Telefonisch Informatiepunt Slacht offerzaken van start Familie de Gelder heerst op polderloop Vrouwenbijbelkring Flessenactie van Jeugdclub voor Bolivia Miniworkshop Reiki in Hazerswoude Rijnrockfestival Vrije avond bij De Schuilplaats OP- INSTAPDAG GRATIS PROEFLES! Een nieuwe lente, Een nieuwe baan? tempo-team uitzendbureau Bontgenoten gezocht b°ntJ| zaterdag 31 maart a.s. kom voor Openincjsaktie s s NIEUW in Zeven kuizen E DO Theoriecertificaat voor auto en motor in 2 dagen Bromfietscertificaat in 1 dag Speciafe aktieverkoop helmen handschoenen motorkleding e.d. zaterdag 31 maart Bel voor info.: 0180-321776 autotelefoon: 06-22460885 Dé vakmensen voor uw stoffering en zonwering J Alle horren 10% korting Rolluiken 10% korting Trap stofferen 10% korting Pagina 20 Hart van Holland/28 maart 2001 Regio- Het Telefonisch Informatiepunt Slachtofferzaken (TIS) in het arrondissement Den Haag is vorige week van start gegaan.Het informatiepunt voor slachtoffers, dat sinds begin februari in werking is, heeft als doel de informatieverstrekking aan slachtoffers te verbeteren. Het is een samenwerkingsverband van het Openbaar Ministerie Den Haag, Politie Hollands Midden en Politie Haaglanden. De officiële opening van TIS is op donderdag 22 maart verricht in het bijzijn van hoofdofficier Bouman van het Openbaar Ministerie in Den Haag, korpschef J. Wiarda van Politie Haaglanden en directeur bedrijfsvoering H.E.N.A. Meijer van Politie Hollands Midden. Tijdens de opening werd het samenwerkingsconvenant TIS door de drie partijen ondertekend. Slachtoffers kunnen telefonisch bij het TIS terecht met vragen over de voortgang van de strafzaak en de procedures bij politie en justitie. Ook kunnen de medewerkers van het Informatiepunt slachtoffers melden of er in hun zaak een verdachte is aangehouden, of er een rechtszaak komt en wat zijn of haar mogelijkheden als slachtoffer zijn. Slachtoffers die om informatie vragen dienen parketnummer verbaalnummer privacyredenen hun naam, adres, of proces- op te geven. Om wordt alleen informatie verstrekt aan slachtoffers zelf. Het TIS heeft alleen informatie over zaken die bij het arrondissement Den Haag in behandeling zijn. Het TIS wordt bemenst door medewerkers van de politie en het Openbaar Ministerie. Het beschikt over een eigen telefoonlijn en computersystemen van zowel politie als Openbaar Ministerie. Het is gevestigd in het Paleis van Justitie in Den Haag. Sinds de inwerkingtreding van de Wet Terwee in april 1995 is de positie van het slachtoffer van een strafbaar feit verbeterd. Naar aanleiding van een landelijke evaluatie is besloten de slachtofferzorg verder te verbeteren, onder meer op het gebied van de informatieverstrekking aan slachtoffers. Het Telefonisch Informatiepunt Slachtofferzaken is daarvan een concreet voorbeeld. Het Telefonisch Informatie Slachtofferzaken is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur via telefoonnummer 070-381 19 19 Hazerswoude-dorp - Van lenteweer was geen sprake tijdens de derde polderloop van het seizoen. De lopers werden geconfronteerd met een snijdend koude wind. Toch hadden ruim 200 enthousiastelingen de loopschoenen uit de kast gehaald voor de tocht door het Hazerswoudse polderlandschap. Onder de omstandigheden leken toptijden bij voorbaat uitgesloten, maar toch wist Corina Krijgsman het parcoursrecord op de halve marathon tot op enkele seconden te benaderen. Haar tijd van 1.40:22 was voldoende voor de overwinning op deze afstand. De anderhalve kilometer werd beheerst door de familie De Gelder. Niels was oppermachtig bij de heren en eindigde met een straatlengte voorsprong op de eerste plaats. Zijn zusjes Suzanne en Laurien wisten bij de dames beslag te leggen op de plaatsen één en drie en zo het succes compleet te maken. Ook de tien kilometer bij de heren stond in het teken van een sportieve broederstrijd. Harm van Bruggen hield zijn broer Jan tamelijk eenvoudig op afstand en eindigde in een gezien de omstandigheden zeer verdienstelijke tijd van 37.32 als eerste. Na de afgelasting van vorige maand kon er deze keer ook weer een skeelertocht worden verreden. Zowel de geoefende rijder als ook een enkele beginner kon genieten van de tocht. Wel bleek de wind hier meer nog dan bij de hardlopers een lastige tegenstander te zijn. Volgende maand, op 22 april, is de vierde en tevens laatste polderloop van dit seizoen. Bergschenhoek - Dinsdag 3 april wordt in de Nederlands hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek een koffieochtend gehouden. Ank Verboom spreekt over het thema "We gaan er voor!". Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma is van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 079- 5933133. Benthuizen- In de week van 2 tot en met 7 april wordt er door Jeugdclub "Jeugd Bouwt" een inzamelingsactie van lege flessen gehouden. De opbrengst van de actie komt geheel ten goede aan het project in San Julian wat in Bolivia ligt. Deze zomer gaan elf jongeren uit de gemeente Rijnwoude met de organisatie World Servants zich daarvoor inzetten voor de bouw van klaslokalen. Hazerswoude-dorp - Dinsdagavond 3 april wordt er in de Egelantier, Raadhuisplein 1-2 een miniworkshop gegeven over Reiki door Yvonne van Berkel. Deze avond is bedoeld voor mensen die op een praktische manier willen kennismaken met Reiki. Het thema van de avond is: "Hoe kan ik mijzelf meer energie geven door zelfbehandeling en hoe behoudt ik deze energie"? Vanwege de unieke opzet van de avond is het aantal deelnemers beperkt. Men kan zich opgeven via 070-4445273 of 06-22804933 of e-mail: berkel92@zonnet.nl Hazerswoude-dorp - Zaterdagavond 31 maart wordt er voor de jongeren uit het Groene Hart van Holland in de zalen van de gereformeerde kerk het Rijnrockfestival gehouden. Anders dan de naam doet vermoeden zal er niet alleen rock, maar ook hip-hop gespeeld worden. Onder andere Jamie band, Afterall en de band Vorm komen optreden, Kaarten zijn te bestellen via het telefoonnummer: 0172-587613 of 079-3313684. Reden voor het festival is om jongeren te laten zien dat Gospelmuziek niet alleen met een kerkorgel maar ook met drum, gitaren enzovoorts gemaakt kan worden. Anders gezegd, het is muziek a la Anouk en Eminem maar de boodschap is iets anders. Benthuizen - Zaterdag 31 maartis er geen speciaal programma bij koffiebar De Schuilplaats. De aanwezigen 'moeten' zelf iets gezelligs van de avond maken! Voor meer informatie over de koffiebar kan men surfen naar de homepage: www.schuilplaats.org. Zaterdag gaan de deuren van De Bron om 20.00 uur open. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. (A) MOTOR (B) AUTO (SCHAKEL AUTOMAAT) (E) AANHANGER (ACHTER B) van 10.00 tot 15.00 uur. Koffie, motors, auto's enthousiaste instructeurs staan voor u klaar. Ook voor uw theorie-proef examen volgens de CBR- normen, kunt u op deze dag alle vragen bij ons kwijt. VERKEER C H O O DE VIJF BOEKEN 4B, INDUSTRIETERREIN KORTENOORD, NIEUWERKERK A/D IJSSEL Voor uw complete woninginrichting, horren, binnen- en buitenzonwering Vrijblijvend advies en/of offerte bij u thuis Bel vrijblijvend: 0180-632703 Kom naar de Tempo-Team Banenbeurs op zaterdag 3 I maart 2001 We zijn geopend van 11.00 tot 15.00 uur Gouda, Regentesseplantsoen 53,(0182) 52 27 22 www.tempo-team.nl Wereldwijd maakt mode elk jaar 40 miljoen slachtoffers onder pelsdieren. Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen dit zinloze geweld. Bel voor een gratis actiepakket (020) 676 66 00 of kijk op www.bontvoordieren.nl °OR^ WAAR SLAGEN N IET B IJZONDER IS

Hart van Holland | 2001 | | pagina 20