•N LITI E BERICHTEN "1 j Arbeidsmarkt 2001 brengt vraag en aanbod bij elkaar De komst van de euro: het aftellen is begonnen! SANDERS flk .«SÉ deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Hans Caminada Hans Caminada ORQENZSUtN Waddinxveen c&t" t' TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 Derde editie grootste banenmarkt van Nederland Startersbeurs Openingstijden deel 2 - Hart van Holland/7 maart 2001 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze collega Wij zullen hem missen. Team, medezeggenschapsraad en Ouderraad van de Ï.J.P. Keijzerschool, Moerkapelle Met ontsteltenis geven wij kennis van het overlijden van de heer op donderdag 1 maart 2001 op 52-jarige leeftijd. De heer Caminada was een zeer gewaardeerde leerkracht van de Burgemeester I.J.P. Keijzerschool te Moerkapelle. Meer dan 20 jaar heeft hij daar voor de klas gestaan en blijk gegeven van zijn liefde voor het vak en voor de kinderen. Wij zijn hem dankbaar voor hetgeen hij voor het openbaar onderwijs in Moerkapelle heeft gedaan. Wij wensen zijn vrouw en kinderen en allen die hem dierbaar waren alle kracht toe om dit verlies te kunnen dragen. Zevenhuizen, 5 maart 2001 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, de secretaris, de burgemeester, C.A.H. Oosterhoff, l.s. drs. J.D. Westendorp 1 VIOLEN en PRIMULA'S Meststoffen, tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, zaai- en potgrond KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. LANDBOUWKALK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE A D V O A T N K N OOR Eenzijdig verkeersongeval: Een 38-jarige automobi liste is op donderdag 1 maart omstreeks 8.30 uur met een hersenschudding overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. De automobiliste reed over de Beijerincklaan in de richting van Moerkapelle. Door nog onbekende oorzaak raakte de automobi liste van de weg en kwam het voertuig op de kop in de rechterberm terecht. Verlaten plaats ongeval: Een 29-jarige automobilist uit Waddinxveen is op donderdag 1 maart omstreeks 8.40 uur doorgereden na een aanrijding. De automo bilist reed over de Henegouwerweg in de richting van Gouda. Bij een inhaalmanoevre door de Wad- dinxvener moest een 56-jarige automobilist uit OUdenbosch die uit tegenovergestelde richting kwam voor hem uitwijken naar rechts. Het voertuig raakte de buitenspiegel van de tegemoetkomende auto, waardoor de Waddinxvener de macht over het stuur verloor en tegen de rechter vangrail tot stil stand kwam. De Waddinxvener heeft vervolgens de plaats van het ongeval verlaten zonder zijn identiteit kenbaar te hebben gemaakt. De politie trof de auto mobilist aan op een boerderij in de omgeving. Ambulancepersoneel namen de man mee voor con trole naar het Groene Hartziekenhuis. Deze verliet het ziekenhuis voordat de politie hem kon verhoren. De man, onder invloed van alcohol, werd later in het centrum van Gouda aangehouden. Tegen hem is pro ces verbaal opgemaakt. Tevens werd zijn rijbewijs ingevorderd. Vrouw geslagen: Een 48-jarige fietsster uit Waddinx veen heeft aangifte gedaan van mishandeling op vrij dag 23 februari. De vrouw fietste over het Koningin Wilhelminaplein tegen het verkeer in in de richting van de Anna van Burenstraat. Ter hoogte van de videotheek reed een fietser uit tegenovergestelde richting. Deze sloeg de vrouw zonder aanleiding in het gezicht waardoor de vrouw ten val kwam. De vrouw liep letsel in het gezicht op. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling •Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek Albert Rousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis Emmapark 10 2595 ET Den Haag Tel. 070 - 383 14 45 ra Lepelaar 4 2751 CW Moerkapelle Mob. 06 - 22 93 41 79 1 "MAIL: INFO@ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSAN1TERS.nl Regio - 140 Bedrijven en instellingen presenteren woensdag 14 en donderdag 15 maart in Ahoy hun vacatures en opleidingen tijdens Arbeidsmarkt 2001. De jaarlijkse beurs voor baan, beroep en studie is daarmee nog omvangrijker dan voorheen. V raag en aanbod op de arbeidsmarkt hebben tijdens deze banenmarkt de kans elkaar op een persoonlijke, vrij blijvende manier te ontmoeten. Vorig jaar maakten 15.000 bezoekers daar gebruik van. Gelijktijdig met Arbeidsmarkt 2001 wordt ook de StartersBeurs gehouden. De toegang is vrij. Arbeidsmarkt 2001 richt zich op een brede doel groep: schoolverlaters, herintreders, werkloos-werk zoekenden, baanveranderaars, enzovoort. Verwacht wordt dat opnieuw duizenden werkzoekenden uit alle opleidingsniveaus het evenement zullen bezoe ken om zich te orilnteren op een (andere) baan en/of opleiding. Ruim 140 bedrijven en instellingen uit diverse secto ren zullen aan deze bezoekers hun vacatures, oplei dingen en informatie aanbieden zoals politie, bouw bedrijven, midden- en kleinbedrijf, gezondheidszorg, bemiddelingsbureaus, IT-bedrijven. Het zwaartepunt ligt vanzelfsprekend bij het vinden van geschikt per soneel: de juiste persoon voor het juiste bedrijf. Naast alle informatiestands zullen ook vakdemon straties van bedrijven en opleidingsinstituten, work shops en een beroepenzelftest bij het Arbeidsbureau onderdeel uitmaken van het programma. De beurs is een gezamelijk initiatief van Ahoy, het Arbeidsbu reau en KLIQ. Voor het tweede achtereenvolgende jaar vindt naast Arbeidsmarkt 2001 ook de StartersBeurs plaats, waar alles wat de beginnende ondernemer moet weten te vinden is. Deze succesvolle combinatie biedt de bezoekers een nog completer aanbod in beroepskeuzes. De beurzen Arbeidsmarkt 2001 en StartersBeurs 2001 worden gehouden in Ahoy Rotterdam. Ope ningstijden: woensdag 14 maart van 10.00 tot 22.00 uur en donderdag 15 maart van 10.00 tot 18.00 uur. De toegang is vrij. Hiep Hiep Hoera De €urof!?? Door Sylvia van Doornen Vorige maand heeft u in Hart van Holland het eerste deel kunnen lezen over de euro en dan vooral over de consequenties die het invoeren van deze nieuwe munteen heid met zich meebrengt. Consequenties waar we allemaal mee te maken krijgen! Deze maand hebben we het over de invloed van de euro op de prijzen van onze dagelijkse boodschappen. Gaan we hier straks meer voor betalen doordat onderne mers hun prijzen mogelijk naar boven af zullen gaan ronden? Deze vraag werd onlangs al door Tweede Kamerlid Crone van de PvdA gesteld tijdens de kamervragen over de euro. Hierna leest u kort samengevat het antwoord van Minister Zalm van Financiën. "De euro zal van wege de toenemende transparantie en concur rentie, in structurele zin juist een prijsdrukkend effect hebben. In een aantal sectoren zal bij de prijsstelling in euro om praktische redenen veelal gekozen worden voor nieuwe, ronde bedragen. In een aantal andere sectoren zal juist worden gezocht naar nieuwe 'psychologi sche' prijzen. En ook deze prijzen kunnen dus hoger of lager liggen dan het door 2,20371 gedeelde guldenbedrag. Er is echter voldoende prijsconcurrentie aanwezig om ongefundeerde eenzijdige prijsaanpassingen naar boven af te straffen. En de ondernemer die uit de euro een slaatje denkt uit te slaan, zou zich nog wel eens kunnen vergissen in de psychologie van de consument en de psychologische inzichten van zijn concurrenten die gunstigere prijzen hanteren." Volgens Minster Zalm zullen de prijzen van onze dagelijkse boodschappen naar verwach ting dus niet stijgen ten gevolge van de invoe ring van de euro. Toch blijkt de helft van de Nederlanders minder vertrouwen te hebben in de euro dan in de gulden. De belangrijkste reden voor het gedaalde vertrouwen in de euro vormt de negatieve berichtgeving over de dalende koers ten opzichte van de dollar. En daarnaast is er onder het publiek nog altijd de vrees voor ongunstige prijsontwikkelingen. Die angst blijkt minister Zalm nog niet doen heb ben verdwijnen...

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3