Romantische heesters voor sfeer in de tuin Van der Mee Jansen Hoveniers Wilt u ook een droomtuin? ENEN, TEGELS, BMTRATING VIJVERS EN TUINHUISJES, BLOKHUTTEN EN PRIEELTJES Roze beauty voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud - ALBERT VAN 'T HARTWEC 4 BLEISWIJK OIO - 5215656 SCHUIN TEGENOVER DE VEILINGEN Pagina 14 Hart van Holiand/25 'april 2ÖÖÏ [gven** Vloerhi Je hebt romantische rozen met bloemen waar de nostalgie ais het ware vanaf druipt. Sommige andere heesters hebben dat ook. Als je die ziet en ruik, dan bekruipt je zo'n gelukzalig gevoel. Zo moeilijk is het niet om met deze heesters in uw tuin een romantische sfeer te scheppen. Wat zijn eigenlijk romantische heesters? Dat is een moeilijke vraag om te beantwoorden. Toch heeft iedereen bij het begrip 'romantische heester' wel bepaalde voorstellingen. Wie vlinders in zijn buik heeft, ziet de wereld om zich heen in een roze waas. Knijp je ogen een beetje dicht en alles om je heen wordt een stuk zachter en warmer om te zien. Men heeft het dan wel eens over een omfloerste blik. Het is duidelijk dat bij zo'n blik geen felle, schreeuwende kleuren passen. Roman tische heesters hebben die dan ook niet. Hier vieren de pasteltinten hoogtij, of zijn de bloemen zuiver wit. Maagdelijk wit Tot de laatste categorie hoort de Exochorda racemosa. De plant heeft een bijna onuitspreekbare naam, maar is oh zo mooi....Hij bloeit in mei met prachtige trossen van witte bloemen. Eén van de Exochorda-soorten heet 'The Bride', de bruid. Die naam zegt al genoeg. De verwijzing naar het ongerepte van de bruid, komen we ook tegen bij de Deutzia. Deze heester heet in gewoon Nederlands bruidsbloem; alsof dat al niet romantisch genoeg is! Bruidsbloemen zijn er in tal van soorten en maten. Zo is er een groep van Deutzia' s die niet veel hoger worden dan 1 tot uiterlijk 1,5 meter. Die laten zich uitstekend toepassen vooraan in een heesterborder. Als solitaire heestertjes zijn ze ook prachtig. Een andere groep haalt de 2 meter wel. Die zijn dus meer geschikt voor de wat grotere tuin. De meeste bruidsbloemen zijn wit, maar er zijn er ook met een roze zweem, of zelfs helemaal roze. Zeker bij de Deutzia toont roze minstens zo romantisch als wit. Uitgesproken roze bloeit de Kolkwitzia. In het Engels heet deze struik Beautybush. Daarmee is niets te veel gezegd, want Kolkwitzia is een beauty. De 2 meter hoog wordende heester lijkt een beetje op de wat meer bekende Weigela, waaraan hij ook verwant is. De roze bloemen zijn groot en klokvormig. De Kalmia doet wat het blad betreft een beetje denken aan de rododendron. Net als de bekende struik is ook de Kalmia wintergroen. Dat is plezierig, want een goed ingerichte tuin kan niet zonder wintergroene struiken. De bloemen zijn overigens wel heel anders dan van de rododendron. De breedbladige Kalmia latifoiia bloeit met 2,5 cm grote zachtroze bloemen en wordt wel 3 meter hoog. Het smalbladige zusje heet Kalmia angustifolia. Die is met een maximale hoogte van 1 meter bij uitstek geschikt voor de kleinere tuin. De soort 'Rubra' bloeit heel rijk met karmijnrode bloemen. Romantische geuren. Geur speelt bij de beleving van een tuin ook een grote rol. Neem de sering of de kamperfoelie. De geuren daarvan dragen bij tot het gevoel van romantiek in de tuin. Maar pas op: zet niet teveel zwoele 'geurders' bij elkaar. Dan wordt het namelijk al gauw te veel. Net zo min als de romantische tuin geen kakofonie van kleuren kan zijn, moet ook met de geuren enigszins subtiel worden omgesprongen. 1. Ontwerp Van der Mee Jansen, uw all-round vakman op tuingebied, kan u daarmee uitstekend helpen. Wij bespreken met u al uw wensen en voegen daar onze kennis en ervaring aan toe. Uw droomtuin begint werkelijkheid te worden. 2. Aanleg Wij verwezenlijken uw droom met professionele apparatuur en vakbekwaamheid in bestrating, beplanting, waterpartijen, verlichting, enz. De moderne en decoratieve materialen evenals de beplanting zijn van de hoogste kwaliteit. 3. Onderhoud Eindelijk heeft u uw droomtuin, maar zorg er ook voor dat uw tuin een droom-tuin blijft!! Wij zijn graag bereid onze ondersteuning te bieden door middel van onze onderhoudscontracten. Wij, als erkend hovenier, zijn lid van de vereniging van hoveniers en groenvoorzieners, dus een waarborg voor vakmanschap. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen. Telefoon: (0180)-633890 of (010J-5219083 u**

Hart van Holland | 2001 | | pagina 14