www.rabobank.nl nieuws een advieskaart De Virtuele Rabobank 3)Ë EU RO I N UW/ BEDRI J F: VOOR ONDERNEMERS EMISSIE WOLTERS KLUWER CUMULATIEF ACHTERGESTELDE OBLIGATIE STUDIEREIS ALGARVE DE GOEDKOOPSTE HYPOTHEKEN Weeknieuws NATTE RUG TIJDENS HET PINNEN? Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/18 april 2001 voor u, van en door uw bank 30 MAART/2 APRIL 2001 Rabobank en Albert Heijn sterkste internetmerken Rabobank investeert veel in opleidingen van zijn medewerkers 2e editie van het Magazine I "U" is uit Enquête Communicatiekracht Hart van Holland AGENDA INTERNETSITES Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-637372 Hypotheken: 0180 - 63 73 53 zaterdag (reizen) Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Dorpsstraat 190, Moerkapelle: 079-593 5885 Dorpsstraat 12,2 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10,00 -16.001 E-mail adres: rabo3750@tref.nl Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelis —m— Nu de invoering van de euro steeds dichterbij komt, zijn de voorbereidingen in volle gang. Voor ondernemers betekent dit een drukke periode, waar in tal van zaken geregeld moet worden. Binnen een jaar zal de gehele bedrijfs voering aangepast moeten worden. Om u te ondersteu nen bij deze voorbereiding, heeft de Rabobank de Bedrij- venadvieskaart ontwikkeld. De Bedrijvenadvieskaart zet duidelijk op een rij, wat voor u de gevolgen van de euro zijn en waar u op moet letten bij uw voorbereiding. De advieskaart heeft de vorm van een checklist en geeft zo een overzicht van de acties die u nog moet onder nemen Allereerst wordt in de kaart een korte opsomming gegeven, van zaken waar u aan moet denken bij de invoering van de euro. Daarnaast worden alle verande ringen die er bij de Rabobank plaatsvinden puntsgewijs aan gegeven. Per product kunt u lezen wat de gevolgen van de euro zijn en wat de Rabobank voor u doet. Door middel van aandachtspunten worden er adviezen gegeven over de acties die u zelf moet onderne men. Ten slotte zijn er nog enkele belangrijke data en inte ressante internetadressen in de advieskaart terug te vinden. De advieskaart kan tot medio december 2001 gebruikt wor den. De checklist kan tijdens een adviesgesprek doorgenomen worden. U kunt hiervoor een afspraak maken met uw relatie beheerder. U kunt de advies kaart ook zelf ophalen bij de bedrijvenbalie van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Wan neer u de kaart toegestuurd wilt krijgen, kunt u contact opne men met Cijnie Spekman. Telefoon 0180-637376. Wolters Kluwer geeft binnen kort een perpetuele cumulatie ve achtergestelde obligatiele ning uit. De inschrijving op de obligaties start op 17 april en eindigt 3 mei. Deze obligatie gedraagt zich beleggingstech- nisch niet als een perpetual, omdat hij vanaf mei 2008 ver vroegd aflosbaar is. Indien de rente in de komende 7 jaar stijgt (de koers zal dalen tot onder 100% van de nominale waarde) zal Wolters Kluwer de lening niet vervroegd aflossen. De obligatie heeft dan het karakter van een echte perpetual. Het geval van een dalende rente in de komende 7 jaar (de koers zal dan stijgen tot boven 100%) moet u als beleggerervan uitgaan dat Wolters Kluwer de lening juist wel ver vroegd aflost en wel tegen de nominale waarde. Het product heeft in dit geval het karakter van een zevenjaars obligatie. Deze ver vroegde aflosbaarheid is te zien als een geschreven optie op de onder liggende perpetuele obligatie. Doordat deze obligaties een oneindige looptijd hebben, krijgt de belegger in ruil hiervoor een relatief hoge jaarlijkse rente van naar verwachting zo'n 6,75% a 7%. Zoals u misschien weet is deze rente in het nieuwe belastingstel sel niet langer belast. De obligatie is met name geschikt voor u indien u een hoge jaarlijkse uitke ring wilt. U bent daarbij bereid om uw geld voor langere tijd te mis sen. Voor de volledige informatie verwijzen wij u naar het prospec tus, dat bij ons verkrijgbaar is. U kunt kosteloos inschrijven op deze obligatie van 17 april t/m 3 mei. De inschrijving kan bij grote belangstelling eerder worden gesloten. Inschrijven kan via de beleggingsafdeling van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle (0180- 637358), via de Rabo Orderlijn (0800-0705) of via internet (www.rabobank.nl). Rabobank Heeft u ook wel eens in een winkel gestaan om af te rekenen en dat de winkeljuffrouw u zachtjes in het oor fluistert dat de pas blokkeert. Soms hoort u ze dan achter uw rug zeggen "weer een zonder saldo" Ver volgens kunt u de produkten dan ook nog terug zetten. Het zweet breekt u lichtjes uit en u moppert eerst op de bank en dan op uwzelf. Plotseling een nieuwe wasmachine nodig? Of de vakantie is duurder uitgevallen dan verwacht Maar u heeft niet voldoen de geld op uw rekening. Dit kunt u allemaal voorkomen door een krediet op uw betaalrekening af te sluiten. U hoeft dit krediet niet te gebruiken en dan kost het u ook niets,terwijl u nooit meer een situatie als hierboven over komt. Afhankelijk van de hoogte van uw inkomen wordt het krediet bepaald. Komt u eens langs op een van onze kantoren en laat u informe ren over dit krediet. Als u direct een krediet wilt afsluiten dan dient u een recente loonstrook en een legitimatie bewijs mee te nemen. Nog beter is het om een telefonische afspraak te maken, zodat onze medewerkers uit gebreid de tijd voor u kunnen reserve ren. Belt u naar 0180-637372 Wat vooral opviel, is dat alles er zo groen uitzag en dat er van alles in bloei stond. De bloesem van de sinasappelbomen gaf een heerlijke geur in de hele omge ving. In Albufeira werd 's avonds gege ten. Deze plaats is me het meest bijge bleven omdat het niet echt zo'n toeristi sche badplaats is. Het heeft nog een leuk oud centrum en de vissersbootjes liggen er 's avonds op het strand. De derde dag gingen we in groepjes van vier op pad met een gehuurde auto. We kregen een routeomschrijving en een vragenformulier mee. Zo werd op een leuke manier accommodatiebezoek gecombineerd met zon, zee en cultuur, 's Avonds hebben we in het kippendorp Guia (waar Cliff Richard een huis heeft waar hij zomers veel is) heerlijke kip Piri- piri gegeten. Op maandag kwam er al zeer vroeg een einde aan deze reis. Om 08.45 plaatselijke tijd vertrok onze vlucht van Faro naar Amsterdam We vlogen met de nieuwe Nederlandse Luchtvaartmaatschappij Dutchbird terug. Ik heb in zeer korte tijd heel veel mogen zien van de Algarve. Ik vind het een hele leuke bestemming, om een heerlijke zonvakantie te houden. Ook als je gebruik maakt van de mogelijkheden l om meer van het land te kunnen zien kun je er volop genieten. Zo kun je bij voorbeeld heel goed een auto huren of aan diverse excursies deelnemen. Voor vragen kunt u natuurlijk altijd bij mij of een van mijn collega's van het reisbu reau terecht. Mireille van der Niet Op vrijdag 30 maart begon ik aan mijn eerste studiereis. De reis ging naar de Algarve en werd georganiseerd door touroperator Sudtours. Op Schiphol maakte ik kennis met veertig andere deelnemers van deze reis. Onze vlucht vertrok om 06.15 uur. Aangezien ik nog nooit gevlogen had was dit al een bele venis op zich. Na bijna 3 uur vliegen landden we in Faro waar het één uur vroeger was dan in Nederland. We wer den er opgewacht door een hostess van Sudtours die ons naar de bus begeleid de. Vanaf de luchthaven gingen we naar de eerste badplaats Villamoura om daar enkele accommodaties te bezoeken en om het plaatsje beter te leren kennen. Een leuke badplaats met een gezellige jachthaven, 's Middags werden we bij ons logeeradres afgezet in Praia da Oura. Ook dit is een leuke en vrij grote badplaats. Het heeft een kleine boule vard, voornamelijk zandstrand en een leuk uitgaanscentrum. De tweede dag gingen we op jeepsafari om het mooie binnenland te bekijken. En dat was dan ook zeker de moeite waard. Dan leer je pas de echte Algarve kennen. De Rabobank heeft gekozen voor de aanval op de hypothekenmarkt, en u profiteert mee. De bank neemt ge noegen met een kleinere marge en kan daardoor lagere tarieven in reke ning brengen.De campagne,die vorig jaar startte met een structurele verla ging van alle spaar- en beleggingshy potheken, zal naar verwachting lei den tot een groter marktaandeel. De Rabobank is van oudsher de groot ste hypotheekverstrekker van Neder land, maar zag haar marktaandeel de afgelopen jaren afnemen van 25 pro cent naar 21 procent. Dat kwam voor namelijk door een groeiend aantal hypotheekbemiddelaars dat op basis van provisie opereert. De Rabobank betaalt geen provisie en viel bij deze bemiddelaars dus vaak buiten de boot. Vergelijkingen van de Vereniging Eigen Huis en de Consumentenbond toonden ondertussen wel aan dat de Rabobank op basis van effectieve rente al tot de goedkoopste aanbie ders behoorde. Met het structureel verlagen van de tarieven wil de bank die positie nu verder versterken. De snelheid waarmee de Rabobank reageert op renteverlagingen op de kapitaalmarkt kan op instemming rekenen van Vereniging Eigen Huis. 'Wij hebben altijd kritiek gehad op het feit dat de hypotheekrente bij stijgin gen van de rente op de kapitaalmarkt gemakkelijker werd bijgesteld dan bij dalingen van die rente. Als de Rabo bank nu sneller kan reageren op dalin gen, dan verheugt ons dat,' aldus woordvoerster Y. Geerts. Uit een studie naar merkbekend-1 heid op internet blijkt dat de Rabo I bank en Albert Heijn als sterkste I merken uit de bus komen. Als het I gaat om pure online merken it Bol.com volgens Nederlanders de bekendste. Van de ondervraagden1 noemt 43% spontaan'de Rabobank Hiermee is de Rabobank de bekendste bank op internet. Dit! illustreert de voorsprong van de Rabobank ten opzichte van de|| andere banken in Nederland. De Rabobank Groep heeft hetafge-l! lopen jaar 70 miljoen gulden gein- vesteerd in opleidingen voor mede werkers. Dit is ruim anderhalf keer zoveel als in 1996 (een stijging van 163 procent). Als u het blad "U" niet thuis heeft ontvangen, dan kunt u deze afha-ï len op een van onze kantoren.Deze I "keer is het blad volledig gericht op j het thema "wonen'.' Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle I heeft naar aanleiding van een onder-1 zoek naar de communicatiekracht T van het Hart van Holland een enquê-1 te gehouden. Het onderzoek wordt I gehouden door 4 vierdejaars studen-1 ten aan de HES te Rotterdam. Naar aanleiding van hun afstuderen zullen zij de lezers van het Hart van Holland I benaderen. De resultaten van het onderzoek laten meer zien over leesbaarheid van de Rabobankpagi- na van het Hart van holland. 21/22 april Nationaal museum weekend www.museum.nl 25 april informatieavond Thailandreis 26 april Optieavond voor beginners Op www.rabotreasuryweb.nl is het vanaf heden mogelijk voor iedereen om via het internet snel en eenvoudig real-time informatie te raadplegen van: Real Time Valuta koersen Real Time Deposito Tarieven Laatste nieuws uit de financiële markten. Research analyses van de specia listen in de dealingroom (dage lijkse Rente- en Valutaberichten, Maandberichten, Specials etc.) Produktinformatie De informatie op RaboTreasuryWeb omvat alle informatiebronnen binnen de Rabobank die betrek king hebben op treasury. Meer info bij de ondernemersbalie. Cijnie Spekman 0180-63 73 76 PJ

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2