Geen pergola, geen nood Bloeiende bomen DE GROOTSTE TUINMEUBELSHOW IN DE REGIO Caravans en Tuinmeubelen A Ed Plaizier Grond straatwerk Voor al uw sierbestrating, tuinaanleg ontwerpen Grosfjiiex Tel: 0180-633115 SAB0 STEEKT WEER VER BOVEN HET MAAIVELD UIT WMMMWWMMWWMWWWW Voor inlichtingen: 06-53434283 Hart van Holland/25 april 2001 Klimmers hebben niet per se een mooie pergola of een muur nodig om omhoog te klimmen. Een koker van stevig, misschien zelfs geplastificeerd gaas rechtop in de grond kan voor een klimplant al genoeg zijn. Neem een paar meter van dat gaas en maak daarvan een losse rol van bijvoor beeld een halve meter doorsnede. Omdat die rol wel voor minstens eenderde in de grond moet, moet u uitgaan van redelijk boog gaas. Komt die rol minder diep, dan waait uw mooie constructie met een beet je wind al om. Komt u lengte te kort, maak i de koker vast aan een boompaal die u diep genoeg in de grond kunt zetten. Een dergelijke paal koopt u op elk goed tuin centrum. Laat de rol begroeien met niet te hoog groeiende klimmer. Een van de klein- bloemige Clematissen kunt u daarvoor uit stekend gebruiken. Klimmer voor schaduw Veel klimplanten hebben de volle zon nodig om te kunnen spetteren in uw tuin. Klimmers die ook tegen een gevel op het noorden goed tot hun recht komen, zijn er weinig. Een daarvan is de klimhortensia. De grote schermen met witte bloemen lichten juist in de schaduw heel mooi op. Geuren 'Kamperfoelie is bekend vanwege de heer lijke geurende bloemen. Het is niet de enige welriekende klimplant. Winter jasmijn, rozen en Akebia doen daar vrolijk aan mee. Lekker doen in de tuin! Bij ons vindst u de nieuwe 2001 collectie van Hartman, Grosfillex, Cinderella- en Jan des Bouvrie tuinkussens, Aquarius, Mac Gard, teak-tuinmeubelen, Crespo, Lallemand enz. Tevens verkoop van caravanaccessoires en gasflessen. Geopend: Ma: 13.00 - 17.00 uur, Di t/m Do 9.00 - 17.00 uur Vrijdag 9.00 - 21.00 uur, Zaterdag 9.00 - 17.00 uur Vrijdag koopavond (Bij aankoop van minimaal een 5-delig tuinset krijgt u bij ons 10% setkorting) Rottekade 9 Zevenhuizen nabij Oud - Verlaat einde middelweg rechts, aan de Rottemeren richting jachthaven Routebeschrijving en on-line bestellen http://www.verweij-l.nl En boven de concurrentie. Met de 43-A Economy om precies te zijn. Deze SABO is voorzien van een 4,5 pk B&S Quantum-motor, TurboStar-systeem, centrale maaihoogteverstelling en een achtervanger van maar liefst 65 liter. Het aluminium maaichassis is onder hoge druk gegoten en kan dus tegen een stootje (15 jaar garantie). Ook als het gras wat hoger is. SABO 43-A Economy van fl. 1.699,- nu fl. 1.399,- 5RB0 VAKGARAGE VAN DER KNIJFF v.o.f. Bredeweg 31 - Moerkapelle Tel. 079 593 17 28 In maart: Rozen, heide en zomer/herfstbloeiende heesters snoeien. Geef het gazon een voorjaarsbeurt. Beginnen met maaien. Verouderde vaste planten delen en de jonge stukken opnieuw inplanten. Nieuwe vaste planten inplanten. Organische mest bij de planten uitstrooien (gedroogde koemestkorrels, beendermeel, bloedmeel, compost). In april: Nu nog bomen en heesters planten. Zomerknollen en -bollen planten (bijv. Dahlia's). Eenjarige planten zaaien. Vijver schoonmaken en dode plantenresten verwijderen. Een mulchlaag tussen de planten aanbrengen. In mei: Zorg voor steun bij hoge vaste planten. Voorjaarsbloeiende heesters na de bloei snoeien. Nieuwe planten in de vijver zetten. Buxus de eerste keer knippen. Kuipplanten weer buiten zetten. Eventueel al sproeien bij langdurig droog weer. Als de sierkersen Prunusbloeien, viert heel Japan feest. Geen wonder, iedereen wordt vrolijk van bloeiende sierkersen, sierappels, meidoorns, sieramandelen en krentenboompjes. Sommige soorten heb ben zelfs extra sierwaarde in andere sei zoenen. Het krentenboompje Amelan- chief) bloeit niet alleen prachtig, maar vormt daarna heerlijk zoete, eetbare bes sen (ook de vogels zijn er dol op!) en u krijgt in het najaar vlammende herfst kleuren cadeau. Hetzelfde geldt voor sier appels. Die zitten eerst vol roze of witte bloemen en zijn later beladen met kleu rige kleine appels die zelfs blijven han gen als het (vaak gele) herfstblad al is gevallen. Malus'John Downie' bijv. bloeit wit en zijn vruchten zijn fel oranjerood. Maar u heeft keuze uit allerlei tinten, ook qua blad: Malus'Liset' bloeit purperroze en heeft roodpaars blad. Zulke open groeiende bomen geven alleen lichte Prunus schaduw. Daar is altijd wel een plekje voor te vinden en er kan van alles onder groeien! Verweij De fabrikant van kwaliteitsgazonmaaiers

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17