Collectief Vraagafhankelijk Vervoer ter discussie Vragen over tarieven zwemles Zevenhuizen r Molenmuseum vanaf zaterdag open Moerkapelle WIS ..LI. Diplomadag bij Rolling '90 Ruime zege schakers Moerkapelle JUL Reactie van Willem Jan van Yperen, bedrijfsleider De Koornmolen: Gem. Zevenhuizen-Moerkap uw:safF m. Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/21 maart 2001 pagina 19 ---A,.-1..,1,. M H Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 13 maart stond het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer op de agenda. Het Collectief Vraagaf hankelijk Vervoer (CW) moet op termijn gaan voorzien in mogelijkheden van vervoer voor ouderen en gehandicapten in de regio. Nadat er vanuit de Regiovisie Zorg Midden-Holland werd geconcludeerd dat in de regio hiaten zijn in de vervoersmogelijkheden voor ouderen en gehandi capten, is in september 1999 het samenwer kingsproject ISMH/Regionaal Zorgberaad ont staan op deze hiaten op te lossen. Deze hiaten zijn alleen op te lossen wanneer alle Midden-Hol land gemeenten samenwerken in het opzetten van een nieuw vervoerssysteem. De raad werd gevraagd geld beschikbaar te stellen zodat het ISMH/Regionaal Zorgberaad het plan verder kan uitwerken. De leden van de raad spraken hun bezorgdheid uit over de consequenties als niet alle regiogemeenten meedoen. De raad vond ook een duidelijke voor waarde dat de mensen die gebruik maken van de WVG er niet op achteruit mogen gaan. Mevrouw Te Meij (WD) had contact gehad met het Gehandicaptenplatform in Waddinxveen en heeft begrepen dat het Platform de ont wikkeling ondersteunt. Zij pleitte daarbij voor een duide lijke overgangsregeling met een tegemoetkoming in de kosten. Mevrouw Spekman (PvdA) stelde dat veel regio gemeenten voorwaarden hebben gesteld aan meedoen met het project en zij vroeg zich af waarom de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle dat ook niet deed. In zijn beantwoording zei wethouder De Gooijer dat er inderdaad een groep is die geen gebruik zal kunnen maken van het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. Momenteel kunnen mensen in de WVG hun budget vrij besteden en binnen de nieuwe regeling zijn zij gebonden aan een maximaal aan tal vervoerszones. Naar aanleiding van de participatie van de andere gemeenten in de regio zei hij dat er een probleem ontstaat als niet alle gemeenten mee doen met het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer en dat de Provin cie don waarschijnlijk in zal grijpen. In tweede termijn vroeg mevrouw Spekman (PvdA) de wethouder waarom andere groepen inwoners niet gecom penseerd worden als de Provincie een aantal Openbaar vervoerslijnen opheft. Mensen die momenteel geen gebruik maken van de WVG vallen daarmee geheel bui ten de boot. Wethouder De Gooijer: "Als u vanavond tegen stemt laat u iedereen in de kou staan. De onrenda bele lijnen worden sowieso opgeheven en ook de ouderen worden momenteel niet gecompenseerd." Ondanks deze woorden heeft de fractie van de PvdA toch tegen het voorstel gestemd. Zevenhuizen - Tijdens de rondvraag vroeg mevrouw Spekman (PvdA) aan de wethouder of hij ervan op de hoogte is dat de tarieven van zwemles De Koornmolen met 60% verhoogd zijn. De wethouder reageerde daarop met de stelling dat het zwembad inmiddels een private aangelegenheid is en dat hij niet meer kon doen dan zijn zorg uitspreken in de richting van de exploitant. Hij heeft toegezegd te kijken of er mogelijkheden zijn om te interveniëren. "Bij overname van het recreatieschap is ae bepaling opgenomen dat het tarief niet meer dan 10% hoger mag zijn dan de regiomarkt. En het is overigens niet zo dat er helemaal niets ver anderd is, de kwaliteit von de zwemlessen is inmiddels sterk verbeterd. Het aantal kinderen dat maximaal in een groep zwemt is teruggebracht tot tien kinderen. Voorheen waren dat er soms wel achttien. Daarnaast is de mogelijkheid van de communicatie tussen de ouders en de instructeur sterk verbeterd. In het verleden was er nauwelijks mogelijkheid voor communica tie: de instructeur stond oan het bad en de receptie was niet bezet. Juist door de communica tie kan er veel verbeterd worden in de aanpak van het kind. Bovendien mogen ouders ook weten wot er gebeurt en hoe de vorderingen zijn. Ik begrijp ook wel dat de prijsverhoging voor velen even slikken is en dat met name de poli tiek zich zorgen maakt of zwemmen hiermee geen elitaire sport wordt. Maar het kan niet zo zijn dat de provinciale overheid zijn handen financieel gezien van het zwembad aftrekt, de gemeente een subsidie toekent die bij lange na niet kostendekkend is, het idee ontstaat om het zwembad te privatiseren en als dat dan gebeurt, men nog wel zeggenschap wil over de tariefshoogte. Dat is in mijn ogen niet realistisch. Als de gemeente er iets aan wil doen zou den ze kunnen overwegen het schoolzwemmen te herinvoeren of mogelijk een individuele subsidie toe te kennen alleen voor inwoners van de gemeente. Dat wordt in andere gemeen ten ook wel gedaan." m Moerkapelle - Op 19 maart was het diploma dag voor de kinderen zonder bondstestbij rolschaats- vereniging Rolling '90. Bij het A- diploma waren er 21 deelnemende meisjes en jongens in de leeftijd van 5 jaar t/m 9 jaar. Nadat ze hun onderdelen aan de jury en hadden laten zien werden onder luid applaus de diploma's uitgereikt. Bij de A-tjes slaagden Michael Bontebal en Jessie Both als beste. De andere kandidaatjes waren: Kimberley en Raynor Krijgsman, Robine Vergeer, Catali- no, Jessica en Julia Sinnige, Laris- sa Voorwinden, Niermala Tim- mers, Vivianne Hoogendoorn, Danique Veldmeier, Celina van Baren, Daphne Stormbroek, San dra van der Werf, Kirsten Brink- greve, Denise Voskuilen, Maaike Blacquiere, Lisa de Gruijter, Remi Pijnappels en Carmen Koorevaar. Bij de B-tjes waren er 6 deelne mers. Ook zij hebben hun test behaald. Als beste kwam hier Suzanne Hendrikse uit de bus. De andere deelnemers waren Renate Klomp, Naomi Gnocchi, Nicky Boer, Dianne van Erk en Vincent Oskam. Door Karin Heeren Moerkapelle - In de zevende ronde von de KNSB-competitie heeft het oerste team van Schaakvereniging Moerkapelle een eclatante 6,5-1,5 overwinning binnengehaald. Hier door hebben de Moerkapellena- ten hun verblijf in de landelijke derde klasse met op zijn minst oen jaar verlengd. In Op Moer was de staartploeg van klasse 3H, de onibinatie uit het Noord-Bra- hantse Asten niet opgewassen tegen het geconcentreerd spelen de Moerkapelle. Weliswaar zat het oe thuisclub hier en daar niet egen, op de overwinning viel wei- JJ'8 af te dingen. Jesse en Hugo an Elteren, Wim Vroegindeweij, rno Luinenburg en de sterk '"vallende Andre Nieuwlaat scoor- en allen een vol punt, terwijl Ben van Geffen, Gerard van Ommeren n Maarten Vroegindeweij remi- eorden. Met nog twee ronden te gaan staat Moerkapelle zesde met matchpunten. Opvallend is, tp broertjes Jesse (5,5 pun- m V Hugo van Elteren (samen et Maarten Vroegindeweij elk 5 Punten) zich bij de drie topsco- rs van het team bevinden. Uitslagen ronde 27 van de onder- ge competitie: Ben van Geffen - acques de Lange l-O; Wouter 1 eg'ndeweij - Andre Nieuwlaat Lees van Vuuren - Jan Blok 1- 0; Gerrit van Meeteren - Michiel Rensen 1-0; Kevin Bakker - Christiaan Noorland 1-0; Ron Droog - Patrick Stam 1-0; Henk Doornhein - Stefan Rensen 1-0; Arno Luinenburg - Marianne van Elteren 1-0. De stand bovenaan: 1. Ben van Geffen; 2. Jesse van Elte ren; 3. Gerard van Ommeren; 4. Dick Bac; 5. Wouter Vroeginde weij; 6. Hugo van Elteren. Bij de jeugd werden weer veel partijen gespeeld in de drie finale- groepen. In Groep 1 blijft Ron Droog ongeslagen op de eerste plaats na zijn remise tegen Mar leen van Vliet. Boudewijn Weijer- mars klopte Pieter Perdijk en blijft goede tweede. Patrick Stam ver loor van Freek Hofman maar blijft derde. In Groep 2 hadden de broertjes Marius en Thijs van der Torren een goede avond. Marius won twee keer en staat nu op de derde plaats, terwijl Thijs koplo per Tommi van Rooijen versloeg en nu met Tommi de eerste plaats deelt. In Groep 3 blijft Remco Vol- lebregt alles winnen. Hij gaat ruim aan de leiding met 14 uit 14. Gli- gor Selimovic is hier tweede. Hij won van Thomas Roest, die derde staat, maar verloor verrassend van Lieselotte Schoemaker. Ook David Bontenbal is in deze groep nog lang niet kansloos. Zevenhuizen - Zaterdag 24 maart wordt aan de Tweeman spolder 15, op de bovenverdie ping van het Historisch Museum Zevenhuizen, een bijzonder en uniek 'Molenmuseum' geopend. Met de opening van een blijven de en een periodieke tentoon stelling kunnen bezoekers een indruk krijgen van de rijke geschiedenis van onze regio op het gebied van molens en water gangen. Tijdens de openinghandeling zal de heer A. Dekker de 'Molengeschiedenis van Schieland' presenteren waarbij aandacht wordt besteed aan de geschiedenis van de vele molens die in het gebied hebben gestaan en de droogmakerijen in het Hoogheemraadschap van Schie land. De tentoonstelling voert de kijker langs de oevers van de Rotte. Met heel veel historisch materiaal krijgt de kijker een goede indruk van de geschiedenis van het eigen woongebied. De heer L. van den Bos heeft onge veer dertien jaar archiefonder zoek verricht en heeft daarmee een heel belangrijke bijdrage geleverd aan deze tentoonstelling; zonder deze bijdrage zou het niet mogelijk zijn geweest. De heer A. Dekker heeft zijn ruimte beschikbaar gesteld, waarmee ook hij zijn grote passie, de molens, volledig kan uitleven. Nieuwe vloerbedekking, pane len voor de tentoon stelling, goede belich ting en het werk van kunstenaar Maurice van Vliet die een groot paneel heeft gerealiseerd. Dit paneel geeft een beeld van het hele gebied van het Hoogheem raadschap van Schieland, zoals het vroeger was, met alle molens die er zijn of geweest zijn. Door middel van drukknopjes verbon den met verlichting bij de molens kan men precies zien welke molen waar stond. De tentoon stelling is ingericht per polder zodat een goed beeld ontstaat. heren L. van den Bos en A. Dekker Bestuur van de Stichting Molenverzameling Jan C. Lunenburg: De heren G en J. Ottevanger, J. van der Donk en de heer en mevrouw Van den Bos Als periodieke tentoonstelling is vanaf zaterdag de collectie te zien van de Stichting Molenverzame ling Jan C. Lunenburg. Deze stich ting is vorig jaar opgericht door de ernstig zieke heer Lunenburg. Vanaf zijn vroege jeugd - in de oorlogsjaren had hij enige tijd doorgebracht op de molen van de grootvader van Gerard en Johan Ottevanger - was zijn grootste passie molens. Heel zijn leven vrijgezel gebleven deed hij niet anders dat zijn collectie uitbrei den en completeren. Hij woonde op een eiland waar hij zijn eigen speelmolen had, de 'Konkelpot'. Zijn grootste en laatste wens was dat zijn collectie in Zevenhuizen tentoongesteld zou worden en met deze expositie wordt aan deze wens voldaan. Zaterdag 24 maart wordt de ten toonstelling om 11.00 uur geopend door de heer A. Biemond, loco dijkgraaf van Schieland. Bezoe kers kunnen zaterdag terecht van 13.30 tot 16.00 uur en verder tij dens de normale openingstijden van het Historisch Centrum van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moer- kapelle.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19