Eerste boom geplant bij Recreatiepark De Koornmolen Ml Nationale collecteweek Maatregel tegen mond- en ZO A-Vluchtelingenzorg klauwzeer in recreatiegebied blijft Bondstesten door leden Rolling '90 Schaakfinalisten bekend Monet en van Gogh op 't Reigerbos Kinderkleding- en speelgoedbeurs ten bate van Unicef Gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 4! Open dagen Perdijk Makelaardij Bijna twintigduizend vrijwilligers zamelen geld in voor vluchtelingen wereldwijd Hart van Holland/28 maart 2001 pagina 23 Dnnr Karin Heeren Zevenhuizen - Vrijdagmiddag werd door voorzitter van het Recreatieschap, mevrouw Edith Hallensieben, en burgemeester Westendorp de eerste boom geplant die symbool staat voor de investering die er zal worden gedaan op het gebied van groen in het recreatiepark De Koornmolen. De heer Arend van der Knaap van Beheer maatschappij De Koornmolen zei verheugd te zijn met deze belangrijke stap vooruit. Er werd in de tuin van de modelwoning een eik geplant. Van der Knaap: "Het meest duurzame hout dat er is, als symbool van duur zaamheid in de samenwerking en uitvoering van het project." [evrouw Hallensieben benadrukte dat de boom een onderdeel is van het gehele groenplan dat in over leg met het recreatieschap is opgesteld. Er was ook aangedrongen op groen vanuit het recreatieschap om natuurlijke waarden zoveel mogelijk te behouden. Verder sprak zij haar blijdschap uit nadat zij geconstateerd had dat het overleg met het personeel buitengewoon goed ver loopt. Burgemeester Westendorp voorspelde dat het 'plasdrassen' een grote toekomst heeft als het weer zo nat blijft. Hij benadrukte dat het recreatiepark toevoegt aan de polder. "Het is goed als er lokale ondernemers zijn die hun nek uit durven steken en initiatieven nemen." Aldus burgemeester Westendorp. Ook hij zei dat er op het gebied van de vijfde nota goed gekeken zal moeten worden naar mogelijke samenwerkingsverbanden, in de regio met de 1SMH en de stadsregio Rotterdam. "Als gemeente nemen we die uitdaging aan. We zijn blij met het nieuwe park." Bij Perdijk Makelaardij kunnen geïnteresseer de kopers komende zaterdag terecht om infor matie te krijgen over de recrea tiewo ningen die momenteel gebouwd worden aan het Koorn- molengat. Op de open dag, zaterdag 31 maart, is de modelwoning op de locatie aan de Twee manspolder geopend van 12.00 tot 15.00 uur. Vanaf 7 april is de modelwoning iedere zater dag van 12.00 tot 14.00 uur geopend en ook op Tweede Paasdag kan men terecht van 12.00 tot 15.00 uur. Het recreatiepark De Koornmolen is gelegen aan het schitterende natuurgebied "het Koornmolengat" en nabij de Rotte. Het recrea tiepark omvat een camping, de recreatiewo ningen en het zwembad. Van de 95 te bouwen recreatiewoningen zijn inmiddels meer dan 50 woningen verkócht, deels aan beleggers die de woningen zullen gaan verhuren en voor een deel aan particulieren die er naar eigen behoefte kunnen recreëren.. Geïnteresseerden kunnen vrij binnenlopen bij de modelwoning aan het recreatiepark De Koornmolen. Regio- In de week van 1 tot en met 7 april gaan bijna twintigduizend vrijwilligers op pad in gemeenten om te collecteren voor vluchtelingen wereldwijd. Het thema van de nationale collecteweek is: "Vluchtelingen reizen altijd last-minu- te". Vluchtelingen hebben geen tijd om zich op hun vlucht voor te bereiden. Het is nu of nooit. Wie te lang aarzelt, zet zijn leven en dat van anderen op het spel. Zelfs kof fers pakken is er vaak niet bij. Op zoek naar veiligheid en bescherming geven ze alles op: hun huis, hun bezittingen, hun familie en hun land. Voor een onzekere toekomst in een vreemd land. Het vluchte lingenprobleem is een van de grootste tra gedies van het menselijk bestaan. ZOA-Vluchtelingenzorg geeft hulp aan vluchtelingen en ontheemden wereldwijd. Een belangrijk deel van de hulp verloopt via zogenaamde zelfhulpprogram ma's,waarbij mensen in staat worden gesteld hun situatie te verbeteren en te bouwen aan hun eigen toekomst. De hulpverlening van ZOA strekt zich uit van acute noodhulp tot en met wederop bouw. Vanuit Nederland worden hulpver leners uitgezonden voor de coördinatie van de programma-activiteiten. Voor meer informatie:055-366 33 39. Regio - De maatregel ter voorkoming van mond- en klauwzeer in diverse recreatiegebieden die door GZH worden beheerd blijft op advies van het Ministerie van LNV voorlopig van kracht. Dit houdt in dat het begra- zingsterrein voor Schotse Hooglanders in het Lage Berg se Bos niet toegankelijk is voor publiek. Het gaat alleen om de terreinen waar de dieren lopen, het omliggende gebied is wel toegankelijk. Ruiters met hun paarden mogen zolang het volledig ver- voersverbod voor alle vee, pluimvee en veeproducten geldt niet in het gebied komen. Ook paarden kunnen de verspreiding van het virus bevorderen. Wandelaars wordt aangeraden voorlopig niet te wande len op gemarkeerde wandelroutes indien deze door agra risch gebied lopen. De 'Er-op-uit in 't groen'-wandelin- gen gaan vooralsnog gewoon door, maar als het nodig is worden ze qua route aangepast. Zevenhuizen - Donderdag 29 en vrijdag 30 maart kan men kleding en speelgoed verkopen en kopen tijdens de halfjaarlijkse beurs ten behoeve van Unicef. Speelgoed en kleding kan ingeleverd worden op donderdag 29 maart van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.30 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. De prijs wordt door de verkoper zelf bepaald, 1/3 van de opbrengst is voor Unicef. De verkoop vindt plaats op donderdag 29 maart van 19.30 tot 21.00 uur en vrijdag 30 maart van 9.00 tot 11.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorps straat 106. Voor meer informatie: 0180-633971, 631261 of 638094. Moerkapelle/Zaandam - Op zater dag 24 maartis een aantal leden van rolschaatsvereniging Rolling '90 naar Zaandam gereden om daar deel te nemen aan de bond stesten, georganiseerd door de NRB. De volgende leden zijn geslaagd: Figuren: Test 1: Chantal Hertog, Joyce Bakker, Marina Kroon, Vale rie Krijgsman; Test 2: Daphna Bon tebal; Test 3: Mark Bakker; Test 5:Daniëlle Hoogendoorn, Maria Oskam, Maaike Vonk, Lizzy Quick. Vrijrijden: Test 1: Renate Klomp, Stephan hertog, Kevin Jonker, Jas per Kamp, Martin Krispijn, Vin cent Oskam, Ruben Peek; Test 2: Joyce Bakker, Elja Vendel; Test 3: Kathy Hoogendoorn, Mark Bakker. Paarrijden: Test 1: Lindsey Krijgs man en Jasper Kamp, Emily v.' t Wout en martin Krijgsman, Maaike Vonk en Ruben Peek. Met het behalen van deze testen kwalificeren de rijders en rijdsters zich voor een hogere wedstrijd groep. Moerkapelle - Bij Schaakvereni- §ing Moerkapelle spelen elk sei nen de beste zes spelers van de onderlinge competitie in de zoge heten finalegroep om het club- kampioenschap. Voor ronde 28 waren de zes finalisten bijna zeker hekend, maar de onderlinge volg orde werd in die ronde nog eens "ink door elkaar geschud. Bij eventueel gelijk eindigen in de finalegroep kaïn dat van belang 2|jn. Koploper Ben van Geffen, niet goed op dreef, werd nogal hardhandig verslagen door num mer twee Jesse van Elteren, die oaardoor de koppositie overnam. "Ok Wouter Vroegindeweij, goed spelend, verbeterde zijn kansen hoor in een mooie partij Gerard [an Ommeren aan zijn zegekar te hinden. jjjj de overige partijen speelden Wim Vroegindeweij en Maarten i r°ngindeweij niet onverwacht 'o§on elkaar remise. Cees van vuuren haalde tegen Michiel Ren- jien het aloude Evansgambiet uit de kast en won. Jacques de Lange nwong Marcel de Haan met goed spel tot een puntendeling. Arie ™>ogduijn ontwikkelde tegen j/Hre Corpeleijn een furieuze "rningsaanval, waartegen laatst genoemde niet bestand bleek. e finalegroep bestaat uit: 1. Jesse van Elteren; 2. Ben van Geffen; 3. Wouter Vroegindeweij; 4. Dick Bac; 5. Gerard van Ommeren; 6. Hugo van Elteren. In klasse 3C van de RSB-competi- tie won Moerkapelle 3 zijn zeven de en laatste wedstrijd in Capelle tegen CSV 8 met 6-2. De zes win naars waren Andre Nieuwlaat, Meus van der Poel, Gerrit van Meeteren, Boudewijn Weijermars, Stefan Rensen en Christiaan Noor- land.. Ron Droog en Henk Doorn hein verloren. Moerkapelle 3 heeft een heel goed seizoen afgesloten met 9 matchpunten en misschien wel de derde plaats. Bij de jeugd heeft in Groep 1 Ron Droog onverminderd de leiding met 11,5 uit 13. Boudewijn Weijer mars staat tweede met 9,5 uit 12 en Patrick Stam is derde met 7,5 uit 12. In Groep 2 gaan Tommi van Rooijen en Thijs van der Torren samen aan kop met 9 uit 12, voor Marius van der Torren met 8 uit 11 en Jojanneke Weijermars met 7 uit 11. Groep 3 wordt aangevoerd door de ongenaakbare Remco Vol- lebregt met 16 uit 16. Gligor Seli- movic en Thomas Roest delen de tweede plaats met 10,5 uit 16, gevolgd door David Bontenbal en Arjan van den Bergh met resp. 10 en 9,5 punten uit 16 partijen. Zevenhuizen - Op de openbare basisschool 't Reigerbos stond het thema 'kunst' sinds enkele weken op het programma. In alle groepen werden kunstwerken vervaardigd, 'Van Goghjes en Monetjes-in-de dop' maakte werkstukken die uitgebreid tentoon gesteld werden in de lokalen. Omdat de Vereniging voor Openbaar Onderwijs 90 jaar bestaat en de toneelvereniging van V.O.O. 50 jaar, organiseerde de jubileumcommissie een aantal activiteiten. Eén van die activiteiten was de fancy fair op 't Reigerbos afgelopen zaterdag 24 maart. Daar konden de kunstwerken door iedereen bewonderd worden. Ook waren er leuke spellen, zoals 'sjoelen-om-de bocht', knikkerraden, rad van avontuur en nog veel meer. Op zaterdag 7 april is de jubileumvoorstelling van de toneelgroep in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Dan wordt de musical "De kunst wordt duur betaald" uitgevoerd.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 23