Dames Nesselande proeven weer winst Floreant Dames winnen Eindelijk goed voetbal van Groeneweg A1 Verlies voor Flyers heren 1 moeizaam Opnieuw winst voor Kwiek Gehandicapt dames 1 Gouwestaete Veel winstpartijen Moer- verliest van Het Ravijn kapelles jeugdafdeling pagina 8 Hart van Holland/21 maart 2001 Volleybal Damesvoetbal Zevenhuizen - Na een periode van tegenslag door ziekte en blessu res en 6 verloren wedstrijden slaagden de volleybaldames van Nesselande er juist tegen aartsri vaal Orion in om de winst te pak ken. Niet door sprankelend spel, daarvoor werden er te veel per soonlijke fouten gemaakt, maar wel door vechtlust en enthousias me. De ploegen ontliepen elkaar niet veel. Nesselande had moeite om de sprongservice van Orion onder controle te krijgen, maar evenzogoed wist Nesselande ook de passers van Orion onder druk te zetten. Nesselande wist de le en 2e set nipt met 25-23 te win nen; steeds bouwde het een klei ne voorsprong op, met name op de service van van der Maat, die echter steeds weer te niet werd gedaan door fouten in blok en aanval. In de 3e set speelde Orion alles of niets en voerde vooral de servicedruk op. De passers van Voetbal Nesselande hadden hier moeite mee en ook de spelverdeling kwam onder druk te staan. Aan vallend was men te veel afhanke lijk van de buitenaanval, aange zien zowel de le tempo aanval als die vanaf de 3-meter niet scoor den. Coach Visser bracht spelver- deelster Knap en aanvalster Brandenburg in, maar ook zij kon den, ondanks een goede service serie van Knap, het setverlies met 20-25 niet voorkomen. De 4e set verliep ongemeen spannend. Sterk serveren van Knap, Brand enburg en van der Meer lieten Nesselande steeds weer uitlopen, zelfs tot een voorsprong van 16- 10. Orion wisselde regelmatig en wist door variatie in de service het spel van Nesselande te ontre gelen. Ondanks indrukwekkend verdedigend werk van libero den Butter kwam Orion langszij en door enkele onbegrijpelijke ser- veerfouten op set- en matchpoint Zevenhuizen - Na een paar minde re wedstrijden werd er eindelijk weer goed gevoetbald door Groe neweg Al, in de thuiswedstrijd tegen VDL Al. Na rust werd de 3-0 voorsprong uitgebouwd naar 5-0. Groeneweg BI speelde uit tegen Donk BI een goede eerste helft. Na een snelle achterstand werd er gerust met een 1-2 voorsprong. Na rust liep het mis. Donk werd sterker een scoorde gelijk. Vlak voor tijd werden de punten hele maal weggegeven en BI verloor met 3-2. De eerste overwinning van Groeneweg Cl is en feit. In de thuiswedstrijd tegen Swift Boys C3 pakte BI goed uit: 14-0! Groe neweg C2 speelde in de uitwed strijd tegen Xerxes DZH C5 en verloor met 5-2. Dl speelde thuis tegen de koploper Lekkerkerk Dl een matige wedstrijd. Er werd ver loren met 0-7. In een goede wed strijd van Groeneweg D2, thuis tegen Olympia D5 werd er lustig op los gescoord. Er werd een prima 6-4 overwinning geboekt. Na een rustige start waarbij het koude weer van dit weekend par ten speelde behaalde Groeneweg El in de thuiswedstrijd tegen DCV E2 een goede 2-0 overwinning. Na een goede start van Groeneweg E2 in de thuiswedstrijd tegen Flo reant E4 werd er toch tegen een 0- 3 ruststand aangekeken. Na rust had E2 alle kans om gelijk te komen maar voor open doel wer den de kansen niet benut. Nu was het weer de beurt aan de tegen stander. Zij scoorden wel zodat er uiteindelijk verloren werd met 0-7. Groeneweg E3 speelde een goede partij tegen Nieuwerkerk E10. Er werd gewonnen met 1-9. Groene weg E4 verloor kansloos in de thuiswedstrijd tegen Donk E3 kansloos met 0-12. Groeneweg E5 speelde een goede wedstrijd tegen Soccer Boys E8. Er werd verloren met 1-5. Alhoewel Groe neweg F1 in de uitwedstrijd tegen Xerxes DZB F2 sterker was, miste F1 net dat kleine beetje extra om de wedstrijd naar zich toe te trekken. De tegenstander maakte hiervan handig gebruik waardoor er nipt verloren werd met 4-3. Groeneweg F2 speelde uit tegen Waddinxveen F3 een goede wedstrijd. Er werd gewonnen met 0-10. Groeneweg F3 heeft de smaak te pakken. In de uitwed strijd tegen Be Fair F3 en na vele wedstrijden op rij te verliezen zijn de zaken nu omgedraaid. Vandaag werd de derde overwinning op rij behaald. De grootste winst is dat er prima werd samengespeeld. Er werd verdiend gewonnen met 0- 13. Dit geeft goede moed om vol gende week tegen de koploper. Groeneweg F4 verloor weer in de uitwedstrijd tegen Swift Boys F3 met grote cijfers: 15-1. Voor meer informatie zie www.wgroeneweg.nl. Op 24 maart is de trekking van de loterij in de kantine van v.v. Groe neweg. gaf Nesselande met 28-30 de winst uit handen. Nesselande liet zich echter dit keer de wedstrijdwinst niet ontglippen. Met den Butter vooraan in de strijd schraapte het alle energie bijeen en nam direct afstand van het conditioneel dui delijk mindere Orion. Passing en verdediging werden solide uitge voerd en enkele gemiste kansen in de aanval en rally-pass werden ruimschoots gecompenseerd door goed en gedurfd serveren, waarmee Lucassen de set met 15- 10 afsloot. Door dit resultaat con solideert Nesselande haar 6e positie in de competitie, maar het verschil met de ploeg op de 10e plaats, die dwingt tot het spelen van promotie/degradatie wedstrij den, bedraagt slecht 5 punten. Komende zaterdag wacht de lasti ge uitwedstrijd tegen Pex in Horn. Basketbal Waddinxveen - Flyers Heren 1 ver loor met klein verschil in Den Haag van Jumpers. Het lukte Heren 1 niet om de stunt in de thuiswedstrijd, toen werd er gewonnen, te herhalen. Jumpers was gewaarschuwd en daardoor goed gemotiveerd. Toch was het Flyers dat beter uit de startblok ken kwam en met fris aanvalsspel de toon zette. Maar Jumpers kwam - naar mate de tijd ver streek - beter in het spel. Zo ont stond er een mooie strijd. De rust stand was 32-31. In de tweede helft kreeg Flyers het steeds moei lijker. Oorzaak was het ontbreken van wisselspelers. Dit was de reden, dat de Waddinxveense heren tussen de negende en elfde minuut in een dip zaten en Jum pers twaalf punten kon uitlopen. Hierna was de wedstrijd gelopen. Wel lukte het Flyers nog de achterstand te verkleinen, maar Jumpers was ervaren genoeg om de winst niet meer uit handen te geven. Uitslag 72-65. Topscoorder: Hans Peters met 27 punten. Vrijdagavond 23 maart in de Dui kelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen LUSV. Boskoop - Op een moeilijk bespeelbaar veld hebben de Bos- koopse dames tegen het Schie- damse Hermes DVS een matige prestatie geleverd. Vooral de tweede helft konden de Bosko pers niet overtuigen. De eerste helft was nog wel de moeite waard. Al in de vierde minuut kreeg Maartje Miltenburg een dot van een kans op aangeven van Frencis van Bruggen, maar het diagonale schot ging voorlangs. Nog geen minuut later gaf Maartje de bal op Frencis maar het halve schot annex lob belandde op de paal. Tegenstander Hermes speel de in die fase niet of nauwelijks mee en probeerde via de counter gevaarlijk te worden. Tegen de verhouding in kwam Hermes op voorsprong. Na een goed uitge voerde counter en slecht positie spel in de Boskoopse achterhoe de kon een Schiedamse spits eenvoudig scoren nadat keepster Monique Fokker in eerste instan tie redding bracht. Floreant kwam goed terug want nog geen twee minuten later scoorde Maartje de Tafeltennis gelijkmaker op aangeven van Frencis. De Boskopers vergaten daarna het karwei af te maken. Zowel Bianca van Elleswijk als Marsja Dortland wisten in kansrij ke positie niet te scoren. Toch kwam Floreant nog voor de rust op voorsprong. Na een lange com binatie bracht weer Maartje de Boskopers op een verdiende voor sprong. Vlak voor de thee hield de keepster van Hermes de spanning in de wedstrijd door tot tweemaal toe voor de bal te duiken en zo de Boskopers het scoren te beletten. Na de thee was het zoals gezegd niet best meer. Hermes kreeg de overhand en het was onder ande re aan Meryl Koetsier te danken dat de gelijkmaker uitbleef. Vlak voor tijd maakte Bianca van Elles wijk een eind aan de droom van Hermes door op aangeven van Miranda Kersbergen de eindstand vast te leggen. Het positieve deze zondag was dat ook slechte wed strijden gewonnen worden. De volgende wedstrijd is zondag thuis tegen WCR om 12.00 uur Waddinxveen - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen vrijdag, in de le klasse van de regionale competitie Holland-West, de thuiswedstrijd tegen het Rotter damse Xerxes 1 gewonnen. Kwiek, dat in Rotterdam met 2-8 had gewonnen, ging goed van start en liep snel uit naar een 4-0 voor sprong. Wim van Wageningen ver loor toen van B. de Rooy waardoor Xerxes kans zag iets terug te doen. Van de laatste vijf partijen won Kwiek er drie waardoor de eindstand op 7-3 uit kwam. Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Kees Vos wonnen ieder twee partijen, Wim van Wageningen en Ronald Verboon scoorden ook in het dubbelspel. Kwiek 2 was minder gelukkig tegen het Goudse ISV1. Jacques Brand, Paul van der Hart en Adri Berckenkamp wonnen in Gouda met 6-4. In de tweede klasse van de Goudse afdeling staan ze op de tweede plaats zodat wat extra punten welkom zouden zijn. ISV, degradatiekandidaat, verzette zich heftig. Zeven van de tien par tijen werden in drie games beslist. Uiteindelijk bleef de stand steken op 4-6 hetgeen voor Kwiek een tegenvaller was. Jacques Brand won twee keer, Paul van der Hart en Adri Berckenkamp scoorden beiden één keer Kwiek3 ging, in de tweede klasse, bij Reeuwijkl op bezoek. Kwiek, dat de ranglijst aanvoert, had wei nig moeite met de middenmoter. Ying Jun Wang en Leon Bouwman bleven ongeslagen, Martien van Klink verspeelde een punt maar won wel, samen met Leon Bouw man, het dubbel. Uitslag 1-9. Winst was er verder in de vierde klasse voor koploper Kwiek7 (64 tegen TOP) en in de vijfde klasse voor Kwiekl 1 (7-3 tegen koploper IJsselvogels) Jeugd Het eerste team van de jeugd ging in Bodegraven op bezoek bij lan taarndrager BOK1. Het team staat op de eerste plaats en heeft dui delijke kampioensaspiraties. Er werd niets aan het toeval overge laten. Ze gingen voluit, waarbij Jaap Cammeraat en Kevin van der Voort ongeslagen bleven, Danny Vermeulen twee keer won en. samen met Kevin ook het dubbel binnenhaalde. Uitslag 1-9. Waterpolo Moerkapelle - Met 16 punten uit acht gespeelde wedstrijden was het voor Moerkapelles jeugdafde ling zaterdag jongstleden zaterdag een redelijk succesvolle dag. BI bleef op het pad der overwinnin gen door Swift Boys geen enkele kans te laten. Na een 2-0 ruststand was er in de tweede helft geen houden aan en over de 7-1 eind stand mocht Swift Boys zich niet eens beklagen. Daardoor verste vigde BI haar derde positie. Maandag 26 maart speelt BI ove rigens voor de beker tegen Jodan Boys BI, aanvang 18.30 uur. Cl is de laatste weken van slag, tegen Be Fair C2 werd een grote neder laag geleden. In de eerste helft werd de schade met 0-2 beperkt gehouden, maar vervolgens was er geen houden meer aan, eind stand 1-9. Dl boekte met de 5-1 winst op Linschoten de eerste overwinning na de winterstop. Leuk voetbal wierp ditmaal duide lijk haar vruchten af. Stefan Salle- velt was met drie goals trefzeker. El pakte na twee nederlagen op rij de draad weer op en blijft daardoor meedoen in haar poule. Tegen Sportlust E2 ging het in de eerste helft moeizaam, ruststand 1-1. daarna kwam de machine' éch ter op gang en werd uitgelopen naar een 1-6 winst. E2 speelde bij koploper Jodan Boys een uiterst aantrekkelijke partij en kwam door Thijmen Eindhoven zelfs op voorsprong. In de tweede helft moest de gelijkmaker worden toe gestaan, de verdiende puntende- ling kwam echter niet meer in gevaar. E3 pakte tegen Jodan Boys eveneens de draad weer op. Na een 1-1 ruststand werden de mou wen opgestroopt en een verdien de 4-1 overwinning was uiteinde lijk het gevolg. F1 boekte bij WSE F2 een 0-9 monsterscore en mag zich na deze overwinning een trotse lijstaanvoerder noemen. Zaterdag kan bij winst op concur rent Soccer Boys deze positie worden verstrekt. F2 moest na een groot aantal winstpartijen op rij dit keer de eer aan tegenstan der Schoonhoven laten, de 0-2 eindstand was bij rust al bereikt. Ondanks verwoede pogingen kon in de tweede helft niet meer dich terbij worden gekomen. Overi gens is men bij Moerkapelles jeugdbestuur druk bezig met de voorbereidingen van het jeugd kamp, dat van 23 tot en met 26 mei plaats vindt in Lunteren. Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zaterdag speelden de vier bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden. Het was de laat ste keer in deze competitie dat alle vier de teams op dezelfde avond speelden in Gouwebad De Sniep. Wegens ziekte en vakantie miste dames 1 een viertal speel sters. Toch viel de schade mee en wist Gouwestaete slechts met 11- 14 te verliezen van Het Ravijn uit Nijverdal. Heren 1 leek af te steve nen op een royale overwinning op Sassenheim, doch uiteindelijk werd slechts met 10-7 gewonnen. Dames 1 Het 11-14 verlies van dames 1 tegen Het Ravijn lijkt fors, doch gezien het feit dat Gouwestaete moest aantreden met een aantal speelsters uit dames 2, viel de schade mee. Met Ellen van der Weijden, Hanneke Kappen en Natascha Baatje in de 'zieken boeg' en keepster Francine Lank- huijzen op vakantie, was Gou westaete toch enigszins gehandicapt. Niettemin begon de ploeg voortvarend, waarbij Petra Meerdink via een 'break' en Mir jam Overdam via een 'chip' Gou westaete op een 2-0 voorsprong zette. De eerste periode werd met 2-2 afgeslotéh. Begih tweede peri ode zette Petra Meerdink Gou westaete voor het laatst op voor sprong (3-2). Daarna moesten de dames een stapje terug doen en kreeg Het Ravijn meer grip op de wedstrijd. Halverwege stond Gou westaete dan ook met 3-5 achter. Ook de persoonlijke fouten (6:1) waren in het nadeel van de Wad- dinxveensen. Na drie perioden was de stand al opgelopen naar een schier onoverbrugbare 5-9 achterstand. Gouwestaete wist in de vierde periode nog steeds goed partij te geven, doch verder dan een 11-14 verlies konden de dames niet voorkomen. In de vier de periode scoorden Sandra Berc kenkamp, Gillian van den Berg, Marion van Hooft, Petra Meerdink en Mirjam Overdam (2x). Doordat ZWV-Nereus met 11-12 won bij Polar Bears staat Gouwestaete nog steeds met drie punten los van de concurrentie. Heren 1 Met het verlies van vorige week nog in de benen moesten de heren tegen Sassenheim laten zien dat zij terecht op de tweede plaats staan. De ploeg moest het doen zonder Rodi Visser (geschorst) en Jeroen van Tol. De Gouwestaeteheren begonnen flit send. 'Sdsstehhèim had duidelijk het nakijken in de openingsfase van de wedstrijd. Jaco de Jong (2x), Mare Faber, Myk Midden dorp en Paul Verwey zorgden voor een ruime 5-2 voorsprong in de eerste periode. De tweede peri ode was een vervolg van de eer ste. Gouwestaete was duidelijk de betere ploeg, maar kreeg het zeker niet cadeau. In deze periode waren het Wouter Steller. Paul Verwey en Remko Overdam die de stand op 8-3 brachten halverwege de wedstrijd. De derde periode verliep moeizamer en wist alleen Jaco de Jong tot scoren te kornet De wedstrijd was gespeeld. Me' een 9-4 voorsprong gingen de heren de laatste periode in. Nada' Myk Middendorp 10-4 had aange tekend leek het erop dat de Gou; ewstaeteheren het wel 'welletjes vonden. Dit gaf Sassenheim nog de kans om een aantal goals te scoren. Uiteindelijk wonnen de heren met 10-7 en behouden zij hun 2e plaats in het klassement Zaterdag 24 maart speelt dames - uit tegen Swol 1894 en heren 2 om 19.15 uur uit tegen Rapido'8- - Zondag 25 maart speelt dames om 16.00 uur thuis tegen Assu- ron/DONK en heren 1 speelt oi» 20.00 uur uit tegen De Futen 1 1 Amstelveen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8