LITI E BERICHTEN Activiteiten Vrouwen van Nu Zaterdag 7 april: jubileumvoor stelling toneelvereniging V.O.O. j Passie- en Paaszangdienst Gezelligheid bij het Rode Kruis in Benthuizen f SANDERS deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 Waddinxveen Moerkapelle advocatenkantoor Hart van Holland/4 april 2001 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Mef eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteLoos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling •Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek 1 Albert Rousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp éL Poging overval: Op vrijdag 30 maart omstreeks 23.15 uur heeft een gewapende overval plaatsge vonden op een snackbar aan het Koningin Wilhelminaplein. Rond sluitingstijd kwamen twee gewa pende en in zwart geklede man nen de zaak binnen. Met een op een vuurwapen gelijkend voor werp trachten ze geld af te dwin gen van een medewerker. Toen de medewerker daar niet op in ging vertrokken de twee zonder buit. De mannen van ongelijke lengte vertrokken in een nog onbekende richting. De politie heeft de zaak in onderzoek en is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Wad dinxveen, telefoonnummer 0900- 8844. Rijden onder invloed: De politie heeft op zaterdag 31 maart omstreeks 00.50 uur een 16-jarige bromfietser uit Zevenhuizen aan gehouden wegens rijden onder invloed van alcohol. De bromfiet ser reed zonder helm over de Bre- deweg, waar hij staande werd gehouden. Tevens was het voer tuig niet voorzien van gele platen. De bromfietser blies 515 ug/1, ter wijl 220 ug/1 de limiet is. Binnen kort kan de Zevenhuizenaar een dagvaarding verwachten. Zevenhuizen - De Vrouwen van Nu hebben voor de komende periode diverse activiteiten op het pro gramma staan. Op 12 april is er een workshop bloemschikken; er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgeven toot 9 april bij Ada Kruithof, telefoon 631350. Op woensdag 25 april geeft Marjan van den Berg, columniste bij Margriet, een lezing over haar columns en boeken. De avond wordt gehouden in De Zevenster. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen ƒ7,50. Vrijdag 11 mei is er een theateravond met de afde ling Nieuwerkerk aan den Ijssel. Het programma "Tierelantijn" van de Bonte Dinsdagavondtrein staat op het programma dat om 20.00 uur begint in zorg centrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het dagreisje is op dinsdag 15 mei. De dames gaan naar Harderwijk en Spakenburg. Vertrek om 9.00 uur vanaf het gemeentehuis. De kosten bedragen 75,-. Aanmelden kan tot 30 april bij Riet Voshol, telefoon 631469 en Diny de Bakker, telefoon 632036. I Benthuizen- Op woensdag 11 april wordt een Passie- en Paaszangdienst I gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk. Deze zangdienst begint I om 19.30 uur, de toegang is vrij; wel wordt er aan de uitgang een collec- I te gehouden. I Medewerking wordt verleend door de Chr.Gemengde Zangvereniging 1 uit Bergambacht onder leiding van Warno Ruting, het Hervormd 1 Gemengd Koor Immanuël onder leiding van C.M. Geus en kinderkoor J DeBenthuizer Zangertjes onder leiding van E. de Bruin. I Aan het orgel Jan Vis, piano Kees de Bruin, panfluit Esther Havenaar. 1 Opening en sluiting dominee P.J. Krijgsman. Iedereen is welkom. I Ingezonden Benthuizen- in het kruisgebouw wn de Julianastraat bruist het op donderdagmiddag, om de veer tien dagen, van de gezelligheid. u® is er van 14.00 tot 16.00 uur een samenkomst in het kader van de sociale activiteiten. Onder het §enot van een kopje koffie zit men I met elkaar te handwerken of Sewoon Wat te kletsen en ervarin gen uit te wisselen, edereen is van harte welkom. Er j ls Plaats voor deelnemers aan deze gezellige middagen en aan vrijwilligers die de acti viteiten willen begeleiden. Zou u wel willen deelnemen aan de Sociale Activiteiten van het Rode Kruis, maar kunt u moeilijk het huis uit? Geen probleem: het Rode Kruis kan u ook thuis bezoe ken. Wilt u er meer van weten? Bel dan even met Elly van Eek: 079-316 37 91 "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis df. Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 E-MAIL: INPO0ADVOCATENKANTOORSANDERS.nl INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.nl Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met de uitvoering van de musical "De Kunst wordt duur betaald" viert de toneelver eniging VOO haar vijftigjarig bestaan. Vorige week werd er, net voor de repetitie, terug én vooruit gekeken. Negentig jaar, in 1911, geleden werd de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs, toen nog Volks onderwijs geheten, opgericht in Zevenhuizen. In die jaren moest er nog een behoorlijke strijd gestreden worden voor het onderwijs in het alge meen en het openbare onderwijs in het bijzonder. Al in de eerste jaren was er in Zevenhuizen veel belang stelling voor de Vereniging en dat heeft zich geuit in actieve ouders en verhitte bijeenkomsten. In 1951 vond meester Klaassen, voormalig onderwijzer van de openbare school, het leuk als er tijdens de propa ganda feestavond een toneelstuk uitgevoerd zou worden. Dit was het feitelijke begin van de toneelver eniging V.O.O. Ook in de huidige vereniging zit nog een aantal leden dat al heel lang betrokken is bij het toneel. Het begon met eens per jaar een voorstelling tijdens de feestavond en al snel, in het begin van de jaren vijf tig, werd ook een jongerenafdeling opgericht die ook eens per jaar een culturele avond hield. Midden jaren zestig werd de jongerenafdeling opgeheven en vanaf die tijd verzorgt de toneelvereniging V.O.O. tweemaal per jaar een uitvoering. Nu is het nog steeds zo dat er in maart een groot stuk wordt uitge voerd en in oktober een ander soort toneel, bijvoor beeld sketches of eenakters. Omdat voor de repetities geheel belangeloos gebruik mocht worden gemaakt van de voorzieningen in de Openbare school, is het tot op heden nog steeds gebruik om ook een kindervoorstelling te verzorgen. Ook de Sinterklaasviering in de dorpskernen is een activiteit van de toneelvereniging. Eens per jaar gaan de leden dan ook nog een dagje met elkaar uit. "Er is inmiddels wel een verschuiving geweest in het toneel. Eind jaren vijftig speelden we drama, nu moet dat veel meer amusement zijn" zo kijken de leden terug op de veranderingen binnen de vereni ging. Vroeger werden bloedserieuze stukken gespeeld, nu is het meer voor vermaak en gezellig heid. Er wordt teruggekeken op een aantal anekdo tes van de toneelgroep, over hoe het zo nu en dan ook goed fout kon gaan en het plezier dat de leden daar achteraf met elkaar om hebben. "Dat verandert nooit" zo verwachten de leden. Het kiezen van de te spelen stukken wordt voorbereid door de leescom missie, die de stukken aanvraagt, leest en kijkt wat er het beste past bij de totale toneelgroep. Dat werkt goed. Zaterdagavond presenteert toneelvereniging V.O.O. voor het eerst een musical. "Eerst dachten we dat we de liedjes er maar uit zouden laten omdat we vonden dat we niet konden zingen. Nu gaat het eigenlijk zo goed dat we er nog wat bijgemaakt heb ben." Het verhaal speelt in een klein boerendorpje waar de vrouwen zich uitsluitend bezig houden met saaie dagelijkse beslommeringen. Bastiënne de veld wachter, gespeeld door Peter Abbekerk, probeert de wet te handhaven en de burgemeester, een rol van Ben Verschoor, wil al helemaal niets van vooruitgang weten. Dan verschijnen er twee kunstschilders uit Parijs, Jean een jonge schilder gespeeld door Koen Matze en Leon zijn oudere vriend, gespeel door Jac ques van Veen. Dat brengt waarschijnlijk heel wat leven in de brouwerij! De voorstelling wordt gehou den in dorpshuis Swanla op zaterdag 7 april vanaf 20.00 uur.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3