Zevenhuizen recreanten v Turners uit Pehlrimov bezoeken Aspirantendag Toos wjnnen met g_2 Moerkapelle moet afhaken Kampioenschap in zicht Vechttoer Tourclub Zevenhuizen '80 Moerkapelle F1 en F2 op kampioenskoers Joost Blokland Nederlands kampioen 10 kilometer d: Geen halve finale voor TOOS-turnsters Flyers dames 1 naar zwaar bevochten overwinning Badmintonvereniging Zevenhuizen uccessen Voetbal Damesvoetbal Voetbal Turnen Basketbal Atletiek Benjamins kampioen Hart van Holland/25 aprll 2001 pagina 19 oor Karin Jongkind iVaddinxveen - Afgelopen zaterdag organiseerde 'OOS de jaarlijkse regionale turnwedstrijden voor piranten in de leeftijd van acht tot dertien jaar. onderdvljftig kinderen, afkomstig uit Rijswijk (Den aag), Boskoop, Schoonhoven en Waddinxveen erkten in de ochtenduren een programma af op rug, lange mat, trampoline, balk, ringen of rekstok, jaarlijkse aspirantenwedstrijden worden bij toer- urt georganiseerd door een vereniging uit de regio uid-Holland Noord, waaronder TOOS ressorteert, e betreffende vereniging werkt daarbij nauw samen et de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie. 'aast de wedstrijden heeft de aspirantendag ook tijd een recreatief programma, in de vorm van een emonstratie of workshop. In verband met het achtigjarig bestaan van TOOS was besloten om ieraan een extra feestelijk tintje te geven. Een aan- al (top)turnsters uit Waddinxveens' zusterstad ehlrimov (Tsjechië) gaf in combinatie met een aan- al meisjes van de keurgroep van TOOS een demon- tratie op een opblaasbare tumblingbaan. Ook werd reen aerobicdemonstratie gegeven door een aantal sjechische dames. De turnsters uit Pehlromiv aren in Waddinxveen in het kader van een uit- 'isselingsprogramma. Later in het jaar zullen wel- cht ook Waddinxveense turn(st)ers een bezoek rengen aan Tsjechië. 'oor de deelnemers waren er dit jaar voor het eerst Individuele prijzen te verdienen. De deelnemers van OOS gaven hun visitekaartje af, maar moesten toch tp sommige onderdelen hun meerdere erkennen in e tegenstander. In totaal sleepten de TOOS tuners 'f medailles in de wacht, die als volgt waren ver deeld: meisjes 8-9 jaar, C-categorie: Caroline Flohil (le); meisjes 8-9 jaar, D-categorie: Carmen Venema (le), Sifra Rozema en Jolein Kersbergen (gedeeld le); meisjes 10-11 jaar, D-categorie: Stephanie de Zevenhuizen - Voor Badminton vereniging Zevenhuizen, recrean tenteam, startte Henk Bos als eer ste heer. Het werd een driesetter die in het voordeel van Henk werd beslist. Ron Dullaard kwam niet echt in zijn spel en verloor zijn partij met 4-15 en 4-15. Als eerste dame ging Wil d'Ancona van start die een wereldpartij speelde en win met 11-3 en 11-7. Annemarie Rutgers trof een moeilijke tegen standster waar zij niet tegen op kon; zij verloor met 4-11 en 5-11. Tussenstand: 2-2. Henk en Wil wonnen hun partij in een drieset ter. Annemarie en Ron speelden de sterren van het veld en won nen met maar liefst 15-2 en 15-2. Henk en Ron lieten ook nog even zien dat ze vaker met elkaar spe len en wonnen met 15-8 en 15-12. Wil en Annemarie moesten vech ten voor hun eerste set die ze wonnen met 15-12 en in hun twee de set liepen ze over hun tegen standsters heen met 15-3. Zeven huizen won met 6-2. Heren 2 won met 5-3 en de dames speelden gelijk. Moerkapelle- Het standaardteam 'an de voetbal vereniging Moer kapelle lijkt na de zaterdag gele ten 1-3 nederlaag tegen Zestien- wven te moeten afhaken in de ace om het kampioenschap. Van "et vijftal koplopers leed het team als enige een nederlaag en was Jaarmee de grote verliezer van tet afgelopen weekend. Met nog Iwee competitieronden te gaan aebben de "blauw-witten" vijf punten op koploper DRGS, terwijl "en ook Zestienhoven, ZW en Bergambacht met twee punten meer voor zich moet dulden. In principe zou een vierde plaats op de ranglijst voldoende zijn om deelname aan de petitie af te dwingen, maar dan mag in de komende 2 wedstrijden geen puntverlies meer worden geleden. Zaterdag wordt het thuis lastige FC Perkouw bezocht, terwijl op 5 mei de reguliere competitie wordt afgesloten tegen Bergambacht, dat al een periodetitel op zak heeft. ^venhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op zaterdag 28 april de Vechttoer. Een rit voor rowel het sportieve gezin als de fanatieke fietser. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden, te /eten 45 km (start tussen 10.00 enl3.00 uur), 100 (start tussen 8.00 en 10.00 uur) en 150 km (start jussen 8.00 en 9.00 uur). "schrijven kan bij De Roerdomp aan de Tweeman spolder. '■f'jerkapelle- Het gaat er naar uit- /en dat de jeugdafdeling van de Raadt (2e); meisjes 12-13 jaar, C-categorie: Eline Schinkelhoek (le) en Nouki Grit (3e); jongens 10-13 jaar, C-categorie: Mats Kuystermans (le); jongens 10- 13 jaar, D-categorie: Raynor van de Water (le), Ronald Kok (2e) en Roy Nimako (3e). Waddinxveen - Afgelopen weekend vond in Haarlem de kwartfinale plaats voor turnsters op NWS- niveau. Voor de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS hadden drie meisjes zich weten te plaatsen: Nelleke Dröge, Jenny Geertsen en Dianne Teunisse. Op zaterdag kwam Nelleke in actie. Met een totaalscore van 30.90 behaalde ze een 23e plaats wat niet voldoende is om door te gaan naar de halve finale. Op zondag kregen Jenny en Dian ne de kans zich te plaatsen. Jenny eindigde op een 31e en Dianne op een 34e plaats. Ook zij scoorden onvoldoende om door te gaan naar de halve finale. Hoera, het is waar, Iris nu 15 jaar. H.G. opa en oma Boskoop - Ook de moeilijke uit wedstrijd tegen het Zoetermeerse DWO hebben de dames van Flore- ant met succes afgesloten. Dit ging wel met het nodige fortuin gepaard want het eerste half uur had Floreant niets in te brengen tegen de aanval van DWO. Op het schandalig slecht bespeelbare veld volgde de ene aanval van DWO na de andere en het was aan de onmacht van DWO en aan de klasse van de keepster van Flore ant, Monique Fokker, te danken dat Floreant in de beginfase niet tegen een onoverbrugbare achter stand was opgelopen. Zelfs een strafschop wegens hands werd door Monique Fokker gestopt. Het laatste kwartier van de le helft kwam Floreant beter in het spel en de zeer goed leidende scheids rechter gaf ook Floreant een straf schop wegens hands. Manuela van Bruggen bleef koel en benutte het buitenkansje. Na de pauze had Floreant het betere van het spel en Maartje Miltenburg had na tien minuten de wedstrijd defini tief kunnen beslissen op aangeven van Frencis van Bruggen maar de inzet van Maartje ging net langs de verkeerde kant van de paal. De bevrijdende goal bleef derhalve uit en DWO bleef de gelijkmaker zoeken. Dit gaf Floreant goede kansen via de counter maar de scherpte voorin ontbrak. Het bleef daarom een zenuwachtige partij en aangezien de scheids rechter regelmatig zijn klok stil zette wegens blessures en derge lijke een langdurige partij. In de 53e minuut van de tweede helft maakte Maartje Miltenburg een eind aan de ondraaglijke spanning door voor de tweede maal de keepster van DWO te passeren. De buit was binnen en kort daar op liet de scheidsrechtersfluit zich voor de laatste maal horen. Wederom een overwinning voor de Boskoopse dames en zondag aanstaande kunnen zij voor eigen publiek het kampioenschap binnenhalen. Die wedstrijd is tegen Hekelingen en begint 11.30 uur. om Waddinxveen - Tijdens de Neder landse kampioenschappen 10 kilometer op de baan in een win derig en koud Veenendaal is de Waddinxveense atleet Joost Blok land van atletiekvereniging AV Gouda kampioen geworden bij de A-junioren. De 19-jarige atleet ging vanaf het begin van de race voortvarend van start. Hij draaide rondes van 74 seconden over 400 meter waar zijn concurrenten rondes van 78 seconden liepen. Op het moment dat de voorsprong 25 seconden j was belandde Blokland ook in de 78 seconden. Uiteindelijk finishte, hij in de tijd van 31.58,69 wat een persoonlijk en clubrecord is van de AV Gouda. Hij verbeterde het record van Paul Koenis dat sinds 1998 stond. Blokland vertrok na het kampioenschap voor een trai ningsstage van 2 weken naar het warmere Monte Gordo in de Algarve in Portugal. De atleet gaat zich richten op de NK 5000 meter -j en de 3000 meter steeplechase. petbal dit vereniging Moerkapelle seizoen een aantal kampioe- en mag begroeten. Met nog enke wedstrijden te gaan voeren wei F1 als F2 hun ranglijst aan nebben daarmee een kampi- nschap in eigen hand. h/erdag versterkten beide teams n koppositie door hun tegen- anders met zeer forse cijfers te 'slaan. F1 was veel te sterk Waddinxveen F3 en wist /,'r, regelmatig te scoren uitein depal eindstanc* °P te rna^' ^u'ter scoorde vier maal, ar 00k diverse ander spelers ,en het net te vinden. F2 wilde Spy n'et onderdoen en stuurde Pni k"61 een nederlaag naar 2^ °ek terug. BI is aan een si/ s!erke slotfase bezig en ver geen euwerkerk B2 met 2-0 het- bet'-'i overw'nn'ng °P r'j debh 00r c'eze overw'nn'ng 2jCL en de "blauw-witten" nog uit heb!- °P..het kampioenschap, al en zij dit niet geheel meer in eigen hand. Zaterdag was het niet zo'n beste wedstrijd, maar door 2 goals van Menno Verschoor en een solide defensie kwam de overwinning toch niet in gevaar. Cl doet het de laatste weken eveneens uitstekend, door onder anderen 3 goals van Timme Ham werd BVCB met 4-1, hetgeen de 3e achtereenvolgende zege en een 4e plaats op de ranglijst betekende. Dl kon het lang niet bolwerken tegen Nicolaas Boys. Het team werkte hard, maar een forse 2-9 nederlaag kon niet worden voor komen. El en E2 leden eveneens forse nederlagen en zakten daardoor naar de middenmoot in hun poule. El had weinig in te bren gen tegen Donk, eindstand 5-1. E2 speelde bij Groeneweg. Een sterke eerste helft van E2, die op 1-1 werd afgesloten. Daarna was het echter uit met de pret en liepen de gastheren uit naar een ruime 6- 1 overwinning. E3 speelde vriend schappelijk tegen Groeneweg E5 en haalde met 5-2 de winst binnen. Waddinxveen - Dames 1 behaal de ook in de laatste thuiswed strijd van het seizoen een over winning. Winst was er ook voor Jongens Junioren 1, Meisjes Kadetten 1, Jongens Mini's 2 en Jongens Benjamins 1. Verloren werd er door Meisjes Junioren 1. ames 1 had het de hele wed- Istrijd moeilijk tegen een fysiek spelend SVO. In de eerste helft ging het tot de veer tiende minuut gelijk op. Hierna kon Flyers in een drietal minuten een voorsprong opbouwen van tien punten.(28-18). Achteraf gezien was dit het beslissende moment van de wedstrijd. De ruststand werd 33-26. De tweede helft kenmerkte zich door een strijd om elke bal. SVO wilde kosten wat kost de achterstand inlopen en Flyers vocht voor elke meter om de voorsprong vast te houden. SVO kwam regelmatig terug tot vier punten, maar even zo vaak liep Flyers weer uit tot acht punten. Groot winstpunt was, dat de scores bij Flyers van verschillende speelsters kwamen, zodat SVO de grootste moeite had bij de verdediging. Uitslag 64-57. Topscoorder: Anita van Unen met 16 punten, maar Jolanda Geurts en Nicole Brand -beide met 14 punten - hadden ook een belang rijk aandeel in deze overwinning. Heren 1 moest met een gelegen heidsteam aantreden in Voorscho ten tegen het hoog geklasseerde Blitz. Liefst vijf spelers van Heren 3 moesten voor aanvulling zorgen. Vooraf werd dan ook op een grote nederlaag gerekend. Maar achter af viel het mee. Fris spelend - zon der druk - werd goed partij gege ven. Een overwinning zat er niet in, maar er was wel sprake van een wedstrijd. De uitslag werd 90- 60. Topscoorder: Al Diouf met 18 punten. Jongens Junioren 1 trakteerde Lei derdorp op een nederlaag en ver gooide zo de kampioenskansen van de tegenstander. De eerste helft ging nog gelijk op (29-24), maar in de tweede helft was Fly ers heer en meester. Uitslag 69-48. Topscoorder: Martijn Hageman met 16 punten. Meisjes Kadetten deed het uitste kend door Grasshoppers met een nederlaag naar huis te sturen. Vooral in de eerste helft waren de meisjes goed op dreef (27-14) en hierin werd dan ook de kiem gelegd voor de overwinning. Uit slag 58-43. Topscoorder: Laura de Levie met 25 punten. Meisjes Junioren 1 verloor van kampioen Grasshoppers. Uitslag 43-66. Topscoorder: Marinda Hoogenberg met 13 punten. Jongens Mini's 1 dacht aan Jum pers - de nr. laatst - een makkelijk tegenstander te hebben, maar dat werd schrikken. Jumpers bleek een taaie te zijn en de wedstrijc werd in de laatste seconde beslist. In het voordeel van Flyers zodat de jongens zich kunnen op maken voor de alles beslissende wedstrijd tegen Leiden. Hierir staat het kampioenschap op hei spel. Uitslag 54-53. Topscoorder* Robin Landweer met 25 punten, De jongste leden van Flyers ziji de eerste kampioenen van dit sei zoen. De Benjamins wonnen all< wedstrijden met grote overmacht In de laatste wedstrijd van het sei1 zoen lieten zij hierover geen twij fel bestaan Leiden werd volledis; overrompeld. Met een score var 44-0, 26-6, 39-2 en 34-4 werd eer score bereikt van 143-12.Tops coorder: Nordine Nairi met 4C punten. Het team bestaat uit: Wietse Osin ga, Nordine Nairi, Niek Hazelaar Renze Roskam, Alexander van dei Windt, C-Roy Nimako, Jeroen Hoogendoorn, Remco Anker en Yana Vermeulen, bankspeler was Dio Nimako.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19