(/iï Toneelvereniging VOO maakt indruk met musical i OOS-turnsters in actie SE troeft Hekelingen opnieuw af Dick Bac opnieuw rapidschaakkampioen Clubkampioenschap Hengelsportvereniging TZM eindigt met gelijkspel Moerkapelse voetbaljeugd schiet uit slof Half dozijn voor Floreant-dames Opschorten inzameling rommelmarktspullen urnen amesvoetbal Üjnesvoetbal Tafeltennis Hart van Holland/11 april 2001 pagina 21 Door Karin Heeren evenhuizen - Ondanks het feit dat de leden van de toneelvereniging V.O.O. op hadden gezien tegen het ingen bij de musical "De Kunst wordt duur betaald" erd er zaterdagavond 7 april een indrukwekkend "tuk neergezet in dorpshuis Swanla. Met een prachtig decor en een volle zaal werd er goed werk geleverd door de toneelvereniging. Dit was het jubi leumstuk van de vereniging. Er werd gevierd dat de toneelvereniging 50 jaar bestaat. Er was ter gelegen heid van het jubileum een fototentoonstelling inge richt waar leden, oud-leden en andere geïnteresseer den herinneringen konden ophalen. eiden/Waddinxveen - Zaterdag 7 pril vond in Leiden de districtsfi- ale van Zuid-Holland plaats voor urnsters. Voor TOOS hadden zich rie turnsters weten te plaatsen, n de categorie Instap liet Serena ansen op brug een nette oefening ien en kreeg hiervoor 7.250. Op "loer en Bblk was Serena erg enuwachtig en soms wat ehaast. Toch liet ze ook hier rima oefeningen zien, en haalde ier scores van 8.10 en 6.50. Op het onderdeel sprong werd de overslag met trampoline beloond met 7.70. Met een totaalscore van 29.55 eindigde Serena op een 30e plaats. In de categorie Pupil 1 draaide Nicole van de Stouwe een goede wedstrijd. Op brug behaalde ze een prima score van 9.050 en op vloer kreeg ze voor haar nette oefening 8.950. Ook op balk wist ze haar zenuwen te bedwingen: 8.20. Met een score van 7.950 oskoop - Een geconcentreerd Horeant heeft een makkelijke en edegen overwinning behaald op hekkensluiter WCR. Wat twee eken geleden niet lukte ging nu el: scoren. Al zag dat er de eer ste helft nog niet naar uit. Dat kwam vooral doordat gelegen- heidsspits Irene den Hartog oest wennen aan haar nieuwe Positie. Toch speelde ze niet onverdienstelijk gezien de vele ansen die ze wist te creëren, lak voor rust kreeg zij loon naar Wtp nadat de keepster van v een voorzet van Miranda ersbergen los liet. Uit een moei- 'Jke hoek scoorde Irene ekwaam. De tweede helft brak ,e °oskoopse aanval definitief et Khoonse verzet. Al snel scoor- e invaller Maart je Miltenburg op angeven van Miranda Kersber- Ln'Pe assistent-scheidsrechter hi 00n' Jan Kist, had echter nijSPe' gezien en de goal ging niw ^°0r'. Miranda Kersbergen te dit niet en zette na de vrije trap de keeper zo onder druk dat zij de bal verspeelde. Miranda kon de bal Vervolgens eenvoudig in het lege doel tikken. Een minuut later pikte Maartje Milten burg dan toch haar goal mee en vijf minuten daarna was het weer Maartje die voor de 0-4 zorgde. De wedstrijd zat in de knip en kon rustig worden uitgespeeld. In het laatste kwartier scoorde Miranda Kersbergen knap haar tweede door een corner perfect in de verre hoek binnen te draaien. Bianca van Elleswijk maakte vlak voor het einde het halve dozijn vol. Een smet op de wedstrijd was het onbesuisde inkomen van de Rhoonse keepster die halverwege de tweede helft ging voetballen. Frencis van Bruggen werd daar het slachtoffer van en moest tien minuten voor tijd na een harde overtreding geblesseerd het veld af. Maandag, tweede paasdag spelen de dames thuis tegen WSE uit Waddinxveen, aanvang 11.30 addinxveen - Voor de tweede -V m drie weken heeft WSE inn ax'male 3 punten tegen Heke- stl ,n behaald. Waar de uitwed- l met.3-0 werd beslist, was nu pon u'ts'ag op het Waddinx- gj lse ve'd- Al na 5 minuten werd het?cV3n den H°ek vlak buiten eh |Tnleter gebied onderuit tmr, n m°oi genomen vrije P van Carola Koetsier werd tin, °T-er de kru'sing geschoten p tia Blom. Hierna volgde Heh p art'er pressievoetbal van t Keimgen op de helft van WSE, pv/i 0en Paar doelpogingen het errigcVan waren- Na 25 minuten mniv zan van Yperen door een dpbm ?ass van Carola aange- u 'd 'n het strafschopgebied. dn draaide mooi weg naar rechts en schoot de bal hard en laag in de linkerhoek: 1-0. Zo'n 10 minuten later probeerde Rianne van Leeuwen het van grote afstand, maar haar schot ging door de benen van de keepster en bleef via de paal op de doellijn lig gen. Na rust gingen de kansen meer over en weer. Hekelingen zocht wat vaker de diepte via de spitsen, maar de schoten waren niet echt gevaarlijk voor de keep ster van WSE. Aan WSE-kant wer den schoten van Rianne, Monique Kester en Bianca van den Hoek gered door de keepster van Heke lingen. Na een kwartier ging Rian ne aan de dribbel op links tussen twee verdedigsters en schoot heel beheerst in.de rechterhoek de 2-0 binnen. Hierna, kwam Hekelingen Moerkapelle - Op de vierde en laatste speelavond van het kampi oenschap rapidschaak van Moer kapelle heeft Dick Bac zijn titel geprolongeerd. Door twee van zijn drie partijen te winnen behaalde hij juist genoeg punten om de uit de achtergrond oprukkende Ben van Geffen voor te blijven. Naast Ben was Marcel de Haan de enige schaker met een honderd procent score in de vierde ronde. Met 23 spelers was die laatste ronde behoorlijk bezet. De eindstand bovenaan: 1. Dick Bac, 50 punten; 2. Ben van Geffen, 49; 3. Gerard van Ommeren; Wim Vroegindeweij, 46; 5. Jesse van Elteren, 42; 6. Hugo van Elteren, Andre Nieuwlaat, 40; 8. Jan Blok,38 punten. Het eerste team van Schaakvereni ging Moerkapelle heeft in de acht ste ronde van de KNSB-competitie in Sliedrecht met 4-4 gelijkge speeld tegen de club van die naam. Lange tijd leek het erop, dat de Moerkapellenaren een 3H voorsprong zouden omzetten in winst, maar het mocht niet zo zijn. Arno Luinenburg en Ben van Geffen wonnen hun partijen. Remise speelden Jesse van Elte ren, Dick Bac, Hugo van Elteren en Wim Vroegindeweij. Maarten Vroegindeweij en Gerard van Ommeren verloren. Moerkapelle staat zesde met 8 matchpunten in klasse 3H. Er is nog een wedstrijd te gaan. Bij de jeugd gaat in Groep 1 de titelstrijd tussen Ron Droog en Boudewijn Weijermars onvermin derd door. Ron heeft een punt voorsprong. Groep 2 wordt aange voerd door Tommi van Rooijen en Thijs van der Torren, met Marius van der Torren als oplettende derde. Groep 3 gaat gewonnen worden door Remco Vollebregt. Hij leidt ruim voor Thomas Roest en Gligor Selimovic. kwam ze tot een totaalscore 34.150 en eindigde ze op een 6e plaats. In de categorie Jeugd kwam Rosanna van Bruinessen in actie. Zij moest strijden voor een plaats bij de zeven besten om door te gaan naar de landelijke finale. Op sprong liet ze een prima overslag zien en behaalde 8.450. Ook haar balkoefening was netjes: 8.450 op. Ook op brug en vloer turnde ze een prima oefening: 8.750 en 8.250. Ondanks de hoge totaalsco re van 33.90 eindigde Rosanna op een 13e plaats. Op het eind van de middag vond in Alphen a/d Rijn een competitie wedstrijd plaats waarbij TOOS 1 het moest opnemen tegen Veloci- tas 1 uit Gouda, CGV 2 uit Cappel- le a/d IJssel en Mobilee uit Woer den. Het team van TOOS bestond uit:Hanneke van Buuren, José Dröge, Marleen Heikens, Jenny Geertsen, Dianne Teunisse en Tessa Gutker. Als reserve turnde Leonie Heikens en Desiree den Ouden. Toos eindigde op de twee plaats. Velocitas 1 werd eerste. De beste totaalscore van TOOS was voor Dianne Teunisse met 32.13 punten en leverde een tweede plaats op. Zevenhuizen- In verband met de dreiging van het MKZ-virus zal er tot nader bericht geen inzame ling van rommelmarktspullen plaats vinden op de boerderij van de familie Lekkerkerk aan het Zuideinde 26. Voor meer informatie: A. van den Berg, tele foonnummer 079-593 15 55 Zevenhuizen - De tweede wed strijd van het cluhkampioenschap van hengelsportvereniging Zeven- huizen-Moerkapelle werd gevist in de Rotte bij Terbregge. De vangst was slecht; de 12 deelnemers vin gen samen 17.880 gram vis. De meeste vis werd gevangen met de vaste hengel. Eerste werd J. de Zwart met 3.600 gram, tweede werd Adriaan van Erk met 3.140 gram en derde RJ.Stubbe met 2.240 gram. De volgende wedstrijd is op zater dag 21 april in het Lage Bergsche Bos Het vertrek is om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque. Op zaterdag 14 april wordt er gevist in de IJssel. Vertrek van de parkeerplaats La Baraque om 8.00 uur. Voor meer informatie: 0180- 632654 of 06-22156429. Moerkapelle - In de laatste wed strijd van de voorjaarscompetitie speelde het eerste team van tafel tennisvereniging Zevenhuizen- Meorkapelle thuis tegen het laatstgeplaatste TOP 2 uit Haast recht. Men kwam niet verder dan een 5-5 gelijk spel. Ondanks dit resultaat is het team toch op de 2e plaats geëindigd. Op zich een verdienstelijke prestatie. Ad van Heijningen was de enige die twee partijen won. Guus van Ameron- gen en Dico Bac wonnen beiden een partij. De dubbel ging verlo ren. Team 2 speelde een uitwedstrijd tegen Kwiek 6 uit Waddinxveen. Het werd een 6-4 overwinning. Patrick van der Meer won 3 partij en. Coerd van Kasteel won er 2 en Sander van der Meer won 1 partij. De dubbel ging verloren. Dit team is hiermee op de 3e plaats geëin digd met 1 punt achterstand op TZM 3. Team 3 speelde een thuiswed strijd tegen Ilac 7 uit Gouda. Bart Klos won 3 partijen. Simon Won- dergem won er 2. Kees de Wilde won 1 partij. Ook hier ging de dubbel verloren. Door dit resul taat is dit team op de 2e plaats geëindigd met 1 punt voorsprong op team 2. Het 4e team speelde zijn laatste wedstrijd uit tegen de latere kam pioen, Gouda 4. Wanneer het een 8-2 overwinning zou worden voor TZM zou deze kampioen zijn. Het mocht echter niet zo zijn. Het werd een 5-5 gelijkspel waardoor TZM met 57 punten op een 2e plaatst eindigt. Gerard Reijm en Hans Hol wonnen beiden twee partijen. André Te Paske won geen partij. De dubbel werd gewonnen. Team 5 speelde een thuiswed strijd tegen Gouda 7. Ook dit werd een gelijk spel. Met dit gelij ke spel staat dit team met nog één wedstrijd te spelen op een zekere 2e plaats. Harm Rodenboog en Adrie Bout wonnen beiden twee partijen. Walter Micke won geen partij. De dubbel leverde wel een punt op. weer. De WSE-keepster was uit positie gespeeld door de spits, maar het schot van Hekelingen werd weggewerkt met het hoofd door Bianca de Bruin. Even later was het wel raak. Een lange pass tussen de verdediging kwam voor de voeten van de linksbuiten. Ze kwam net iets eerder bij de bal dan de keepster en kon de 2-1 maken. Met nog 10 minuten te spelen zette WSE weer even aan. Een diepe corner van Suzan kwam voor de voeten van Rianne die beheerst met links de 3-1 scoorde. Dit was genoeg om de 3 punten op te eisen. Tweede paasdag is er een Boskoops/Waddinxveense confrontatie. WSE speelt dan uit tegen Floreant om 11.30 uur. Moerkapelle- Met een score van 21 punten uit 8 gespeelde wed strijden was het voor de jeugd afdeling van de voetbalvereniging Moerkapelle zaterdag opnieuw een uitstekende dag. BI kwam tegen subtopper Ommoord BI tot een ruime 4-0 winst, die vooral in de uitstekend gespeelde 2e helft gestalte kreeg. Door deze over winning kregen de "blauw-witten" de 2e plaats op de ranglijst duide lijk in zicht. Vooralsnog heeft de bekerwedstrijd (vermoedelijk tegen Be Fair) echter prioriteit. Cl kwam na enkele nederlagen op een rij weer tot winst. Tegen Ber- kel werd in de le helft uitgelopen naar een 3-0 voorsprong, maar vervolgens kwam Berkel nog bijna langszij. Uiteindelijk trok Cl met 5-4 aan het langste eind. Dl speel de tegen koploper Zwammerdam een zefer goede le helft de 2-2 ruststand was dan ook verdiend. Vervolgens kon een 3-5 nederlaag echter niet worden voorkomen. El keerde terug op het pad der overwinningen door Waddinxveen met 1-4 te verslaan. Dit team kan zich nu voorbereiden op de belangrijke bekerwedstrijd tegen Berkel El deze week. E2 rolde in de le helft Esto al op, een 5-0 rust stand was het gevolg. Hiermee bleek echter al het kruit verscho ten, want in de 2e helft werd hele maal niet meer gescoord. E3 wilde voor al deze prestaties niet onder doen en versloeg Nicolaas Boys even eens met ruime cijfers. Na een 3-0 ruststand werd uitgelopen naar een 6-1 winst. De beide F- teams kwamen opnieuw tot winst en houden daardoor goede kan sen op het kampioenschap. F1 speelde tegen Nieuwerkerk een moeizame eerste helft (2-2), maar liep daarna toch vlot uit naar een 2-5 winst. Daardoor houdt dit team de kans op een kampioens feest in eigen hand. F2 moest op bezoek bij koploper Soccer Boys en wist dit spannende duel met 0- 2 naar zich toe te trekken door goals van Thomas Roest en Frank van der Bas. Door deze zege werd Soccer Boys heel dicht genaderd op de ranglijst en worden de komende weken voor F2 eveneens spannend.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 21