schouwspel over het dparte- ment Sarthe (Loire-streek). Middels deze presentatie (met Nederlands commentaar) maakt de toeschouwer kennis met de streek die voornamelijk bekend staat om de 24-uurs races in de hoofdstad Le Mans. Dat de Sarthe, grenzend aan Bretagne, een zeer rijke geschiedenis heeft die onder meer is terug te vinden in de vele kastelen en landhuizen is minder bekend. Bovendien bezit het departement een indrukwekkend netwerk van rivieren en waterwegen (4000 kilometer), imposante staats bossen afgewisseld met een zacht glooiend coulissenland- schap, twee prestigieuze wijn gebieden (Jasnieres en Coteaux du Loir) en een charmante, gastvrije bevolking, karakte ristiek voor de Loire-streek. De presentatie wordt afgesloten met een streekgebonden hapje en drankje. Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden in: Het Atrium, Palthelaan 1 in Zoe termeer. Aanvang 20.15 uur, zaal open 20.00 uur. Entree: leden Alliance gratis op vertoon van de carte national A.F. Intro- ducÈs ƒ10.-. Hoera, Rick Heger 15 maart 4 jaar. I\lu mag hij naar school, écht waar. Papa en mama Jong gedaan en oud weer afgeleerd, pa is de 6 weken-grens gepasseerd. Succes! B.H. E.M. Buurvrouw Margreet is 12 maart jarig. Gefeliciteerd van Monique en Patrick Hoera! Jan Huurman 40 jaar. Het is echt waar! De Rozenstraat-Huurmannetjes ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 18! Wi

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17