Rolling '90 heeft primeur in Neder land met 'roldansen' Groeneweg F3 behaalt eerste winst: 5-1 Nesselande in vijf sets langs Alcom/Capelle Uitgebreid deelnemersveld bij 33e Langs de Gouweloop Flyers dames 1 op karakter naar overwinning TOOS 1 eerste in turncompetitie Jeugd Kwiek goed op dreef pagina 8 Hart van Holland/7 maart 2001 Door Karin Jongkind Moerkapelle - Vermoeid, maar uiterst voldaan sloten de leden van Rolling 90 afgelopen woensdag hun eerste trai ningen in het solo- en paar-roldansen af. Twee dagen van keihard werken onder de Engelse trainer Ashley Moore, waar tijdenlang naar uitgekeken was, zaten er op. Ashley Moore is inmiddels al weer met de boot naar huis terugge keerd, maar voor de Moerkapelse rolschaatsers gaat het echte werk nu pas beginnen. Primeur in Nederland "Rolling 90 heeft zeer ambitieuze leden," vertelt Jolanda Bon net, één van de trainers van de rolschaatsvereniging. "Al heel lang vragen ze om les te krijgen in het roldansen voor paren, in de hele wereld een gewaardeerde sport, maar in Nederland nooit van de grond gekomen. Nu echter wereldwijd een nieu we tak van deze vorm van kunstrolschaatsen, het solodansen geïntroduceerd werd, leek dit ons een geschikt moment om het roldansen ook in Nederland onder de aandacht te bren gen. Wij kenden Ashley Moore, op internationaal niveau een zeer bekende roldanstrainer, en vroegen hem om twee dagen les te komen geven in Moerkapelle. Hij was meteen enthousi ast en bracht zelfs het door hem getrainde danspaar Henry Griffin en Danielle Satchell mee naar Nederland. Op die manier kregen de Moerkapelse rolschaatsers het geleerde meteen in beeld te zien." Hard werken Tijdens de tweedaagse cursus werd hard gewerkt door de vijfenveertig leden van Rolling '90 die zich hadden aangemeld. Met name de oudere jeugdleden, die graag Qeugd)trainer willen worden, oefenden van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat op de passen en bewegingen. Hoewel roldansen er niet zo moei lijk uit ziet, vergt het veel van de coördinatie van de sporters. Rolling '90 heeft plannen om via een seminar of workshop het roldansen ook bij de andere Nederlandse rolschaatsverenigingen te promoten. In augustus zal een aantal leden van Rolling 90 naar Engeland gaan, om zich daar verder in het dansen te bekwamen. Turnen Waddinxveen - Zaterdag 3 maart werd in Leiden de eerste wedstrijd geturnd in poule 1 voor de competitie. De turnsters moesten het opne men tegen Velocitas 2 uit Gouda en Saturnia 2 uit Bleiswijk. Het was de eerste competitiewedstrijd voor Ingeborg Droge en Desiree den Ouden. Verder kwamen voor TOOS uit Tessa Gutker, Jenny Geertsen, Marleen Heikens, José Dröge en Nelleke Dröge. Op de toestellen brug, balk en sprong werd door de TOOS-turnsters de hoogste totaalscores behaald. Jenny Geertsen wist bij de sprong de hoogste score te behalen: 8.625 punten. Op de brug turnde Nelleke Dröge een oefening waarin twee nieuwe onderdelen zaten. Met een totaalscore van 142.275 punten eindigden de turnsters op een eerste plaats. Velocitas werd tweede met 137.475 punten en een derde plaats was voor Saturnia met 87.1 punten. De beste totaalscore was voor Jenny Geertsen en leverde een vierde plaats op. De volgende competitiewedstrijd voor deze meisjes is 17 maart in Zoe- termeer. Voetbal Tafeltennis Waddinxveen - De jeugdteams van tafeltennisvereniging Kwiek hebben de afgelopen week goede resultaten geboekt. In de competi tie van de regionale afdeling Hol land West kwam het le team (2e klasse) aan de leiding door een 2 overwinning op het Goudse Vriendenschaar 6. Kevin van der Voort, Jaap Cammeraat en Danny Vermeulen blijven optimistisch over hun promotiekansen. In de vierde klas won Kwiek 2 ver rassend van BOK 2 uit Bodegra ven. Cedric Gütz bleef ongesla gen, Bart van Meuwen won twee partijen, Christian van Dam won niet. Kwiek komt hierdoor wel op de tweede plaats van de ranglijst. Kwiek 3 speelde, in de 5e klasse, tegen het Nieuwkoopse TTVN 2. Het werd voor Tamara Boerma, Sandrine Gütz en Nathan Ooste- rom een gemakkelijke 8-2 over winning. Kwiek staat hierdoor op de eerste plaats. Kwiek4 Won, in dezelfde klasse, met 10-0 van het Haastrechtse TOP5. Volleybal Rotterdam - Cadenz.Nesselande wist afgelopen vrijdag in een boeiend duel met 3-2 van Alcom-Capelle te winnen. (25- 20, 22-25, 17-25, 25-20 en 12-15). Dit betekent voor Nesselan de dat de derde plaats bijna veilig is en winst op Nefit/Orion in de latste reguliere competitiewedstrijd op zondag 11 maart het zeker maakt. De deelname aan de Europa Cup III is inmiddels ook zeker. Zevenhuizen - Groeneweg Al speelde uit tegen de virtuele kop loper Capelle Al. Hierbij stond de eerste plaats in de competitie op het spel. Door de grote belangen die op het spel stonden was het eerder een spannende wedstrijd dan een goede. De eindstand: 1-2. Al staat bovenaan in de 2e klasse. Groeneweg BI speelde een leuke eerste helft tegen Dilettant B2. Met een 2-0 voorsprong werd er gerust. Na rust speelden de teams minder. Door een strafschop werd de eindstand 3-0 voor Groeneweg. Voor rust speelde Groeneweg Cl thuis tegen Alexandria C5 een prima partij. Gezien de goede kan sen die Cl kreeg was de opge lopen achterstand van 1-2 niet nodig. Na rust waren heel wat spelers de weg kwijt en werd het een kansloze partij: 1-8. Bij de start van de wedstrijd was het veld enigszins bevroren. Zo begon Groeneweg Dl de thuis wedstrijd tegen Capelle D2. Door goed overspel kwam Dl snel op voorsprong. Omdat er geen geluk in de afwerking was maakte Dl het zich zeer moeilijk. De rust werd ingegaan met 2-2. Na rust ontwikkelde zich een spannende wedstrijd Door veel fouten was de stand 3 minuten voor tijd tot 4-4 opgelopen. Uiteindelijk werd door hard werken de 5A overwinning behaald. Groeneweg D2 speelde thuis tegen Gouda D3 een wat ongeluk kige wedstrijd. Er werd verloren met 1-3. Groeneweg El speelde goed in de uitwedstrijd tegen Spirrit E2. El werd enigszins geholpen omdat de tegenstander begon met twee eigen doelpunten. Maar door goed overspel werd Spirrit E2 van de mat gespeeld: 1-5. Groeneweg E3 speelde in de uitwedstrijd tegen Kralingen El een prima wedstrijd. Toch was er een flinke achterstand opgelopen met de rust: 2-0. Na rust kwam Groene weg E3 zeer goed terug. Er werd uiteindelijk een verdiend gelijk spel van 2-2 in de wacht gesleept. Gröeneweg E4 speelde thuis tegen Bodegraven E2 in een fantasie opstelling. Door goed spel werd de tegenstander goed onder druk gezet: een prima 5-0 overwinning behaald. Groeneweg E5 speelde tegen Nieuwerkerk E13 niet zo'n goede eerste helft. Met een 1-5 achter stand ging E5 de rust in. Na rust had Nieuwerkerk grote problemen en Groeneweg kwam terug tot 4-5. Op een hard veld ging Groeneweg F2 in de uitwedstrijd tegen WSE F2 flitsend uit de startblokken. Voor rust was er al een voor sprong van 0-5 opgebouwd. Door een zieke speler moest Groene weg met een man minder de twee de helft in. Door goed te blijven voetballen werd WSE niet echt gevaarlijk. Uiteindelijk werd er gewonnen met 3-7. Groeneweg F3 behaalde in de thuiswedstrijd tegen Rijnstreek F1 de eerste winst in dit seizoen: 5-1. Hoewel er hard gewerkt werd was Groeneweg F4 uit tegen BVCB F8 kansloos. Met een ruststand van 8-0 liep de einduitslag op tot 14-0. Voor meer informatie: www.wgroeneweg.nl. Waddinxveen - Op zondag 4 maart was de jaarlijkse Langs de Gouwe loop; voor het eerst op zondag. Er was een uitgebreid deelnemersveld, wat een mooie wedstrijd tot gevolg had. De wedstrijd werd gewonnen door Fred van Zoest in 32.08 minuten, gevolgd door Beekhuizen. Bij de dames werd de wedstrijd gewon nen door Sandra Haesevelde, in 34.09, bijna 40 seconden sneller dan vorig jaar, toen ze tweede werd achter Ans Schuppen. De eerste drie bij de diverse categorieën: Heren senio ren: 1. Beekhuizen, 32:12; 2. Harry de Boer, 32:30; 3. Willem de Graaf, 33:04; Heren veteranen I: 1. Fred van Zoest, AV47, 32:08; 2. Bert de Basketbal Boer, 33:50; 3. Jan Cammeraat, 34:08. Heren veteranen II: 1Victor Maliy, 32:18; 2. Henk Schaap, 35:16; 3. Leo Verbeij, AV47, 35:54. Heren veteranen III: 1. Hans vd Kooy, 38:02; 2. Henk Rosenquist, 39:33 2; 3. Bram Lindhout, Antilope, 47:22. Dames: 1. Sandra Haesevelde, 34:09; 2. Sonja Kleijn, AV47, 39:47; 3. Corine Slingerland, Antilope, 43:58. Dames veteranen: 1. Liesbeth Windhorst, 42:08; 2. Marijke Kroon, 48:02; 3. Hellen Hanser, 49:55; 4. Betty Verbeij, Av47, 53:57. Bij de prestatieloop: 3,6 km dames: 1. Avram den Heyer, 12:47; 2. Marieke Kaptein, Waddinxveen, 18:14; 3. Wies Grooten, Waddinx veen, 18:19. 6,8 km dames: 1. José van Veen, 18:29; 2. Eveline Blaauboer, Wad dinxveen, 18.35; 3. Manon Baars, Boskoop, 24:57. 10 km dames: 1. Fabrice Moriand, 40:08' 2. Marlies Benschop, Bos koop, 45:5; 3. Else Faber, Waddinx veen, 46:28. 3,6 km heren: 1. Arnout Alberts, Waddinxveen, 16:33; 2. Marthijn Barentse, Waddinxveen, 16:46; 3. Niels Kouwenhoven .Wad dinxveen, 17:38. 6,8 km heren: 1. Stefan vd Werf, 27:58; 2. Ard van Veen, 28:20; 3. Frank Goossens, 30:45. 10 km heren: 1. Kees Bakker, 37:40; 2. Karremans, 38:30; 3. Joeri van Holsteijn, Waddinxveen, 39:53. Waddinxveen - In verband met het basketbalgala was er maar een klein competitieprogramma. Voor Flyers wel succesvol, want alle vier de thuiswedstrijden werden in winst omgezet. Dames 1 versloeg Dunckers uit Hilver sum in een thriller, met klein verschil. Ook dames 2, dongens junioren 1 en jongens aspiranten 1 deden het goed. Dames 1 trad tegen Dunckers aan met veel revanchege- voelens. De uitwedstrijd werd met grote cijfers verloren en dat moest recht gezet worden. De eerste helft ging volgens het draaiboek. Flyers startte goed en dwong Dunckers het tempo op. Het scoren lag niet hoog, maar daar er heel goed werd verdedigd groeide de voorsprong tot zeven punten. Tegen het einde van de eerste helft kwam een beetje de klad in het spel van Flyers. Dunc kers maakte daar gebruik van en verkleinde de achterstand bijna geheel. Ruststand 19-17. Wat te zien was tegen het einde van de eerste helft werd ook werkelijk heid in de tweede helft. De Wad- dinxveense dames kregen de greep op de wedstrijd niet terug en Dunckers liep in zeven minu ten uit naar 23-32. Hierna kwam Flyers aarzelend terug op het niveau van de eerste helft. Toen de stand in de zestiende minuut eindelijk gelijk getrokken werd (40-40) ontstond er een felle strijd om de punten. Het werden vier uiterst spannende minuten, waar bij er door beide partijen heel goed basketbal werd gespeeld en het dubbeltje alle kanten op kon vallen. In de laatste 30 seconden van de wedstrijd bleek Flyers de sterkste zenuwen te hebben en ook het overzicht om te profite ren van twee kleine foutjes van de tegenstander en konden de twee winstpunten worden bijgeschre ven. Uitslag 50-46. Topscooorder: Nicole Brand met 20 punten. Dames 2 had geen moeite met Forwodians. Vrij gemakkelijk werd de wedstrijd gecontroleerd en door regelmatig te scoren kon Flyers een grote overwinning bij schrijven en hierdoor doen de dames nog steeds mee in de strijd om het kampioenschap. Uitslag 52-23. Topscoorder: Jeanet Deele- man met 20 punten. Ook jongens aspiranten 1 is nog in de race voor het kampioen schap. Maar doordat er reeds één nederlaag is geleden kan men zich geen tweede permitteren. Tegen Forwodians was dat geen punt Het enige waar coach Arjan van Zanten op moest letten was het concentratieverlies, waardoor er soms wat slordig werd gespeeld- Maar Flyers was duidelijk de bete re ploeg en dat werd ook in het aantal gescoorde punten tot uit drukking gebracht: een 80-54 overwinning: Topscoorder: Ste ven Hofhuis met 23 punten. In Voorhout was vrijdagavond geen jeugd op straat, want ook Jongens Junioren 1 trad aan tegen Forwodians. In deze wedstrijd was er alleen in de eerste heli' sprake van enige spanning, maar daarna walste Flyers over Forwo dians heen. Het werd een duide lijke overwinning. Uitslag 70--'- Topscoorder: Johan Walhout met 21 punten. Vrijdagavond in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Lokonio- tief en om 19.15 uur Jongens Jun1' oren 1 tegen Westland Stars.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8