I f LITI E BERICHTEN Koffieconcert met liederen van Schubert en Messiaen De Mattaüs in Hazerswoude-dorp SANDERS Het nieuwe belastingstelsel nader bekeken - deel 2 De lijfrentepolis en het nieuwe belastingstelsel Rommelmarkt op 21 april f D wonen werken ff aren - bete jjen deHaij van der Wende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Aart van der Kraats Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargeiegenheid o.a.: advocatenkantoor Waddinxveen Boskoop Hazerswoude-dorp: Zondagmorgen liedrecital in Praathuis Boskoop i 1 box8 aan Wat is een lijfrentepolis precies? Wat zijn de spelregels in het nieuwe belastingstelsel Hart van Holland/21 maart 2001 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Eenden, vogels, je lust en je leven. Met je liefde ons omringd. We zullen altijd, al is 't maar even, aan je denken als er een vogel zingt. Moedig tot het laatste moment, maar door ziekte verzwakt, is op 68-jarige leeftijd van ons heengegaan mijn geliefde man, onze vader, schoonvader, opa, mijn schoonzoon, onze broer en zwager J. van der Kraats-Meeder Arie en Nellie André en Jeanette Evelien en Marco Diny en Jan Patricia, Melanie, Pascal Willem en Gerda Nick, Melissa Thea en Dick Anja en Henk Tom en Jolanda Connie en Jos en verdere familie 17 maart 2001 Oosterdiep O.Z. 96 7881 CV Emmercompascuum Liever geen bloemen De crematieplechtigheid vindt plaats donderdag 22 maart om 13.00 uur in crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalij laan 2 te Capelle aan den IJssel. Na de plechtigheid is in de ontvangkamer van het crematorium gelegenheid de familie blijk te geven van uw medeleven. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Hazerswoude-dorp - Het Oratori umkoor Zang en Vriendschap voert een heuse Matthaüs Passion uit. Niet de versie van Bach, maar wel van zijn voorganger Heinrich Schütz. Deze muziek mag minder complex zijn dan Bachs bekende Mattaüs Passion, zo zijn er geen drie koren en twee orkesten nodig, maar Schützs muziek is zeker zo aangrijpend. Stammende uit de Latijnse traditie bouwt de muziek die door een verteller (de evangelist) en door Christus gezongen wordt nog voort op gre goriaanse motieven. Maar de korte felle commentaren van het koor zijn geheel vrij en maken de luisteraar, zelfs al zou deze de Duitse tekst niet kunnen verstaan, duidelijk wat er gezongen wordt. net is een primeur voor Hazers- woude, dit is de eerste concertui voering van een Matthaüs. Natuurlijk is het koor met zijn "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 cw Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79- Tel. 070 - 383 14 45 1 -MAIL: INFO@ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.nl Inbraak woning: In een in verbou wing zijnde woning aan de Ieplaan is ingebroken. In de woning was abusievelijk een GSM achtergela ten. Deze werd weggenomen. Aanrijding met letsel: Op de krui sing Puttelaan met de Kerkweg west vond dinsdag 13 maart een aanrijding plaats tussen een per sonenauto en twee fietsers. De 47 jarige automobiliste uit Waddinx veen reed over de Puttelaan. Zij verleende bij de kruising geen voorrang aan twee fietsers die haar weg kruisten. De fietsers zijn voor onderzoek naar het Bleuland Ziekenhuis in Gouda vervoerd. Lichtmast uit grond gereden: Poli tie zoekt getuigen aanrijding: De politie is op zoek naar getui gen van een aanrijding op zater dag 10 maart omstreeks 02.00 uur .waarbij een lichtmast uit de grond werd gereden. Volgens getuigenverklaringen reed een rode VW Golf over de Puttelaan vanuit de richting Dijkzicht. Het voertuig met twee inzittenden vloog uit de bocht en kwam tot stilstand tegen de lichtmast op de hoek Puttelaan/Windakker. De mast werd hierbij volledig uit de grond gereden en viel vervolgens tegen een boom. Een van de inzit tenden is vermoedelijk gewond geraakt. Het voertuig had schade op de motorkap. De inzittenden van het voertuig werden aange sproken door een fietser en een bromfietser. De politie zou graag met deze getuigen in contact komen, zij kunnen bellen met de politie in Boskoop telefoonnum mer: 0900-8844. De bestuurder van het voertuig is weggereden in de richting van het Hoefblad. Onder invloed: Op de Zuidkade heeft de politie 13 maart 14.30 uur een 43-jarige man uit Polen aange houden. De man had onder invloed gereden. De blaastest gaf een resultaat van 1130 ug/1; 2,4 promille. De man is overgedragen aan de vreemdelingendienst van de Politie Hollands Midden. Zijn rijbewijs is ingenomen. Bromfietscontrole: De politie heeft op donderdagmorgen 15 maart een bromfietscontrole gehouden op de Gemeneweg, Van de 36 pas santen werd geconstateerd dat vier de maximumsnelheid hadden overschreden, bij één van de voer tuigen werkte de achterrem niet, één bromfietser kon het brom fietscertificaat niet tonen. Snelheidscontrole: Naar aanlei ding van klachten van omwonen den heeft de politie op donderdag 15 maart tussen 11.50 uur en 12.20 uur een snelheidscontrole gehou den op de Voorweg. Van de 124 passanten waren er 4 in overtre ding. Tegen hen wordt proces ver baal opgemaakt. De hoogst geme ten snelheid was 69 km/h, terwijl de maximumsnelheid 50 km/h is. Boskoop- Zondag 25 maart vindt in het Praathuis een koffieconcert plaats, dit keer met een beproefd klassiek liedrecital. Het liedduo Sabine Wuethrich-sopraan en Daniël Kramer-piano zal een pro gramma uitvoeren met kamermu ziek uit het repertoire van Frans Schubert, Hugo Wolf, Arthur Honegger en Oliver Messiaen. Sabine Wuethrich behaalde haar diploma in Bern en Kwam daarna naar Amsterdam om hier haar zangstudie te vervolgen aan het Sweelinck Conservatorium bij Udo Reinemann. Inmiddels trad ze ondermeer op met het Berner Sin- fonie Orchester en met het Orchestre des Heures Romanti- ques. Daniël Kramer studeerde eerst bij Ton Hartsuiker in Utrecht, daarna bij Hakon Austbo aan het Swee linck Conservatorium, waar hij inmiddels zijn pianostudie met onderscheiding afsloot. Hij won le prijzen op het Prinses Christi na Concours en op de Europian Music Competition for Youth in Luxemburg. Het concert begint om 11.30 uur. De entree bedraagt ƒ10,- voor vol wassenen, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen - Op het evenemen tenterrein aan de Dreef wordt op zaterdag 21 april de grote jaarlijke rommelmarkt van de Centrale Her vormde Gemeente gehouden. Het festijn vindt voor de 27e maal plaats en is zodoende een goede traditie geworden. Met de opbrengst wordt jeugd- en evange lisatiewerk in binnen- en buiten land gesteund. Achter de scher men wordt hard gewerkt om deze dag goed te laten verlopen. Zo is de ophaalploeg elke maandag avond actief. Telefonisch te berei ken: 619081 of 611174. Zelf spullen brengen kan op zater dag 31 maart. Men kan dan van 9.00 - 12.00 uur terecht achter de hervormde Brugkerk. Wie deze dag spullen op wil laten halen, kan die morgen bellen: 614522. i wÈLÊm W fj ÜF m II ijverige dirigent de motor achter de organisatie, die met hun jaar lijkse concerten steeds weer voor een uiterverkocht kerk zorgen (reserveer op tijd). Zo moet het koor volgend jaar het Oratorium "Ruth", naar het gelijknamige bij belverhaal, nogmaals opvoeren omdat er niet voor iedereen plaats was in de kerk. Het passieconcert wordt uitge voerd op vrijdag 6 april in de her vormde kerk. Naast de Mattaüs van Schütz wordt van dezelde componist ook "De zeven laatste woorden van Christus aan het kruis" gezongen en speelt het strijkensemble dat het door die avond begeleidt "Perpetuum Mobile" van Telemann dat de oneindigheid van het lijdensver haal in deze passietij d onder streept. Voor meer informatie: 0172-588314 of wim-greet@pla- net.nl Door Karin Jongkind Vanaf 1 januari 2001 heeft Nederland een nieuw belasting stelsel. Dit brengt op een aantal gebieden grote veranderin gen met zich mee op het gebied van de inkomstenbelasting. Eén van die veranderingen heeft betrekking op lijfrentepolis sen, een populair onderwerp waarover menigeen regelmatig telefonisch wordt benaderd door fiscale- en verzekeringsad viseurs. Vanaf 2001 geldt in het algemeen een ander pre miebedrag, dat de belastingbetaler mag aftrekken. Dit arti kel gaat wat dieper in op de nieuwe fiscale regels voor verschillende polissen. U kunt op verschillende manieren geld sparen voor later. U kunt uw geld op de bank zetten of u kunt beleggen met aan delen. Maar u kunt ook een lijfrentepolis afsluiten bij een levensverzekeringsmaatschappij. Hoe werkt zo'n lijfrentepolis precies? U betaalt doorgaans maandelijks of jaarlijks een premiebedrag, maar u kunt er ook voor kiezen om het totale premiebedrag in één keer te betalen. Men spreekt in die gevallen over een 'koopsompolis'. Met het geld, dat u als premie of in één keer aan de levensverzekeringsmaatschap pij betaalt, doet die maatschappij allerlei investeringen en bouwt het geld op voor 'uw oude dag'. In de polis, dat feitelijk een contract is tussen u en de verzekeringsmaatschappij, is vervolgens geregeld, dat u vanaf een bepaald moment regel matig (doorgaans maandelijkse) uitkeringen gaat ontvangen, bijvoorbeeld vanaf het moment dat u zestig jaar wordt. Naast de 'oudedagslijfrente' zijn er drie andere soorten lijf rentepolissen. De 'nabestaandenlijfrente' is een vorm waarbij na overlijden wordt uitgekeerd aan nabestaanden. De 'over bruggingslijfrente' past u toe als u met werken wilt stoppen voor uw vijfenzestigste. U ontvangt dan periodieke uitkerin gen vanaf de dag dat u stopt met werken tot aan de dag waarop u vijfenzestig wordt en met pensioen gaat. Bij de 'tij delijke oudedagslijfrente' gaan de uitkeringen in op bijvoor beeld uw zestigste, maar lopen niet door tot het overlijden, maar stoppen op een vastgestelde einddatum. Vanaf 2001 mag u uw betaalde premies voor de lijfrentepo lis aftrekken van uw inkomstenbelasting (in box één) tot een maximum van duizend euro (ƒ2204,-). Dit bedrag wordt ook wel de 'basisruimte' genoemd. Daarboven mag u ook de pre mies aftrekken als u een 'pensioentekort' heeft. Er is sprake van een pensioentekort als uw totale jaarinkomen na uw pen sionering (inclusief AOW) minder bedraagt dan zeventig pro cent van uw jaarinkomen voor uw pensioen bij dertig dienst jaren. Het extra bedrag, die u in die gevallen mag aftrekken wordt 'jaarruimte' genoemd. Naast het begrip 'jaarruimte' is er nog een andere aftrekmogelijkheid: de 'reserveringsruim te'. Reserveringsruimte ontstaat, als u in een jaar minder premies aftrekt, dan u zou mogen. U gebruikt dan niet uw volledige jaarruimte. Het niet-gebruikte deel van uw jaar- ruimte blijft gereserveerd en kunt u nog zeven jaar lang benutten. Indien u meer lijfrentepremie betaalt, dan u volgens deze regels mag aftrekken van uw inkomstenbelasting (box één), dan geldt het volgende. Uw polis valt in feite in twee delen uiteen: een gedeelte waarvan u de premies mag aftrekken van uw inkomstenbelasting en een gedeelte dat u niet mag aftrekken. Het gedeelte wat u niet mag aftrekken wordt niet beschouwd als een aanvullende pensioensvoorziening, maar als een vorm van sparen. Dit deel valt om die reden in box drie.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3