I Voorlichting over Borderline Collecte Nederlandse Hartstichting Collecte ZOA- vluchtelingenzorg LITI E Rode Purk bij De Schuilplaats De euro: nieuwe munten en bankbiljetten SANDERS Jubileum V.O.O. Psalmzangavond voor (t)huis voor jongeren Kledinginzameling ZoBeRo 21 april ia t deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Pietertje Baas-van Ede - Tante Pie - BERICHTEN Familieberichten TEL. 0182-615055 advocatenkantoor Zevenhuizen Waddinxveen deel 3 - Nederland krijgt haar (euro)cent terug Hoe komt de winkelier aan zijn euro's? Hart van Holland/18 april 2001 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Zij wist gisteren niet, dat het vandaag zou zijn. Haar stem is stil. Een ieder die haar heejt gekend weet wat dit zeggen wil. Dankbaar dat zij zo lang in ons midden heeft mogen zijn, geven wij u kennis dat God tot Zich heeft genomen weduwe van Willem Gijsbertus Baas *11 juli 1916 +9 april 2001 Familie en vrienden Zorgcentrum "De Zevenster" Correspondentieadres G. Hol - Gorterstraat 5 - 2761 LL Zevenhuizen. De crematie heeft plaatsgevonden in crematorium "Schollevaar" op vrijdag 13 april. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Gouda - De preventieafdeling van de Riagg Midden-Holland organi seert tezamen met de Robert Fleury Stichting en Stichting Laby rint/In Perspectief op dinsdag avond 1 mei een voorlichtings avond over de bordeline stoornis. Deze avond is bedoeld voor zowel cliënten, familieleden, hulpverle ners als andere naastbetrokke nen. De voorlichtingsavond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in de Gehoorzaal van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleulandweg 10 in Gouda. 0p deze avond zal gesproken wor den door Frank Asmus, psychia ter en gezinstherapeut van de Robert Fleury Stichting in Gouda. In zijn verhaal zullen onder meer de mogelijke oorzaken, verschijn selen en behandelmogelijkheden yan de bordeline stoornis cen- "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE r\ Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 MAIL; INFO@ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL Geen voorrang verleend: Op don derdag 12 april rond 13.40 uur verleende een 25-jarige automobi list uit Amersfoort op de kruising Bredeweg met de Doelwijk geen voorrang aan een 62-jarige auto mobilist uit Moordrecht. De 36- jarige inzittende bij de Moord rechter, eveneens uit Moodrecht, liep daarbij een fikse hoofdwond op. Hij is overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Zevenhuizen - V.O.O. organiseer de op 24 maart een zeer geslaagde fancyfair. Dat de fancyfair zo'n succes is geworden, is mede te danken aan de inzet van de vele vrijwilligers en ouders. Zaterdag 7 april was de uitvoering van de toneelgroep van V.O.O. Deze uitvoering vond plaats in een prachtig decor. Ook deze geslaagde avond was te danken aan iedereen die heeft meege werkt om van dit jubileum zo'n groot succes te maken. Moerkapelle - Van 22 tot en met 28 april wordt de jaar lijkse collecte van de Nederlandse Hartstichting in Moerkapelle gehouden. De opbrengst van deze collecte zal ten goede komen aan het onderzoek naar en de voorlichting over erfelijk heid. Jaarlijks sterven ruim 50.000 mensen aan een hart of vaatziekte en moeten honderdduizend mensen leven met de gevolgen van een infarct of beroerte. Alle steun is dus dringend nodig. Benthuizen - De collecte van ZOA-Vluchtelingenzorg was een succes. Dankzij de enthousiaste inzet van de collectanten is in Benthuizen ƒ1769.05 opgehaald. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Aanrijding met letsel: Woensdag 11 april omstreeks 13.00 uur vond een aanrijding plaats op de Sniep- weg. Een 73-jarige vrouw uit Wad dinxveen fietste over het fietspad komende vanuit de richting van de Kanaaldijk en reed in de rich ting van de Sniepweg. Bij de krui sing sloeg de vouw linksaf. Zij werd op dat moment echter inge haald door een 13-jarige fietser uit Waddinxveen. Het tweetal kwam ten val. De vrouw werd met hoofd letsel overgebracht naar het Groe ne Hart Ziekenhuis. Benthuizen - Op zaterdag 21 april zal er in Bent huizen een psalmzangavond zijn. De leiding berust bij ds. A.J. Gunst. Er zal een collecte zijn met als bestemming de actie een (t)huis voor jongeren. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur in de kérk van de Gereformeerde Gemeente aan de Dorpsstraat 63 te Benthuizen. Benthuizen - Zaterdag 21 april is Theater Rode Purk te gast bij koffiebar De Schuilplaats. De aan wezigen zien twee optredens, te weten "Het geloof van een clown" en "Het geloof van de gelovigen". Het programma begint om 20.30 uur, de deuren zijn op 20.00 uur. Iedereen van 14 jaar en ouder is welkom in De Bron aan de Dorpsstraat 42. traal staan. Vervolgens zal Ans van Vliet, verpleegkundige bij de Robert Fleury Stichting vertellen over de Linehan behandelgroepen (ook bekend onder de naam DGT). Wat houdt zo'n behande ling in en waar krijg je mee te maken als cliënt en als familielid? Ten slotte zal een ervaringsdes kundige praten over haar ervarin gen met de Linehan behandeling. Hoe was het om in zo'n groep te zitten en wat heeft deze behande ling haar opgeleverd? Het bijwonen van deze avond is gratis; voor koffie en thee wordt een eigen bijdrage gevraagd. Aan melden vooraf is niet nodig. Voor meer informatie: Monique Pronk van de afdeling Preventie en Dienstverlening van de Riagg Midden-Holland, telefoon 0182- 516422. Hiep Hoera e €uro!!?? Door Karin Jongkind Benthuizen - Stichting "ZoBeRo" werkt aan het tiende hulpgoederen- transport. Vele Vrijwilligers zetten zich in voor Roemenië. De tweede kledinginzameling is op 21 april en de derde op 19 mei in Benthuizen aan de dr. Alb. Schweitzerlaan van 10.00 tot 13.00 uur. Ook linnengoed, schoenen en speelgoed zijn welkom. Wie moeite heeft om met de kle- teng naar de inzamelplaats te komen kan bellen naar de familie Brem- teer, Westzijdeweg 14, telefoon 3315152 of familie Bregman, Zegwaart- teweg 152, telefoon 3412839. "'e financieel wil steunen kan geld storten op rekeningnummer V.59.44 776 0f 69.12.45.150 t.n.v. stichting ZoBeRo Benthuizen. Veel mensen verwachten, dat de invoering van de euro ons nog heel wat problemen zal bezor gen. Bijvoorbeeld voor het zakelijk leven in de eerste weken van 2002. Sommigen denken dat winkeliers en particulieren in de overgangsperi ode wellicht een tekort aan euro's zullen heb ben. Daarnaast hebben de Europese bedrijven in de afgelopen tijd heel wat energie en geld moeten stoppen in het aanpassen van hun administratie en de geautomatiseerde syste men, die de administratie en de bedrijfsvoering ondersteunen. Maar naast alle zorgen over de nieuwe munteenheid, betekent de euro ook heel wat gemak. Voortaan hoeven we voor onze vakanties en zakenreizen naar Europese landen geen buitenlands geld meer te hebben. De nieuwe euro wordt met ingang van 2002 in veel Europese landen ingevoerd en de munten zijn in alle landen te gebruiken. Voortaan hoe ven we geen geld meer om te wisselen en zijn er dus geen ingewikkelde omrekenproblemen - en extra kosten meer. Daarnaast betekent de invoering van de euro prachtige, nieuwe mun ten en bankbiljetten. En hoewel het huidige Nederlandse geld natuurlijk volledig ingebur gerd is, krijgen we er fraai vormgegeven geld voor terug. Met de invoering van de euro krijgt Nederland haar cent terug. In totaal krijgt Nederland acht munten. Dat zijn er dus twee meer dan we nu hebben. Naast de 1 eurocent krijgen we mun ten van 2 eurocent, 5 eurocent, 10 eurocent, 20 eurocent, 50 eurocent, 1 euro en 2 euro. De euromunten hebben één Europese zijde en een nationale zijde. De Europese zijde geeft de waarde van de munt aan. Op de nationale zijde krijgt de Nederlandse munt een afbeelding van koningin Beatrix en op de rand van de twee euro staat het randschrift 'God zij met ons'. De munten zijn in alle deelnemende Europese lan den te gebruiken. Dat betekent dat we in de loop van 2002 munten in Nederland in omloop krijgen, die in andere landen zijn vervaardigd en waarop dus op de nationale zijde de natio nale beeltenis van dat land staat. Deze munten zijn natuurlijk evenveel waard als de in Neder land vervaardigde euro's. De eurobankbiljetten zijn in alle deelnemende landen qua vormgeving hetzelfde. Elk biljet krijgt echter een verschillend formaat en zijn eigen kleur. Op de biljetten staan ramen, poor ten en bruggen van de verschillende perioden uit de Europese geschiedenis. Een internatio naal vermaarde ontwerper uit Oostenrijk (Robert Kalina) is verantwoordelijk voor de nieuwe vormgeving. In totaal komen er zeven verschillende biljetten. De kleine coupures van 5, 10 en 20 euro zullen waarschijnlijk het meest in onze portemonnee terug te vinden zijn. Omdat de invoeringsperiode van de euro kort is, zullen ondernemers extra wisselgeld in hun kassa's moeten hebben. Hoeveel elke onderne mer moet hebben hangt natuurlijk af van de omzetverwachting en van het gedrag van de klanten. Winkeliers krijgen in de loop van dit jaar een bestelformulier van hun bank, waar mee ze hun wisselgeld kunnen bestellen. Deze formulieren worden in september verspreid. De winkelier kan eurowisselgeld in twee stan daardpakketten bestellen. Pakket A heeft een totale waarde van 219 euro en bestaat uit ver schillende rollen van 5 eurocent tot en met 2 euro. Daarnaast is er pakket B, waarin met name de kleine munten zitten: rollen van 1 en 2 eurocent. Naast de munten kan de winkelier coupures van 5, 10 en 20 euro bestellen, in de vorm van twintig biljetten per coupures. De bestelde munten zullen in december via een distributieservice aan de winkeliers (gratis) worden bezorgd. De bankbiljetten kunnen de winkeliers zelf bij hun bank afhalen. Als de munten worden afgeleverd, kan de winkelier meteen zijn 'oude' guldens afgeven.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3