Burgemeester vliegt mee voor India Workshop kunstgeschiede nis: De weg naar de Hemel Concert Hosanna Geld beschikbaar voor de Boskoopse jeugd Prima vangst HSW Wandeltocht voor senioren Geluidoverlast door vliegtuig Irene Blanken en Ruud Slappendel sterk op toernooi De Trekvogels Vrouwen van Nu belichten Monet Hart van Holland/14 maart 2001 pagina 13 Waddinxveen - Naar schatting ongeveer 150 passagiers zullen op zaterdag 31 maart Wad dinxveen in vogelvlucht bekijken. Want op die dag organiseert Tafelronde 143 Wad dinxveen rondvluchten per helikopter boven dit dorp aan de Gouwe. De opbrengsten zijn voor 100% bestemd voor de bouw en inrichting van een Indiase school en de aanschaf van deugdelijk lesma teriaal. Onder de passagiers bevindt zich Waddinxveens burgemeester Jonkman. Momenteel zijn de voorbereidingen in volle gang en worden er met succes sponsoren benaderd. Ook particulieren reserveren veelvuldig de tic- kets via de internetsite www.ap-art.net/india of via het boekingsformulier. Soms doen zij dat voor zichzelf, dan weer om cadeau te doen. Voor een verjaardag of, zoals een keer het géval was, voor het vervullen van een har tenwens van een tachtigjarige dame. De rondvlucht is een onderdeel van een pro gramma waarbij een gastvrij ontvangst vooraf gaand aan de vlucht en een hapje en drankje achteraf natuurlijk niet zullen ontbreken. Bovendien vaart de passagier die op 31 maart vanuit de helikopter de mooiste foto maakt, gratis op Koninginnedag met een hetelucht ballon boven Waddinxveen. Wie zeker wil zijn van een plaatsje in de heli kopter wacht niet tot het laatste moment maar boekt zo spoedig mogelijk via www.ap- art.net/india of via het boekingsformulier. Diegenen die niet vliegen, maar toch langs wil len komen zijn natuurlijk ook van harte wel kom. In een tot aankomst- en vertrekhal omge bouwde loods van hoeve "Jagtlust" aan het Noordeinde 130 in Waddinxveen zijn tegen betaling voor iedereen consumpties verkrijg baar. Wie meer wil weten over dit initiatief van de Tafelronde mailt naar helikopter@ap-art.net of neemt contact op met Arie Pieter van Dijk (06 50 65 33 24) of Pieter Dirven (06 51 27 27 18). Boskoop - De stichting Boskoop Creatief organiseert een work shop naar aanleiding van de ten toonstelling "De weg naar de Hemel". Deze gezamenlijke ten toonstelling in de Nieuwe Kerk in Amsterdam en het Catharijnen- convent in Utrecht laat een geva rieerd beeld aan reliekhouders zien. De tentoonstelling is samen gesteld door Henk van Os. Relie ken waren in de Middeleeuwen van onschatbare waarde. Dat een reliek doorgaans een onooglijk voorwerp was, droeg bij aan de prachtige omhulsels die gemaakt werden van kostbare materialen. Zo ontstond een rijke variatie aan vormen en materiaalgebruik. De workshop wordt gegeven door Lidwien van Grieken en bestaat uit een avond theorie over de achtergronden van de reliek op donderdagavond 5 april van 20.00 tot 22.00 uur in het Praathuis, een excursie naar de Nieuwe Kerk in Amsterdam op zaterdag 7 april, en een excursie naar het Catharij- nenconvent op zaterdag 14 april. Men kan zich inschrijven voor de avond in het Praathuis met 1 of 2 excursies. De kosten bedragen f. 30,- voor de avond in het Praat huis en de rondleiding. De entree bedraagt f. 15,- per museum. De bezoekers aan Museum Catharij- nenconvent en De Nieuwe Kerk ontvangen een kortingbon van f. 5,- voor een bezoek over en weer. De kosten zijn exclusief vervoer tijdens de excursies. Inschrijven voor 21 maart bij het secretariaat van de Stichting Boskoop Creatief, Willeke Claus, Bellefleur 1, 2771 Boskoop, telefoon 0172-212274 of via de website www.boskoopcrea- tief.com. Voor meer informatie over de tentoonstellingen: www.dewegnaardehemel.nl. Boskoop - Het jongerenfonds Bos koop (JFB) beheert het vermogen van de voormalige stichting Stu dentenhuisvesting. De rente van het vermogen wordt door JFB jaarlijks onder bepaalde voor waarden beschikbaar gesteld voor de jeugd. •longeren die bijzonder soort onderwijs volgen of die in de regio Boskoop stageopdrachten uitvoe- r'ng kunnen in aanmerking komen voor een ondersteuning uit het fonds. Organisaties of instellingen, niet overheid zijnde, die actief zijn in het belang van kinderen of jeugd kunnen ook ondersteund worden door het JFB. Het is geen jaarlijkse ondersteu ning, maar meestal gaat het om een éénmalige ondersteuning van een project of activiteit. De Tunnel, Pop-in-Koor, Muziek verenigingen, Verkenners en Flore- ant zijn voorbeelden van organisa ties, die in het recente verleden donaties hebben ontvangen van het JFB. Ook zijn enkele studenten geholpen met een financiële bij drage voor het uitvoeren van een stage-opdracht. Uiteraard, moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan en zal het JFB geen bijdrage leveren aan projecten die door de over heid moeten worden gefinancierd. Wie nader geïnformeerd wil wor den over aanvraagmogelijkheden en de voorwaarden waaronder men in aanmerking komt voor een bijdrage uit het JFB, kan een brief je schrijven aan JFB, Postbus 197, 2770 AD Boskoop. Waddinxveen - De Hengelsportver eniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen zaterdag voor de wintercompetitie in de Amstel nabij Uithoorn. Werd vorige week qua vangst het slechtste resultaat van deze competitie geboekt, deze week zorgden de elf deelnemers voor het hoogste vangstgewicht, namelijk ruim 46 kilo. De vangst bestond voornamelijk uit grote brasem. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen 9.470 gram, hiermee verstevigt hij zijn koppo sitie, 2. H. Kraan 7.840 gram, 3. J. Verhoef 6.000 gram, 4. H. Romeijn 5.500 gram, 5. H. de Kwaadsteniet 4.400 gram. Zaterdag wordt de tiende en laatste wedstrijd voor de wintercompetitie gevist in de Heimanswetering. Vertrek vanaf het station NS om 6.30 uur. Boskoop - De Christelijke Zang vereniging Hosanna (gemengd koor en Dameskoor) legt momen teel de laatste hand aan de voor bereidingen voor een op vrijdag avond 6 april in de Hervormde Dorpskerk te geven passiecon cert. Hoofdmoot van het program ma voor die avond is de uitvoe ring door het gemengd koor van de Crucifixion van de Engelse componist John Stainer (1840- 1901). Medewerking wordt ver leend door de organist Marijn Slappendel en een tweetal solisten, de tenor Arco Mandema- ker en de bas Wiard Witholt. De algehele leiding berust bij de diri gent van Hosanna, Nico D. Blom. Programma's met de volledige tekst en vertaling van de te zin gen muziek zijn bij de leden ver krijgbaar en 's avonds aan de kerk. De entree bedraagt ƒ15,-. Boskoop - Afgelopen weekeinde werd op het terrein van de Bos koopse midgetgolfvereniging De Trekvogels het jaarlijks nationale toernooi gehouden. Na een winterstop van enkele maanden is dit toernooi een ontmoetingsplek waar oude bekenden elkaar weer tegenkomen. Het traditioneel goed bezochte evenement kon ook dit jaar terugzien op een grote belangstelling. Met 149 deel nemers over twee speeldagen was het een ouderwets druk weekend. Toernooiwinnaar bij de dames werd Irene Blanken met 102. Ruud Slappendel presteerde het om voor de vijfde achtereenvolgende keer toernooiwinnaar bij de heren te worden en mag de wisselbeker nu tot zijn bezit rekenen. Al met al kan "De Trekvogels" terugkijken op een geslaagd toer nooi. Komend weekend gaat er weer een grote groep naar Loos- drecht voor een toernooi en dan is het al weer tijd geworden om aan de competitie te denken, waar De Trekvogels met 4 teams aan mee doet. Waddinxveen - Op de afdelingsavond van de Vrouwen van nu van dins dag 20 maart wordt het leven van Claude Monet en vooral zijn tuin in Giverny in Frankrijk belicht door Maaike Schalij. Fraaie voorbeelden van schilderijen naast foto's van de hedendaagse tuin geven een uniek beeld van het boeiende leven van deze impressio nist De leden van de Vrouwen vaNu, maar ook andere kunstminners, tuinliefhebbers en overige belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Op dinsdag 20 maart organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Voor af is er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken in de foyer van het Anne Frank cen trum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting 't Weegje. Daar start de tocht van ongeveer 10 kilometer. Er wordt een rustpauze ingelast. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. Kosten voor deelname bedragen ƒ4,50 (inclu sief drie kopjes koffie/thee). Aan deelnemers die meerijden wordt een kleine bijdrage (maximaal ƒ2,- aan de autokosten gevraagd. Voor meer informatie over de wandeltochten kan men contact opnemen met de S.W.W., telefoon (0182) 615555 of 631932. De vol gende wandeltocht is gepland op dinsdag 24 april. Waddinxveen - Tussen medio maart en eind april ondervinden de inwoners van Waddinxveen op een aantal dagen geluidsoverlast door een vliegtuig. Dit vliegtuig verricht hoogtemetingen en vliegt mogelijk ook 's nachts. De meetkundige dienst van Rijks waterstaat voert hoogtemetingen van het land uit door middel van vliegtuig laser-altimetrie. Laser- altimetri is een techniek waarbij hoogtemetingen worden uitge voerd vanuit een vliegtuig met een laser afstandsmeter. De exac te hoogte van land is van groot belang voor onder andere de waterhuishouding van Nederland. Van oost naar west Ook in Waddinxveen wordt de hoogte opgenomen. Het gebied wordt overvlogen in een patroon -van stroken van oost naar west op een hoogte van 750 meter. De meting wordt verricht met een tweemotorig propellervliegtuig van het type Cessna 404. In ver band met de groei van gewassen en dergelijke moeten de vluchten plaatsvinden in de periode tussen medio maart en eind april, onder droge en wolkenloze weersom standigheden. Daarom is een snel le uitvoering van de meting nood zakelijk. Ook 's nachts Gezien het bovenstaande ver wacht het bedrijf Eurosense, dat de metingen uitvoert voor Rijks waterstaat, dat een gedeelte van de vluchten 's nachts zal dienen plaats te vinden. Hierdoor kan sprake zijn van enige geluidsover last. De Rijksluchtvaartdienst heeft hiervoor toestemming gege- Bingo voor senioren Waddinxveen - De Sticting Wad dinxveens Welzijnswerk, afde ling Seniorenwerk, organiseert op dinsdag 20 maart een bingo avond voor senioren in het Anne Frankcentrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint Om 20.00 uur. De kosten bedragen ƒ4,- per plankje en ƒ5,- voor twee plankjes voor 7 ron den, inclusief een kopje koffie. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Wad dinxveen. Rommelmarkt Gouwebloem Waddinxveen - De uitverkoop c.q. kleine rommelmarkt van de stichting De Gouwebloem, die op zaterdag 3 maart werd gehouden, heeft ƒ2584,- opge bracht. Klaveijassen Waddinxveen - Vrijdag 9 maart is er een klaverjasavond voor volwassenen bij wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden; niet-leden betalen ƒ3,50. Aanvang 20.00 uur. Kaartavond Gouwe Rijders Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 15 maart een kaart avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Naar Gods Paleizen Waddinxveen - Donderdag 22 maart organiseert de commis sie Vorming en Toerusting een avond in de Remonstrantse Kerk. Aanvang 20.00 uur. De heer Hans Geel spreekt over: Naar Gods Paleizen" een reis door het oude 'Heilige Rusland; in het oude Rusland werden de kerken en kloosters "Gods Palei zen" genoemd. Op zijn reizen door dat land heeft Hans Geel tal van Gods Paleizen bezocht en zo kennis gemaakt met de Russisch-Orthodoxe Kerk en de Goddelijke Liturgie van de Heili ge Joannes Chrysostomus. Geïntereseerden kunnen zich aanmelden bij Corrie Smallegan- ge, telefoon 614401. Microvoetbal Boskoop Boskoop- Vrijdag 16 Maart wordt een microvoetbal- toer nooi gehouden in de kantine van voetbalvereniging Floreant. Gespeeld wordt om de "Ton Klijn- Beker". Aanvang 19.30 uur; vanaf 19.00 uur kan er inge schreven worden. Wandeling door oud- Boskoop Boskoop - De Katholieke Vrou wen Vereniging organiseert op maandag 19 maart een 'wande ling door oud-Boskoop'. Ewout Bulk geeft een diavoorstelling van de "de oude plaatjes van ons dorp". Aanvang 20.00 uur in de parochiezaal. Leden hebben gratis toegang, niet-leden beta len ƒ5,-. Iedereen is welkom. Jeugddisco Waddinxveen - Vrijdag 16 maart wordt in het gebouw van wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel een jeugddisco gehouden van 19.15 tot 21.30 uur. De disco is bestemd voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar. De entrée bedraagt ƒ2,-. Veiligheid De disco in De Paddestoel trekt veel bezoekers. Daarom heeft het bestuur onderzocht hoeveel bezoekers er binnen mogen. Er mogen 200 bezoekers worden binnengelasten De vorige keer werd bijna het maximal aantal bereikt. Daarom verzoekt het bestuur de ouders van de bezoe- kertjes, geen kinderen jonger dan 9 jaar naar de disco te 'stu ren'. KERKDIENSTEN - 18 maart "addinxveen B K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 21 waart 19.00 uur dienst; 17 maart 00 uur dienst in Ontmoetings- )erk;zondag 18 maart 11.15 uur wenst in Ontmoetingskerk. Geref kerk 9.30 uur dhr J. Seele, N euwerkerk aan den IJssel; 18.30 jWrTrektochtdienst. Herv.kerk 10.00 uur dsA.F.de ^ude, Bleiswijk. ^ref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds '•■Brink; 16.30 uur ds O.W. Bouw- •wia, Gouda, e Rank 10.00 uur ds C. van den erg. Broek op Langedijk; 18.30 uur SG-J.van Beek, Puttershoek. Boskoop jdtrv. Gem. 9.30 uur ds M.D. van der '««n; 18.30 uur ds S. Dierx, Oude Wetering. Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. eref. kerk 9.30 uur ds J.A. van Jjooijdonk; 18.30 uur ds S. Dierx, Oude Wetering. rïjz- Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds Broström-Bruin. ^r geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds 0 den Hertog. ^rousia 10.00 uur D.Wijker. Kerk 9.30 uur dienst; zaterdag ^J^aart 19.00 uur dienst.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13