A. van Noort Koninklijk onderscheiden Introductie fitness voor 50-plussers Oprichter Dorpspartij Waddinxveen zoekt medestanders Bodemsanering Oostpol- Keukencentrum Waddinxveen derwijk op Soiltech in winnaar bedrijfsvolleybal Utrecht Virtueel blussen en 'perfect driving'- proeven tijdens Verkeersactiefdag Geslaagde rommelmarkt Prima vangst HSW Kunstmarkt op Koninginnedag Bedrijfsvolleybal Dierenvriend Hart van Holland/25 april 2001 Waddinxveen - De heer A. van Noort is zaterdag 21 april benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester F. Jonkman heeft hem de ver sierselen opgespeld behorend bij deze onderscheiding ter gelegenheid van zijn afscheid bij Van Noort Transporten en Ver huizingen B.V. en het 70-jarig bestaan van dit bedrijf. De heer Van Noort, geboren op 20 mei 1942 in Waddinxveen, trad in 1960 op 18- jarige leeftijd in dienst van het bedrijf, direct na het behalen van zijn rijbewijs. In 1972, het bedrijf telde destijds 12 medewer kers en 11 voertuigen, werd de heer Van Noort het 'gezicht' van het bedrijf naar buiten toe. Mede dankzij zijn grote inzet is het bedrijf uit gegroeid tot een bedrijf met 95 medewerkers en 70 voertuigen. Hij was lid van het bestuur van de Onderne merskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW); in deze hoedanigheid is hij lid van de Verkeerscommissie en was hij voorzitter van de werkgroep voor deelname aan de bedrijven- beurs Midden-Holland. Hij was medeoprichter en bestuurslid/voorzitter van de Coöperatieve Vereniging Coen- raad voor de collectieve beveili ging van het bedrijvenpark Coen- ecoop. De heer Van Noort is zeer gewaardeerd om zijn construc tieve bijdrage aan het vereni gingswerk. Hij is medeoprichter en bestuurslid van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinx veen. Hij spant zich in het bijzon der in voor de gehandicapten uit Waddinxveen, zoals bijvoorbeeld bij de optocht met circa 70 vrachtwagens en tractoren op Koninginnedag. Daarnaast is hij betrokken bij de luchtballonfestivals. Voor schoolkinderen levert hij een actieve bijdrage aan de verkeerseducatie door zijn medewer king aan het project "Veilig op Weg". Waddinxveen - Volleybalvereniging Keukencentrum Wad- Waddinxveen - De website over de bodemsane- dinxveen/Be Fair hield op 18 april haar derde avond ring in de Oostpolderwijk is op 24, 25 en 26 april bedrijfsvolleybal. De minder ervaren teams streden om te bekijken op de vakbeurs Soiltech in de Jaar- de eer voor plek 1, 2, 3 en 4 verdeeld over twee poules, beurshal te Utrecht. De Soiltech is een vakbeurs o.a. gericht op geotechniek, bodembeheer, In poule E kwamen Zorgcentrum Souburgh, Cl000 1, bodemonderzoek en bodemsanering. Dit jaar Stichting CUR 1, Postkantoren, Huurcenter en de Boer wordt deze beurs gelijktijdig georganiseerd met Unigro 1 tegen elkaar uit. De Boer Unigro behaalde de de Ecotech. De Ecotech is een vakbeurs gespeel meeste punten en mocht door naar de kruisfinale. In poule F namen Keukencentrum de eerste plaats in beslag. Om de tweede plaats in de poule moest het onderlinge saldo van De Boer en Marskramer worden uit gerekend. De Boer won met 5 punten verschil en mocht door naar de kruisfinales. De kruisfinale om de 3e en 4e plaats werd gespeeld door CUR 1 en De Boer Unigro 2. CUR won met groot verschil werd derde. De strijd om de le en 2e plaats verliep span- veld-van der Welle, zelf ook een direct betrokken Er aliseerd ten aanzien van afvalverwerking en recy cling. De Soiltech en de Ecotech zijn toegankelijk voor de bezoekers van beide beurzen. Heijmans Milieutechniek B.V., de uitvoerende aannemer bij de bodemsanering locatie Alpherbrink in de Oostpolderwijk, wil in haar stand met de site laten zien wat er allemaal komt kijken bij een bodemsanering in een woonwijk. De site is een initiatief van de Waddinxveense Kitty van Barne- nender. Na de eerste set ging het gelijk op tot 11-11 moest worden gewisseld van kant en al snel liep Keuken centrum Waddinxveen uit naar 9-13 en werd de winnaar van deze bedrijfsvolleybal avond. Op 25 april is de laatste avond van het bedrijfsvolleybal- toernooi. Hier strijden 6 ervaren teams om de beker. In sporthal de Groenswaard om 19.00 uur gaan zij van start. bewoonster bij deze bodemsanering. Vanaf 10 januari is de site ruim 100.000 keer bezocht, waarmee bewezen wordt dat de site succesvol is. Van Barneveld hoopt dat er een vervolg komt, elders in woonwijken in Nederland waar een bodemsanering nog zal gaan plaatsvinden. Er is duidelijk behoefte aan deze informatievoorzie ning. Getuige ook het feit dat mensen elders in het land, die binnen afzienbare tijd zelf met een bodemsanering te maken krijgen, contact zoeken met Van Barneveld. De bodemsanering op de locatie Alpherbrink is nog in volle gang. Wie nieuwsgierig is, surft naar www.bodemsanering alpherbrink.nl De ANBO, bond voor alle 50-plus sers, organiseert samen met een sportcentrum, introductie-bijeen komsten voor 50-plussers. Deze introductie omvat vier dagdelen op bijvoorbeeld de dinsdag- of donderdag-morgen. Bewegen is gezond. Het geeft je weerstand en houdt je gewicht op peil. Trainen in een fitness-cen trum kan een aangename manier van bewegen zijn. Je stelt in over leg met de instructeur het weke lijks trainingsprogramma samen en bepaalt zelf op welk moment je gaat sporten. Bij veel senioren is het fitness-centrum echter nog onbekend. Vandaar dat de ANBO senioren van 50 tot 70 jaar over de drempel wil helpen. De lestijden zijn op dinsdag- of donderdagmorgen van 10.45 - 11.45 uur. Men kan zich voor een introduc tie-gesprek aanmelden bij de ANBO-afdeling Waddinxveen en Boskoop t.a.v. A.G. Stel, Mozart- laan 71, 2742 BP Waddinxveen telefoon 0182-612788. Waddinxveen - Op zaterdag 21 april organiseerde de Centrak Hervormde Gemeente voor de 2ït| keer de jaarlijkse rommelmarkt o[ het evenemententerrein. Het wasl een geslaagde dag met schittel rend weer. "Route 77" zorgde! voor de muzikale ondersteuninj en de Bond tegen het Vloekei| bezette de gastkraam. Alle kramen werden zeer druil bezocht, voor de kinderen wareil er spelletjes en ze kondeil geschminkt worden. De oliebollen! waren niet aan te slepen en ootl de keuken-, vis- en stroopwaffrl kraam deden goede zaken. Twet| kapsters hadden het de hele c bijzonder druk. De opbrengst bedroeg ƒ58.820,1 Hiermee zal veel jeugd- en evangel lisatiewerk in binnen- en buiten-I land gesteund worden. Waddinxveen - Afgelopen zaterdagl viste de Hengelsportverenigir! Waddinxveen de tweede wedstrijdl voor de zomercompetitie in del Amstei. De twaalf deelnemers v®| gen gezamenlijk circa 65 kilo grote brasem. Een heel goi vangst derhalve. Op de kop 1 het concours landde J. van Elswijl de ene mooie brasem na de ande! re en pakte met 17.800 gram de| winst. En passant ving hij ookd grootste vis (49cm). De tweedel plaats was voor F. van Steenderal met 11.150 gram en derde werd 51 de Kwaadsteniet met 9.210 gram I Op de vierde en vijfde plaats ein-l digden A. van Leeuwen en Houtman met 6.570 gram respec| tievelijk 6.150 gram. Waddinxveen - De Waddinxveenssl KunstKring houdt op Koninginne-I dag een kunstmarkt in het Anntl Frankcentrum. Van 10.30 tot 15.31 uur zullen leden van de Kunst! Kring daaraan actief deelnemer! hun werkstukken tonen en uitlegl geven over technieken en vormg-l ving. In meer dan 20 kramen zijil schilderijen, aquarellen, tekenin-l gen, beeldhouwwerken en kera-l miek te zien. De organisatie hoopt! oip veel bezoekers, die naast dl tentoonstelling kunnen genieten! van muzikale klanten die de sfeer! in de zalen zullen opwaarderenT Iedereen is welkom, de toegang! vrij. Boskoop/Waddinxveen/Rijnwou- de - Praktisch alles over verkeer, rijvaardigheid, veiligheid en ramp bestrijding zit in de Verkeersac tiefdag die op zaterdag 28 april van 10.00 tot 15.00 uur wordt gehouden in en om het beursge bouw aan de Duitslandlaan op het ITC-terrein aan de Hoogeveense- weg. Het breed opgezette evene ment is mogelijk door samenwer king tussen de 3VO afdelingen Boskoop en Waddinxveen, de brandweerkorpsen, politie Hol lands Midden, hulpverlenings diensten, verenigingen, auto(ber- ging)bedrijven en rijschoolhouders. "Een unieke vorm van samenwer king, anders was dit nooit van de grond gekomen", zo stellen de organisatoren. Allerlei ontwikke lingen op verkeersgebied en nieu we regelgeving brachten hen enkele maanden geleden op de gedachte om de bevolking op een aantrekkelijke manier met dit alles te laten kennis maken. Daar om is ook alles gratis. Een beetje speels, met wat spektakel maar het moest ook informatief zijn. We zijn ook erg blij met de brede inbreng van verenigingen en bedrijven. De brandweer laat samen met de EHBO, Lotus slachtoffers en de ambulance dienst zien hoe slachtoffers van ernstige verkeersongevallen wor den gered. Er zijn twee zeer rea listische demonstraties om 11.00 en 14.00 uur. Een leuke inbreng heeft ook de IJsclub Otweg. Inline skaten en skeeleren is populair geworden maar veel mensen gaan nauwe lijks geoefend de openbare weg op. Basistechniek hebben zij niet en ze weten niets over hun positie als verkeersdeelnemer. "De ijs- club wil daar iets aan doen. Ze komen met een promotiebus van de Schaatsbond. Mensen kunnen er met eigen of geleend materiaal een basistraining volgen en deel nemen aan een korte toertocht door de polder. Ze kunnen daar veel van leren', zo stellen de orga nisatoren. Leuk voor de jeugd is verder een fietsvaardigheidsparcours. Daar voor komt er een promotiewagen van de ANWB naar het Beurster rein. Motorrijders en automobi listen kunnen meedoen aan een 'perfect driving' parcours. Voor motorrijders zijn er twee demon straties om 10.30 en 13.30 uur. Om mensen te laten zien wat er mis kan gaan in het verkeer, kan men plaatsnemen in een zware truck of tractor om zelf eens te ervaren hoe het rijden in zo'n voertuig gaat en hoe - via de spie gels - moeilijk het soms is om beweeglijke fietser te kunnen blij ven zien. En dan is er de inbreng van 3VO zelf met hulp van het politie district, de wijkagent en het Korps Landelijke Politiediensten. Bromfietsers kunnen hun vermo gen laten meten op een testbank en hoe belangrijk het dragen van de autogordel is kan men zelf ondervinden in een kantelauto die de inzittenden letterlijk op hun kop zetten. En verder wordt er veel aan voorlichting gedaan. Over wat 'duurzaam veilig' nu eigenlijk precies inhoudt en over de op 1 mei in te voeren regel 'alle bestuurders van recht voorrang'. "Bij droog weer zal het meeste buiten plaatsvinden op het terrein rond de Beurshal, maar als het regent kunnen we een groot deel van de activiteiten naar binnen", meldt de organisatie. Door Karin Jongkind Waddinxveen - De politiek in Waddinxveen is volop in bewe ging. Naast de roerige ontwikke lingen binnen D'66 - de (openlijke) ruzie tussen beide raadsleden en het vertrek van één van hen - staan er ook plannen op stapel voor een nieuwe politieke partij in het Gouwedorp. De aangever voor deze zogenaamde Dorpspartij is de tweeëndertig jarige Co van Driel. Van Driel werkt als financi eel medewerker op het kantoor van zijn vader, is een geboren en getogen Waddinxvener en een fervent dieren liefhebber. Momenteel woont hij in Gouda, maar zijn plan is om zo snel mogelijk weer een huis te zoeken in zijn geboortedorp. Het pro gramma van zijn nieuw op te richten partij richt zich vooral op de leefbaarheid van het dorp Waddinxveen en het welzijn van de die ren. Onlangs kwam de dorpspartij van Co van Driel voor het eerst in actie. Met een 'schoon- maakronde' door Wad dinxveen hoopt Co van Driel aandacht te krij gen voor het vele zwerf vuil wat zijns inziens 'het dorp vervuilt en een rommelige aanblik geeft'. Afgelopen zater dag vond de tweede dag van deze schoon maakactie plaats. Ook hoopt Co van Driel met zijn acties medestan ders te vinden om samen ver*' I gestalte te geven aan de opt I ting van de Dorpspartij Wadding I veen. Co van Driel is een echte dieren-1 vriend. In Gouda woont hij san,e I met zijn hond, een fret, vijf katt^ f tweeëndertig cavia's, een kip,t"" slang, vier chinchilla's en zoveel tamme ratten. Met nart de cavia's hebben zijn hart vol'o dig gestolen en Co van Driel M dan ook al een aantal jaar lid v de 'Stichting Cavia'. In navolg1 SI van de (zo goed als) gerealiseef' caviaboerderij in het Dren Westervelde ontwikkelt j momenteel plannen voor ee I gelijksoortige boerderij in dinxveen of Zevenhuizen. 11 Co van Driel maakt zich ook ste voor de watervogels, onder an re in de omgeving van de Pe plas. Hij pleit voor waarsc wingsborden bij broedplaat^ van deze vogels. Veel eenden v den regelmatig de dood dooi "is nP I hard rijdende automobilisten De gemeente Waddinxveen de hoogte van de plannen van van Driel, maar doet voo geen toezeggingen over eventu1 vooraf te nemen maatregelen voor watervogels of over de rn°8 te realiseren caviaboerderij.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 18