Discussieavond: 'Moord in de polder' Wederom winst voor Nesselande-dames Zevenhuizen Moerkapelle Vakantiegids voor alleen- gaanden en eenoudergezinnen Heren 2 uit tegen Ambacht BC2 JLL Hart van Holland/28 maart 2001 pagina 19 Harm Hessels, een van de opstellers van het rapport woningbehoefteonderzoek overhandigt wethouder Zijderhand een exemplaar tijdens de raadsvergadering van 13 maart. Gem. Zevenhuizen-Moerkap Volleybal Zevenhuizen - De uitwedstrijd te§en HHC in het Limburgse Hom Jjas belangrijk voor de volleybal- dames van Nesselande, aangezien de onderlinge verschillen in de competitiestand gering zijn en er met een volle wedstrijdwinst 5 Punten te verdienen zijn. De selec- ne van coach Visser begon gecon centreerd in de volle, maar krap te wedstrijdhal. De service werd solide gespeeld, vrijwel foutloos en geleidelijk aan met meer scherpte en risico. Pass en spel- verdeling waren goed verzorgd en cooral een zuivere rallypass zorg de ervoor dat een afgeslagen aan- \a' van HHC regelmatig kon wor- en omgezet in een eigen aanvalsopzet. Deze scoorde zowel op de buitenkant als een enkele eer door het midden. Nesselande jon de le set met 21-25 en bouw de. gesteund door dit resultaat, jdeer druk op. Sterke servicese- es van Kok en Lucassen zetten uo spelopbouw van HHC onder druk landi en de blokkering van Nesse- e scherpte dit aan door enke- mi ,§oe<Je scores, ook op het iaden. Van der Maat en den But en K°,ntro'eercien het achterveld bedienden spelverdeelster Bijl P maat, waardoor zij snelle en J^ecde aanvallen kon opzet- Vooral de buitenaanvallers ICassen, van der Maat en Kok) m. Zevenhuizen-Moerkapelle scoorden hierop regelmatig, maar ook de le tempo aanval door het midden (van der Meer en Vermeu len) bleek effectief. HHC kon de druk niet aan en ging steeds meer fouten maken. Nesselande won de 2e en 3e set eenvoudig met 15-25 en 13-25 en had de volle winst voor het grijpen. Verlies aan con centratie stond dit echter in de weg. Enkele fouten op midden zorgden in de 4e set direct voor een 3-0 achterstand. Ook de pas sers kregen de bal minder nauw keurig bij de spelverdeelster en HHC, dat meer ervaren speelsters had ingebracht, maakte minder fouten. Coach Visser bracht nog Knap en Brandenburg in, maar ook zij konden het tekort aan scherpte van medespeelsters niet compenseren. De blokkering sloot niet meer aan en de aanval stag neerde, waardoor HHC de 4e set afgetekend met 25-16 won. Ondanks dit onnodige setverlies overheerste toch de vreugde over een 1-3 wedstrijdwinst, waardoor 4 wedstrijdpunten konden wor den bijgetekend en het verschil met de concurrentie tot 9 punten is gegroeid. Komende zaterdag speelt Nesselande om 19.00 uur thuis in Swanla tegen Sarto uit Til burg, dat inmiddels al is gedegra deerd. Badmintonvereniging Zevenhuizen Zevenhuizen - Tijdens de uitwed strijd van Badmintonvereniging Zev enhuizen heren 2 uit tegen Ambacht BC 2 ging Ronald Luijt- jes als eerste van start. Hij kwam niet lekker in zijn spelletje en ver loor met 15-12 en 15-7. Peter Alke made speelde als tweede heer een goed en geconcentreerd spel letje badminton. Hij won zijn sets met 13-15 en 12-15. Als derde heer speelde Leen Dorrestijn een aardig partijtje badminton en won in 2 sets. Pim van Bruggen speelde als laatste heer en won zijn eerste set gemakkelijk met 4- 15; zijn tweede set won hij met 13- 15. De tussenstand: 1-3 voor Zevenhuizen. De herendubbel begon met Peter en Ronald die hun eerste set won nen maar de tweede verloren. De laatste set werd gewonnen met 15-17. De tweede dubbel, Leen en Pim, werd gewonnen met 1-15 en de tweede met 13-15. De derde dubbel door Ronald en Leen werd eveneens in twee sets gewonnen. Als laatste dubbel gingen Pim en Peter het veld in; de eerste set verloren ze met 15-13, de tweede wonnen ze met 8-15. Het ging dus om de laatste set die Pim en Peter uiteindelijk wonnen met 17-15. De eindstand werd 1-7 voor Zeven huizen. De vereniging Vakantie Partners organiseert ook dit jaar activiteiten voor alleengaanden en eenoudergezinnen. De vereniging zoekt voor haar leden (3.000), reisgenoten om samen of als groepQe) op vakantie te gaan en is daar al duizenden keren in geslaagd. Solovakantiegids In de Solovakantiegids worden alle organisaties (circa 100) vermeld die reizen organiseren die geschikt zijn voor alleengaanden en eenouderge zinnen. Voor sportievelingen en avonturiers, voor mensen die hun crea tiviteit of spiritualiteit willen ontwikkelen maar ook voor cultureel inge- stelden en zon- en rust genieters. Alle vermelde reisorganisaties voldoen aan de criteria van het "Solovakantielabel". Dat wil zeggen dat zij heel serieus rekening houden met de belangen en wensen van alleengaanden en eenoudergezinnen. Bestellen van de Solovakantiegids kan door f. 8,50 te storten op postbankrekening 3537051 ten name van de WP te Rijswijk (NB). Solovakantiebeurs Op maandag 16 april (2e paasdag) wordt de Solovakantiebeurs in 't Veerhuis te Nieuwegein-Zuid gehouden. Deze vakantiebeurs is bedoeld voor alleengaanden en eenoudergezinnen. Zo'n 60 reisorganisaties pre senteren hun vakantiemogelijkheden; van avontuurlijk kamperen in onze eigen natuur tot een zonnig verblijf in een eerste klas hotel in een misschien ver land. Ook zijn er alleengaanden-organisaties en clubs aanwezig die zich bezighouden met recreatieve activiteiten. Iedereen zal tijdens een paar uurtjes vakantie-voorpret hebben; er zijn speciale voordelige vakantieaanbiedingen, er zijn video- en dialezingen, er is een reisgenotenterras en "Serge" is er de hele dag met zang en muziek. Waar en wanneer De Solovakantiebeurs is open van 10.30 tot 17.00 uur. 't Veerhuis, Nije- monde 4, Nieuwegein-Zuid is makkelijk bereikbaar met de Sneltram vanaf Utrecht CS. De toegang bedraagt f. 10,-65+, f. 7,50 kinderen en leden van de WP gratis. Voor informatie over deze en andere activitei ten van de Vereniging: 0183-443354, een briefje sturen: WP, Almweg 1, 4284 VG Rijswijk (NB), E-mail: info@vakantiepartners.nl of surf naar www.vakantiepartners.nl. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Naar aanleiding van het woonbehoefte onder zoek van de PvdA werd op vrijdagavond 23 maart een discus sieavond gehouden in zorgcentrum De Zevenster. Het forum werd geleid door onafhankelijk voorzitter de heer Jaap Wolf, oud gedeputeerde en oud waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle. Verder zaten in het forum: Jeroen Disselbloem, tweede kamerlid voor de PvdA met ruimtelijke inrichting in zijn portefeuille; De heer Ron Kiela van de provincie Zuid-Holland met de portefeuille ruimtelijk ordening, verkeer, groen en water; de heer Martien Zijderhand, wethouder ruimte lijke ordening van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle; de heer René Mancini, directeur van Woonpartners Midden-Holland en de heer Jeroen van den Berg namens de Zevenhuizense ondernemers. De heer Wolf opende de avond door te stellen dat de titel 'Moord in de polder' gezien de ontwikkelingen op het gebied van mond- en klauw zeer buitengewoon ongelukkig uitpakt. Hij vertelde de aanwezigen dat de discussie wordt gehouden naar aanleiding van het rapport van het woonbehoefteonderzoek zoals dat is uitgebracht door de PvdA, afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle. Als eerste hield Jeroen Disselbloem een inlei ding over de visie van het rijk op het gebied van ruimtelijke ordening. De Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening van minister Pronk geeft duidelijk aan dat er op het gebied van ruimtelijke ordening keuzes moeten worden gemaakt. Minister Pronk heeft de behoefte op het gebied van ruimte geïn ventariseerd en daaruit blijkt dat alle wensen onmogelijk te realiseren zijn binnen de beschikbare ruimte. De nota laat dan ook de samenhang tussen de keuzes zien waarna na overleg met lokale en provinciale bestuurders gekomen moet worden tot definitieve keuzes. De verhoogde mobiliteit van burgers noemde Disselbloem een extra complicerende factor: "Het platte land is niet meer alleen van dorpsbewoners en ook steden zijn niet meer alleen van de stedelingen. De sociale samenhang raakt met elkaar verwe ven." Met het centrale thema 'zuinig omgaan met ruimte' pleit hij er dan ook voor om binnen bestaande kernen te kijken welke mogelijkheden er zijn voor bouw en verbouw waarbij duidelijk is dat ook voor sanering van gebieden geld beschikbaar moet komen. Naar aanleiding van het rapport pleit hij er dan ook voor om aandacht te geven aan starters en ouderen. De heer Kiela van de Provincie Zuid-Hol land bracht het punt 'leefbaarheid' in de discussie. De jarenlange worstelpartij in het Groene Hart versus de wens van de bewoners om er geen reservaat van te maken. "Inmiddels is er het besef dat het belangrijk is om te kunnen recreëren tus sen bet wonen." De heer Kiela had het over het nieuwe contourenbeleid. Waar vroeger het contingentenbeleid, het aantal woningen dat maximaal gebouwd mag worden, de regel stelde voor de gemeente is dat nu de con tour. Binnen strakke contourgrenzen mag de gemeente in principe doen wat haar goeddunkt en dat betekent bouw binnen die grenzen. Hoewel het overigens wel zo is dat ook daar de provincie regels voor heeft opgesteld. Wethouder Zijderhand ging nader in op het thema 'Moord in de polder' door zich af te vragen wie er wie gaat vermoorden. Hij sprak over falend rijksbeleid en het niet nakomen van afspraken die gemaakt zijn naar aan leiding van de grondoverdracht aan Rotterdam. De Omleidingsweg en de uitbreiding van het industrieterrein zijn nog altijd heikele punten. René Mancini begon met een compliment voor de opstellers van het rap port. In zijn visie legt het precies de knelpunten bloot en een goed beeld van de huidige situatie. "Er is in mijn visie sprake geweest van roof, geen moord." Mancini benadrukte dat er kansen zijn geblokkeerd omdat er andere prioriteiten zijn gesteld. Het ontwikkelen van de grote steden en daarmee de VINEX-locaties hebben ervoor gezorgd dat het Groene Hart op slot is gegaan. Toch ziet hij ook nog vele mogelijkheden. De goede econo mische ontwikkeling in het Midden-Holland gebied rechtvaardigt in zijn ogen een versoepeling op het gebied van huisvesting, omdat er een hoop woningzoekenden zijn die economische binding hebben met het gebied. Bovendien wijst hij op de wenselijkheid van samenwerking als het gaat over met name de kassenbouw in de Zuidplaspolder. De heer Jeroen van den Berg merkte op dat het met de krapte op de arbeidsmarkt mensen van buitenaf aangetrokken worden en deze zich vervolgens niet in de gemeen te kunnen vestigen. In de discussie kwam de belangrijke vraag naar voren waarom er zoveel kassen worden gebouwd in de Zuidplaspolder terwijl er zo', behoefte is aan ruimte voor andere doeleinden. Hieruit bleken ook de verschillen in opvat ting tussen de rijksoverheid en de provinciale overheid. De provincie wil de economische voordelen van kassenbouw in Zuid-Holland niet kwijt, terwijl het rijk mogelijkheden ziet voor kassenbouw elders in Nederland.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19