de bibliotheek Geef gezondheid, geef leven EHBO diploma voor Waddinxveense scholieren Bouw- festiviteiten bij Sint Victor Workshop afrodcUlS in jeu de boulesvereniging Ensemble Musica voor Waddinx veense senioren Hart van Holland/21 maart 2001 pagina 13 Door Karin Jongkind Waddinxveen - Vorige week dinsdag ontvingen twee ënzeventig leerlingen van de Kardinaal Alfrinkschool 1 de Koningin Beatrixschool een jeugd-EHBO diplo ma. De diploma's werden uitgereikt door de heer Nico Sonneveld, voorzitter van de EHBO vereniging Waddinxveen. In Waddinxveen ontvangen in deze periode in totaal honderdtweeëntachtig leerlingen van de groepen zeven en acht van de Waddinsveen- se basisscholen een jeugd-ehbo diploma. "Als alles goed gaat, tenminste," vertelt Janneke Dubbelaar. Zij is samen met Joke Noordhoek instructrice bij de EHBO vereniging. "De leerlingen krijgen het diploma natuurlijk niet zomaar. Voorafgaand aan de diploma uitreiking doen ze praktijkexamen. Om daaraan te kunnen deelnemen moeten ze eerst een theorie-exa men met goed gevolg afleggen. De meeste leerlingen slagen wel, maar soms merken we dat iemand er echt met zijn pet naar gooit. In dat geval krijgen ze het diploma niet." Hard werken De leerlingen moeten hard werken om het diploma te krijgen. Achttien lessen van een uur zijn er voor nodig om ze de grondbeginselen van de EHBO bij te brengen. Wanneer de leerlingen de cursus hebben volbracht zijn ze in staat om een eenvoudig verband aan te leggen, hebben ze de grondbeginselen van reanimatie onder de knie én - misschien nog wel het allerbelangrijkste - zijn ze in staat om bij een panieksituatie de juiste handelingen te treffen en pri oriteiten te stellen. Afsluiting Boekenweek Triplette Boskoop - Na het geslaagde startsein van 8 maart, waar bij zes vrouwen de start van de boekenweek inluidden boor de aanwezigen mee te nemen op kleine reisjes naar hun geboorteland, heeft Bibliotheek Boskoop dit jaar een spetterende afsluiting van de week waarin de volwassen roman centraal staat. Op 24 maart, van 10.30 tot 12.00 uur, kan men meedoen aan een workshop afrodans in de bibliotheek, gegeven boor Rosalie Schippers, balletlerares uit Alphen aan de Rijn. Rosalie heeft de dansacademie in Rotterdam gevolgd en geeft nu les in allerlei vormen van ballet en bans. Afrodans is gebaseerd op de orginele Afrikaanse dan sen, gecombineerd met een jazzdans. Men kan zich voor deze workshop opgeven bij de bibliotheek aan de balie, telefonisch (0172-213170) of per e-mail (obbos- koop@biblionet.nl). Wadidnxveen - 13 maart werden twee wedstrijden gespeeld voor het clubkampioenschap triplette. Er waren enige verassende uitslagen en zelfs de tot dan toe ongeslagen koploper moest een verliespar- tij incasseren. De stand is in de middelste regionen behoorlijk door elkaar gehusseld, wat het volgen de beeld te zien geeft. 1. Jan Kooistra/Leen en Andries Roos 8-7-43+; 2. Hans Cammeraat/ Roy Hulskamp/ Jasper van Winkel 8-6-20+; 3. Elly Nieuwland/ Piet v.d. Made/ Wout Versluis 8-5-35+; 4. Alex van Ofwegen/ Hans van Woudenberg/ Arnold Janssen 8-5-24+; 5. Nel Oudijk/ Wim van Bockom Maas/ Norbert Schifferling 8-5-20+; 6. Edward Springer/ Ben Sas/ Toon van der Velde 8-5- 15; 7. Toos Wubben/ Stephan Tabben/ Erik Jan Hoogendoorn 8-4-8+; 8. Imca Matla/ Hanna de Wilde/ Corrie Monster 8-4-7+; 9. Peter Rubeling/Jopy en Ton Hulskamp 8 4 4; 10. Corry 't Hart/ Cees Voskuilen/ Jan Lapair 8-2-57-; 11. Rob, Fred en Ron van Dijken 8-1-32-; 12. Willem Hen driks/ Neel en Pier van Oosten 8-0-79-. "endaal. Waddinxveen - Begin januari is begonnen met de sloop van het oude clubhuis van scouting Sint Victor aan de Jan Willem Friso- weg. De nieuwbouw vordert gestaag. De fundering is inmiddels gereed. Op zaterdag 24 maart, Nationale scoutingdag, zal er aan de Jan Willem Frisoweg, een aan tal activiteiten plaatsvinden om de bouw van het nieuwe scouting- onderkomen feestelijk te marke- ren.Om 12.00 uur legt wethouder Van Holsteijn, samen met het jong ste lid, de eerste steen, in aanwe zigheid van de leden, ouders, buurtbewoners en overige belang stellenden. Ook wordt op de bouwplaats een bord onthuld met het bouwlogo van de scouting groep. Na afloop is er koffie voor de aanwezigen. De nieuwbouw zal naar verwach ting eind juni gereed komen, zodat er in september in het nieuwe clubhuis gestart kan worden. In de tussentijd vinden de opkomsten van de verschillende speltakken doorgang in de aula van de voor malige Kohnstammavo en het clubhuis van de Pieter Maritz- groep. Vervolg van pagina 1 Tevens was er ruimte voor een bezichtiging. Directeur A. van Reijken van Trifolium noemde in zijn openingswoord, dat de laat ste oplevering van nieuwe socia le woningbouw stamt uit 1996. Hoewel er weinig sociale woningbouw plaatsvindt in Bos koop, is het beschikbare aanbod wel van goede kwaliteit. In dat kader noemde hij tevens het tekort aan moderne seniorenwo ningen. Aangezien deze wonin gen zich kenmerken door hun relatief grote oppervlak, zijn er de afgelopen tijd seniorenwonin gen gerenoveerd door bijvoor beeld van twee kleine woningen één seniorenwoning te creëren. Al met al wil Reijken zich de komende tijd sterk maken voor nieuwe (sociale) huurwoningen. Willem van Steenvoorden en Mariska van Voort van het archi tectenatelier gaven een toelich ting op de plannen en met name de voorbereidingsperiode. Deze was relatief lang, waarbij onder andere de vrouwenadviescom missie de tekeningen op hun merites hadden beoordeeld. Martin Groelings en Gijs Belt van de aannemer, bouwbedrijf Bakker, gaven een toelichting op de bouw. Het nieuwbouwcomplex aan de Appelgaarde heeft zeven ver schillende woningtypes en bestaat uit 2, 3 en 4-kamerwo- ningen. Alle woningen hebben het politiekeurmerk 'Veilig wonen'. Passie- en Paascon- cert in De Doelen Rotterdam - Op zaterdag 14 april, stille zaterdag, vindt voor de zevende maal het traditionele Pas sie- en Paasconcert plaats in de Doelen te Rotterdam. Het christelijk gemengd Drechtste- denkoor Praise Him o.l.v. Martin Zonnenberg en het christerlijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwëstem o.l.v. Martin Mans vul len ook dit jaar het podium en de vakken naast het orgel; een totaal aantal stemmen van 450. De solisten die de koorzang omlijsten zijn Marjolein de Wit - fluit, Noor tje van Middelkoop - panfluit,Karei Bogerd - bariton, Martin de Deugd - viool, Andre Heuvelman en Tonny Kieviets, trompet, Maarten van der Valk - pauken, Gezinus Veldman - vleugel, Martin Mans en Martin Zonnenberg - orgel. Domi nee P. Vermaat uit Scheveningen verzorgt de opening en sluiting. Het programma bestaat uit beken de liederen over passie en pasen, het lijden, sterven en de opstan ding van Christus. Koorzang, samenzang, solozang en instru- mentalistisch optreden komen allen aan bod. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 27,50. Entreekaarten zijn telefonisch te reserveren bij de Doelen (010) 2171717 of bij de heer A. de Rooij (0182) 612100. Waddinxveen - De culturele com missie organiseert dinsdag 27 in het Anne Frank Centrum een cul turele avond voor alle Waddinx veense senioren. Aanvang 20.00 uur. Om de nodige variatie in de programma's te houden treedt die avond op het "Ensemble Musica" uit Gouda. Het ensemble, bestaan de uit een sopraan, mezzo sopraan,tenor, pianiste en violist, wil de bezoekers met veel enthou siasme een ontspannen avond bezorgen. Het ensemble brengt de bezoekers in een Weense sfeer met operettemelodieën en een gezellig Weens café. Daarnaast zal een aantal andere bekende liede ren worden gezongen. De deelne mers van het ensemble zijn gekleed in historische Weense of oud-Hollandse kostuums. Het geheel belooft een mooie avond te worden met liederen die iedereen mee kan zingen of neuriën. De entree bedraag ƒ5,50 per per soon, inclusief een kop koffie. De zaal gaat open om 19.30 uur. Nationale collecte Simavi 26-31 maart 2001 Een op de vier kinderen is nog niet ingeënt. Eenvoudig te voorkomen ziekten als mazelen, polio en geel zucht eisen wereldwijd nog veel dodelijke slachtoffers. Als ontwikkelingsorganisatie op het gebied van gezondheidszorg wil Simavi hier graag wat aan doen. Simavi ondersteunt daarom lokale organisaties in Afrika, Azië en Latijns Amerika bij onder ande re het opleiden van gezondheids werkers, de realisatie van inen tingsprogramma's en het inrichten van (mobiele) klinieken. Tijdens de collecteweek komen de collec tanten van Simavi aan de deur voor een bijdrage. In Waddinxveen is Henriette Neer ken de nieuwe coördinator. Met vragen kan men bij haar terecht; Dotterweide 60, 2742 GE, telefoon 631359. Simavi - Waddinxveen zou heel blij zijn als u als vrijwilliger een steentje bij zou willen dragen! Bingo Waddinxveen - Vrijdag 23 maart is er een bingo-avond bij wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel. De entree is vrij. Aanvang 20.00 uur. Regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers 55 jaar Boskoop - Het regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers bestaat dit jaar 55 jaar. Op 23 maart wordt dit jubileum herdacht met een concert waar aan diverse solisten meewerken. Uitgevoerd wordt onder andere werken van Verdi (2001 is het Verdi jaar), Gounod, Bizet, Pou- lenc, Janacek, en Badings. In mei van dat zelfde jaar maakt het koor een jubileumconcertreis naar Lublin in Polen. Klaveijassen café Sport Waddinxveen - Op 26 maart houdt biljartvereniging "Sport vrienden" de zevende in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2000/2001. Aan het eind van de avond vindt een lote rij plaats. De kosten bedragen ƒ5,- De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Café "Sport" aan de Kerkstraat 11. Jeugdbingo Waddinxveen- Stichting Wijkwerk de Zuidpias organiseert op vrij dag 23 maart een jeugdbingo in Het Zuidhonk aan de Zuidplas- laan 552. Deze avond is speciaal bedoeld voor jeugd van 8 tot en met 15 jaar (8 -jarigen moeten onder begeleiding zijn van een volwassene). Er worden vijf rondes gespeeld van ƒ1,-. Daar naast is er een superronde en een loterij. Deze avond begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.45 uur. Koppelklaveijassen Waddinxveen - Op vrijdag 23 maart is er een koppelklaverjas- avond in buurtcentrum De Boog. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per koppel. Ieder een is welkom aan de C. Huygen- slaan 2. KW naar Naturalis Boskoop - De leden van de Katholieke Vrouwen Vereniging brengen op donderdag 29 maart een bezoek aan museum Natura lis in Leiden. Vertrek 12.31 uur vanaf hetstation Boskoop. Opge ven kan tot 28 maart bij Liesbeth de Regt, telefoon 0172-215310. Nationale Boomfeestdag Waddinxveen - Vandaag, 21 maart, wordt de 45e Nationale Boomfeestdag gevierd met dit keer als thema Bomen Wonen. De kinderen van de groepen 8 kunnen 's morgens deelnemen aan de plantactiviteit op ver schillende locaties in Waddinx veen. De activiteiten die door de werkgroep Natuur- en Milieu Educatie (N.M.E.) voor die mid dag in en rond kinderboerderij Dierendal in het Warnaarplant- soen waren gepland, konden in verband met de voorzorgsmaat regelen voor mond- en klauwzeer niet doorgaan. Ruilbeurs Waddinxveen - Wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel organiseert zaterdag 24 maart een ruilbeurs van 11.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0182- 616720. Sing-in in Kruiskerk Waddinxveen - Op zaterdag 24 maart wordt in de Gereformeer de kerk (vrijgemaakt) een zang avond georganiseerd. De avond bestaat uit het zingen van een aantal geestelijke liederen en het lezen van twee bijbelteksten met daarover een korte overdenking. Het thema dat centraal staat deze avond is:"Wie is God voor jou?" De avond wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur in de Kruiskerk aan de Passage. Na afloop is er gelegenheid om na te praten. Iedereen is welkom. KERKDIENSTEN - 25 maart ^faddinxvppn Waddinxveen K-K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 27 ^aart 19.00 uur dienst; 24 maart "•00 uur dienst in Ontmoetings- kerk; zondag 25 maart 11.15 uur dienst in Ontmoetingskerk. Geref kerk 9.30 uur ds. B. Koekkoek, pedemsvaart; 18.30 uur S.O.W. liï|Tianuëlkerk Herv. kerk 10.00 uur ds. C. de Jong; '8.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds E-Brink; 16.30 uur ds E. Brink. ^e Rank 10.00 uur ds. M. de Boer. Boskoop JBerv. Gem. 9.30 uur ds. R.de Reuver, n. Doop; 18.30 uur ds.J.Stelwagen, Veenendaal. Stek 9.30 uur ds. M.D.van der bessen. peref.kerk 9.30 uur ds.J.H. Lange- aar;8.30 uur ds.J. Stelwagen,Vee- ypiz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. M. nessen, Leiden. Ehr.geref. kerk 9.30 uur ds. K. Boer- Oud-Beijerland en 19.00 uur ds. Quant, Rijswijk. (arousia 10.00 uur H.J.van Houwe len. K-K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 24 19.00 uur dienst

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13