Gouwestaete dames 1 eerste in competitie Flyers dames 1 opper machtig Eindelijk weer winst voor dames WSE Rowah zoekt handbal talent Moerkapelle moeizaam langs Perkouw TZM verliest van lijstaanvoerder u t Floreani-dames sparen WCR pagina 8 Hart van Holland/28 maart 2001 Waterpolo Basketbal Damesvoetbal Handbal Tafeltennis Damesvoetbal i Boskoop/Waddinxveen - Dames 1 tegen Assuron/DONK Het was een uiterst spannende wedstrijd die dames 1 afgeslopen zondag uiteindelijk met 8-7 van Assuron/DONK wist te winnen. Spannend, sfeervol en soms ook een beetje rommelig. Gouwestae te trad wederom aan zonder drie geblesseerde die wederom prima werden vervangen door Kim Middendorp, Karen Weerd en Erica de Jong. Met de goed kee pende Francine Lankhuijzen onder de lat zat Gouwestaete eigenlijk de hele wedstrijd aan de goede kant van de score. In de eerste periode scoorde Gillian van den Berg 1-0 (overtal) en in de tweede periode 2-1 (afstands schot) en 3-1 uit een viermeter. Ook DONK kreeg twee viermeters, waarvan de ene door Daniëlle de Bruijn werd ingeschoten en de andere werd gemist. Halverwege stond Gouwestaete met 3-2 voor. Begin derde periode schoot de doorgebroken Marion van Hooft 4-2 in. Gillian van den Berg verzil verde wederom een viermeter (5- 3) en met haar vijfde goal (6-3) leek het pleit beslecht. Enkele goede acties van Patricia Megens bracht DONK toch weer de aan sluiting (6-5) en begin vierde peri ode scoorde Patricia zelfs 6-6. Gouwestaete hield het hoofd koel en Mirjam Overdam bracht de ploeg van Jim van Es weer op een 7-6 voorsprong. Halverwege de laatste periode liep Daniëlle de Bruijn tegen haar der P-tje op. Met minder dan een minuut op de klokken bracht de sterk spelende Petra Meerdink Gouwestaete op een schier onoverbrugbare 843 voorsprong. Vlak hierna was er een misverstand met de uitzen ding van een van de speelsters van Gouwestaete. Niet duidelijk was of Petra Meerdink (derde P) dan wel Gillian van den Berg (tweede P) eruit werd gestuurd. Een hectisch laatste halve minuut, die tevens nog eens werd overgespeeld, volgde. Alhoewel Assuron/DONK nog wel 8-7 scoor de, is de overwinning van Gou westaete niet echt meer in gevaar geweest. Gouwestaete kan de eer ste plaats in de competitie niet meer ontgaan en kan zich, na de Waddinxveen - Flyers Dames 1 zet zegereeks voort tegen LUSV uit Leiden. Winst was er ook voor Jongens Mini"s 1 en Jongens Ben jamins 1. Verloren werd er door Jongens Kadetten 1. Dames 1 kende een ongebruike lijke start. Veelal is deze niet zo best, maar tegen LUSV ging het uitstekend. Na vijf minuten stond er een voorsprong van 13-2 op het scorebord. Ook hierna bleef Fly ers bij de les en de gebruikelijke dip bleef in de eerste helft uit. Ruststand 37-17. De tweede helft nam Flyers iets gas terug. Coach Bart Molenaar kon zijn bankspeel- sters met een gerust hart speelmi nuten geven. LUSV kwam nog wel iets terug, maar Flyers bleef de betere ploeg en behaalde een ruime en verdiende overwinning. Uitslag 68-51. Topscoorder: Anita van Unen met 26 punten. Jongens Kadetten 1 tegen kampi oenskandidaat Zoebas was een goed gespeelde wedstrijd van beide teams. Zoebas was de bete re ploeg, maar kon dankzij de inzet van Flyers geen geruststel lende voorsprong nemen. Deze schommelde steeds rond de tien punten. In de laatste minuten pro beerde Flyers de achterstand nog in te halen, maar Zoebas bleef alert en nam zo de winstpunten mee naar Zoetermeer. Uitslag 59- 73. Topscoorder: Sebastiaan Over dam met 26 punten. Jongens Mini's 1 had alleen de eerste periode moeite met tegen stander Leiderdorp. Hierna ging het van een leien dakje. Uitslag 53- 31. Topscoorder Robin Landweer met 15 punten. Jongens Benjamins 1 deed wat het bij alle andere wedstrijden deed, winnen met ruim verschil. Nu was Voorburg aan de beurt. Uitslag 104-11. Topscoorder: Nor- dine Nairi met 24 punten. Vrijdagavond 30 maart om 21.00 uur dames 2 tegen Luba Zoeter- woude. Een belangrijke wedstrijd, want de enige nederlaag leden de dames in de uitwedstrijd tegen Luba. Zaterdag 31 maart om 19.00 uur Jongens Adspiranten 1 tegen Woody Blues. Ook bij Jongens Adspiranten 1 staat revanche voorop, want zij verloren ook maar één wedstrijd en wel tegen Woody Blues. Waddinxveen - Op een niet al te best veld bij Hekelingen heeft WSE na een lange tijd 3 punten kunnen behalen voor de competi- tielijst. Van hoog niveau was de wedstrijd niet, maar dat kwam mede door het zwakke spel van Hekelingen. WSE begon vanaf de aftrap druk uit te oefenen op de tegenstander. Na 9 minuten was de voorsprong voor de Waddinx- veense ploeg een feit. Een mooie voorzet van Bianca v/d Hoek zette Suzan van Yperen vrij voor de goal, die beheerst inschoot. Hier na kwam Hermes wel enkele keren in de buurt van het WSE-doel, maar kon daar eigenlijk nooit gevaarlijk worden. Angelique van Helden zorgde voor de nodige reddingen op de doellijn en Laura van Schaik en Bianca de Bruin konden vele hoge ballen met het hoofd wegwerken. In de 36e minuut kreeg Rianne van Leeuwen de bal voor haar voeten. Vanaf 20 meter aarzelde ze niet en schoot hoog over de keepster. De tweede helft was een stuk rommeliger aan WSE-kant, terwijl er achterin min der kansen" werden" weggegeven. uitwedstrijd zaterdag tegen Brandenburg, rustig voorbereiden op de play-off's die in het week end van 20 t/m 22 april gaan plaatsvinden. Heren Het eerste herenteam speelde zondagavond uit tegen De Futen in Amstelveen. Ondanks het late tijdstip en de gedegen tegenstan der wisten de heren er een leuke pot van te maken en de wedstrijd met 11-12 winst naar zich toe te trekken. Zaterdag 31 maart speelt dames 1 haar laatste competitiewedstrijd. Om 20.15 uur treedt de ploeg aan tegen Brandenburg 1 in Bilthoven. Heren 1 en de tweede teams spe len thuiswedstrijden. Heren 1 speelt om 19.30 uur tegen Bright/DAW 1 uit Alkmaar. Om 20.15 uur speelt dames 2 tegen ZCE/Thialf 1 uit Enschede en heren 2 sluit de avond om 21.00 uur af met de wedstrijd tegen Bright/DAW 2 uit Alkmaar. Moerkapelle - Het standaardteam van de voetbalvereniging Moerka pelle behaalde zaterdag een benauwde en ook wel moeizame 3-2 overwinning op Perkouw. Door deze overwinning klommen de "Blauw-Witten"op naar de derde positie op de ranglijst met 32 pun ten uit 18 gespeelde wedstrijden. De achterstand op koploper DRGS bedraagt 2 punten, terwijl men ook nog Bergambacht met 33 punten voor zich moet dulden. ZW met 31 punten uit 17, staat relatief met DRGS gelijk, terwijl ook Zestienhoven met 31 uit 18 beslist nog lang niet als uitgescha keld moet worden beschouwd. Moerkapelle komt de resterende vier wedstrijden nog uit tegen Gouda en Perkouw (uit) terwijl Zestienhoven en Bergambacht sportpark "de Wilde Veenen"nog zullen aandoen. Moerkapelle kon zaterdag weer gebruik maken van de van vakantie teruggekeerde Lennaert Visser en Rob van Leeu wen, hetgeen aanvallend toch wel een verbetering betekende. Danny Pols en Emiel Lobberoo waren in verband met een schorsing en een blessure niet van de partij. De thuisclub begon voortvarend aan de wedstrijd en liet de aanhang al na vijf minuten juichen. Dennis Jager bracht met een lange bal de pijlsnelle Rob van Leeuwen in stelling en tegen diens strakke schuiver had keeper Duran geen enkel verweer. Daarna leek de thuisclub meteen haar kruit te hebben verschoten, liet zich door Perkouw wat in slaap sussen. Daardoor was er in het vervol; I van de eerste helft weinig voordel toeschouwers te genieten. Vlak I voor rust kreeg Perkouw twee I riante kansen op de gelijkmaker maar in beide situaties faalde 1 spits. Een door Perkouw geclaim-1 de penalty (vasthouden in zestien) werd niet gegeven. In hel I begin van de tweede helft hetzeli de spelbeeld, veel balverlies weinig goed voetbal. In de laatste I 25 minuten bleef het voetbal I matig, maar de spanning liet de I toeschouwers toen volledig aa.il hun trekken komen. In de 25ste I minuut trok Lennaert Visser door I en werd door de Perkouw doel-1 man getorpedeerd. Peter Zijder hand schoot de toegekende penal-1 ty vervolgens feilloos in. Dit leek I een bevrijdende treffer, maar lui- tele minuten later brachten I Sebastiaan Dockers met een 1 afstandsschot de stand op 2-1. Weer enkele minuten later bracht Rob van Leeuwen na prachtige steekpass van Jeroen I Hertog de marge weer op 2 goals I (3-1). Direct daarna verdedigde I Moerkapelle knullig uit, Leon I Trouwhorst schoot vervolgens de I 3-2 binnen, hetgeen de vierde goal I binnen 10 minuten betekende. De I slotfase was spannend en somsl onvriendelijk. Perkouw was enke-l le keren gevaarlijk, maar Moerka-I pelle counterde enkele maler I scherp, gescoord werd er echter I niet meer. Zaterdag wordt Gouda I bezocht, aanvang 15.00 uur in het Van Groenhovenpark. Bi Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah bestaat dit jaar 10 jaar. Een mooi moment om een flinke stap voorwaarts te maken. De gemeen teraad van het Gouwedorp heeft de vereniging de toezegging gedaan om de accommodatie naast de sportschool van Den Edel aan de Sniepweg te verbete ren. Rowah hoopt het volgend sei zoen ook met het ledenaantal te groeien. Zij mikt daarbij vooral op de jeugd. Immers de jeugd is de toekomst. Om aan dit streven inhoud te geven, verzorgt Rowah een tweetal handbalinstuiven, waarbij alle kinderen uit Waddinx veen en omstreken van 6 tot 12 jaar van harte welkom zijn. De 'inlooptrainingen' vinden plaats op woensdag 4 april van 14.00 tot 15.00 uur in sporthal De Duikelaar en op woensdag 9 mei van 14.00 tot 15.00 uur op het handbalveld van Rowah. Voor meer informatie: Marja Sloof, trainster: 0182-611066 of Jaco Goedhart, bestuurslid: 0182- 619792. Moerkapelle - Het le team van TZM speelde een uitwedstrijd tegen de koploper van de 2e klas se B, Vriendenschaar 8 uit Gouda. Het werd een 6-4 nederlaag. Guus van Amerongen was de enige die 2 partijen wist te winnen. Ad van Heijningen kwam niet verder dan 1 winstpartij. Dico Bac won geen partij. De dubbel werd gewonnen. Door deze uitslag wordt steeds duidelijker dat Vriendenschaar de kampioen wordt, mits TZM er een geweldige eindsprint uit perst. Team 2 speelde een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 14 uit Gouda. Dit team wist wel te win nen in Gouda. Sander van der Meer had een goede avond en won 3 partijen. Zijn broer Patrick won er 2. Coerd van Kasteel bleef deze keer achter en won 1 partij. De dubbel ging verloren waardoor de einduitslag 6 - 4 in het voordeel van TZM uitviel. Het 3e team speelde een thuis wedstrijd tegen Kwiek 6 uit Wad dinxveen. Het werd een overwin ning van 6-4. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen beiden 2 par tijen. Kees de Wilde won 1 partij. De dubbel leverde geen punt op. Door dit resultaat blijft de 2e plaats achter koploper Ilac gehandhaafd. Team 4 speelde een uitwedstrijd tegen TOP 7 uit Haastrecht. TOP is de naaste concurrent. Het werd een vrij ruime overwinning van 7- 3. Hans Hol won alle partijen Gerard Reijm en ook André Te Paske wonnen beiden 2 partijen De dubbel ging deze keer verlo ren. Door dit resultaat staat dit team wat steviger op de 2e plaats Team 5 speelde een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 27 uit Gouda. Adrie Bout won 3 partijen Walter Micke won er 2. Henk Doornhein won geen partij. De dubbel leverde ook een punt op waardoor de einduitslag 6^4 in het voordeel van TZM uitviel. Waddin IJssel Abels-d houdt Ta- ke 1 Kin 11 Wponste pen aar den zi Vrijdag zhterda lp.30 u rellen, npeken l waddii houdt Museui ing ionst< meld". mn to, Na ruim 20 minuten gespeeld te hebben eindigde een mooie actie van Rianne en Suzan in een doel punt, dat echter werd afgekeurd. Het gevaarlijkste moment van Hekelingen ontstond door een corner. Een mooie, diep indraaien de bal ging over keepster van WSE heen en werd ingekopt door de linksbuiten van Hekelingen. Bianca de Bruin kon de bal net van de doellijn redden. WSE com bineerde af en toe aardig. Een mooie pass van Monique Kester bereikte Rianne, die vlak langs de paal schoot. Ruim 5 minuten voor tijd was het dan toch raak. Miriam Eitjes ging door op een diepe bal richting de achterlijn, waarvan de situatie uitzichtloos leek. Toch wist ze het duel te winnen en de bal voor de goal te krijgen, waar Suzan de bal rustig achter de keepster schoot. De 3-0 ontstond niet uit een al te beste wedstrijd, maar voor het zelfvertrouwen zijn de drie punten welkom. De vol gende wedstrijd van WSE wordt thuis gespeeld tegen Lekkerkerk om 11.30 uur. Boskoop - De dames van Floreant hebben afgelopen zondag ver zuimd hun doelsaldo een beter aanzien te geven. De Boskoopse spitsen stonden overduidelijk niet op scherp en het scheelde zelfs niet veel of er werden twee kost bare punten gemorst. In de plot seling opgekomen kou opende Floreant sterk. Al na drie minuten stond Maartje Miltenburg oog in oog met de keepster uit Rhoon na een voorzet van Marsja Dortland. Maartje schoot echter te hoog in waardoor de keepster er een hand tegen kreeg. Na een kwartier waren er twee kansen op rij voor de Boskopers. Eerst schoot Bian ca van Elleswijk naast na een goed lopende aanval via Karin van der Wel en Maartje Milten burg. Kort daarop belette een ver dedigster van WCR Maartje knap het scoren na een fraaie pass van Miranda Kersbergen. In een tijds bestek van tien minuten kwam Maartje wederom tot tweemaal toe alleen voor de keepster van WCR, maar evenzo vaak maakte zij haar reputatie niet waar. Tien minuten voor rust kwam Floreant toch op een verdiende voor sprong. Marsja Dortland zette met een subtiel passje maar liefst drie spelers vrij voor de keepster. En hoewel ook deze grote kans niet vlekkeloos werd uitgespeeld, schoot Maartje nu de nul van het scorebord. Wie dacht dat de goal een bevrijding voor de Boskoopse dames zou zijn kwam bedrogen uit. WCR ging zelfs aanvallen. In eerste instantie maakte keepster Monique Fokker nog een grote kans onschadelijk, maar vlak voor rust kwam WCR langszij nadat de halve verdediging weigerde in te grijpen. De tweede helft verliep identiek aan de eerste. Vlak na de aftrap verscheen weer Maartje alleen voor de keeper, maar het was overduidelijk haar dag niet. Zij miste opnieuw en ook de rebound van Miranda Kersbergen ging er niet in. Ook Marsja Dort land deelde in de aanvallende malaise door na een gevaarlijke corner in vrije positie de bal hoog over te schieten. De Floreant dames bleven echter in de over winning geloven en bleven ook kansen creëren. Zo kreeg Maartje een niet te missen kans toen Ma' l sja goed naar de achterlijn ging en een perfecte voorzet afleverde I Ook deze kans was echter niet aan Maartje besteed. Toch z°" I Maartje ook de tweede treffer voor haar rekening nemen. I ging een foutieve terugspeelt I van de tegenpartij aan vooral I Maartje reageerde alert en dit- maal was de keepster kansloos I Vlak voor tijd kreeg de wedstrijd I een waardig slot. Dietske Bedea®! spurtte op links de hele verdedi l ging voorbij en gaf de bal Pan' klaar op de inkomende Miran®! Kersbergen. Maar ook deze n'et'el missen kans ging verloren. Dfl einduitslag werd 2-1 voor F'°rf-| ant. Ondanks dat de ballen er df laatste tijd niet makkelijk ingat staan de boskoopse dames met I verliespunten virtueel stevig aaJ kop in de 3e klasse A. Zondag spjl len de dames een thuiswedstrijd Het Woerdense VEP speelt 'I/11 voor hun laatste kans om nogl,ll'l zicht te houden op de titel. Aafl'l vang 11.30 uur. Vijf er Biust. zien ir Rottere P M* Mi ■pinsd lavonc 'BPril jer in iFjgela Raadl I plein irlaze Je ee vork: over 1 Begev pvon< perzc door le va *eiki N 2 Purei inclu: susm Iedere hogei het Ie Sn fys frerme minici pien v kan rr proce iplos: pacht ïn he in erg 5Pgev 4443; herke/

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8