'Bewust Brandveilig' Opnieuw expo leerlingen in Kreatergebouw Informatieavond Gastouderbureau Fietstocht voor 55-plussers Middagen vol creativiteit op Regenboogschool MKZ houdt helikopter evenement in de ban Voorlichtingsmiddag Ver volg van pagina 1Boomplantdag Hart van Holland/28 maart 2001 pagina 25 f Donr Karin Heeren I I Waddinxveen Woensdag 21 maart werd bij de gemeen te gestart met een bewustwordingspro ject op het gebied J van brandveiligheid van gebouwen. Tij- I dens een eerste I voorlichtingsmiddag I in de brandweerka- I zerne werden ver- tegenwoordigers I van de Waddinx- I veense scholen ver welkomd. Zij kregen als eerste groep in Waddinxveen idee ën en suggesties voor het vergroten I van de brandveilig heid op de Waddinx- veense scholen. Verder vertelde de wethouder dat hij had besloten naar de Dick Bru- naschool te komen omdat Dick Bruna het logo van de Stichting Nationale Boomfeestdag heeft getekend. Bovendien is het dit jaar zo dat deze Stichting samen met een aantal ontwikkelingsorga nisaties aandacht besteedt aan het Aids probleem in Afrika. Het planten van een boom in Neder land staat daarbij symbool voor hulp aan Afrikaanse landen. De leerlingen vroegen zich nog af wat het voor zin heeft om hier bomen te planten als tegelijkertijd de regenwouden worden gekapt. De wethouder en adjunct-directeur Aad Kuiper van de Dick Bruna- school vonden beiden dat het wel degelijk zin heeft. Bomen zorgen voor zuurstof en dan maakt het niet uit waar ze worden neergezet. Ook in Boskoop werd aandacht besteed aan de Nationale Boom feestdag. Er werden 's ochtends zevenentwintig paardekastanjes geplant in de berm aan de Kersen- gaarde in Waterrijk door de leer lingen van groep zeven van alle Boskoopse basisscholen. In de middag was het de beurt aan de kinderen van de nieuwe straat. Op de speelplaats aan de Kersen- gaarde werden tien bomen geplant. De dag werd bijgewoond door veel kinderen uit Boskoop en ook burgemeester Rijsdijk, wethouder Ten Hage en de heer Sanches, hoofd van de afdeling Wijkbeheer, waren bij de activitei ten aanwezig. w et een film werd getoond Lhoe een brand zich opbouwt en ver spreid. Het vrijkomen van giftige gassen en het oplopen van de temperatuur tot soms wel achthon derd graden Celsius zijn bijzonder gevaarlijke ele menten van een brand. Met name door de snelheid waarmee een brand zich uitbreidt is het noodzaak om zo snel mogelijk naar buiten te gaan na het ont dekken van een brand. Zeker in een gebouw waarin zich veel kinderen bevinden is dat van levensbelang. Met een tweede filmpje werd duidelijk gemaakt hoe er het beste gehandeld kan worden tijdens een ont ruiming. Door de brandweer werd met nadruk gezegd dat het voor hen uiterst belangrijk is of de leiding op het moment dat zij arriveren weet of er nog mensen in het gebouw zijn. Er ontstond daarop een discussie tussen de aanwezigen of de huidige schoolgebouwen veilig zijn of niet. Vele scholen heb ben deuren met glas wat niet brandvertragend werkt. Brandweercommandant Huizer benadrukte wel dat de constructie van het pand niet de enige factor van belang is als het gaat om brandveiligheid. In de nabije toekomst worden er ook informatiebij eenkomsten georganiseerd voor andere organisaties waar grote groepen mensen kunnen verblijven. Gedacht wordt aan kinderdagverblijven, verzor gingstehuizen, horecabedrijven, sociaal culturele instellingen, winkels en bedrijven. Met de organisa tie van deze bijeenkomsten wil de gemeente zoveel mogelijk de inwoners bewust maken van het feit dat veiligheid en taak van iedereen is. Waddinxveen - Cursisten van docente Aleid Abels-de Jong expo seren voor de derde keer in het gebouw van Kreater in de Kerk straat. Directeur Aad Koremans van Kreater zal deze tentoonstel ling op vrijdagavond 30 maart om 20.00 uur, openen. Naast ervaren leerlingen zullen ook beginnende cursisten hun werk tonen, zodat een grote variatie aan werk te zien is. Krijt, houtskool naast pastel, aquarel, olieverf, inkt; tal van technieken zijn voorhanden en geven een goed beeld van de diversiteit van hetgeen de cursus sen bieden. Gedurende de open dag van Kreater op zaterdag 9 juni krijgen tal van leerlingen van diverse docenten opnieuw de kans hun werk te laten zien. Dan is er de 'eindejaarstentoonstel- ling' van alle beeldende opleidin gen van Kreater. Waddinxveen-Op woensdag 4 april organiseert het Gastouder bureau Waddinxveen en omstre ken een informatieavond ivoor aspirant-gastouders/opvangou- ders uit Waddinxveen, Zevenhui- zen-Moerkapelle en Rijnwoude in het Anne Frank Centrum, p deze avond hort men wat het etekent kinderen van veelal wer kende ouders in je eigen huis of in het huis van de opvangkinderen P te vangen. Aan de orde komt at iemands motivatie kan zijn m gastouder of opvangouder te orden, wat de taken zijn en hoe ]e eigen kinderen en natuurlijk ok de gastkinderen erop kunnen reageren. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Tevens wordt over de financiële en de belastingtechnische kant informatie gegeven en krijgt men een beeld van de werkwijze van het Gastouderbureau. Aan het einde van de avond kun nen de aanwezige aspirant-gast- ouders/opvangouders besluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderbureau. Voor informatie kan men bellen naar het gastouderbureau. Elke werkdag van 8.30 tot 17.00 uur, op vrijdag tot 12.30 uur. Waddinxveen- Op dinsdag 3 april begint bij het Seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk het fietsseizoen. Op deze dag is bij goed weer een tocht van ongeveer 40 kilometer gepland richting Papekop. Om 10.00 uur kunnen de fietsers vertrekken vanaf het Anne Frank Centrum. Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie te drinken in het Anne Frank Centrum. Onderweg wordt er een pauze ingelast. De kosten voor deelname zijn 5,50 per persoon (inclusief drie consumpties). Alle enthousiaste fiet sers van 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om zich van te voren op te geven. Men kan op de zelf inschrijven. De vol gende fietstochten zijn voorlopig gepland op dinsdag 15 mei, 21 juni, 17 juli, 14 augustus, 18 september en 16 oktober. addinxveen - De kans is groot at °p 31 maart de helikopter- ondvluchten boven Waddinxveen en behoeve van India niet vanaf Waddinxveense Noordeinde unnen starten. De organiserende weironde 143 Waddinxveen acht namelijk de eventuele pre- n)6a6 overheidsmaatregelen in pt kader van mond- en klauwzeer let af en onderzoekt momenteel n alternatieve mogelijkheden, eden tot paniek is er absoluut aldus Arie Pieter van Dijk. desbetreffende akkerbouw- anti houdt slechts een beperkt al schapen. En van besmet- Si in onze regio is, voor zover ik gelukkig geen sprake. En dat er> wij, leden van de Tafelron- en de desbetreffende grondei- ena„ar natuurlijk graag zo hou- an Dijk: "De bereidheid van de eente om snel voor een ande- trPuatie ,een verëunning te ver en u;6j5. de toezegging van errp hinxveens bedrijf om zijn 'n te "togen gebruiken, stem- vpn °!?s hoopvol. Nu is het nog .^ctlten het helikopter- akkoord gaat met het nieu- rt- en landingsterrein." ruim 200 passagiers die inmiddels plaatsen hebben gere serveerd en hebben betaald, wor den rond 28 maart schriftelijk over de laatste gang van zaken geïnformeerd. Tot die tijd zullen zij nog even op hun tickets moe ten wachten. Maar ook via de website www.ap- art.net/india wordt regelmatig actuele informatie verspreid. Zo is via het vluchtschema de indeling van de rondvluchten met (indica tieve) vertrektijden zichtbaar en kunnen direct de laatste vrije stoelen worden geboekt. De rondvlucht is een onderdeel van een programma waarbij een gastvrij ontvangst voorafgaand aan de vlucht en een hapje en drankje achteraf natuurlijk niet zullen ontbreken. Bovendien vaart de passagier die op 31 maart vanuit de helikopter de mooiste foto maakt, gratis op Koninginnedag met een hetelucht ballon boven Waddinxveen mee. De ingezonden foto's worden ondermeer door fotografe Lies- beth van der Vis beoordeeld. Wie meer wil weten over dit initia tief van de Tafelronde mailt naar helikopter@ap-art.net of neemt contact op met Arie Pieter van Dijk (06 50 65 33 24) of Pieter Dir- ven (06 51 27 27 18). Door Karin Heeren Waddinxveen - Drie achtereen volgende donderdagen in maart gonzen de beide locaties van de Regenboogschool vein de creati viteit. Tad van activiteiten zijn er voor de kinderen die op deze middagen kunnen kiezen wat zij zullen doen. Er komen vele goede ideeën naar boven, niet alleen bij de leerlingen, ook bij de leerkrachten en de assisteren de ouders. Donderdag 22 maart was de middelste donderdag uit de cyclus. De kinderen uit de onder bouw konden deze keer kiezen uit verschillende knutselactiviteiten, dansen en pannenkoeken bakken. De kinderen die gingen pannen- koekenbakken maakten eerst zelf een koksmuts en de dansers en danseressen werden verkleed en geschminkt. Tussendoor werd er ook nog even buiten gespeeld en bij een feestelijke middag hoort ook limonade en iets lekkers. De leerlingen uit de bovenbouw waren bezig met houtbewerken, solderen, dakpannen versieren, sokpoppen maken of met gips werken. Prachtige werkstukken werden er gemaakt. Ook hier kon den de kinderen koken. De kinde ren waren aan het werk in kleine groepjes waarbij de hulp van vele hulpvaardige ouders nodig en aanwezig is, zonder hun hulp zou den dergelijke activiteiten niet mogelijk zijn. Na afloop van de creatieve cyclus worden de kunstwerken in de school tentoongesteld. Tijdens de oudergesprekken naar aanleiding van het tweede rapport kunnen de ouders de werkstukken van hun kinderen bewonderen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 25