CHAUFFEUR ma Vaartocht naar Fort Wierickeschans Pesten op school antelzorgcafé Wie wordt de Provinciale Voorleeskampioen 2001 van Zuid-Holland? Mei 2001: Derde Gouden Muis-seizoen geopend Hart van Holland uper Voices zingt voor Mensen in Nood bel den 015-3692422 Hart van Holland/18 april 2001 pagina 9 egjo - Het Steunpunt Mantelzorg rsaniseert op vrijdag 20 april ssen 10.00 en 12.00 uur het antelzorgcafé. Mensen die zor- en voor een naaste met een ziek- 't of handicap, hebben hier de ogelijkheid om elkaar te ont- oeten. Mantelzorgers kunnen zo 'un verhaal bij elkaar kwijt, elkaar teun geven en kunnen er even uit 'jjn in een gezellige omgeving. De 'offie is gratis. 'et doel van deze bijeenkomst is et bieden van een plek aan man- -lzorgers waar zij elkaar onder- leuning kunnen bieden, waarbij Igenotenervaringen en informa- 'e uitgewisseld kunnen worden, nder begeleiding van een des- ndige. Tijdens deze bijeenkomst zal Annet Meijer, preventiefunctiona ris bij De Vierstroom, informatie geven over cursussen voor man telzorgers. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmu seum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeen komst niet aan te melden. Met vragen kan men terecht bij het Steunpunt Mantelzorg. De balie is te vinden in de Thuiszorgwinkel- meditheek, Boelekade 1 te Gouda en is open op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur, 's maandags tus sen 13.30 en 17.00 uur. Telefoon nummer 0182 594658. temmen gezocht voor groot- e vocale popgroep ter wereld eoefende zangers, mensen die af li toe samen zingen of de eenza- e 'badkamerzangers' in Neder- jd, het maakt niet uit. Iedereen welkom om mee te doen aan uper Voices, de grootste vocale "pgroep ter wereld. Op zaterdag september wordt dit leukste -gfeest van Nederland voor het esde jaar gehouden, ditmaal in eAmericahal in Apeldoorn. Eer- er stond dit succesvolle evene ent onder meer in Ahoy. uper Voices biedt plaats aan stemmen en publiek dat 's vonds kan meegenieten van dit ijzondere concert voor het oog an de camera. De inschrijving is anaf heden geopend voor ieder- n die van zingen houdt. Tussen e repetities door zijn er leuke' ctiviteiten.. Iedereen kan bijvoor- eeld meedoen aan de Karaoke- how, waarvan de winnaar 's vonds optreedt. Elke deelnemers bereidt zich oor met behulp van Singergy. en zangmethode die het mogelijk aakt voor (on)geoefende zan- ers in één dag meerstemmig "kende popnummers te leren ogen. In plaats van notenschrift jigen de deelnemers persoon- 'jke oefen-CD's thuisgestuurd met aarop het zangvoorbeeld dat bij stem past. Op de dag zelf hoeven de Super Voices 2001 slechts een paar keer met elkaar te repeteren. Dan zijn zij klaar voor het spectaculaire avondopt reden. Bovendien wordt er een swingende live-CD opgenomen die de deelnemers na afloop krijgen thuisgestuurd. Na War Child en het Aids Fonds zingt Super Voices dit jaar voor Mensen in Nood. De opbrengst van de CD gaat naar dit goede doel. Mensen in Nood helpt slachtoffers van armoede, oorlo gen en rampen, met extra aan dacht voor kinderen, want zij heb ben het vaak dubbel moeilijk. Vandaar het thema voor dit jaar 'A Voice for Children', warmee Super Voices de actie 'Geef kinderen in nood een stem'vocaal onder steunt. Ook bekende artiesten weken belangeloos mee. Totnog toe hebben Debbie Sledge (Sister Sledge), Arno Kolenbrander en Walter Kroes toegezegd ook naar Apeldoorn te komen. Geïnteresseerde zangers en zan geressen kunnen voor meer infor matie en het bestellen van toe gangskaarten terecht bij de Informatiedesk van Super Voices, telefoon 0172-586840 (tevens op maandag- en woensdagavond). Informatie is ook te vinden op www.zing.nl en www.mensenin- nood.nl Vandaag 18 april, wordt de provinciale finale voor de provincie Zuid-Holland van de achtste Nationale Voorleeswedstrijd gehouden. Deze finale vindt plaats in theater 'Het Leidse Volks huis', Apothekersdijk 33a in Leiden en begint om 14.00 uur. Deze finale wordt georganiseerd door ProBiblio, Noord- en Zuid-Holland. Op deze dag zullen 10 kandidaten uit de groe pen 7 en 8 van basisscholen uit de provincie Zuid-Holland strijden om de titel Provinciale Voorleeskampioen 2001. De winnaar van de provin ciale finale krijgt een boekenbon, een medaille en een oorkonde. Tevens mag hij/zij op woensdag 16 mei het opnemen tegen de 11 andere Provinciale Voorleeskampioenen tijden de landelijke finale van De Nationale Voorleeswedstrijd die wordt gehou den in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Eén van de 10 provinciale finalisten is Debbie Langbein uit Waddinxveen. Dit jaar heeft De Nationale Voorleeswedstrijd een recor daantal schoolkampioenen, 1.907 kinderen werden kampioen voorlezen op hun basisschool. Dit is een stijging van 7% ten aanzien van vorig jaar, toen er nog 'maar'1.762 winnaars waren. Dit jaar hebben 50.246 kinderen uit groep 7 en 8 van de basis school deelgenomen aan een schoolronde in het kader van De Nationale Voorleeswedstrijd. In de provincie Zuid-Holland deden 9.739 kinderen van 305 scholen mee. De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen i.s.m. Stichting CPNB en de Vereni ging van Openbare Bibliotheken NBLC en wordt mede mogelijk gemaakt door het ministerie van OCenW, het Fonds Leesbevordering van Stichting Lezen en Smiths Food Group bv. Op zaterdag 21 april geven de schrijvers van het nieuwe Gouden Muis seizoen tijdens de uitrei king van de tweede Gouden Muis het startschot voor het derde seizoen van de Gouden Muis. Op de internetsite www.goudenmuis.nl staat maandelijks een kinderboekenschrijver cen traal. Naast de mogelijkheid om een favoriete schrijver via het internet te ontmoeten, biedt de site ook biografische gegevens, interviews, foto's en een overzicht van de boeken die de schrijver heeft geschreven. Aan het eind van de maand worden de gegevens opgenomen in het Gouden Muis archief. Doordat iedere maand een nieuwe populaire kin derboekenschrijver tot de site toetreedt, wordt het archief uitgebreider. De schrijvers die vanaf mei 2001 deelnemen aan de Gouden Muis zijn: mei: Diet Verschoor (chatdagen: 15 en 23 mei); juni: Hans Hagen (chatdagen: 13 en 27 juni): sep tember: Els de Groen (chatdagen: 12 en 26 septem ber): oktober: Veronica Hazelhoff (chatdagen: 10 en 24 oktober): november: Peter Vervloed (chatda gen: 7 en 21 november): december: Theo Hoog- straaten (chatdagen: 11 en 15 december): januari 2002: Stasia Cramer (chatdagen: 9 en 23 januari): februari 2002: Greet Beukenkamp (chatdagen: 6 en 20 februari: maart 2002: Harm de Jonge (chatda gen: 6 en 20 maart: april 2002: Ton van Reen (chat dagen: 10 en 24 april). De Gouden en Zilveren Muis Maandelijks wordt de beste inzending aan de schrijver van de maand beloond met een Zilveren Muis. Dit kan een e-mail, een reactie of bijvoor beeld een eigen verhaal zijn. De schrijver van de maand bepaalt zelf wie deze Zilveren Muis ver dient en reikt deze ook zelf uit. Uit alle Zilveren Muis winnaars wordt de Gouden Muis winnaar gekozen, de winnaar van het tweede seizoen wordt op 21 april bekendgemaakt. De site is ontwikkeld op initiatief van IT-bedrijf VX Company en Stichting Lezen, omdat blijkt dat jonge lezers graag met schrijvers en met elkaar praten over boeken, wat een stimulerend effect heeft op hun leesgedrag. De gouden Muis is een bijzonder project omdat het bedrijfsleven zelf het initiatief heeft genomen tot de ontwikkeling van een leesbevorderingsproject. Transportbedrijf van der Velden Wij zijn een klein transportbedrijf Jat het transport van bloemen en planten verzorgt vanaf de kwekers naar diverse veilingen. Om ons team te versterken zijn wij op zoek naar NIEUWE, GEMOTIVEERDE COLLEGA'S voor de functie van Wij vragen chauffeurs met: Groot rijbewijs Chauffeursdiploma Motivatie en zelfstandigheid Wij bieden: Een goed salaris Goede arbeidsvoorwaarden en een plezierige werkomgeving Heb je interesse, Transportbedrijf van der Velden Ambachtsweg 33, 2641 KS PIJNACKER ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 14! Regio - Midden in het Groene Hart ligt Fort Wierickeschans, verscholen in het land schap lang de Oude Rijn. Het is één van de forten van de Hollandse Waterlinie die in zijn geheel op de werelderfgoedlijst van Unesco staat. Hiervan is Wierickeschans het enige fort die nog helemaal in tact is. Fort Wierickeschans werd gebouwd in 1673 om de laatste zwakke schakel in de Waterli nie te versterken. Tegenwoordig is het fort in beheer van Staatsbosbeheer. Een ieder krijgt de kans om het Fort en zijn omgeving beter te leren kennen. Tijdens een vaartocht naar Fort Wiericke schans krijgt men uitleg over natuur en landschap langs de Oude Rijn. Na ongeveer anderhalf uur arriveert men bij het Fort en volgt een rondleiding van een uur verzorgd door een medewerker van Staatsbosbeheer. In april en mei worden in totaal vijf vaar tochten georganiseerd met een bezoek aan Fort Wierickeschans. De vaartochten wor den georganiseerd door Natuuractiviteiten- centrum De Watersnip in samenwerking met Staatsbosbeheer. De vaartochten vinden plaats op 25 april, 2, 3, 4 en 5 mei vanaf 12.30 uur. De tocht duurt in totaal zo'n drie uur en de kosten bedra gen ƒ32.50 per volwassene en ƒ15.- per kind. Voor meer informatie en reserveringen kan men terecht bij Natuuractiviteitencentrum De Watersnip te Reeuwijk, telefoon 0182- 395460 of info@dewatersnip.nl Kinderen die op de basisschool zijn gepest, nemen de angst voor herhaling vaak mee naar de middelbare school. En door hun angstige gedrag wordt hun vrees vaak bewaarheid. Voor deze groep kinderen geeft de RIAGG Midden-Holland in de zomervak antie een weerbaarheidstraining "Plezier op schooF'aan de brugklassers in spé. Thema's als omgaan met spanning, contact leggen met andere kinderen, zelfpresentatie en omgaan met pesten worden behandeld, waarbij de nadruk ligt op het oefenen van vaardigheden in de vorm van rollenspelen. De keuze voor de vakantieperiode is gemaakt, omdat er juist dan sprake is van een overgangssituatie. Er worden drie cur sussen gehouden in de laatste of voorlaat ste week van augustus van negen tot vier uur in Gouda. Na twee maanden is er een terugkommiddag. Ouders worden bij de cursus betrokken door middel van een ouderavond vooraf gaand aan de cursus, in dezelfde week. Het RIAGG Noord-Limburg organiseert al enkele jaren deze zomercursus en de resul taten zijn zeer positief. Wie zijn/haar kind wil aanmelden voor de zomercursus "Plezier op school" of meer informatie wil kan contact opnemen met de RIAGG Midden-Holland, afdeling Preventie en Dienstverlening, mevrouw R. van Rooijen te Gouda, telefoon 0182-682326. Maandag 11 juni is de sluitingsdatum voor de aanmeldingen in verband met geplande kennismakingsgesprekken. 29.000 exemplaren riï.-» Hartelijk gefeliciteerd: Matthijs 8 jaar op 24 april opa en oma Jungschlager Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl - Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings term ijn ad ver ten ties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich MET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9