Ewoud van der Kooij wint achtste editie wielerronde Waddinxveen Beperkt programma jeugd afdeling Moerkapelle Gym-doe-dag met Tsjechisch tintje Floreant-dames kruipen naar kampioenschap Rowah heren ongeslagen Boskopers lopen marathon in Rotterdam en Londen Avifauna Fietstocht Hart van Holland/18 april 2001 pagina 19 Door Karin Jongkind Waddinxveen - Traditiegetrouw vond op Tweede Paasdag de 'Wie lerronde van Waddinxveen' plaats in het centrum van het Gouwe dorp. Ondanks de matige weersomstandigheden was er een rede lijke belangstelling van het publiek. De deelnemers kwamen vanuit het hele land en voor het hoofdnummer, de Elite- Neo Ama teurs, verschenen ook wielrenners uit Australië, Noorwegen, Bel gië, Groot Britannië, de Verenigde Staten en Canada aan de start. Er werd in vijf categorieën gereden: Junioren, Dames, Sportklasse A, Elite- Neo Amateurs en jeugd tussen acht en twaalf jaar. De Zevenhuizense XX zorgden voor de muzikale omlijsting. Zij hiel den de sfeer er goed in bij de toeschouwers. Uitslagen De Junioren beten om elf uur de spits af voor hun wedstrijd over achtendertig ronden (zestig kilometer). Vlak voor de start zorgde een enorme regenbui nog voor de nodige twijfels over de start van deze jonge en ambitieuze groep wielrenners. Huub Duyn uit Wevershoof finishte in deze categorie als eerste vóór Aloys van Duuren (Hoogeveen) en Erwin Goenga uit Den-Burg. De dames moesten vervolgens op de baan verschijnen. Óók zij reden acht endertig ronden op het parcours rond de Dorpsstraat. Vera Koe- dooder uit Bovenkarspel, die vorig jaar nog als derde eindigde, kwam dit jaar als eerste over de streep. Tweede werd Inge Veldhuis uit Wageningen en als derde finishte Boukje Doe- dée uit Driewegen. Om twee uur was het de beurt aan de wielrenners van de SportklasseA. Maar liefst zeve nentachtig deelnemers streden hier om het eremetaal. Halverwege de wedstrijd demarreerden Johnny Broers uit Maartensdijk en André Grootveld uit Zoetermeer. Hun voorsprong was dusdanig, dat zij uiteindelijk sprintten om de eerste plaats. Johnny Broers (in 2000 2e, in 1999 le en in 1998 2e) bleek over de langste adem te beschikken. Bij de Sportklasse A eindigde Dennis van Weel uit Nieuw- Vennep als derde. Bij de Dikkebandenrace, die rond half vier van start ging waren ongeveer vijftig deelnemers. Verdeeld over twee wedstrijden (acht/negen jaar en tien tot twaalf jaar) zorg den zij met een lach en een traan voor de nodige emoties bij de toeschouwers. Als laatste verschenen de Elite- Neo Amateurs aan de start voor hun wedstrijd over tachtig kilometer (vijftig ronden). Ewoud van de Kooij uit Leider dorp kwam als eerste over de streep, vóór Edward Faren- hout (Zuidland) en Jan Hordijk (Mijnsherenland). Deze laatste eindigde vijf jaar geleden ook op de derde plaats. Moerkapelle- Slechts drie Moer- kapelse jeugdteams kwamen zaterdag 14 april in actie in com petitieverband, maar alle drie partijen werden omgezet in winst. BI speelde bij Nieuwer- kerk B2 één van haar mindere wedstrijden, maar nam met 0-2 de winst toch mee naar huis. Door deze overwinning klommen de "blauw-witten" op naar de 2e plaats van de ranglijst. Eerder in deze werd de ploeg in de beker uitgeschakeld door Gouda. Dit gebeurde in een hele goede en spannende wedstrijd, die lange tijd alle kanten op kon. In de slot fase besliste Gouda de strijd ech ter in haar voordeel. Moerkapelle Cl moest voor de 2e achtereenvolgende keer tegen Berkel en won met dezelfde cij fers als de vorige week 5-4. Door deze winst werd opgeklommen naar een positie bovenin de middenmoot. Tenslotte handhaaf de F1 haar positie als koploper door bij buurman Groeneweg F2 met 0-2 de volle winst te behalen. F1 blijft dus koploper en heeft met nog 3 wedstrijden te gaan alle uitzicht op een kampioen schap. Ditzelfde geldt voor het niet spelende F2. Eerder deze week werd El voor de beker uit geschakeld door Berkel. Dit gebeurde in een duel met een wisselend scoreverloop. Uitein delijk bleek Berkel 2-3 de winnen de ploeg. Umnastiek Waddinxveen - Op zaterdag 21 april organiseert T.O.O.S. in samenwerking met de regio Zuid Holland Noord een aspiran tendag voor deelnemers uit de gehele regio. Deze dag is voor jongens en meisjes van 8 tot en met 13 jaar en bestaat voor alle deelnemers uit twee delen. In het ochtendgedeelte vindt er een wedstrijd plaats op C, D en E niveau en in het middaggedeelte worden drie workshops georganiseerd. Er is een workshop acrogymnastiek', een workshop 'springen' en een workshop aerobic'. Er worden ongeveer 200 deelnemers verwacht. toegift voor de deelnemers worden aan het eind van pro gramma twee internationale demonstraties gegeven door turn sters van het Tsjechische kampioensteam uit Pelhrimov aange vuld met enkele turners en turnsters van TOOS. 'evens zal zaterdagochtend door de Tsjechische trainer dhr. 'ezacek een gasttraining verzorgd worden voor de TOOS turn sters. Belangstellenden zijn welkom om te komen kijken naar de wedstrijd (van 9.00 tot 12.00), de workshops (van 12.30 tot 15.30) en de demonstratie om 15.30 uur in de sporthal de U|,eef. De toegang is vrij. Damesvoetbal Op zaterdag 21 en zondag 22 april organi seert Toerclub Avanti in samenwerking met Vogelpark Avifauna voor de zesde keer de Avifauna fietstocht. Op beide dagen is er keuze om een fietstocht te maken van 30, 70, 90 of 120 kilometer. Alle tochten zijn volledig uitgepijld. Deze Avifaunatocht is geschikt om als gezin aan deel te nemen, maar ook de wat spor tievere fietsers en de liefhebbers van de lange tochten komen volop aan hun trek ken. De tocht van 30 km is uitgezet rondom Alphen, de tochten van 70 en 90 km gaan dwars door de bollenstreek. De 120 km tocht gaat ook via de bollenvelden en door de duinen naar Zandvoort. Start- en eindpunt van alle tochten is restaurant De Lepelaar van het vogelpark Avifauna aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn. Starten voor de 30 of 70 km is moge lijk tussen 9.00 eh 13.00 uur, 90 km van 8.00 tot 12.00 uur en het vertrek van de 120 km is tussen 8.00 en 9.00 uur. De sluitingstijd is op beide dagen 17.00 uur. Inschrijfgeld voor alle tochten is ƒ4.-. N.F.T.U.-leden kun nen rijden tegen administratiekosten. Een speciale herinneringsmedaille met vermelding van datum en gereden km's is verkrijgbaar voor ƒ3.50. Voor meer informatie: 0172- 422363. Handbal Waddinxveen - De accommodatie van de plaatselijke handbalvereni ging Ventura (Schiedam) was de locatie voor de eerste wedstrijden van de recreanten zomeravond competitie. Het nieuwe herenre- creantenteam van Rowah moest hét opnemen tegen Meeuwen uit Rotterdam en Unitas uit Maass luis. Tegen Meeuwen schoot Rowah uit de startblokken. Na tien minuten stond Rowah reeds voor met 3-0. meeuwen vocht zich terug in de wedstrijd en de goed keepende Aad de Vos werd toch driemaal achtereen gepasseerd. Rowah zette nog een maal aan en met succes. In de laatste minuut scoorde aanvoerder Marcel Pink- se de winnende treffer. Resultaat een 4-3 overwinning. In een koud Schiedam stond Rowah voor het tweede duel tegen Unitas. Een spannende wedstrijd met een kerend scoreverloop. Rowah knokte voor wat het waard was. Met name Rob Hoefnagel dichtte met zijn snelheid vele gaten en knapte het vuile werk op voor de Waddinxveense aanvallers. Hans de Heer had pech toen zijn doel punt werd afgekeurd omdat hij in de cirkel stond. Toch eindigde ook dit duel met 8-6 in het voor deel van de debuterende Wad dinxveense handballers. De overi ge Rowah goals waren van Jaco Goedhart, Hans van Stel en de youngsters Bart Boeve en Stefan Keus. Volgens Peter van Velzen is dit een mooie opsteker voor de volgende zomeravondwedstrijd op woensdag 25 april. Geïnteres seerde handbalheren kunnen zich Waddinxveen - De dames van Flo- ,eant behaalden een zeer benauw de zege op WSE uit Waddinxveen. &a' de eerste helft at, geconcentreerd speelde en wist het koopse dames uiterst moeilijk e maken. De Waddinxveners Peelden in een 4-4-2 formatie en daarmee de angel uit het h denveld er> de aanval van de ?Pers- De eerste helft werd ardoor voor de Boskopers een oedijk verhaal met weinig kan- "over en weer. Floreant werd Lp ts twee keer gevaarlijk. Eén er draaide Miranda Kersbergen vo ee" corner de bal prachtig te°r bet doel die met grote moei- werd uitverdedigd en tien den w" Voor rust schoot Irene Hartog in kansrijke positie tie iJrf een fraaie actie yan Maar- di ^''tenburg. Aangezien de Wad- Se veense aanval niet opgewas- fi Was tegen de verdediging van st ,®aat werd de rust met een 0-0 1(1 bereikt. Na de rust was het toch vooral Floreant dat aan spraak maakte op de overwin ning. In de achtste minuut van de tweede helft bracht Miranda Kers bergen met een fantastische pass Irene den Hartog in stelling en laatstgenoemde leverde een pracht van een voorzet af die door Maartje Miltenburg eenvou dig kon worden binnen gescho ten. De wedstrijd was toen eigen lijk gespeeld. Floreant ging op zoek naar de tweede treffer en WSE probeerde de gelijkmaker binnen te schoppen. Een interes sante strijd volgde en Floreant trok tien minuten voor tijd defini tief de punten naar zich toe dank zij Maartje Miltenburg die een counter doeltreffend afrondde. Vlak voor tijd hing er zelfs een derde goal in de lucht maar de lob van Miranda Kersbergen spatte op de lat uiteen. Zondag volgt een zware uitwed strijd tegen DWO uit Zoetermeer, aanvang 11.00 uur. Voor lopers en loopsters is april de maand van de marathon in Rotterdam en Londen. Op 22 april om 12.00 uur op de Coolsingel zul len onder de 12.000 deelnemers 24 en in Londen 6 van AV' 47 star ten. Door de loopgroep wordt al vanaf januari gericht getraind voor de marathon. Ook niet-gebonden lopers in de regio werden in de gelegenheid gesteld mee te trai nen. Dit jaar zal Jan de Jong na een lange afwezigheid weer aan de marathon deelnemen en het club record van AV47 aanvallen. In de buurt van de 3 uur of met een beetje geluk onder de 3.30 zullen Willem Benschop, Wiro van der Wassenaar, Arnold Veller proberen te Werf, Michel Fase en Eric duiken. Tussen de 3.30 en 4 uur zullen zeker Hans van Til, Bert van Gemeren, Rob van Laak, Rob Hoefnagels, Aad Stolwijk, Kees Zijlstra, Ed Brands, Sjaak Nobel, Tjeerd van der Valk, John Rooden- burg, Jaco Goedhart, Ronald Barends en Heinrich Allen probe ren te eindigen. Bij de dames zal Ans de Graaf, Annet Overmars en Trudy Moons strijden op de eerste plaats bij de dames en proberen dicht in de buurt van de 4 uur proberen te komen. De 4 uur is ook weer een grens waar velen lopers op loeren, een poging daar onder te blijven zal gewaagd door Ton, die zich zeker worden Ton Warmendam. zeer verdienstelijk heeft gemaakt bij de loopgroep als tempomaker, heeft daar goede hoop op. Voor het uitlopen van de mara thon onder 4:30 gaan Ria Hooft- man, Betty Verbeij Henk en Marja Meershoek Jopi Kempenaar en Ton van Wieringen. Sinds april is AV'47 in het bezit van een website www.av47.nl en kan men de uitslagen van de lopers of loopsters op maandag of dinsdag terug vinden. Door de voorzitter van de Bos- koopse Veiling, Joop Brand, is de marathon van Parijs op 8 april gelopen in 4.05.09. i doski

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19