De Zevenster zet vrijwilligers in zonnetje Desirée terug van indrukwekkende reis Activiteitenuitbreiding zwembad De Koornmolen Kom over en help Vooijaarsconcert De Kleine Trompetter Activiteiten-Agenda pagina 11 Hart van Holland/21 maart 2001 Direct na aankomst in Addis Abeba valt het contrast met Nederland op. Het is lekker warm, de lucht is heel anders en er staan enorm veel mensen voor het vlieg veld. De leerlingen worden opgevangen door 3 en Sonja Hadley, hun gidsen in Ethiopië tijdens hun verblijf. Met de bus werden zij naar het gastverblijf gebracht waarbij direct de armoede in het land opvalt. Heel veel zwer vers en bedelaars willen geld of ruilhandel. "Soms lijkt het ook alsof je door een winkel straat in een wat betere buurt rijdt, maar als je dan de steegjes inkijkt zie je direct de slop penwijk." De reis is duidelijk geen vakantiereis, direct de eerste dag wordt het eerste project bezocht. De groep leerlingen heeft in Ethiopië verschil lende onderwijsinstellingen bekeken en maakt daar een verhaal over dat later op de scholen besproken zal worden. Er worden veel projec ten bekeken, waarbij telkens de enorme armoede opvalt. Duidelijk is ook dat Aids een zware tol eist in Afrika. De groep leerlingen bezoekt ook een weeshuis waar kinderen opgenomen zijn die echt helemaal niemand meer hebben. Desirée: "Het is in Ethiopië de gewoonte binnen de familie voor eikaars kin deren te zorgen, dus weeskinderen hebben echt helemaal niemand meer." Aidshulpverle- ning en -preventie is in Afrika dan ook uiter mate belangrijk. Van de 3,2 miljoen inwoners in Addis Abeba zijn er 800.000 geregistreerd als Aids-patiënt of als HIV-positief. De leerlingen bezochten oude scholen gebouwd van stro met modder, nieuwe scho len opge trokken uit steen, maakten een ortho dox christe lijke ceremonie mee en bezochtenen de sloppen wijken. Indruk maken de Yellow Girls: "Dat zijn meisjes van ongeveer twintig jaar oud die actief op zoek gaan naar mensen die hulp nodig hebben, op het gebied van wonen, gehandicaptenopvang, voeding of wat dan ook. Het is opvallend dat iedereen elkaar pro beert te helpen, zij zijn veel socialer dat Nederlandse mensen en ze zijn werkelijk blij met niets." Een bezoek aan een wildpark in Ethiopië behoorde ook tot het programma: krokodillen, apen en hele mooie watervallen. Er werd een Nomadenstam bezocht. Door pech komt de groep heel laat op de plaats van bestemming. Door de lange reis, het oponthoud en de inval lende duisternis is het geen onverdeeld genoe gen voor een aantal mensen uit de groep. Als dan ook blijkt dat de slaapplaats een matje op de grond is wat met vier pennen is vastgezet met daaroverheen een klamboe met daarop een grote witte spin, dan wordt er nauwelijks een oog dicht gedaan. "Toch was het ook prachtig, een uitgestrekte sterrenhemel en veel vallende sterren." Voor de matjes met de Zevenhuizen - Zwembad De Koornmolen, in januari overgegaan van de provincie naar de Koornmolen BV., heeft, om het grote exploitatietekort enigszins terug te dringen, een forse tariefsverhoging van de zwemlessen in moeten voeren. Men hoopt daar met de uitbreiding van het aantal activiteiten iets tegeno ver te stellen. De huidige zwemlessen, die opleiden tot het zwem- ABC. worden uitgebreid met de een extra diploma- lijn. Ook wordt binnenkort gestart met 'vroege och tendlessen', waardoor kinderen ook vóór schooltijd kunnen leren zwemmen. Naast de uitbreiding van zwemlessen en opleidingen is men druk doende met de voorbeiding voor acti viteiten voor doelgroepen. Zo zal men het goed lopende project voor 55+ gaan uitbreiden met een extra ochtend, zodat het 'meer bewegen voor ouderen' een aanvulling kan krijgen in extra activiteiten als trimmen, aquarobic en algeme ne bewegingsvorming, afgestemd op het niveau van de deelnemers. Andere nieuwe activiteiten die op de planning staan zijn het baby-, peuter- en kleuterzwemmen, voor kin deren vanaf 8 weken tot en met 3 jaar met hun ouders, en zwemmen voor zwangeren. Eveneens wordt overwogen de populaire snorkelcursussen uit te breiden. klamboe houden Nomaden de wacht: er zijn hyena's in de buurt. Gelukkig komen zij niet bij de leerlingen op bezoek. De verhalen van Desirée zijn boeiend en veel zijdig. Nog veel projecten, waaronder land bouwprojecten, en schoolprogramma's heb ben zij bezocht. Wat toch wel veel indruk heeft gemaakt was de school bij de Nomaden stam. De volgende ochtend gingen zij na een kommetje kamelenmelk op weg naar de school. "Ik begreep er al niets van, we gingen lopen en in de verste verte was er niets te zien. Op een gegeven moment kwamen we bij een grote boom met daaraan een schoolbord: de school. Daar hebben we een inzameling gehouden en alle schriften, pennen en potlo den die we bij ons hadden achter gelaten. Deze mensen hebben echt niets." Op de school van Desirée, de Oranje Nassau- school in Zoetermeer, zal aandacht besteed worden aan dit project. Desirée zal haar erva ringen delen met de andere leerlingen op haar school en er zullen acties volgen om geld in te zamelen voor de projecten die de leerlingen hebben bezocht. Gouda - Op 24 maart wordt in de St. Janskerk een zangavond gehouden ten bate van Kom Over En Help. Aan de avond wordt muzikale medewerking verleend door Het Timothy Christian School Choir uit Chilliwack - Cana da, Mannenkoor Tehillim uit Dord recht o.l.v. Dick van Luttikhuizen, samengesteld koor Asaf uit Kam pen én Sursum Corda uit Gouda o.l.v.Ton Adema. De opening wordt verzorgd door dominee G. Clements uit Gouda, spreker is de heer van Noort, voorzitter van Kom Over En Help. Aanvang 19.30 uur. De toegang is vrij, er is een collecte voor Kom Over En Help. Iedereen is welkom. Zevenhuizen- Op zaterdag 24 maart geeft de Kleine Trompetter een concert in dorpshuis Swanla. Harmonie,slagwerkgroep en leer lingenorkest brengen een afwisse lend repertoire ten gehore. Zo staan onder anderen op het pro gramma Patience Ouverture van Sullivan-Mellema, Acclamation van James Curnow, Toccata in D mineur van J.S.Bach, en nog veel meer. Ook het lichtere werk komt aan bod zoals bijvoorbeeld Eloyse Smooth, We are the Champions, Rock around the clock en Copaca- bana. Harmonie en leerlingenor kest staan onder leiding van diri gent Wenceslaus Scheepmaker. De slagwerkgroep "Afslag 9" staat onder leiding van dirigent Hans van Gennip. De zaal is vanaf 19.30 open, het concert begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag was het feest in De Zevenster! Voor de vrijwilligers van het Zevenhui- zense verzorgingstehuis was een Oostenrijkse feest avond georganiseerd. Een lopend buffet (met Weens menu) en een band, die Oostenrijkse en Duitse volksmuziek speelde zorgden ervoor dat de aanwe zigen al snel in de stemming kwamen. Blij met vrijwilligers De Zevenster organiseert jaarlijks een feestavond voor haar vrijwilligers. "In totaal zijn dat meer dan honderdvijftig men sen," vertelt de directri ce mevrouw Staal. "Van hen zijn er toch zeker wel honderdtien aan wezig vanavond. Een mooie opkomst, waar we blij mee zijn. De vrij willigers zijn namelijk erg belangrijk voor ons huis. Tal van activitei ten zouden geen door gang vinden als zij er niet waren. Hoewel we proberen die dankbaar heid daarvoor altijd uit te stralen, gaat dat natuurlijk wel eens mis. Met een jaarlijkse feest avond, waar het perso neel zorgt voor de bediening laten we zien, dat we erg blij met hen zijn." Boomzaag-act De muzikale omlijsting tijdens de avond was van 'de Bergse Egerlanders' uit Bergschenhoek. Met hun muziek (onder andere Polka en Wals) probeerden zij de mensen op de dansvloer te krijgen. Ook een 'boomzaag-act' behoorde tot het repertoire. Op de maat van de muziek moest een aantal uitverkorenen proberen een dikke boomstam om te zagen. Piet Hoogendoorn en Jo van der Vlugt, respectievelijk voorzitter en lid van het bestuur van de Stichting de Zevenster, beten de spits af. Door Karin Heeren Moerkapelle - Samen met nog 20 andere leerlingen van Nederlandse scholen stapte Desirée Immerzeel 27 februari op het vliegtuig naar Ethiopië. De leerlingen van de scholen bezochten het Afrikaanse land voor Going Global, een project van de Unie voor Christelijk Onderwijs. "Dat was op zich al een hele ervaring, ik had nog nooit gevlogen" zo begint Desirée aan haar verhaal. Het begin van een indrukwekkende reis, een confrontatie met echte armoede en tegelijkertijd een grote gemeenschapszin bij de mensen in Ethiopië die zij daar heeft ontmoet. Een kort verslag... abËét KERKDIENSTEN - 25 maart Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. C. Bregman-doopdienst; 19.00 uur ds. C.H.Wesdorp Oud Verlaat 10.00 uur ds. Z. de Graaf Geref. kerk 9.30 uur dr. E. Hooger- werf, Woerden; 18.30 uur drs. F.P. Treep, Bleiswijk. Ver.Vrijz. Herv. 10.30 uur ds G. Glastra. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds. D.Verkuil, Bleiswijk; 18.30 uur dr. P.H. van Har ten, Ridderkerk. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 24 maart: W.Voorthuy- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010-521.52.41 Zondag 25 maart: E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, tele- foon: 010- 521.1 1.66 NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur);Mw.J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Adw. H.M.C. Cam- meraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot I 7.00 uur. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein, donderdag 29 en vrijdag 30 maart Geref. kerk: kinderkleding- speelgoedbeurs 'opril:20.00 uur: dorpshuis Swanla: jubileumuitvoeringV.O.O.-toneel. caterdag 19 mei en zaterdag 9 juni: Bedrijfsvolleybaltoernooi in sportcentrum e Zevensprong aan de Strandweg in Oud Verlaat. be Zevenster: Lunch restaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO:Spelmiddag:elke maandag Zevenster 14.00 uur;Soosmiddag (lx per dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): "erzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ?cref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen e«e donderdag 9.00, 10.00, I 3.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 "ur. 27 mrt., 29 mei, 31 juli, 25 sept., 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: apr., 30 juni, 25 aug., 27okt., 15 dec. W>gelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuid- p asweg op 13 april (paaskaarten). DeVierkap - Oud Verlaat: Schakel: 10 en 24 april; Toneelgroep tante Sjaan: en 24 maart; 7 april Bingo. ^nnn" ^uzen:27 juni 19.00 u. Kleine kerkje; Amateurmuziekavond 21 april 0 u. Geref. kerk; Grote avond 19 mei 19.00 u. Geref. kerk. Moerkapelle: Juderensoos dorpshuis Op Moer: 2e donderdag v/d maand: 12 apr., 10 mei.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11