Wethouder legt eerste steen St. Victor [Een zwak staande schaak- lartij niet verliezen Braderie Dorpstraat en open dag Kreater op zaterdag 9 juni TTV Kwiek zet eindspurt in Experiment bestuurlijke vernieuwing Hart van Holland/28 maart 2001 pagina 17 Bingo ¥S Aaddinxveen - Men zegt wel dat onder enigszins gelijk waardige schakers die speler de wedstrijd wint, die zijn goed nde partijen wint en zijn wat wakker staande partijen niet [verliest. Op die grond zou Henny de Roodt een opzicht in aanmerking IKomen: met zwart tegen Hans van Woudenberg kreeg hij de kans niet lom te rokeren, zodat zijn konings- (toren heel lang buiten het spel pleef. Ook kwam hij een pion ach- (ter. Maar zijn verdediging was [venijnig met tegenkansen gelar deerd en er kwam een verdiend |gelijk spel uit. Wim Hennink ont- met een Grob-opening de jplatgereden paden; tegen een Roed wakkere Ronald Dannis hielp pt niet. Ronald maakte door een jUitgekiende combinatie de kwa liteit buit en won de partij. Bar- Ihold Jansen zette Laurens Ellers fan het begin onder druk, en nu pn Laurens wel verdedigen, maar een goed samenwerkend l'operpaar lukte dat niet. Barthold won. Eduard Philipse kwam tegen oiniam David in een toreneind- |sPel, waarin beide spelers geen instkansen meer zagen: remise 1 een avond lang werken. Bert jpn der Knaap en zijn tegenstan der Albert Prins, en vervolgens weer Bert, mochten blij zijn, dat er met remise af kwamen. De [langste partij van de avond Arie Kardol en Marco de Bruijn. Arie 18.30 meer. Zevennhuizen - Op 24 maart, nationale scoutingdag, is bij de St. Victorgroep de eerste steen gelegd voor het nieuwe clubhuis. Dit werd gedaan door wethouder van Holstijn samen met het jong ste lid Evelien Berkhoff. Aanslui tend werd een bord met het bouwlogo van de groep onthuld en werd er door een verkenner en een gids de vlag in de nok van de staalconstructie gehesen. Deze was de afgelopen week overeind gezet zodat het nieuwe gebouw al echt vorm begint te krijgen. Mede door het mooie weer was de belangstelling overweldigend. Er waren veel leden, ouders en buurtbewoners op af gekomen. De opening van het gebouw staat gepland in september. Voor die tijd moet er nog veel gebeuren, ook door de leden zelf want er zal een aantal klussen aan het nieuwe gebouw zelf uitgevoerd worden. Tijdens de bouw gaan de opkom sten gewoon door. Deze worden zolang gehouden in de aula van de voormalig Kohnstammavo en in het gebouw van de Pieter Maritzgroep. offerde een kwaliteit voor initia tief en won een pion. Maar toen hij bij vergissing een paard inle verde, werd de toestand bedenke lijk. Marco wist toch het initiatief niet naar zich toe te trekken en met nog een minuut te spelen stel de hij remise voor, wat uiteraard aanvaard werd. Peter de Louw kreeg een toreneindspel tegen Nico Dannis, die dat heel netjes op remise hield. Lager op de ranglijst had Henk Erkelens zijn handen vol om het punt tegen vindingrijk verzet van Jeroen van der Veen binnen te sle pen. Frido Riter tegen Ton Bronk en Adriaan van der Starre tegen Arie Versluis kwamen al snel tot remise. Dirk van Offeren was niet op dreef en liet de eer aan Joël de Roodt. Jaap Smit had een zware pijp moeten roken tegen Ryan den Drijver, maar Ryan maakte een vingerfout en ging in twee zetten mat. Hans van Offeren gaf in gelij ke stelling tegen Frans Draaisma zijn dame weg. Peter van der Belt en Jaap van der Heiden waren rap uit de theorie. Bij het zelf opbou wen van het spel bleek Peter de beste van de twee. Jan Muit en Erik Hennink wisten een dame gambiet niet uit het evenwicht te brengen. Theo Goor won van de wisselvallige Arjan Hennink. Twee dagen eerder had het tweede zijn laatste wedstrijd (tegen het derde van Hendrik Ido Ambacht) met 7-1 gewonnen. Daarin stond overi gens niets meer op het spel, voor geen van beide achttallen. Stand aan de kop: 1. Jansen; 2. R. Dannis, 3. Van Woudenberg, 4. Van Nieukerke, 5. Philipse, 6. H. de Roodt, 7. W. Hennink, 8. Ellers, 9. David, 10. De Louw. Waddinxveen - De onderne mingsvereniging van de Dorp straat en de directie van Kreater hebben de jaarlijkse braderie van de Dorpsstraat en het open huis van Kreater vastgelegd op zaterdag 9 juni. De plannen worden nog verder uitgewerkt, maar dat het weder om een dag zal zijn om vrij te hou den staat buiten kijf. Attracties, podia, aanbiedingen, verenigin gen, goede doelen; iedereen en alles komt aan bod. "Ook als de zon ons in de steek laat en het net als vorig jaar regelmatig plenst, is het toch een topevenement", zegt Aad Koremans, directeur van Kreater. "Er is genoeg overdekte en binnenruimte en behalve Wad- dinxveners komen er steeds meer mensen uit de regio naar ons toe". Een grote attractie belooft de Afri- Tafeltennis kaanse trommelgroep Bawana's te worden met djembé, de muziekra ge van nu. Bawana zal een of twee keer optreden op een van de podia. Wie de Millenniumdag vorig jaar heeft meegemaakt en heeft gekeken of heeft meegedaan met de trommelaars uit het AZC, herinnert zich ongetwijfeld het succes van dit optreden. Ook bur gemeester Jonkman trommelde een poosje enthousiast mee. Afri kaans trommelen maakt ons vrij en blij", zegt de Kreaterdirecteur, die in samenwerking met anderen die actief zijn op dans- en bewe- gingsgebied, veel leuke activitei ten na de schoolvakanties hoopt te presenteren. "Wij hebben op het gebied van zang, dans, muziek in de breedste zin in Waddinxveen al heel veel. Trommelen is een nieuwe dimensie, die zeker in dat totale beeld past." Waddinxveen - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen vrijdag, in de le klasse van de afdeling Hol land West, de thuiswedstrijd tegen Shot '65, gewonnen. Kwiek, dat vleugels leek te hebben, was gebrand op een revanche van de wedstrijd in Zwijndrecht (8-2 ver lies) en liep zonder veel moeite uit naar een voorsprong van 5-0. Kees Vos liet toen een steekje val len en verloor van B. Koetewei. Ook de laatste wedstrijd werd door Kees Vos verloren waardoor Kwiek met 8-2 winst de wedstrijd afsloot. Ronald Verboon en Wim van Wageningen bleven (ook in het dubbelspel) ongeslagen, Kees Vos won één partij. Kwiek is hier door koploper BOK (Bodegraven) op twee punten genaderd. Kwiek3, koploper in de tweede klasse van de Goudse afdeling, speelde thuis tegen OTTV1 (Ouderkerk). Ying Jun Wang ver loor de eerste partij (21-16/14- 21/14-21) maar daarna zette Leon Bouwman en Martien van Klink hun partij in winst om, evenals het dubbelspel. Leon Bouwman moest daarna nog een partij uit handen geven tegen J. van Dam, maar toen nam Kwiek de touwtjes in handen en verloor geen partij meer. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Kwiek een eventueel kampioenschap geheel in eigen hand. Winst was er verder voor Kwiek-4 (7-3 van BOK-3) en Kwiek- 8 (7-3 van TTVN-6). Jeugd Het eerste team van de jeugd kreeg afgelopen zaterdag, in de 2e klasse van Holland West, Reeu- wijkl op bezoek. Kevin van der Voort, Danny Vermeulen en Jaap Cammeraat wonnen ieder twee partijen waardoor de eindstand op 6-4 winst uitkwam. Kwiek ver stevigt hierdoor de koppositie. Waddinxveen - De gemeente Waddinxveen start in mei 2001 met een proef om een raadslid te laten fungeren als voorzitter van een raadscommissie. Dit experiment is in lijn met de verwachte wijziging van de Gemeentewet komend jaar, waar in het niet meer is toegestaan dat collegeleden voorzitter zijn van een raadscommissie. De werkgroep Lokale Bestuurlijke Vernieuwing heeft onlangs in een eerste vergadering een aantal onderwerpen rond bestuurlijke vernieuwing besproken naar aan leiding van het rapport van de staatscommissie Elzinga. Een van de gespreksonderwerpen was het voorzitterschap van een raads commissie door raadsleden. Gezien de belangrijke veranderin gen in de toekomst en de onwen nigheid met dit fenomeen is beslo ten om tot de volgende raadsperi ode een proef te doen met een raadslid als voorzitter in de com missie FPO. Spelregels Bij de proef wordt een aantal spel regels gehanteerd. Alleen en raadslid kan als voorzitter optre den. De commissie bepaalt zelf wie haar voorzitter is tot het tijd stip dat de nieuwe raad aantreedt. Bij voorkeur zal een lid van de commissie FPO als voorzitter gaan fungeren. Als een lid van de commissie FPO wordt gekozen tot voorzitter, dan mag de fractie waaruit de voorzitter afkomstig is, een extra raadslid voor de com missie aanwijzen. De werkgroep vindt het voorzitterschap van de vergadering onverenigbaar met het normale werk van een com missielid .gezien, de te .zware belasting. Gezien het voorgaande heeft de voorzitter van de com missie geen stemrecht in de com missie. Financiën, Personeel en Orga nisatie De commissie FPO is uitgekozen voor dit experiment omdat de hui dige voorzitter is van twee raads commissie (ABZ en FPO). in de vergadering van de commissie op 12 april wordt de nieuwe voorzit ter gekozen. De verordening op de commissies wordt niet gewijzigd in verband met de proef. Dit zou heel ingewikkeld worden terwijl het om een korte proefperiode gaat. Voor de nieuwe raadsperio de worden de regels wel formeel vastgelegd op basis van de nieu we Gemeentewet. Waddinxveen - Op zaterdag 31 maart is er een bingo in Het Zuidhonk. Er worden 8 rondes gespeeld en een superronde. Ook wordt een verloting gehou den. De bingo begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. Jeugd heeft alleen toegang onder begeleiding van een vol wassene. Kaartavond Gouwe Rijders Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 29 maart een kaart avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Kiezen of verliezen bij CBMC Waddinxveen- De gebedsgroepen van CBMC (christelijke zaken mensen) in Gouda en Waddinx veen organiseren op dinsdag 10 april hun jaarlijkse openbare avond. Als spreker is Teun de Haan uitgenodigd, in het dage lijks leven reïntegratie deskundi ge. Het thema is:"Kiezen of Ver liezen?". De avond vindt plaats in zalencentrum "Het nieuwe Tref punt" aan de Stationsstraat in Waddinxveen. Aanvang: 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is er ont vangst met koffie. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 0182-64 00 59. Kinderbingo Waddinxveen - Woensdag 4 april is er een kinderbingo bij wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel van 13.30 tot 15.30 uur. De entree bedraagt ƒ2,25 voor leden, niet-leden betalen 2,75. Kinderen onder 7 jaar mogen meedoen onder begeleiding van een volwassene. Koppeltoernooi Boskoop/Haastrecht - Kiaverjas- vereniging Habo Boskoop organi seert een koppeltoernooi over 5 ronden op zaterdag 31 maart in De Grote Haven in Haastrecht. Aanvang 10.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ15,- per koppel. Er wordt gespeeld volgens het N.K.U.-reglement. Individuele aanmelding is moge lijk. Voor meer informatie en aan melden: 0182-341709 of 0172- 213033. Opbrengst collecte Jantje Beton Waddinxveen - In de week van 12 maart hebben leden en ouders van scouting Sint Victor en de Klimopgroep gecollecteerd voor het Nationale jeugdfonds Jantje Beton. Scouting Sint Victor heeft een bedrag opgehaald van ƒ4772,80 en de Klimopgroep een bedrag van 1737,-. De totale opbrengst kwam hiermee op f 6509,80. De helft van de opbrengst gaat rechtstreeks naar de scoutinggroepen. Bij deze worden de inwoners van Wad dinxveen bedankt voor hun bij drage. Rommelmarkt Concordia Waddinxveen - De jaarlijkse voorjaarsrommelmarkt van mu ziekvereniging Concordia wordt dit jaar gehouden op zaterdag 31 maart in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg van 8.00 tot 14.00 uur. Jaarvergadering Toos Waddinxveen - Donderdag 5 april houdt multisportvereniging TOOS, afdeling gymnastiek haar jaarlijkse algehele ledenvergade ring in het gymlokaal aan de Staringlaan 18. Aanvang 20.15 uur. Aansluitend wordt de jaar vergadering gehouden van de multisportvereniging TOOS. Voor meer informatie: 0182- 613839. aas vte-Jfe. KERKDIENSTEN - I april Waddinxveen •K. kerk 9.30 uur dienst; dinsdag 3 aPril 19.00 uur dienst; 6 april 20.00 u"r dienst Zaterdag 31 maart 19.00 eer dienst in Ontmoetingskerk; zon- a8 1 april 11.15 uur dienst in Ont- moetingskerk. eref kerk 9.30 uur ds G.J. Martini. erv- kerk 9.30 uur ds. C. de Jong. eref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds Gratz,Alblasserdam; 16.30 uur ds ?-Gratz,Alblasserdam. e Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; our ds J. van Walsum, Zoeter- Roskoop ^erv Gem. 9.30 uur ds A. Schipper, otterdam; 18.30 uur ds J.A. van [boijdonk. donk*'*UUr van H00'i" [W kerk 9.30 en 18.30 uur ds. -van Hooijdonk. I u ^rot- Gel. Gem. 10.00 uur ds de Waard, Papendrecht t geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds p den Hertog, atousia 10.00 uur D.Wijker. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag maart 19.00 uur dienst.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17