Bordjes tegen overlast hondenpoep Politiek café Vrouwenraad JFB ondersteunt concours scoutingbands Vooijaarsconcert Excelsior Taizéviering Vrijwilligster gezocht voor kinderopvang Redelijke vangst HSW Echtpaar Van Vuuren 55 jaar getrouwd Bingo voor senioren Jeugddienst Paasklaveijassen Recordopbrengst collecte Reumafonds Koppelklaveijassen Passie- en Paasconcert 'Vox Jubilans' in Gouda Hart van Holland/4 april 2001 pagina 13 Door Karin Heeren U1TLAATVELD 'i Waddinxveen - Met behulp van Bianca Koppers, Jasper Klein, Joep ten Zijthoff en Roxanne Breedijk, allen leerlingen van groep zes van de Dick Brunaschool locatie Zuidplashof, heeft de gemeente bordjes neergezet die hondenuitlaters erop wijzen dat de groenstroken geen uitlaatplaats zijn. De overlast van hondenpoep is bij de drie scholen aan de Zuidplas hof een terugkerende bron van ergernis. Alle scholen tezamen tellen ongeveer zevenhonderd leerlingen. Telkens als de kinderen naar bij voorbeeld de gymzaal zijn geweest is de vraag van de leerkracht: "Kijk even goed onder je schoenen!" Directeur Bert de Rijke van de Dick Brunaschool neemt zelf vaak waar dat honden niet aangelijnd loslopen en amper in de gaten worden gehouden. "En ik heb vroeger zelf ook een hond gehad. Ik weet uit erva ring dat het een kwestie van opvoeden is." Overigens blijft de overlast van hondenpoep niet beperkt tot het veld. Ook op het trottoir en soms zelfs op het schoolplein zijn de uitwerpselen te vinden. Er zijn door de gemeente nu drie borden geplaatst die hondenbezitters erop attent maken dat het trottoir en het grasveld geen hondentoilet zijn, zeker niet in de buurt van scholen. I Boskoop - De scoutingband De I Schouw Boskoop organiseert in 01 het landelijke Scoutingband- concours. Ongeveer 600 jeugdige I scouts zullen hieraan deelnamen. I Op 9 juni zal een vakjury de deel- nemende bands beoordelen. i de kosten van dit evenement [tefinancieren heeft Scoutingband I De Schouw een beroep gedaan op I ondermeer het Jongeren Fonds Boskoop. Het bestuur van het JFB I heeft positief gereageerd op dit I verzoek en een bedrag toegezegd. Zijn er jongeren of organisaties, die actief bezig zijn in het belang van jongeren, dan kunnen zij ook een beroep doen op het Jongeren Fonds Boskoop. Er moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan. Voor meer informatie kan men een brief schrijven aan het Jongeren Fonds Boskoop, Postbus 197, 2770 AD Boskoop. Voor een bijdrage in het jaar 2001 dient de aanvraag voor 1 mei aan staande te zijn ingediend. Waddinxveen - Volgend jaar zijn er gemeenteraadsverkiezingen. De Vrouwenraad wil met een poli tiek café het startschot geven om iedereen enthousiast te maken voor de gang naar de stembus. Daarbij wil zij laten zien hoe belangrijk politiek voor iederéén is. Gemeentepolitiek raakt alle inwoners, vrouwen èn mannen, jongens èn meisjes. De Vrouwen raad vindt dan ook dat die poli tiek zij-aan-zij gevoerd moeten worden en dat de gemeenteraad uit evenveel mannen als vrouwen zou moeten bestaan. Tijdens het politiek café wil de Vrouwenraad een ontmoeting organiseren tus sen politiek actieve vrouwen en maatschappelijk actieve vrouwen onder het motto: "Daarom is poli tiek zo leuk, óók voor vrouwen". In ongedwongen sfeer zullen vrou welijke leden van de verschillen de politieke partijen vertellen waarom zij bezig zijn in de poli tiek, wat hun politieke werk inhoudt en hoeveel tijd ze ermee bezig zijn, maar vooral ook, waar om zij het leuk vinden om politiek actief te zijn. Het politiek café wordt gehouden op woensdag 11 april vanaf 20.00 uur in de grote zaal van Kreater aan de Kerk straat 13. ledereen is welkom. De toegang is gratis, evenals de kof fie of thee. Waddinxveen- De stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk organiseert op dinsdag 10 april een bingoavond in het Anne Frank-activiteiten. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten bedragen ƒ4,- voor één plankje of ƒ5,- voor twee plank jes voor 7 ronden, inclusief een kopje koffie. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plus- sers in Waddinxveen. Waddinxveen - Op zondag 8 april is er bij "De Rank" om 18.30 uur een jeugddienst in het Coen- ecoop College. In deze dienst gaat dominee Z. de Graaf uit Kat wijk a/d Rijn voor. Het combo van De Rank zal voor de muzika le invulling zorgen. Het thema van de dienst is: "Nederland Ont wikkelingsland". De dienst zal in het teken staan van de actie "Zip your lip" die het weekend ervoor gehouden is. Tijdens deze actie hebben achttien jongeren van de Rank 24 uur niet gegeten met als doel sponsorgelden te verwer ven. ledereen is welkom. Na de dienst is er gelegenheid om met elkaar iets te drinken. Waddinxveen - Op 9 april organi seert biljartvereniging "Sport vrienden" de laatste in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2000/2001. Aan hét eind van de avond vindt er een loterij plaats. De kosten voor deelname bedragen ƒ5,-. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Café Sport aan de Kerkstraat 11 Boskoop - Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland organiseert in samenwerking met de gemeente Moordrecht kinder opvang voor de kinderen van de Marokkaanse moeders die de Nederlandse lessen in Boskoop volgen. Deze lessen zijn met name voor deze groep van belang, omdat zij weinig contact hebben met de duitenwereld, contacten die door het niet goed beheersen van de Nederlandse taal extra moeilijk I worden gelegd. kinderopvang vindt plaats in I het Praathuis. Voor deze kinder- I opvang wordt per direct een vrij willigster gezocht die op vrijdag tussen 9.00 en 11.30 uur deze opvang wil verzorgen. Van de vrijwilligster wordt gevraagd, dab zij het leuk vindt om met kinderen uit andere cultu ren om te gaan. De vrijwilligster gaat een groepje van vijf kinderen begeleiden en bij een noodgeval invallen op de donderdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur. De vrijwil ligster ontvangt een onkostenver goeding van f. 10,- per uur en indien modig begeleiding van mevrouw Farahi. Belangstellenden kunnen zich direct aanmelden bij mevrouw Amal Farahi van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk, telefoon 0182-640694 b.g.g. 06-24680324. Waddinxveen - Op vrijdag 6 april vanaf 20.00 uur geeft Harmonie Excelsior haar traditionele voor jaarsconcert in de Ontmoetings- kerk. Het opleidingsorkest van Excelsior en Concordia Waddinx veen, C-Akkoord bijt het spits af. Hierna is het de beurt aan de allerkleinsten van Excelsior: de AMV-ers, die zich dit jaar vooral bezighouden met spoken. Dan is het de beurt aan het har monieorkest van Excelsior. Na de pauze, waarin een verloting plaatsvindt, trakteert Excelsior het publiek op het thema "filmmu ziek". Belangstellenden kunnen aan de kerk een toegangsbewijs kopen voor ƒ10,-. KERKDIENSTEN - 8 april Waddinxveen KK.kerk 9.30 uur dinsdag 3 april "■00 uur; 6 april 20.00 uur; Geref kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers. Stille week Herv. kerk 9.30 uur ds. C. he Jong 19.30 uur dienst, pastor G. Martini J.D. Geel. 9 april: 19.30 uur dienst, M. Postma-van der Lely UR.Repko; 10 april: 19.30 uur dienst, ^-Molenaar H.R. Molenaar; I I JPril: 19.30 uur L. Bongers-Brands WC.F. Hornes-Verveer, j^eref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. t Brink, Bededag; 16.30 uur ds.E. Brink, Ue Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; "30 uur ds. Z. de Graaf, Katwijk "4 Rijn Boskoop Merv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der blessen en ds. R. de Reuver; 18.30 j!Ur ds. R.de Reuver in herv. kerk. Stek 9.30 uur ds. K.J.Jansen, Utrecht. ^ref, kerk 9.30 uur ds.J.A. van Mooijdonk.; 18.30 uur dienst ds. R. he Reuver wRG. 10.00 uur Rev. drs. F.H. Sachs, ^en Haag ^hr.geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds U C. den Hertog. ■g[gusia 10.00 uur D.Wiiker. Waddinxveen - Met een extra (koppel)wedstrijd in de Amstel- Drecht sloot de Hengelsportvere niging Waddinxveen het wintersei zoen af. Twaalf deelnemers vingen gezamenlijk 35 kilo witvis. Op zich een redelijke vangst, al moesten sommige deelnemers het zonder vis stellen. De vangst bestond lou ter uit grote brasem, een exem plaar van 2.450 gram - gevangen door M. Reichard - spande daar bij de kroon. De prijzen gingen naar de koppels A. van Leeuwen/F. van Steenderen met 9.070 gram en M. Reichard/R.Jen- ner met 8.240 gram. Zaterdag start de zomercompeti tie. De eerste wedstrijd, in een serie van 10, wordt gevist in de Oude Rijn. Belangstellende leden van de HSW kunnen zich op de dag zelf bij het station NS aanmel den vóór 6.30 uur. Dit is tevens het tijdstip van vertrek. Informa tie is verkrijgbaar bij A. van Leeu wen, telefoon 615225. Door Karin Heeren Waddinxveen - Dinsdag 27 maart werd er door de heer en mevrouw Van Vuuren stil gestaan bij het feit dat zij elkaar 55 jaar geleden het jawoord gaven. In hun woning aan de Abr. Kroesweg, waar zij sinds 1969 wonen. De heer Van Vuuren heeft altijd in de tuinderij gewerkt, na zijn schooltijd eerst bij zijn vader op het bedrijf, later is hij zelf een tuinderij begonnen. In de eerste jaren van hun huwe lijk werden er voornamelijk witlof in de winterperiode en tomaten en komkommers in de zomerperi ode gekweekt. Nadat het echtpaar in 1969 naar Waddinxveen ver huisde heeft de heer Van Vuuren besloten alleen nog maar kom kommers en tomaten te kweken. Later is hij zich gaan toeleggen op het kweken van bloemen. In 1987 is de heer Van Vuuren met zijn bedrijf gestopt. Mevrouw Van Vuuren-Hougée is geboren in Rotterdam en de heer Van Vuuren in Capelle aan den IJs- sel. Voor het huwelijk heeft mevrouw Van Vuuren gewerkt als administratief medewerkster bij de bank. Nadat het echtpaar getrouwd was is zij met deze werkzaamheden gestopt en heeft zij later de administratie en de boekhouding van het bedrijf van haar man gedaan. Het echtpaar Van Vuuren heeft acht kinderen, zes zonen en twee dochters. Inmiddels zijn er 21 kleinkinderen en vier achterklein kinderen. Mevrouw Van Vuuren heeft een herseninfarct gehad en de heer Van Vuuren heeft wat hartklachten. Zij wonen nog in het huis aan de voormalige tuinderij en de heer Van Vuuren doet de huishouding en is vaak in de tuin te vinden. Het echtpaar over weegt op korte termijn naar een appartement te verhuizen, hoewel de heer Van Vuuren eigenlijk het liefst in zijn eigen huis blijft. Waddinxveen - Vrijdag 6 april is er een Taizéviering in de Sint Vic- torkerk. Het inzingen begint om 19.30 uur en de viering is van 20.00 tot 20.30 uur. Daarna is er gelegenheid voor koffie of thee. Iedereen is welkom. Waddinxveen: De landelijke inza melingsactie van het Nationaal Reumafonds, die in de week van 18 tot en met 24 maart is gehou den heeft in Waddinxveen ƒ15.964,85 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun medewerking. Wie de collecte gemist heeft, kan alsnog een bijdrage storten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van de Vereniging Nationaal Reumaf onds te Amsterdam. Waddinxveen- Stichting Wijk- werk De Zuidpias organiseert op vrijdag 6 april een koppelklaver- jasavond in het Zuidhonk aan Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Iedereen is welkom. Op Stille Zaterdag 14 april geeft de Hervormde Gemengde Zang vereniging 'Vox Jubilans' een Passie- en Paasconcert in de Grote of St. Janskerk te Gouda. Aan deze avond verleent ook het jongerenkoor haar medewerking. Verdere medewerkenden zijn Jan Mulder, orgel; Auke van der Merk, trompet en Aart Mateboer, tenor. Op het programma staat onder andere het indrukwekken de stuk 'Before Pilate' van J.H. Maunder en het door Pieter Stolk zowel geschreven als gecomponeerde 'Lied bij het Kruis'. De opening, meditatie en sluiting zal worden verzorgd door domi nee J.C. Schuurman uit Ridder kerk. De toegang bedraagt voor volwassenen 12,50, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis entree. Het concert begint 20.00 uur terwijl de deuren om 19.15 uur opengaan. Iedereen is wel kom.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13