m- Beide damesteams Gouwestaete op le plaats Moerkapelle blijft kampioenskandidaat Dames WSE en Lekkerkerk verdelen de punten Eenvoudige winst dames Nesselande Broertjes de Graaff naar turnfinale Scheidsrechters in het zonnetje Floreant verslaat concurrentie Nesselande verliest eerste wedstrijd halve finale play-off TOOS-turnsters naar kwartfinale NK Hart van Holland/4 april 2001 pagina 17 I Waddinxveen/Zevenhuizen - Zater- dag 31 maart plaatsten Wouter en Sander de Graaff zich direct voor de Nederlandse kampioenschappen turnen voor heren. Op die dag wer den in Zuidwolde de eerste plaat singswedstrijden gehouden waar aan voor TOOS-Waddinxveen 6 jongens deelnamen. In niveau 6C was dit Sander de Graaff, die een fantastische wedstrijd turnde. Hij liet op elk toestel een foutloze oefe ning zien, en eindigde met gemiddeld een 9 op een tweede plaats. In niveau 5C lieten Daan, Menno en Wouter zien wat ze kun nen. Er werd door iedereen gecon centreerd gewerkt. In een sterk deel nemersveld werd derde. Met name zijn brugoefening was erg goed. Daan Vermeij kwam 0,3 te kort om door te kunnen gaan naar de volgende wedstrijd Ook voor Menno Versluis is er, wat betreft het NK, geen vervolg. 's Middags kwamen Richard Nobel en Michel Brand uit in resp.niveau 3C en 2C.Voor deze jongens de eerste uit een serie van drie wedstrijden waarvan de totaalscore bepalend is voor wel of geen plaatsing voor het NK. Richard kwam pas na vier toestellen lekker in de wedstrijd en zal nog heel goed moeten Boskoop - Zaterdag 7 april en zondag 8 april is het weekend van scheidsrechters bij Floreant. e scheidsrechters die in dat weekend komen fluiten, krijgen extra aandacht en een presentje. De clubscheidsrechters van Flore ant worden helemaal in het zon netje gezet. Zij krijgen een com pleet nieuw gesponsord scheidsrechtertenue. scheidsrechtersweekend van Floreant is inmiddels een begrip. t alleen bij Floreant, maar ook in de regio en vooral bij de scheidsrechters. Komen scheids rechters over het algemeen graag bij de Boskoopse club, tijdens zo'n scheidsrechtersweekend is fluiten bij Floreant iets speciaals. Het scheidsrechtersweekend is destijds ontstaan om meer begrip te kweken voor de man/vrouw in het zwarte pak. Om nog eens dui delijk te maken dat deze mensen vaak onnodig veel kritiek te ver duren krijgen. Terwijl ook zij, net als de voetballers, bezig zijn met het uitoefenen van hun hobby. Het scheidsrechtersweekend is een uiting van Floreant om die waardering eens te laten blijken. Damesvoetbal Boskoop - In een rechtstreekse confrontatie hebben de dames van Floreant een concurrent om de hoogste plaats overtuigend verslagen. Vooral de wijze waarop de defensie van de Boskopers de aanval van de Woerdense bezoe kers onschadelijk maakte was roeer dan indrukwekkend. In anderhalf uur voetbal wist VEP Seen enkele uitgespeelde kans te creëren. Dat was de basis voor de uiteindelijke overwinning. Vanaf de aftrap was aan alles te zien dat de Boskoopse ploeg wilde win nen. Binnen tien minuten scoorde "jaartje Miltenburg: 1-0. vlak voor de rust besloot Katja plaazer een uitstekende eerste 'ft met een prachtige kopbal na een evenzo mooie vrije trap van Miranda Kersbergen. De bal ging duiten het bereik van de keeper net naast. De eerste twintig minu ten na de rust waren er niet veel kansen over en weer. Frencis van Bruggen vond uiteindelijk het lek. Ze pikte de bal op eigen helft op en lanceerde Maartje Miltenburg. Wederom was de keeper van VEP kansloos: 2-0. Hierna was de wed strijd gespeeld. De Boskoopse achterhoede bleef geconcentreerd spelen en gaf geen krimp. Aan de andere kant kreeg Floreant enkele mogelijkheden via Irene den Har- tog die echter onbenut bleven. Een kwartier voor tijd scoorde Floreant verdiend voor de derde maal (Dietske Bedeaux). Het laat ste kwartier speelden de dames van Floreant bekwaam de wed strijd uit. Al met al een uitsteken de teamprestatie die vertrouwen geeft voor de rest van de competi tie. De volgende wedstrijd is 8 april om 14.00 uur tegen WCR in Rhoon. gaan presteren wil hij nog een kans maken. Michel turnde een goede wedstrijd. Hij haalde het hoogste cijfer bij de rek-oefening en eindigde op de achtste plaats. Op zondag 1 april moest Timo Gras als enige afreizen naar het Drenthse landschap. Hij turnde in niveau 7, scoorde zelfs een 9,5 bij de sprong, en ein digde op de achtste plaats. Dit is genoeg om door te gaan naar de play-off wedstrijd op 5 mei in Hoofd dorp. Rotterdam/Apeldoorn - Zaterdag speelde Cadenz.Nesselande in Apeldoorn de eerste wedstrijd van de halve finale play-off tegen PZ. In een aantrekkelijke wedstrijd won PZ met 3-1 via de setstanden 24-26, 25-16, 25-19 en 25-22 De heren van Cadenz.Nesselande hebben evenwel vertrouwen in de tweede ontmoeting met PZ. De tweede wedstrijd wordt vandaag, woensdag 4 april, om 20.00 uur in het Topsportcentrum'Stad Rotter dam Verzekeringen' gespeeld. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag plaatsten Jenny Geertsen, Dianne Teunissen en Nelleke Dröge van Toos zich voor de kwartfinale NK. Waterpolo Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zaterdag speelde dames 1 uit tegen Brandenburg in Biltho- ven. Zij verloren weliswaar de wedstrijd met 5-5, doch zijn defi nitief als eerste geëindigd in de kampioenspoule. Het tweede damesteam van Gouwestaete, als mede heren 1 en 2 speelden zater dagavond thuis in Gouwebad 'De Sniep'. Alle teams wonnen hun wedstrijden. Dames 2 won met 7-2 van ZCE/Thialf uit Enschede en aangezien Brandenburg 2 in Haar lem met 7-6 verloor van NVA/HHC 1, bezet dames 2 nu de eerste plaats van de ranglijst in de eer ste klasse. Heren 1 won met 9-5 van Bright/DAW 1 uit Almaar en staat nu stevig op de tweede plaats in de tweede klasse C. Ook heren 2 deed prima zaken. Zij ver sloegen Bright/DAW 2 met 4-3. Dames 1 Enkele zaken vielen op bij de wed strijd van Gouwestaete tegen Brandenburg in Bilthoven. Het was spannend en er werd door beide ploegen goed verdedigd. Natuurlijk kon Gouwestaete vrij uit spelen. Immers de eerste plaats was veilig en de ploeg kon zich sparen voor de play-off's die vrijdag beginnen. In het begin leek Gouwestaete ook deze laatste wedstrijd gemakkelijk naar de hand te kunnen zetten. Sandra Berckenkamp scoorde 0-1 en Gilli- Voetbal an van den Berg 1-2. In de tweede periode maakte Mirjam Overdam er zelfs 1-3 van, doch daarna kreeg Brandenburg wat meer grip op de wedstrijd en bracht de stand halverwege op 3-3. In de derde periode knalde Petra Meer- dink 3-4 in, doch Brandenburg kwam weer langszij en nam begin vierde periode zelfs een 5-4 voor sprong. Uit een 'break' wist Gillian van den Berg nog 5-5 te scoren en leek de wedstrijd in een gelijkspel te eindigen. Doch ruim een minuut voor tijd wist Branden burg de wedstrijd toch in haar voordeel te beslissen. Dit was een mooie opsteker voor de eveneens met blessures geplaagde ploeg uit Bilthoven. Aanstaande weekend worden door dames 1 de eerste wedstrij den gespeeld om het landskampi oenschap. De play-off-wedstrijden van de halve finale vinden vrijdag en zaterdag plaats. In verband met de uitwedstrijd zaterdagmid dag van dames 2 heeft dames 1 er voor gekozen eerst vrijdagavond uit te spelen. Zaterdagavond om 21.00 uur vindt de return plaats in 'De Sniep'. Mocht een beslissende derde wedstrijd noodzakelijk zijn, dan speelt Gouwestaete zondag middag thuis om 16.00 uur. De overige teams spelen zaterdag uit wedstrijden. Moerkapelle- Door de lastige wed strijd bij Gouda zaterdag verdiend met 2-4 winnend af te sluiten, blijft het standaardteam van de Voetbal Vereniging Moerkapelle één van de maar liefst vijf van de kampioenskandidaten in de 4de klasse D. Elke week is er in deze afdeling wel weer één van de kop lopers die punten laat liggen en ditmaal was dat het geval met Bergambacht, dat met 1-1 gelijk speelde bij Zuiderpark. Alle overige 3 koplopers wonnen, zodat de situatie bovenin onver minderd spannend blijft. DRGS voert met 37 uit 19 de ranglijst aan. Moerkapelle staat nu tweede met 35 uit 19, gevolgd door ZW (34 uit 18) en Zestienhoven en Bergambacht, beiden met 34 uit 19. Moerkapelle startte zaterdag voortvarend, want al na vijf minu ten bracht Rob van Leeuwen de blauw- witten met een fraaie omhaal op voorsprong. Net als in voorgaande wedstrijden werd daarna verzuimd de voorsprong te vergroten. Moerkapelle verde digde soms wat slordig uit, in de twintigste minuut leidde dat tot de gelijkmaker. Daarna nam Moer kapelle het initiatief weer over en kwam het team weer op voor sprong. Uit een strakke corner van Ron Kievit kopte Lennard Tepper heel fraai de 1-2 binnen. Weer tien minuten later leek de ploeg op rozen te zitten, de op volle snelheid liggende Rob van Leeuwen kreeg de bal van achter uit goed aangespeeld en scoorde vervolgens eenvoudig 1-3. Gouda kwam terug in de wedstrijd, een aantal misverstanden in de Moer kapelle verdediging leidde de 2-3 f ruststand in. Na rust was Moerka pelle voortdurend sterker, maar weigerde het karwei af te maken. Tien minuten voor tijd maakte Lennaert Visser aan alle onzeker heid een eind, alleen voor de kee per komend bracht hij in de rebound de eindstand op 2-4. De komende twee weken is er geen competitievoetbal voor André Ramsteyns brigade, wel zal zater dag thuis vriendschappelijk tegen Maasdijk worden gespeeld. Zater dag 21 april volgt dan de zeer belangrijke thuis wedstrijd tegen Zestienhoven. Damesvoetbal Volleybal Jaddinxveen - Op zondag 1 april leten zowel WSE als Lekkerkerk l'cn niet in de maling nemen. Een gelijkspel was het resultaat, at terecht was. De eerste helft as duidelijk voor WSE, de thuis- eg. Er werd veel druk gezet op tegenstanders door WSE en spel vond veelal plaats op de j, van Lekkerkerk. De bezoe- ers bonden voorin af en toe voor /^'arring zorgen in de WSE-ver- l^iging, doordat de spits en Vsbuiten wisselden van plek. had de Waddinxveense verde- echter snel door en dus 'en José de Langen en Simone kond' ster de speelsters in bedwang de Den' Op het middenveld hiel- L "Bianca van den Hoek en Caro- i koetsier het overzicht en ver- het spel goed van links ar rechts. Na 28 minuten volgde corner van Suzan, die niet ra weggewerkt door Lekker- k Monique profiteerde en N» binnen. 1 rust was het Lekkerkerk dat ging voetballen. In plaats van zich terug te laten zakken op eigen helft, gingen ze vooruit voetballen en ook feller de duels aan. Een voorzet van rechts ging over de verdediging en keepster van WSE heen, maar de opgekomen verde digster van Lekkerkerk werkte de bal met het buik vlak langs de paal. WSE kon slechts met lange ballen naar voren, waardoor tot twee keer toe Suzan alleen voor het doel uitkwam. De keepster redde Lekkerkerk van een grotere achterstand. Zo'n 12 minuten voor tijd kwam er een slap schot van Lekkerkerk richting de goal van WSE. De Wadddinxveense keepster beoordeelde de bal ech ter verkeerd, waardoor de 1-1 ont stond. Hierna werden beide teams niet echt gevaarlijk meer, waardoor ieder met een punt naar huis kon. Zondag 8 april mag WSE thuis tegen Hekelingen om 11.30 uur, waar de maximale 3 punten behaald moeten worden. Zevenhuizen - Veel spanning leverde de volleybalwedstrijd tus sen de dames van Nesselande en hekkensluiter Sarto niet op; de Tilburgse formatie is na een jaar le divisie gedegradeerd en maak te tegen de ploeg uit Zevenhuizen veel fouten. Nesselande speelde degelijk en zag kans veel aanval len van Sarto te verdedigen en in eigen aanvallen om te zetten. Spelverdeelster Bijl betrok al haar aanvalsters in haar spelopzet, waardoor er gevarieerde aanval- spatronen werden uitgevoerd. Vooral de aanvallen door het midden van Vermeulen en van der Meer waren te snel voor de verde diging van Sarto. De gedreven van der Maat besloot met een sterke serviceserie van 5 punten, waar onder 2 aces, de le set op 25-12. De 2e set verliep op soortgelijke wijze. Ook nu opende Bijl met een effectieve service en wist van der Meer aan het net enkele blokpun- ten te scoren. Sarto bleef grote moeite hebben met het controle ren van de service en het verdedi gen van de aanval. Op 9-2 bracht coach Visser jeugdspeelster Donk in, teneinde ook haar meer wed strijdervaring te laten op doen. De buitenaanval van Lucassen en Kok scoorde met regelmaat of werd zo moeizaam verdedigd dat Nesselande hernieuwde aanvals- kansen kreeg. Met een serie van maar liefst 6 servicepunten sloeg Bijl een groot gat in de set, die uit eindelijk met 25 -14 werd gewon nen. Concentratie blijft een kwets baar element bij de jeugdige selectie van Nesselande, te meer wanneer er zo weinig tegenstand wordt geboden. Enkele onzorgvul digheden in passing en aanval zet ten de ploeg uit Zevenhuizen aan het begin van de 3e set zelfs op een 1-4 achterstand. Maar dat was van korte duur; sterk serveren en verdedigen van Donk droeg bij aan een 9-6 voorsprong, bij welke stand spelverdeelster Knap werd ingebracht. Vooral de buitenaan val van Lucassen bleef scoren, maar in de blokkering wist alleen Kok de gaten te dichten, waardoor Sarto toch regelmatig op eigen aanval wist te scoren, ondanks het soms heldhaftige verdedigende werk van libero den Butter, die weer een voortreffe lijke wedstrijd speelde. De set winst van Nesselande kwam overi gens niet in gevaar, maar de stand van 25-22 gaf toch aan dat er enig verval in het spel had gezeten. Dit was in de 4e set duidelijk niet het geval. Knap opende direct met 3 servicepunten en van der Maat voegde er daar halverwege de set nog eens 6 aan toe. Toch haalde coach Visser zijn selectie voor 1 een time-out naar de kant toen hij constateerde dat de aanval haper de. Direct hierna werden er middels gevarieerde aanvallen door het midden, staffels, knappe scores gemaakt door van der Maat en de inmiddels ingevallen Brandenburg. Met een overduide lijk 25-14 werd ook deze set in winst omgezet, waardoor een mooie 4-0 overwinning de maxi male 5 wedstrijdpunten toevoeg- de. Komende zaterdag speelt Nes selande uit tegen degradant Nuvoc, waarna op 21 april de competitie wordt afgesloten met een thuiswedstrijd tegen Switch. Kt Li <-"»• 2 Gev. aan de Hollevoeterlaan: voor 46/48 2 dezelfde sleutels; af te halen Schieland 45 Hoera. Monique heeft haar B-diploma. Gefe liciteerd! papa, mama, Patrick Lieve S„ nog maar een paar weken en dan worden bij papa en mama. Liefs L. Hieperdepieperdepeip hoera. Monique heeft haar b-diploma. je vriendje Marco Lieve Lies ben en blijf toch altijd dol op je. J. de P 9 april is Brandon echt groot hoor. Dan wordt hij 4 jaar. H.G. opa en oma Verschoor Het is echt waar, 30 maart waren Ton en Ada 12,5 jaar een echt paar. H.G. Fam. Drost Wie wil met me omgaan; vrouw of man ca. 36 jr. 0180-633657 of 632979 liet

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17