Discussiebijeenkomst omgang op school Kameleon neemt afscheid van Ria Ton Lagoskwartet en duo besluiten reeks kamermuziekconcerten t m vervolg van pagina 1: Bewoners Boskoop praten mee over AZC kerkdiensten - 29 april Bingo Kaartavond Gouwe Rijders Herdenkingsconcert met bevrijdingskoor uit Canada Koninginnedag bij De Overkant Klaveijassen bij W.S.E. Feestelijke ingebruik name glijbaan Koninginnerit Op stap met Ons Belang Hart van Holland/25 april 2001 pagina 13 De resultaten van die besprekingen zijn samengevat in een concept overeenkomst waar de gemeenteraad op 31 mei over beslist. Burgemeester Rijsdijk sprak daarbij nog eens nadrukkelijk uit dat de opvang bedoeld is voor de medemens in nood, dat I daar met respect over gesproken dient te worden. Hij deed het nadrukkelijke verzoek een stevige maar goede discussie met elkaar aan te gaan. IWethouder Trimp ging nog in op leen aantal specifieke voor- Iwaarden, zoals de garantie van (voldoende politie- en gezond heidszorg en onderwijsfaciliteiten [op het centrum. De zorg en het [onderwijs is door de COA lande lijk geregeld en extra politiezorg |is door de heer Wierda, district- [chef politie Midden-Holland, toe gezegd. Er worden twee agenten Iingezet die zich uitsluitend zullen Ibezig houden met het AZC. |Bovendien wees de wethouder lerop dat de vestiging van asiel- I zoekerscentra in gemeenten een [rijksbesluit is met een breed [draagvlak. Trimp: "Als alle I gemeenten in Nederland vervol gens zeggen dat het moeilijk is om bij hen die centra te vestigen dan I rest er voor de Tweede Kamer [niets anders dan een verplichting lop te leggen. En dan is daarmee |ook alle onderhandelingsruimte |verdwenen." [De heer De Jong van het bewo nerscomité Boskoop-Oost gaf de |visie van het comité. Hij bena- ldrukte dat het comité de laatste tijd veel en constructief overleg heeft gehad met het college en dat het niet meeviel om in de con text van landelijke ontwikkelin gen, zoals het uitzettingsbeleid van uitgeprocedeerde asielzoe kers, hongerstakingen en de was sende stroom asielzoekers, een goed oordeel te vormen. De heer De Jong vond een aantal onduide lijkheden over een aantal belang rijke zaken in de overeenkomst. Zo vroeg hij zich af of 280 opvang plaatsen hetzelfde betekent als 280 asielzoekers. Bovendien schuilt er zijns inziens een poten tieel gevaar in de passage over de evaluatie. Hij vroeg zich af of de evaluatie kon leiden tot het ver lengen van het contract of de uit breiding van het aantal. Wethou der Trimp gaf aan dat de overeenkomst nog juridisch getoetst zal worden en mevrouw Van de Valk van de COA lichtte toe dat de evaluatie bedoeld is voor de bespreking van de gang van zaken op het AZC. Verdere vragen tijdens de discus sie gingen met name over de ver keersonveiligheid in Boskoop-Oost, de garanties voor gezondheidszorg en politietoezicht. Een aantal aanwe zigen maakten zich zorgen over het feit dat er nu al zulke grote tekorten zijn binnen deze secto ren dat zij zich afvragen hoe die toezegging waargemaakt kan wor den. De wethouder benadrukte dat het asielzoekerscentrum pas haar deuren opent op het moment dat dit goed geregeld is. Ook op het gebied van de ver keersonveiligheid zijn er op korte termijn maatregelen te verwach ten die met name de Goudse Rij weg in Boskoop veiliger moeten maken. Verder waren er nog vra gen over wat er gebeurt met uit geprocedeerde asielzoekers en de recente ontwikkelingen op dat gebied voor 'brood en bed'. Ook wilde een aantal mensen nog weten hoe hard de definitieve ter mijn van vijf jaar is. Wethouder AS. :t Trimp: "Vijf jaar, dat is een harde afspraak. Maar ik moet ook eerlijk zijn. Niemand kan vijf jaar vooruit kijken. In ieder geval loopt deze overeenkomst over vijf jaar af. Dan is er een nieuwe gemeente raad, eert ander college en dan hebben we ervaring. Dan zullen er, als er sprake zou zijn van mogelijke verlenging, in ieder geval nieuwe onderhandelingen gevoerd moeten worden en daar bent u dan ook weer bij." Na de discussieronde konden de bewoners van Boskoop een maquette bekijken van het nieuwe AZC. [Waddinxveen - Hoe gaan we met [elkaar om in het dagelijkse leven [op onze school? Welk gedrag ver dachten leerlingen, docenten, congiërges en ouders van elkaar jen wat is ieders bijdrage? Waarop bpreken ouders/verzorgers en leraren elkaar aan, vanuit welke [normen en waarden? Is er een [sfeer en een cultuur om daar open [over te praten, ook in kritische situaties? Hoe gaan leerlingen met [elkaar en met docenten en congi- [èrges om? Welke regels zijn er, en |zijn die goed? Welk gedrag willen |we stimuleren of corrigeren? Hoe [doen we dat en tonen we voor- oeeldgedrag? Rond deze vragen organiseert de vereniging voor samenwerkings- I onderwijs van het Coenecoop Col- lege een discussiebijeenkomst op donderdag 26 april, aanvang 20.00 uur in de aula van locatie Noord in Waddinxveen. Mieke van Vollenhoven, mede werkster van een pedagogisch centrum, houdt een inleiding. Ook zal zij praktijksituaties voorleggen en gelegenheid geven voor een actieve inbreng en stimuleren tot eigen afwegingen. Ouders/verzorgers, leerlingen en personeelsleden worden van harte uitgenodigd hun zegje te doen. De Vereniging voor voortgezet onderwijs in samenwerkingsver band in Waddinxveen e.o. heeft onder meer als taak een platform te bieden voor ontmoeting en dia loog over identiteit en kwaliteit van de school. Zij houdt na afloop (omstreeks21.45 uur) een korte jaarvergadering. Waddinxveen- Het Lagoskwartet speelt op het laatste kamermu ziekconcert van dit seizoen, don derdag 26 april in de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade. Tevens treedt op het duo Thomas Guirten, cello en Wim Wieland, piano. Beiden zijn behalve uitvoe rende musici ook docenten bij Kreater. Het Lagoskwartet bestaat uit Ron de Haas, viool en even eens leraar bij Kreater, Jan Komen, viool, Isabella Petersen en Sebastiaan de Rode, cello. De leden van het Lagoskwartet ontmoetten elkaar in hun studie tijd aan het Sweelinck Conserva torium te Amsterdam en het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. In 1992 richtten zij hun kwartet op en debuteerden op de kamermuziekdagen van het Danill kwartet. In 1995 maakt het viertal een tournee door het Midden Oosten. Op het programma van het strijk kwartet in F-groot op .96 van A. Dvorak en het strijkkwartet in D- klein op .76 no 2 van J. Haydn. Guirten en Wieland spelen Sonate voor cello en piano van C. Debus sy, Suite Poplaire Espagnole van M. de Falla, Menuet uit de sonati ne Pavane uit Ma M_re l'Oye en Pantomime/Cancion, beide van M. Ravel. Thomas Guirten bespeelt een Franse cello uit 1880. De uitvoering begint om 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ15,-. Houders van een CJP, 65+ pas en Kreater- pas betalen ƒ12,50. Kaarten zijn te bestellen bij Kreater, Kerkstraat 13, telefoon 0182-61 44 22. "addinxveen R-K. kerk 9.30 uur;Woord en Com munieviering. dinsdag I mei; 19.00 uur; Eucha ristieviering. Ontmoetingskerk: zaterdag 28 april; +00 uur; Eucharistieviering, zondag 9 aPnl; 11.15 uur:Woord-en Com munieviering. ^rijdag 4 mei: Dodenherdenking, heref kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- 8ers; 18.30 uur; SOW dienst in mmanuelkerk. ej"v. kerk 9.30 uur ds. C. de Jong; 40 uur; ds. C. de Jong,Vesper. ®ref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. IJ Schreuder, Spakenburg; 16.30 uur ds. C. Bijl. S e Rank 10.00 uur ds. L. Romein, Aoetermeer Boskoop erv- Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der r/essen; 18.30 uur ds. H.C.J.van older, Rotterdam-Delfshaven, pottin Herv. Kerk. e Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Al k uur dfs- P. Baane, IVd Rijn en ds. R. de Reuver; t uur ds. H.C.J. van Dolder, Rot- w am-Delfshaven nR. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur - Vr-ds. M. Meijer, Reeuwijk ASotef. kerk 9.30 en 17.00 uur p CC. den Hertog, arousia 10.00 uur H.Wulffraat. Door Karin Heeren Waddinxveen - De basisschool in de Victorwijk, de Kameleon, neemt afscheid van haar direc teur, mevrouw Ria Ton. Na vele jaren op deze school actief te zijn geweest gaat zij nu invulling geven aan een oude wens: het bijzonder onderwijs. Ria Ton is in 1979 begonnen op de toenmalige kleuter school 'Klein Duimpje' als invalster van de invalster in de functie van hoofdleidster van de kleuterschool. Wel was duidelijk dat het om een vervanging voor langere tijd zou gaan. Daarna is Ria Ton gebleven en heeft met veel plezier al die jaren invulling gegeven aan haar taken in het onderwijs. De kleuterschool zat toen al in hetzelfde pand als de St. Jozefschool en er was altijd al sprake van een goede samenwer king. Toen in 1985 de veranderin gen in het onderwijs werden doorgevoerd, wat betekende dat de scholen samengingen als een school voor basisonderwijs werd de naam van de school Wijk- school St. Jozef. Samen met het oude hoofd van de lagere school, de heer Jan Zandbergen, vervulde Ria Ton de directeursfunctie. Toen hij in 1987 het onderwijs verliet werd Ria enig directeur. Met veel plezier kijkt Ria terug op haar periode op deze school. Sinds enige tijd is de naam van de school veranderd in De Kamele on, om zo beter uiting te geven aan het feit dat de school open staat voor alle gezindten. In al die jaren heeft ze heel wat kinderen gezien en tevens ook veel teamle den die zijn gekomen en gegaan. "Waar we altijd met z'n allen voor gegaan zijn is het kwaliteit van het onderwijs met zo veel moge lijk individuele begeleiding." Ria Ton verlaat De Kameleon per Waddinxveen - Vrijdag 27 april is bingo bij wijk- en speeltuinveren ging De Paddestoel. Aanvang 20.00 uur, de entree is vrij. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 26 april een kaart avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Het christelijk Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" houdt, in samen werking met de Gemeente Wad dinxveen, op vrijdagavond 4 mei een herdenkingsconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde. Aan dit concert wordt meegewerkt door het circa 100 leden tellende Canadese gemengde koor "Liberation Choir" uit Ontario. Het concert begint om 20.45 uur, na de plech tige herdenking van de gevalle nen om 20.00 uur bij het monu ment. De toegang is vrij. Waddinxveen - Op maandag 30 april viert speeltuinvereniging De Overkant ook Koninginnedag. Aanvang 14.00 uur in de Piet Hein straat met levend ganzen bord voor alle kinderen. Ieder een is welkom. Vanaf 15.00 uur is de speeltuin open. Voor de kin deren zijn er dan twee luchtkus sens en voor de volwassenen een hapje en een drankje, 's Avonds wordt afgesloten met live muziek. Entree voor deze avond ƒ5,-. De zaal gaat om 20.00 uur open. Waddinxveen - Op vrijdag 27 april is er bij voetbalvereniging W.S.E. een klaverjasavond. Aan vang 20.00 uur; de entree bedraagt ƒ3,-. Iedereen is wel kom. Waddinxveen - Op koninginne dag wordt de nieuwe glijbaan van wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel officieel in gebruik genomen. Dit zal het ere lid de heer W. van der Schee om 10.45 uur doen. Daarna starten de koninginnedagactivieteiten. 1 mei en vangt dan haar werk zaamheden aan bij de ZMLK school De Ark in Gouda. Zij krijgt daar de verantwoording voor het onderwijs voor kinderen tot en met 12 jaar. Weggaan midden in het schooljaar doet zij omdat de vacature bij De Ark er al sinds augustus vorig jaar is. Zij gaat proberen om in het resterende deel van het schooljaar nog wat orde op zaken te stellen. Voor haar functie op de Kameleon is inmiddels een vervanger aange steld die per 1 augustus in dienst zal treden. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 30 april haar traditionele koningin nerit. Men kan aan de puzzelrit deelnemen per auto of motor. De inschrijving voor deze rit is bij Restaurant Paddle's aan de Zuid kade 4a vanaf 5.30 uur. De start is om 6.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Boskoop - De commissie reis fonds van Ons Belang - de vere niging voor ouderen in Boskoop e.o. - heeft het dagtochtenpro gramma voor dit jaar rond. Er zijn twee korte en twee lange dagtochten. Op woensdag 16 mei gaat de tocht naar het Nederland Textielmuseum in Tilburg met een lunch in Waalwijk. Op woensdag 11 juli gaat men naar de Achterhoek waar een pannen- koeklunch wordt geserveerd bij "De Witte Wieven" en het Brand weermuseum in Borculo wordt bezocht. Op zaterdag 18 augustus wordt een bezoek gebracht aan het Dahliabloemen corso in Leersum. De deelne mers krijgen een koffietafel in Leersum en na het corso wordt in Montfoort het diner gebruikt. Op woensdag 12 september is de jaarlijkse 'verrassingstocht'. Voor opgave en voor meer infor matie: 0172-213471 of 0172- 588595 of 0172-214793.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13