END VAN l \&m Hart van Holland DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Geef het door, rechts gaat voor I f Veerpont recreatiegebied Rottemeren Qeef Jjet door, rechts gaat VOOr - vanaf 1 mei Goede afsluiting dames Nesselande GLOBAL Ron Droog weer jeugdkampioen BEDDEN MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Van der Linde Lingerie in Waddinxveen houdt op zaterdag 28 april een badmodeshow. Diverse modellen tonen een gedeelte van de collectie badmode 2001. De show begint om 11.00 uur en zal onge veer iedere anderhalf uur plaatsvinden t/m 16.00 uur. fes Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten boxspring 598,- 795,- 299,- NASA NASA 795,- 89,- Wat is een gelijkwaardige kruising? Voorrang héb je niet, voorrang krijg je! De belangrijkste wijzigingen kort samengevat Hoezo derde wereld? Er is er maar één! andere ogen ORGFNZslJiN 29.000 exemplaren Hart van Holland/25 april 2001 pagina 9 De pont vaart tussen café en jachthaven Meerenbos in de Bleis- wijkse Zoom en de Zevenhuizer Zoom. Op verzoek kan ook bij café De Roerdomp worden aangelegd. De pont vaart tot en met septem ber dagelijks van 11.00 tot 18.00 uur. In oktober vaart de pont alleen in het weekend. Bij slecht weer vaart de pont niet. Een enke le reis kost ƒ1.10 voor zowel fiet sers als voetgangers. Op 28 en 29 april kan men gratis overvaren. De veerpont is de eerste van de projecten die in het kader van de Kwaliteitsimpuls Groene Hart sub sidie gereed komen. Dit jaar legt het recreatieschap Rottemeren ook nog enkele fietspaden met deze subsidie aan. Het gaat om een fietspad langs de Vierde Tocht en het doortrekken van een fietspad langs de Limiettocht, bei den in de gemeente Bergschen- hoek. Zevenhuizen - Vanaf zaterdag 28 april wordt een rondje fietsen of wandelen langs de Rottemeren nog leuker. Een fiets- of wandel tocht kan dan worden afgewisseld met een oversteek over de Rotte met een pontje tussen Bleiswijk en Zevenhuizen. Op 28 en 29 april is een overtocht met de pont gra tis. De veerpont vaart halverwege de Pekhuisbrug en de brug over de A12. Voorheen moesten fietser en wandelaars nog een eind om, om naar de overkant van de Rotte te gaan. Het recreatieschap Rotteme ren heeft daarom in samenwer king met de gemeenten Bleiswijk en Zevenhuizen-Moerkapelle een veerverbinding tussen deze gemeenten ontwikkeld. De veer pont vaart op zonne-energie en wordt bemand door vrijwilligers. De pont is groen met geel gekleurd en dus makkelijk te her kennen op het water. Zevenhuizen - In de laatste wedstrijd van de competitie wisten de volley baldames van Nesselande uiteindelijk hun normale niveau te halen. Tegenstander Switch, 3e in de competitiestand, werd er het slachtoffer van. Met 4-0 en overtuigende setstanden werden ze 'afgedroogd'. Waar Nesselande voorheen schutterde door eigen fouten en zelfs aan degra danten onnodig punten kwijt raakte, was er nu ineens wel die emotie en gedrevenheid, waardoor fouten moeiteloos werden gecompenseerd met vele goede acties en waardoor de tegenstander vanaf het begin was geïm poneerd. Ongetwijfeld zal hebben bijgedragen dat enkele speelsters hun laatste wedstrijd voor Nesselande speelden. Voor het publiek en de scheidende trainers Visser en Rutten was het echter een mooie afslui ting. Nesselande speelde sterk, niet foutloos, maar gedreven en vol ener gie. Op de service van Bijl, Lucassen en v.d. Meer werden regelmatig series gemaakt. Vooral van Zaanen was attent aan het net en ook verdedi gend sterk. De passing verliep niet geheel vlekkeloos, met name op korte services en vlak langs de zijlijn, maar vooral verdedigend wisten den But ter en van der Maat veel moeilijke ballen bij de spelverdeelster te bren gen. Aanvallend was vooral Lucassen op dreef vanachter de 3-meter lijn, terwijl Kok, Brandenburg en Vermeulen, later aangevuld met Donk, regel matig punten scoorden door aanval en blokkering. Met de overtuigende setstanden 25-19, 25-17, 25-16 en 25-16 werd de volle winst van 5 wed- strijdpunten geboekt, waarmee de 5e plaats in de eindstand van de le divisie werd verstevigd. Na afloop waren er vanzelfsprekend bloemen voor de begeleiding en speelsters, bij sommige waarvan de emoties van het afscheid duidelijk zichtbaar waren. Nesselande staat voor de moei lijke taak het vertrek van 6 speelsters en beide trainers op te vangen. Vanuit het 2e team is echter belangrijke aanvulling beschikbaar gebleken van enkele geroutineerde speelsters als Aafke Verbrugge, Monique Bijl en Monique van Dijk en van het Jeugd Oranje talent Simone Legerstee. Bovendien zijn er inmiddels gesprekken gevoerd met talentvolle speel sters van andere verenigingen die de komende weken aan selectietrainin gen zullen deelnemen. Deze trainingen zullen onder leiding staan van Wim Boegheim uit Gouda, een bekende naam in volleyballand, die onder andere de heren van Ekspalvo Dordrecht naar de eredivisie bracht. OP WIELEN MET LUXE MATRAS POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT B OXSPRIN G OP ELK GEWENSTE COMFORTHOOGTE GEZONDHEIDSMATRAS NEKROLKUSSEN Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein 't Ambacht Moordrecht tel.: (0182) 375022 Consumemendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Alle bestuurders van rechts krijgen voorrang op gelijkwaardige krui singen Vanaf 1 mei 2001 moeten bestuur ders op gelijkwaardige kruisingen voorrang verlenen aan alle bestuur ders die van rechts komen. Hiermee vervalt de regel dat 'snelverkeer' op gelijkwaardige kruisingen voor 'langzaam verkeer' gaat. Waarom deze verandering? De maatregel is genomen om de voorrangsregels te vereenvoudigen. Vanaf 1 mei 2001 geldt de algemene voorrangsregel 'rechts gaat voor' immers voor alle bestuurders en niet alleen voor bestuurders van motorvoertuigen. Hierdoor wordt de voorrangsrege ling een stuk logischer en duidelijker. Dit voorkomt misverstanden, waardoor de kans op verkeersonge vallen op gelijkwaardige kruisingen zal afnemen. Het is ook een veilig idee dat we nu dezelfde regels heb ben als de landen om ons heen. Op vakantie bijvoor beeld hoeven we ons in die landen niet meer aan te passen aan andere voorrangsregels. Waar moeten we op letten? Voortaan krijgen dus alle bestuurders die op een gelijkwaardige kruising van rechts komen, voorrang. Het is dus belangrijk te weten, wat we onder bestuurders verstaan en wat gelijkwaardige kruisin gen zijn. Wat zijn bestuurders? Bestuurders zijn alle weggebruikers, behalve voet gangers. Het gaat dus om bestuurders van een motorvoertuig (zoals auto, vrachtauto, bus, motor fiets of tractor), fietsers, bromfietsers, snorfietsers, bestuurders van een brommobiel of een invaliden voertuig, bestuurders van een paard en wagen, rui ters en geleiders van rij- of trekdieren of vee. Voet gangers (en alle weggebruikers die daaraan gelijk gesteld zijn, zoals skeelers, skaters en steppers) zijn géén bestuurders en vallen dus niet onder de nieuwe voorrangsregel. Een gelijkwaardige kruising is een kruising, waar de voorrang niet apart geregeld is. Let wel: op gelijkwaardige T-kruisingen geldt de nieu we voorrangsregel ook! Op kruisingen, waar de voor rang wél geregeld is, bijvoorbeeld door verkeerslich ten, voorrangsborden, haaientanden of een inrit-/uitritcontractie, veranderen de voorrangsre gels niet. Ook op kruisingen tussen een verharde en een onverharde weg blijft de voorrangssituatie onge wijzigd. Bestuurders op de onverharde weg blijven voorrang verlenen aan alle bestuurders op de ver harde weg. Hoe zit het met de tram? De voorrangsregels voor de tram blijven gelijk. De tram krijgt op gelijkwaardige kruisingen altijd voor rang, of hij nu van rechts of links komt. Voorrang is geen recht. Het is van groot belang dat fietsers, bromfietsers, ruiters, etc. per 1 mei 2001 geen voorrang némen, als zo op gelijkwaardige krui singen van rechts komen, maar eerst goed opletten of ze voorrang krijgen. Oogcontact met medeweggebruikers kan daar een belangrijke rol bij spelen. Wees er altijd op bedacht dat bestuurders misschien geen voorrang verlenen. Neem bij twijfel geen risico en Iaat de ander gewoon voorgaan. Zorg bovendien voor een goede verlich ting en reflectie op de (brom)fiets. Vanaf 1 mei 2001 geldt een nieuwe voorrangsregel. Bestuurders moeten op gelijkwaardige kruisingen voorrang verlenen aan alle bestuurders die van rechts komen. Bestuurders zijn alle weggebruikers, behalve voet gangers. Het gaat dus om bestuurders van motorvoertuigen, fietsers, bromfietsers, snorfietsers, bestuurders van brommobielen en invalidenvoertuigen, bestuurders van een wagen, ruiters en geleiders van rij- of trek dieren of vee. Voetgangers, skeelers, skaters, steppers, etc. zijn géén bestuurders en vallen dus niet onder de nieuwe voorrangsregel. De nieuwe regel geldt alleen op gelijkwaardige krui singen (waaronder ook T-kruisingen). En dus niet op kruisingen, waar de voorrang geregeld is, bijvoor beeld door verkeerslichten, voorrangsborgen, haai entanden of een inrit-/uitritconstructie. Op kruisingen tussen een verharde en een onver harde weg blijft de voorrangssituatie ongewijzigd. Bestuurders op de onverharde weg verlenen voor rang aan alle bestuurders op de verharde weg. De tram behoudt zijn voorrangspositie. Op gelijk waardige kruisingen krijgt de tram altijd voorrang, of hij nu van rechts of van links komt. Nog vragen? U kunt altijd terecht bij de Postbus 51 informatielijn: 0800-8051 van maandag tot en met vrijdag van 9.00- 17.00 uur. Ook is het mogelijk om meerdere exempla ren van deze brochure te bestellen. Of kijk op: www.geefthetdoor.nl Moerkapelle - Bij de jeugd van Schaakvereniging Moerkapelle zijn de beslissingen gevallen in de drie finalegroepen. In Groep 1 wist jeugdkampioen Ron Droog door remise te spelen tegen zijn rivaal Boudewijn Weijermars zijn titel te prolonge ren. Ron haalde 16 punten uit zijn 18 partijen en bleef ongeslagen. Boudewijn eindigde als goede tweede met slechts een punt achterstand. Door twee overwin ningen op de laatste speelavond wist Christiaan Noorland nog juist de derde plaats te veroveren met 9 uit 18. Ook Groep 2 had een spannende finale. Marius van der Torren hield Tommi van Rooijen op remi se. Hierdoor kon Thijs van der Torren bij winst tegen Jessica Stam de eerste plaats pakken. En zo geschiedde. Thijs scoorde 11 uit 14. Tommi werd tweede met 10,5, gevolgd door Marius met 9,5 uit 14. In Groep 3 was de winnaar al een tijdje bekend. Remco Vollebregt was hier veruit de sterkste met (voorlopig) 19 punten uit even veel partijen. Thomas Roest was een uitstekende tweede met 13,5 uit 20, voor David Bontenbal met 12 punten uit 20 partijen. In de finalegroep van de zes scha kers, die strijden om de titel Club kampioen 2001 vielen een paar harde klappen. Jesse van Elteren, als altijd goed voorbereid, ver raste zijn broer Hugo met een Koningsgambiet. Na een fraaie partij bleek Jesse de sterkste. Hugo van Elteren had in een eer der gespeelde partij met wit van Dick Bac gewonnen. Deze Dick Bac, misschien ietwat gedemorali seerd, verloor nu in een Franse Tarrasch tamelijk kansloos van Wouter Vroegindeweij, die hier mee een goede start maakte in de finalegroep. Ook Ben van Geffen speelde zijn eerste partij en wel met wit tegen Gerard van Omme ren, die verrassend Frans speelde en daarmee zijn tegenstander op het verkeerde been kreeg. Helaas maakte Gerard het goede werk niet af en Ben sloeg in de slotfase winnend terug. De tussenstand in de finalegroep: 1. Jesse van Elteren, 2 uit 2; 2/3. Ben van Geffen en Wouter Vroeg indeweij, elk 1 uit 1; 4. Gerard van Ommeren, 1 uit 2; 5. Hugo van Elteren, 1 uit 3; 6. Dick Bac, 0 uit 3. met www.met-andere-ogen.nl Voor GERANIUMS en PERKGOED nog 1 week te vroeg maar keuze in VASTE PLANTEN en VIOLEN genoeg! EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. pootaardappelen, plantuitjes, zaden, tomaten, witvrije komkommers, kroten, tuinbonen, kool- en slaplanten enz. Bonenstokken, broeiramen, meststoffen, aardbeiplanten enz. GEEN KOOPAVOND KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings term ijn ad verten ties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9