Korean War Medal voor Waddinxveners Rommelmarkt Hervormde Gemeente Workshops 'clubblad maken' voor vrijwilligers Hanneke zoekt een vriendin voor gezelligheid en om leuke activiteiten te ondernemen Spectaculaire ongevallen bij regio-oefening EHBO Boskoop Gebruikte kleding voor wetenschappelijk onderzoek Help EHBO Boskoop helpen Eerste hulp aan kinderen Koffieconcert met muziek van Francaix en Beethoven Gezinsvorming en kinderloosheid Hart van Holland/18 april 2001 pagina 17 Waddinxveen/Seoel - In oktober 2000, vijftig jaar na het uitbreken van de oorlog, heeft de Zuid- Koreaanse regering besloten de "Korean War Medal" alsnog toe te kennen aan de opvarenden I van de zes Nederlandse oorlogsbodems die destijds onder de vlag van de Verenigde Naties aan de strijd aldaar hebben deelgenomen. Naar keuze kon deze onderscheiding naar het huisadres worden gezonden dan wel persoon lijk in ontvangst worden genomen. Voor dit I laatste werd daartoe op 4 april jongstleden een cere moniële bijeenkomst gehouden in de van Ghent (mariniers) -kazerne in Rotterdam. Daar werden de onderscheidingen, onder auspiciën van de Ambassadeur van de republiek Zuid-Korea, uitgereikt aan de desbetreffende Marineveteranen, alsmede postuum aan nabestaanden. De plechtigheid werd besloten met een reünie en een gezamenlijke maaltijd. In aanmerking voor de onderscheiding kwamen onder andere de Waddinxveners Altewisher, Schaap, Brouwer en Oort. I Waddinxveen - Op zaterdag 21 I april wordt voor de 27e keer de I grote jaarlijkse I rommelmarkt gehouden, uit- I gaande van de Centrale Her- I vormde Gemeente. Het aanbod Ivan tweedehands goederen is I groot. Naast meubilair, lampen, I computers en wit- en bruin- :d is er veel curiosa, zijn er I lederwaren, boeken en speel- I goed. Ook zal er een grote col- I lectie bomen, struiken en plan- I ten te vinden zijn. De I inwendige mens wordt niet ver heten: er wordt onder andere I vis, oliebolen, kroketten, sate, 1 broodjes hamburger en stroop- I «fels te koop aangeboden. I Voor de kinderen is er een I groot aanbod van spellen en I ook wordt er geschminkt. I Nieuw is dat er twee kapsters zijn. 's Middags ontbreekt het Rad van Avontuur niet. Gekochte meubelen kunnen door de bezorgdienst tegen een redelijke vergoeding worden thuisbezorgd. De rommelmarkt wordt gehou den op het evenemententerrein aan de Dreef van 9.00 tot 16.00 uur. Met de opbrengst wordt jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland gesteund. Muzikale ondersteuning wordt verleend door "Route 77". Zij verzorgen tussen 10.00 en 11.30 uur twee optredens Het geld dat zij hiervoor krij gen besteden ze aan een project in Pakistan. De gastkraam wordt dit jaar bezet door de "Bond tegen het Vloe ken", die ook een gift ontvangt. I Waddinxveen- Voor vrijwilligers van scholen, buurt- I centra en (sport)verenigingen die binnen hun orga- I nisatie of instelling in Waddinxveen secretariaats- I werkzaamheden doen of meewerken aan een club- I of verenigingsblad, organiseert de Stichting Wad- I oinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) de komende maan- loen drie workshops. Tijdens de eerste workshop op I -J april en 7 mei komt het 'maken van boekjes' aan I cc orde. Hoe kan men met behulp van de tekstver- I werker op de computer het clubblad maken. In de I weede workshop op 14 en 21 mei leert men derge- I «Jke boekjes te voorzien van illustraties, eveneens I net de computer. Tenslotte komt in de derde work shop op 28 mei en 11 juni, aan de orde hoe etiketten te maken vanuit een (geautomatiseerd) ledenbe stand om het clubblad, een mailing en diversen te kunnen versturen. Alle workshops worden gehou den in het Computerleercentrum in het Anne Frank- centrum en bestaan uit twee middagen van 13.00 tot 15.30 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ20,- per work shop. Wie belangstelling heeft voor één of meer workshops, kan zich aanmelden bij de S.W.W. aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon 0182-63 19 32. Boskoop- Hanneke is 17 jaar, zij woont in Boskoop. Zij heeft ten gevolge van een auto ongeluk een handicap. Ze kan op korte afstanden zelf lopen, een lange wandeling ukt niet. Dit is te vermoeiend. Na het ongeluk heeft Hanneke moeite om zich op jneerdere zaken tegelijkertijd te concentreren. Veel dingen lukken nog prima, maar net kost tijd. Door lange revalidatie heeft zij niet de tijd gehad voor het maken van Vriendinnen. Maar Hanneke wil ook graag met jonge mensen contact hebben en acti efeiten ondernemen. Zij houdt van winkelen, naar een concert of tentoonstelling kaan of de natuur in. Maar ze vindt het ook gewoon leuk om 's avonds nog even met iemand een uurtje te kletsen of even een rondje te fietsen. 'Gewoon gezellig De Vierstroom Thuishulpcentrale is een vrijwilligersorganisatie in Midden Holland, je onder anderen Logeeradressen en oppas aan huis verzorgt voor ouders met een kind met een handicap, chronische ziekte of ontwikkelingsachterstand. Vrijwilligers i bben geen speciale opleiding nodig om dit werk te doen. Voor studenten die een i agogische/ agogische opleiding volgen kan het vrijwilligerswerk een eerste ken- "ismalung zijn met het werkveld. Voor deze groep behoort een vergoeding van het j-' i k tot de mogelijkheden. De Thuishulpcentrale geeft nieuwe vrijwilligers de moge- 'Jkheid om ter voorbereiding een cursus te volgen. B coördinator van de Thuishulpcentrale, Siny Schoemaker geeft graag meer informa- r is voor vrijwilligers een WA verzekering en er zijn mogelijkheden tot deskun- a'gheidsbevordering. Voor meer informatie: 0182-59 46 23. Waddinxveen - Vrouwen in Nederland krijgen op steeds latere leeftijd kinde ren. Op dit moment ligt de gemiddelde leeftijd waaropvrouwen hun eerste kindje krijgen op 29 jaar, waarmee Nederland een koppositie in Europa inneemt. Een carrière voor de vrouw en het aflossen van een torenhoge hypotheek zijn vaak redenen waarom man en vrouw de eerste jaren samen blijven werken. Echter, uitstel van kin deren krijgen is niet zonder gevolgen. Het is bekend dat zwangerschappen op latere leeftijd moeilijker verlopen, en dat uitstel zelfs tot kinderloosheid kan leiden. Daarnaast roept deze hele ontwikke ling de nodige vragen op. Mevrouw A.B.F. Hoek-van Kooten uit Veenendaal is arts, en zal met de aanwezigen over deze vragen nadenken op de Open Cir kel avond van 25 april. De avond wordt gehouden in "Het Anker" (achter de Brugkerk) en start om 20.15 uur. De deuren zijn vanaf 20.00 uur geopend. Iedereen is welkom. Boskoop - Op 23 april organiseert EHBO Boskoop haarjaarlijkse bui tenoefening rond het Plantarium gebouw op het ITC-terrein. Dit jaar is de oefening niet alleen bedoeld voor de Boskoopse EHBO-ers, maar voor alle EHBO verenigingen uit de regio. Bij deze oefeningen wordt een aantal gro tere ongevallen in scène gezet. Diverse lotusslachtoffers en leden van de Boskoopse vereniging zul len hun best doen om zo rea listisch mogelijk de diverse letsels uit te beelden. EHBO-ers uit de hele regio zullen zo goed mogelijk eerst hulp verlenen. Zij worden hierin bijgestaan door de politie uit Boskoop, de brandweer uit Boskoop en Benthuizen en ambu lances uit Gouda en Den Haag. De oefening begint rond 19.30 uur. Iedereen die wil komen kijken is van harte welkom. Achter het beursgebouw op het ITC-terrein is voldoende parkeergelegenheid. Boskoop - Op vrijdag 20 april kan iedereen gebruikte kleding, gordij nen, beddengoed, schoeisel en andere textiel in de bezorgde witte plastic zak aan de stoeprand zetten. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op het algeme ne huisvuilverzamelpunt neerzet ten. Op deze dag, komt de vracht wagen van stichting KOVAMO de plastic zakken vanaf 9.00 uur ophalen. De gemeente heeft voor het inzamelen van kleding een vergunning verleend. KOVAMO is de afkorting voor Kle ding Ophaal Voor Algemeen Medisch Onderzoek. De ingeza melde kleding wordt verkocht en de netto opbrengst is bestemd voor het Diabetes Fonds Neder land (DFN). Het DFN betaalt het overgrote deel van het weten schappelijk onderzoek op het gebied van diabetes (suikerziekte) in Nederland. Het DFN is een onaf hankelijke en niet-gesubsidieerde stichting. Onlangs heeft het DFN, als een der eerste fondsen in Nederland, het CBF Keurmerk gekregen. Dit geeft het publiek de zekerheid dat een gift of in dit geval de opbrengst van de ver kochte kleding ook besteed wordt waarvoor de gift en/of kleding bedoeld is. Op dit moment zijn er bijna een half miljoen mensen met diabetes in Nederland, jong en oud. Als gevolg van diabetes kunnen bijkomende complicaties ont staan als hart- en vaatziekten, nieraandoeningen, oogaandoenin gen en aantasting van de zenuw banen. Verder onderzoek moet een oplossing brengen voor deze aandoening en de bijkomende complicaties. Boskoop- Deze week wordt de jaarlijkse collecte van de EHBO vereniging Boskoop gehouden. Deze vereniging verleent belange loos individuele hulp en ook de hulpverlening bij de EHBO-post op Boskoopse evenementen is gratis. De opbrengst van de col lecte wordt besteed aan verband middelen en aan de opleiding van Boskoopse EHBO-ers. Voor meer informatie: Ingrid van Uffelen: 0172-61 02 36. Regio - De Vierstroom, de organi satie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol land, organiseert in Waddinxveen de cursus 'Eerste hulp aan kinde ren'. Ongeveer 40.000 keer per jaar raken kinderen betrokken bij een ongeval in en om het huis. Dat kan bijvoorbeeld gaan om een vergifti ging, een allergische reactie, ver stikking, een breuk of een andere verwonding. Hoe u paniek kunt voorkomen en wat u moet doen, leert u in de cursus 'Eerste hulp aan kinderen'. Tijdens de cursus ontvangt u een werkboek zodat u thuis alles nog eens kunt nalezen. 'Eerste hulp aan kinderen' wordt gegeven in samenwerking met Rescue, een stichting voor oplei ding en advisering in spoedeisen de (para)medische hulpverlening Deze cursus is bedoeld voor iedereen die met jonge kinderen te maken heeft, op het werk of thuis. De cursus bestaat uit 3 bij eenkomsten die bij voldoende belangstelling plaatsvinden op 17, 24 en 31 mei van 19.30 tot 22.00 uur. Wegens organisatorische redenen kan men zich het beste aanmel den vóór 30 april door te bellen naar De Vierstroom-Zorglijn, 0182- 594500. Boskoop - Zondag 22 april is er een koffieconcert in het Praat huis. Dit keer treedt het Trinitas Trio op. Dit ensemble wordt gevormd door de violiste Rebecca Smit, Hun combinatie van strijkinstru menten heeft al generaties lang componisten van kamermuziek geïnspireerd. Het heeft de meest mooie en intieme muziek opgele verd. Op het concert zal het trio composities spelen van Robert Fuchs, Jean Francaix en Ludwig van Beethoven. Nienke van Rijn studeerde cum laude UM viool af aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag. Ze remplaceert thans bij de Amsterdamse Bachsolisten, bij Nieuw Sinfonietta Amsterdam en bij het Koninklijk Concertgebouw Orkest. Karin Dolman behaalde haar diploma Uitvoerend Musicus altvi ool aan het Conservatorium van Rotterdam. Ze maakt inmiddels vast deel uit van het Doelen Kwar tet en het Doelen Ensemble. Rebecca Smit studeerde aan het Conservatorium van utrecht en behaalde daar haar UM-diploma cello. Zij is thans vast verbonden aan het Radio Philharmonische Orkest. De drie musici hebben elkaar in het Trinitas Trio gevonden met hun grote belangstelling voor de kamermuziek en het verfijnde repertoire voor het strijktrio. Het concert begint om 11.30 uur. Entree ƒ10.- voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17