Duurzame acties bij de gemeente Waddinxveen Babymassage [bij De Vierstroom Diplomazwemmen Succesvol bedrijfs- volleybaltoernooi Bedrijven-sportteams gezocht k Jeugddisco in De Paddestoel Lezing over Goudse Glazen Soirée de cloture Vooijaarsconcert Concorcia Tentoonstelling "Ons Jeugdhuis" Hart van Holland/18 april 2001 pagina 15 [Hnnr Karin Heeren I Waddinxveen - Donderdag 12 maart was een belangrij- I ke dag binnen het kader van de duurzaamheid in Wad- Idinxveen. in de ochtend werd door wethouder milieu I mr. W.H.K. Dijksterhuis in het bijzijn van de adviesgroep I inkoopbeleid van de gemeente de deelnameverklaring I getekend die moet leiden tot een meer duurzaam I inkoopbeleid. Door heldere milieu-informatie van pro- [ducten en diensten wordt er in de toekomst door de [gemeente Waddinxveen zo duurzaam mogelijk inge- I kocht. Na de ondertekening kreeg de wethouder uit handen van het Hoofd Facilitaire Ondersteuning een houten bureauset, een kroontjespen en een flesje inkt. Wet- jhouder Dijksterhuis vroeg zich eerst af of de producten lniet gemaakt waren van hardhout. Hij werd verzekerd van Ide juistheid van het hout en beloofde daarna al zijn papie ren die betrekking hebben op duurzaamheid te bewaren in ■deze bakjes. Waddinxveen - De Vierstroom, de organisatie voor thuiszorg, ouder- en ndzorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, orga niseert in Waddinxveen de cursus 'Babymassage'. Deze cursus bestaat Ult v'if wekelijkse bijeenkomsten van anderhalf uur en is bedoeld voor ouders van baby's van ongeveer twee tot negen maanden oud. 1 e cursus start op 11 mei om 9.00 uur. De overige bijeenkomsten vin- InTu- ats °P en 25 mei, 1 en 8 juni. Voor meer informatie en aan- I elding (voor 23 april): De Vierstroom-Zorglijn, 0182-594500. In de middag ging wethouder Dijksterhuis samen met de voorzitter van het Platform Duurzaam Waddinxveen, de heer J. Commissaris, en de heer H. Kempkes van de werkgroep water van het Platform, de vierhonderdste regenton uitreiken bij familie Kromhout aan de Groens- voorde in Waddinxveen. De familie Kromhout is de vier honderdste besteller van de regenton die binnen het kader 'Actie Regenton' wordt verkocht door het Plat form Duurzaam Waddinxveen. De vierhonderdste besteller kreeg de ton gratis. Waddinxveen - De tweede avond van het bedrijfsvolley- bal toernooi stond in het teken van plezier en gezellig heid. De minder ervaren teams van onder andere Euroli- ne, Albert Heijn, Vander Loo, PTT Post, Go Bouw, Cl000, Topos Architecten, Glasindustrie Dijken, ZHG, Hooftman en Souburgh vertoonden hun beste volleybalkunsten. De teams waren opgedeeld in twee poules waarin in wedstrijden van 10 minuten werd gespeeld om het beste resultaat. In Poule C waren De appie's 1 (Albert Heijn) en Topos met kop en schouder de beste. In poule D werd het beslist in de laatste wedstrijd, Vander Loo en PTT Post mochten door naar de kruisfinales. In deze finale werd er gespeeld om de eerste tot en met de vierde plaats. Albert Heijn ging ruim met de overwinning naar huis. Om plek drie en vier werd er gestreden tussen TOPOS en PTT post. Na een spannende wedstrijd mocht TOPOS de derde prijs meenemen. Vander Loo werd tweede en PTT Post nam genoegen met een vierde plaats. Vandaag, 18 april, spelen in sporthal de Groenswaard de minder erva ren teams. Zij zullen vanaf 1900 uur hun best doen om de beker mee naar huis te nemen. De ervaren teams spelen op 25 april hun volleybal wedstrijden. <ERKDIENSTEN - 22 april ^addinxveen I uur dienst; dinsdag 24 Pri 19.00 uur; Eucharistieviering I9nn°etingskerk:zaterdag 21 april; uur; Eucharistieviering, zondag aPfil. I 1.30 uur; Ie Heilige Com munie /er®f ^erk 9.30 uur mevr. H.W. den ^aak-Kuyvenhoven,Waddinxveen. /"v kerk 9.30 uur ds. E.H. Kalkman, s Hertogenbosch. 0WfDkerk vriigemaakt 9.30 uur ds. - Bnnk°UWSma' Gouda; l6-30 uur ds ^dWoiJ 000 uur Bvang- G- v-d. Bos, '18.30 uur ds.T.G.v.d Linden, ''imsaterswoude. boskoop dstv- Gem. 9.30 uur kand. M. van Wtr6Cht; '8-30 uur ds- R- de Serrut V8 UUr ds-J H. Langelaar. w 'k 9 30 uur ds. W.D. Omta, ""schoten en ds.j.H. Langelaar; Ifrlhr d Ul" ds' R' de Reuver Ti i Gel'Gem- 10 00 uur ds. -L arnard, Rotterdam. >me|ereD kerk 930 uur ds- B-van lm i). 'SWi'k en l9'°° uur ds. D. H5 fin1 'swijk. In het Zorgcentrum W-West H de Bruine''s Graven" ^ü!La l0-00 uur P. Stolk. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 10 april voor het A-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Cock Slagter en Guido Linkerhof. Er waren deze keer 39 kandidaat- jes die allemaal zijn geslaagd: Puck van Adrichem, Ties Bokho ven, Jetro Bevers, Rick van Wet ten, Shannen Grotenhuis, Jack Voorham, Vito Martens, Martijn van Doorn, Marlou Heeling, Isa Kenbeek, Davey Stormbroek, Manouk Romijn, Daniel Brem, Michael Biesheuvel, Leon Slag boom, Patrick Huisman, Lisa Bak ker, Brent van der Knijff, Mandy Clazing, Merve Sen, Regina van de Loo, Niels Groeneweg, Robin van der Spek, Quinten van Holten, Mitch Hekman, Tessa Bogerman, Clint Ligvoet, Larissa van der Bulk, Björn van der Bulk, Davida Ritmeester, Luuk Tito, Jan Willem van Maanen, Danielle Kronenburg, Kristel Kronenburg, Mathijs van de Lecq, Larissa Sas, Hadassah van der Roest, Gerrit Kranendonk en Jeroen Heikamp. Oproep aan bedrijven zich in te schrijven voor de bedrijvensport- dag in Waddinxveen. Waddinxveen - De Stichting Bedrijvensportdag is in 1994 in het leven geroepen en is een ini tiatief van de Waddinxveense serviceclubs Rotary, Lions, Tafel ronde en Rotaract. Deze Stichting organiseert ieder jaar op de derde zater dag in september de Bedrij vensportdag Waddinxveen. Het is een evenement voor Waddinx veense bedrijven die zich inspan nen voor Waddinxveense goede doelen. Sinds 1994 is al zo'n ƒ350.000,- bij elkaar gesport. Dit geld is geschonken aan onder andere ouderenzorg, gehandicap tenzorg, sportverenigingen voor bijvoorbeeld jeugdopleidingsplan nen, kortom aan organisaties die in Waddinxveen en omstreken een maatschappelijke functie verzor gen. Voor het evenement van dit jaar hebben reeds een aantal bedrij ven ingeschreven (waaronder het "bedrijf" Gemeente Waddinx veen). Echter het lijkt nu dat het benodigd aantal bedrijven van 8 niet wordt gehaald. Om de bedrij ven die zich reeds hebben inge schreven niet teleur te stellen, overweegt de stichting om een sportdag in afgeslankte vorm te houden. Die zal dan natuurlijk minder opbrengen dan de beoog de 45.000,-. Het zal jammer zijn als door gebrek aan deelnemers dit bijzondere evenement ter ziele zou gaan. Daar kan echter verandering in komen: directeuren, personeels functionarissen, leden van perso neelsverenigingen en anderen die menen een bedrijfsteam op de been te kunnen brengen worden uitgedaagd hun organisatie hier voor warm te maken. Wat wordt gevraagd van een deel nemend bedrijf? - Dat het een enthousiast team van 10 mensen op de been brengt; - Dat het zich inspant om relaties het evenement te laten sponso ren. Dit laatste punt behoeft enige toe lichting: het bedrijf dat een team opstelt, laat relaties (leveranciers, cq. afnemers) het team sponso ren. Deze sponsoring kan bestaan uit een bedrag per behaald wed- strijdpunt of een vast bedrag. Ervaringscijfers wijzen uit dat het te sponsoren bedrag per relatie schommelt tussen ƒ300,- en ƒ1.000,-. Het streven is om per deelnemend bedrijf circa ƒ6.000,- "binnen te halen", (het evenement kost het bedrijf zelf geen geld, wel enige inspanning). De organidatie nodigt bedrijven uit contact op te nemen met: Wim Hofmijster (voorzitter Stich ting Bedrijvensportdag Waddinx veen), telefoon 0182-618276 of 06- 53180631 of E-mail: whofmijster@tiscali.nl Bekijk ook eens de web-site: www.bedrijvensportdag.nl Waddinxveen - Vrijdag 20 april is er, zoals elke derde vrijdag in de maand, een disco in De Padde stoel. De disco is bedoeld voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar en wordt gehouden van 19.15 tot 21.320 uur. De entree bedraagt ƒ2,-. Voor meer informatie: www.paddestoel.nl.nu Boskoop - Op dinsdag 24 april heeft de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Bos koop, de heer Tompol uitgeno digd voor een lezing over de Sint Jan in Gouda. Op deze avond zal ondermeer aan de orde komen de geschiedenis van de kerk en het ontwerp en uitvoering van de gebrandschilderde ramen. Waaraan vele beroemde glaze niers hebben gewerkt. De avond wordt gehouden in De Loods. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij voor leden, niet-leden beta len ƒ5,-. Regio - Het bestuur van de Alli ance Franchise Boskoop, Wad dinxveen en Zoetermeer, houdt op donderdag 26 april in het Atrium aan de Dr. J.W. Paltelaan 1 in Zoetermeer een Soiree de cloture. De soiree begint om 20.15 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. Op deze avond zullen Bilans worden uitgereikt aan de cur sisten die het examen met goed gevolg hebben afgelegd. Na de uitreiking van de Biians kunnen de cursisten en hun introducés in een gezellig samen zijn onder het genot van een hapje en een drankje ervaringen met elkaar uitwisselen. Op deze feestelijke bijeenkomst zal het duo Wilma Paalman en Marcel van de Schot franse chan sons ten gehore brengen. De entree is voor leden/cursis ten gratis op vertoon van de carte nationale A.F. Introducés betalen ƒ10.-. Waddinxveen - Op vrijdagavond 20 april geven het harmonieor kest en C- akkoord (het oplei dingsorkest van Excelsior Bos koop en Concordia Waddinxveen), een voorjaar- sconcert'in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ10,-. Op deze avond zullen beide orkesten, o.l.v. Jeroen Wentel, een gevarieerd program ma ten gehore brengen. Het thema, oorlog en vrede, zal als een rode draad door het pro gramma lopen. Boskoop- Donderdag 19 april en vrijdag 20 april van 14.00 tot 21.00 uur is de jaarlijkse tentoon stelling in "Ons Jeugdhuis". Op deze tentoonstelling is het werk te zien dat kinderen en volwasse nen dit winterseizoen hebben gemaakt. Vroeger bestond het grote deel van de kinderwerkjes uit houten voorwerpen die gebrand waren. Wie nu gaat kijken kan zien dat er dit jaar veel variatie is. Ook het niveau van de werkstukken is hoog. Tijdens de voorstelling zijn er verschillende demonstra ties van glas graveren, schilde ren en pergamano. Er is een win kel met zelfgemaakte spullen, bloemstukjes, koffie met taart en er zijn leuke evenementen voor jong en oud. Iedereen is welkom in "Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat 50.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15