Samen sterk met Jantje Beton Sjoelen Theussen aan kop in bedrijfscompetitie Surinaamse avond met Cynthia MacLeod in de bibliotheek Zoetermeer Samen met pensioen Inloopmiddag voor borst- kankerpatiënten Lions veiling voor stichting Hospice Midden-Holland Hart van Mant bont$| Openbrugochtend Hart van Holland/7 maart 2001 pagina 9 12-17 maart - Jantje Beton Collecte Regio - Van 12 tot en met 17 maart is het de week van de Jantje Beton Col lecte, de inzamelingsactie voor en dóór de jeugd in Nederland. Onder het motto: "Samen Sterk met Jantje Beton!" gaan onder leiding van ruim 1.000 plaatselijke coördinatoren meer dan 50.000 vrijwilligers op stap om te collecteren voor Jantje Beton en hun eigen jeugdclub. Want bij Jantje Beton staat ruimte voor de jeugd centraal. De Jantje Beton Collecte heeft een bij zondere formule: 50% van de opbrengst gaat naar de collecterende jeugdclubs en 50% naar Jantje Beton. Het geld dat de lokale verenigingen ophalen blijft voor een groot deel in de eigen gemeente en is bestemd voor de financiering van plaatselijke projecten en acti viteiten. Het overige deel van de opbrengst investeert Jantje Beton in andere belangrijke jeugdprojecten. Dat is dus 100% voor het jeugdwerk in Nederland. Het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton streeft naar een eigen plek voor alle kinderen in Nederland. Het Fonds financiert pro jecten die kinderen de ruimte bieden om zich op een positieve manier te ontwikkelen. Vaak zijn dit lokale projecten, maar het kunnen ook landelijke projecten zijn, al dan niet op grond van actuele signalen uit de samenleving. In het werk van Jantje Beton staan preventie van problemen, participatie van kinderen en perspectief op een kansrijke toekomst centraal. De Jantje Beton Collecte staat in principe open voor alle organi saties uit het vrijwilligersjeugdwerk die zich, net als Jantje Beton, sterk maken voor de jeugd in Nederland. Waddinxveen - De eerste tien uit slagen van de Waddinxveense sjoelers is als volgt: 1. Jan Kers bergen 1424; 2. W. Slingerland sr.1420; 3.AndrÈ van Gemeren 1400; 4. Kees Kuypers 1391; 5. Cor Faay 1375; 6. Dick Dros 1366; 7. Frans Bouwmeester 1357; 8. T. van Leeuwen 1344; 9. Dirk Jan van Drunen 1334; 10. T. Valenkamp 1330. 1. David Sinnema 1311; 2. G. Renesse 1307; 3. M. Renesse 1292; 4 J. Ridder 1283; 5. Frans Botger 1282; 6. Adrie Faas 1282; 7. O. Supusepa 1275; 8. C. Slingerland 1260; 9. Gerard Vos 1255; 10. Bas Koppenaal 1226. 1. Floor van Abshoven 1186; 2. Schieten Waddinxveen - Na twee rondes van de bedrijfscompetitie, georga niseerd door Schietvereniging Waddinxveen, gaat het eerste team van Schilder Theussen aan leiding. Dit team, gevormd fond routinier en lid van de plaat selijke schietvereniging Perry Fbeussen, heeft na twee rondes een totaal van 621 punten. Met dit Puntenaantal is er een voorsprong Van 38 punten op het verrassend °P de tweede plaats staande team v<fn de firma Luiten. Op de derde Plaats vertoeft op dit moment het team van Boomkwekerij Colla uit Boskoop (548 punten). De win naar van vorig jaar, Stubbe Wad dinxveen, staat op dit moment met het tweede team (531) op de jnj'de plaats en met het eerste team (521) op de zesde plaats. e vierde plaats wordt enigszins vertekend ingenomen door team ooudijk (538). Bij dit team moeten tevee schutters, door wintersport- netiviteiten, hun tweede ronde "°g inhalen. Al met al kan gesteld orden dat de nog resterende "e rondes nog grote veranderin gen in het teamklassement kun- er'opleveren. I°k in het individuele klassement de scores erg dicht bij v kaar. Bij de dames bedraagt het ®«hll tussen de eerste en de eede plaats slechts twee pun- Regio - Op woensdag 21 maart zal de bekende Suriaans/Nederlandse schrijfster Cynthia MacLe od een Surinaamse avond in de hoofdbibliotheek verzorgen. Deze activiteit sluit helemaal aan hij het thema van de boekenweek van dit jaar: "Het land van herkomst/schrijven tussen twee cultu ren". Alle drie de bibliotheekvestigingen zullen extra aandacht besteden aan boeken van multi culturele schrijvers (bijvoorbeeld Salman Rush die en Lulu Wang). Bovendien wordt de collectie "Wereldboeken" van de Hoofdbibliotheek extra in de schijnwerpers gezet. Cynthia MacLeod is de dochter van de eerste pre sident van Suriname en was jarenlang lerares Nederlands in Suriname. Haar succesvolle romans zijn ontstaan na uitgebreid onderzoek in de archieven en gaan onder andere over het leven op de plantages in de 18e en 19e eeuw. Cyn thia MacLeod is een zeer enthousiast vertelster en raakt niet uitgepraat als haar geboorteland en zijn geschiedenis ter sprake komt. De avond zal verder omlijst worden door Surinaamse hapjes. Wereldboeken Tot de collectie Wereldboeken van de bibliotheek horen boeken van en over mensen uit een ande re, voornamelijk Aziatische, Arabische en Afri kaanse cultuur. Deze boekpresentaties worden in de drie vestigingen sfeervol omlijst met materiaal uit de zogenoemde "culturele kisten" van Bovos. Behalve Hindoestaanse, Marokkaanse en Suri naams/Creoolse klederdrachten, zijn er ook gebruiksvoorwerpen uit die landen met uitleg en informatie over godsdiensten, gebruiken en feest dagen. Corry 't Hart 1180; 3. Gert Kers bergen 1172; 4. Dirk Faas 1166; 5. Simon den Oude 1153; 6. Marius Kersbergen 1142; 7. Sjaan Faay 1131; 8. Cor van Gils 1110; 9. Bram Kouwenberg 1097; 10. W. Slinger land sr. 1092. 1. Ronald Meijer 1132; 2. Marie van Herk 1097; 3. Ria Jongeneel 1095; 4. mevrouw A. Warmelink 1093; 5. A.L. Warmelink 1092; 6. M.C. Taktor 1092; 7. Paul van de Meer; 8. Cor Kersbergen 1052; 9. Nel van Vuuren 1043; 10. Ysbrand Hortensius 1020. Het gemiddelde van deze avond was 117.05; het gemiddelde van de vereniging 114.784 en het totaal van de vereniging Waddinxveen - Het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is een mijlpaal in het leven. Van de een op de andere dag verandert het leven totaal: '5 dagen in de week naar het werk' verandert in '7 dagen thuis'. Een zeker gezag in het werk en het gevoel midden in het bruisend werkzame leven te staan verandert naar 'vrijblijvend heid' en 'het gevoel hebben niet meer nodig te zijn'. De partner moet thuis wennen aan de voort durende aanwezigheid van de pas gepensioneerde. Toch brengt deze mijlpaal ook tal van moge lijkheden met zich mee. Zo kun je eindelijk uitslapen als je wilt, samen weggaan, genieten van je hobby waar je eigenlijk nooit tijd voor had, het bestuurslidmaat schap aanvaarden van die vereni ging waar je altijd nee tegen zei Bovendien heeft de maatschap pij grote behoefte aan de ervaring en wijsheid die menen in een lang werkzaam leven hebben opge bouwd. Deze veranderingen vra gen om aanpassing van beide partners en het helpt enorm om er over te horen en met anderen over te praten in een cursus onder deskundige leiding. De S.W.W. orgnaniseert in samenwer king met de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen een dergelijke cursus van vier bijeenkomsten op donderdag 29 maart, 12, 26 april en 10 mei van 20.00 tot 22.30 uur. De kosten voor deelname bedra gen ƒ12,50 per persoon per avond, inclusief koffie/thee. De cursus wordt geleid door drs. Conny Holland-Duurland. Zij is als psycholoog verbonden aan de Universiteit van Amsterdam als docent relatie- en gezinstherapie. Voor meer informatie en aanmel den: S.W.W., telefoon 0182-631932 of 615555. Regio - In het patiëntenservicebu reau op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat) wordt op woensdag 14 maart van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmid dag voor borstkankerpatilnten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan deling vragen en/of problemen hebben en het prettig vinden hier- ten. Monique Lagrand uit het team van Stubbe Waddinxveen realiseerde een score van 206 punten, terwijl Jo Ann Houdijk uit het gelijknamige team een score behaalde van 204 punten. Gover- dien Steller uit het team van Schil der Theussen staat op dit moment op de derde plaats. Deze deelneemster schiet in tegenstel ling tot haar opponentes op de eerste en tweede plaats dit jaar voor het eerst mee in de bedrij- vencompetitie. Dat ook hier van aanleg gesproken mag worden blijkt uit haar score van 193 pun ten na twee rondes. Bij de heren wordt het klassement aangevoerd door een drietal schutters die ook lid is van de Schietvereniging Waddinxveen. Eerste met een score van 240 pun ten staat Barry Colla, op vier pun ten achterstand gevolgd door Perry Theussen, die op zijn beurt weer een voorsprong heeft van 9 punten op Sjaak Stubbe. Ook hier geldt dat de volgorde nog kan wij zigen wanneer Han Houdijk zijn tweede serie komt inhalen. Al met al beloven de komende weken nog uiterst spannend te worden en vooralsnog staat niet vast welk team en welke individuele schut ters het eremetaal in ontvangst mogen nemen. Gouda/Regio - De Lions Club Gouda organiseert, na de succes volle jaarlijkse verkoop van erw tensoep tijdens Kaarsjesavond ine Gouda, een volgende benefiet activiteit, namelijk een veiling van klein antiek, kristal, bijzondere wijnen, boeken, prenten, oude kaarten en enige gebruiksvoor werpen. De veiling, onder professionele leiding van veilingmeester J. H. Kroes, betreft waardevolle, authentieke en unieke spullen en is geen rommelmarkt. De catalo gus vermeldt voorwerpen als kristallen karaffen en bloemenva- zen, diverse oude plattegronden van de gemeenten uit de regio Midden Holland (onder meer van de hand van J. Kuijper), schilderij en (onder meer Gouds stadsge zicht),' sieraden, munten (onder meer zilveren rijksdaalder Koning Willem III uit 1866), boeken, de gerenommeerde St. Estephe wijn Chateau Meyney (1983), maar ook enkele fietsen, een golfset, ski handschoenen en speelgoed komen voor op de kavellijst. De catalogus omvat circa 200 Boskoop - Op dinsdag 13 maart wordt een Open brugochtend gehouden. Lenie Vermaat spreekt over het thema "Leven en wonen met uitzicht". Aanvang 9.30 uur; de koffie staat klaar om 9.00 uur. Er is oppas en de ochtend is te beluisteren via de kerkomroep. Iedereen is welkom in de Brugaan het kerkplein. over met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schui ling van het LCBB (Landelijk Con tactorgaan Begeleiding Borst-kan- kerpatiïnten) aanwezig. Voor meer informatie: Noortje van Wel, telefoon 0182-617627 of Coby Schuiling, telefoon 0182-342660. Bontgenoten gezocht waardevolle voorwerpen. Het goede doel is een financiële bijdrage aan de recent opgerichte Stichting Hospice Midden-Holland te Gouda. Na afloop is er een aardige verrassing voor een koper. De veiling wordt gehouden op zaterdag 10 maart in Sociëteit Ons Genoegen aan de Kolkmanstraat 1/3 in Gouda. De kijkuren zijn van 11.00 tot 12.45 uur. De veiling start om 13.15 uur. De toegang bedraagt ƒ5,-. De Stichting Hospice Midden-Hol land stelt zich ten doel een hospi ce in Gouda te realiseren ten behoeve van de inwoners van Midden Holland. Een hospice is een gastvrij huis voor mensen die niet Tang meer te leven hebben en voor wie het niet (meer) mogelijk is thuis verzorgd te worden. Voor meer informatie: 0182- 546993 of 0182-526076. Voor meer informatie over de Stichting Hospice Midden-Hol land: 0182-399144. 29.000 exemplaren nsqiori^ gfiiiagins Wereldwijd maakt mode elk jaar 40 miljoen slachtoffers onder pels- dieren. Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen dit zinloze geweld. Bel voor een gratis actiepakket (020) 676 66 00 of kijk opwww.bontvoordieren.nl Oqr O Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingsterm ijn ad ver ten ties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9