www.rabobank.nl nieuws KUNST IN DE BANKHAL Visie Rabobank RABOBANK H BH Rabobank Moskou De Virtuele Rabobank Weeknieuws I REIZEN VERUIT DE GROOTSTE INTERNETBANK Rabobank verhoogt rente internetsparen naar 4,6 procent 'Kantoren in opkomende markten verdienen meer aandacht' internetsites Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland /25 april 2001 voor u, van en door uw bank Rabobank in wooncampagne met Des Bouvrie AGENDA Voor veel mensen uit Zevenhuizen en omgeving is onze bank met grand café en geldwinkel al heel gewoon geworden. De huiselijke sfeer met leestafel, zitjes en snoepgoed voelt vertrouwd aan! Toch wil ik graag de aandacht op onze schilderijen richten, elk jaar krij gen we namelijk nieuwe schilderijen om de sfeer in het geheel compleet te maken. De kunst wordt verzorgd door Business Art Service (BAS). Dit uitleen bedrijf werkt met honderden kunstenaars uit België en Nederland en de brede collectie wordt voortdurend vernieuwd. Dit jaar is gekozen voor vrolijke, kleurrijke schilderijen in verschillende stijlen uitgebracht: Figuratieve schilderijen in felle kleuren en abstracte schilderijen in div. technieken o.a. olieverf, acryl, pastel, krijt, hout, staal en steen waardoor de kunst een eigen uitstraling krijgt. De aparte vormen en grote fantasie die gebruikt zijn, zijn de moeite waard om te komen bewonderen. U bent van harte welkom om onder het genot van een lekker kopje koffie onze kunst te komen bekijken. Het beursklimaat is slecht. De meeste aandelenmarkten zijn in de afgelopen periode meer dan 20% gedaald. Vooral de informatietechnologie- en tele- comaandelen hebben harde klappen gehad, maar de malaise breidt zich verder uit. Het lijkt allemaal erg somber. De lange- termijnvooruitzichten voor aan delen blijven positief, al hoeven we niet te rekenen op dezelfde uitbundigheid als in de jaren tachtig en negentig. Forse koersstijgingen in de laatste jaren In de afgelopen jaren zijn de koer sen op de beurzen sterk gestegen. Met name in de informatietechno logie werden zeer hoge rendemen ten behaald, die voor sommige aan delen opliepen tot vele honderden procenten. Daarbij speelde de emo tie van beleggers een belangrijke rol. Doordat de ontwikkeling van de economie er minder florissant uit zag, ontstond er grote onrust bij de beleggers in de technologieaande len. Wat brengt de toekomst? Ons inziens zijn de huidige koersda lingen echter een overreactie. Wij schatten de vooruitzichten voor de aandelenmarkten nu een stuk posi tiever in. Hiervoor zijn een aantal redenen aan te wijzen. Wij verwach ten dat in de tweede helft van het jaar een herstel van de economie zal plaatsvinden. Dit herstel is het gevolg van de drastische rentever lagingen van de centrale bank van de Verenigde Staten, de Fed. Dit herstel zal verder gestimuleerd worden door de belastingverlagin gen die reeds gerealiseerd zijn in Nederland en nog op stapel staan in een groot aantal landen,zoals de Verenigde Staten. Tenslotte is de olieprijs gedaald. Al met al voldoen de aanwijzingen voor een herstel van de economie. In het algemeen lopen beurzen hierop vooruit door koersstijgingen. Conclusie: positief voor aandelen Aandelen zijn een onmisbaar onderdeel van een goed gestructu reerde portefeuille. Het percentage aandelen in uw portefeuille is daar bij natuurlijk afhankelijk van uw doelrisicoprofiel. Beleggen in aan delen gaat gepaard met de nodige risico's, maar op dit moment zijn onze verwachtingen voor aandelen positief. Forse koersuitslagen kun nen in de komende periode blijven optreden, maar onze verwachting is dat de koersen zich zullen herstel len. Hierbij moeten we wel rekening houden met een meer realistisch koersverloop, met een gemiddeld rendement van 8-10% per jaar. Over de nieuwe economie hebben beleggers bovendien hun lesje wel geleerd. Dit is eerder als een gerust stelling te beschouwen. Op de beurzen hebben we het erg ste achter de rug. Aandelenkoersen zullen vooruit gaan lopen op eco nomisch herstel. Aandelen zijn aan trekkelijk geprijsd. De langetermijn- vooruitzichten op aandelen zijn positief. Resultaten uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst Rabobank De Rabobank steekt op het gebied van virtueel bankieren met kop en schouders boven de concurrentie uit. Uit recente cij fers blijkt dat de internetsite van de Rabobank tweemaal zoveel verschillende bezoekers trekt als die van de Postbank en zesmaal zoveel als die van de ABN Amro. Mare Cootjans, manager Virtuele Rabobank: "Ruim een half miljoen klanten bezoekt elke maand mini maal één keer onze site. Het mooie is dat dit geen korte bezoekjes zijn, maar dat de klanten er ook echt wat doen: hun bankzaken regelen. De cijfers geven dus een goed beeld van hoe wij het op Internet doen. Daarnaast hebben we natuurlijk een groeiende groep gebruikers van de Rabofoon" De Rabobank is blij met de sterke positie die zij op het Internet heeft verworven. Maar de voorsprong is bepaald geen reden op onze lau weren te gaan rusten. In mei zal er wederom een grootse campagne worden gestart rondom de suc cesvolle Rabox® en de Rabofoon om onze voorsprong te vergroten. Wij zullen via allerlei media onze klanten en niet-klanten blijven wijzen op het enorme gemak van het Internetbankieren via de Rabobank. Beschikt u over Internet en wilt u ook het bankieren van de 21ste eeuw ontdekken, kijk dan op www.rabobank.nl. Voor nadere informatie of een Rabox® kunt u natuurlijk ook bellen met een van onze cliëntadviseurs: 0180-637372. AartaiMicicr bezatten taetxeaiteaijMiari 2661 f 100.900 200.0M MO.OO0 De Rabobank heeft per 18 april het rentetarief van de Internetspaarre- kening met 0,35 procent verhoogd tot 4,6 procent. Daarmee biedt de Rabobank de hoogste spaarrente voor internetsparen in de markt. Sinds de introductie van internet sparen bij de Rabobank in oktober vorig jaar hebben 175.000 men sen zo'n rekening geopend met een totale inleg van 5,5 miljard gulden. De klant kan binnen een minuut, 24 uur per dag en 7 dagen per week - zonder limiet of kosten - over zijn spaargeld beschikken. De Rabobank is met een markt aandeel van 35 procent de groot ste spaarbank in Nederland. De bank beheert ruim 100 miljard gulden aan spaargeld. Vliegreis met N Turkije aris 7 r 8 of 15 dagen Prijs vanaf f495,-per persoon 'Het meest trots ben ik nog op het feit dat de Rabobank door samenwerking geen geld heeft verloren tijdens de Ruslandcri sis in augustus 1998. Dit in tegenstelling tot vrijwel alle andere buitenlandse banken die honderden miljoenen verlo ren,' zegt Maarten Pronk (46), general manager kantoor Mos kou. Pronk werkt sinds 1997 voor Rabobank International in Rusland. Kantoor Moskou heeft anderhalf jaar geleden met succes het Rabo Trading Concept in Rusland geïn troduceerd Met dit concept wordt de Rabobank, via Raboinvest, in Rusland tijdelijk eigenaar van de gefinancierde goederen. Pronk: 'Raboinvest heeft in 2000 haar eer ste maandelijkse winstcijfers kun nen tonen. En dat in haar eerste operationele jaar.' Pronk verwacht dat de activiteiten in Rusland zich verder zullen uit breiden. 'Dit onder meer omdat we een grotere diversiteit aan goederen gaan financieren. Ook hebben we een samenwerkings verband gesloten met de Oost Europa Bank (EBRD). Verder bren gen we binnenkort een roebel- gedenomineerde obligatie uit.' 'Ik zou graag zien dat kantoren in de zogenoemde opkomende markten meer aandacht krijgen. Zeker in de gebieden waar de food- agri-focus van de bank toegevoegde waarde heeft en winstgevend is in te zetten', aldus Pronk. 'Kapitaal is juist in de landen bui ten de EG en Noord-Amerika rela tief schaars, terwijl de lokale con currentie minder zwaar is. In ruim tien jaar Zuid-Amerika en vijfjaar Oost-Europa heb ik ervaren dat juist deze landen, mits efficiënt en risicomijdend gestructureerd, aan kapitaalverschaffende instituten de beste resultaten kunnen geven.' Rabobank zoekt ICT'ers De Rabobank Groep zoekt ICTers om de commerciële ambities te kunnen waarmaken. Momenteel zijn er ruim 150 vacatures. Om in deze behoefte te voorzien is afge lopen vrijdag een grootschalige mediacampagne gestart. De Rabobank gaat, in samenwer- S king met Jan des Bouvrie, aspirant huizenkopers informeren over het realiseren van woonwensen. Het motto van de campagne is:'Lekker wonen begint met rekenen en tekenen', en is woensdag 18 april van start gegaan. Aspirant-kopers van woningen ontvangen bij het adviesgesprek over de hypotheek het interieur- boek van Jan des Bouvrie. Zij krij gen ook korting op door Des Bouvrie ontworpen producten, zoals een KPN-telefoon, stoffen van Living Colors en sanitair van Villeroy Boch. Spaarpotten leeg in de Nationale Inzamelweken Zoveel mogelijk Nederlandse munten (en biljetten) op de reke ningen van klanten gestort krij gen. Dat beogen de Nationale Inzamelweken, die lopen van 15 oktober tot en met 30 november. Het gaat om een interbancaire actie. Uit onderzoek blijkt, dat er zo'n 1,8 miljard munten in spaarpotten, piekpijpen et cetera zitten. Het doel van de inzamelweken is om (vooruitlopend op de grote wissel slag begin 2002) zoveel mogelijk NLG munten en biljetten uit oppotkassen op de rekeningen gestort te krijgen. In de maanden december en januari wordt het al zo druk bij de banken i.v.m. het omwisselen naar de Euro zodat er dan weinig tijd is om spaarpotten en muntgeld te tellen. Uit bereke ningen is gebleken dat er per Rabobank ongeveer 1 a 2 miljoen munten binnen komen 25 april informatieavond Thailandreis 26 april Optieavond voor beginners 20 juni Algemene ledenverg. Rabobank www.notaris.nl Veel informatie over werkzaamhe den van de notarissen en wat ze voor ons kunnen betekenen. www.vrijwilligerswerk.nl In het jaar van de vrijwilligers is dit een site die zeker de moeite waard is om te bezoeken. U kunt nog steeds bijzondere vrijwilligers aan melden voor het nationaal Com pliment. www.fietsen.123.nl Mooie fietsroutes in Nederland en België zijn hier te vinden. Je kan je ook aanmelden op de nieuwsbrief over fietsen. Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180 - 63 73 53 zaterdag (reizen) Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Dorpsstraat 190, Moerkapelle: 079-593 5885 Dorpsstraat 12,2 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo3750@tref.nl Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabebzd

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2