Kassenbouw zonder vergunning stopgezet Spektakel speelt De brief van Don Juan Viswedstrijd Koninginnedag Biljartkampioenen Zevenhuizen Moerkapelie Wereldwinkel en Moederdag Pontje over Rotte eerste zondag 'gestrand' Uitwisselingsprogramma met Peru Gem. Zevenhuizen-Moerkap ■m. Zevenhuizen-Moerkapeile Er pagina 12 Hart van Holland/9 mei 2001 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Toneelgroep Spek takel geeft komend weekend twee voorstellingen van "De Brief van Don Juan" van Luisa Treves. De voorstellingen worden gegeven op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei in dorpshuis Swanla. De bezoe kers worden om 20.15 uur door een aantal inwoners van Zeven- Moerkapelle - Afgelopen weekend is het driebandenteam van Biljart vereniging Moerkapelie kampioen geworden van Zuid-Holland. Danny van Leeuwen, Niels van der Vlist en Roberto van Blerkum werden begin april al kampioen van District Giouda van de KNBB. Nu moesten zij voor het Geweste lijk Kampioenschap spelen in Vlaardingen. Ze begonnen ietwat zenuwachtig aan de wedstrijden tegen de andere 7 districtskampi oenen van Zuid-Holland. De eer ste wedstrijdpunten kwamen huizen het theater binnen gezon gen. Die inwoners zijn Uk Barkruk, Jantje Fondantje, Wies Kattenpies, Juud Lispeltuut en Wiech Strond- vliech Zij zullen een aantal lied jes zingqn over het leven van alle dag. Maar ook zal een lied gezon gen worden dat gewijd is aan de eenakter "De brief van Don Juan". ondanks goed spel, maar nog betere tegenstanders, maar moei zaam binnen. Zaterdagavond had den zij de helft van de te behalen punten en bivakkeerden in de middenmoot. Maar op zondag werden daar nog 16 (van de 18 te behalen) punten aan toegevoegd en werden de teams uit de distric ten Veen Rijnstreek en Delft nipt op afstand gehouden. Over enkele weken gaan Danny, Niels en Roberto in Nieuwegein probe ren kampioen van Nederland te worden. De groep wordt begeleid op een PTM, een piano theatermeubel. Bezoekers worden verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn. De toegang bedraagt ƒ10,-. Kaar ten kunnen gereserveerd worden: 0180-631751. Zevenhuizen - Bij de Wereldwin kel verdient het Fiësta servies uit Ecuador dezer dagen (moeder dag!) speciale aandacht. Dit ser vies in prachtige kleuren en hand gemaakte decoraties wordt vervaardigd in een keramiekfa- briekje in de zuidelijk gelegen stad Cuenca. Ecuador maakt de zwaar ste economische crisis in de afge lopen 75 jaar door. De inflatie is de hoogste in Latijns Amerika en de werkloosheid is enorm. De arbei ders zijn dan ook maar wat blij met hun baan. Het keramiekfa- briekje en de bijbehorende werk plaatsen bieden permanent werk aan zo'n tweehonderd mensen. Verder zijn er bij de Wereldwinkel volop sieraden, verzorgingsartike len, sjaals, keukentextiel, kaarsen, wierook, fotolijstjes, glaswerk en aardewerk vazen en schalen. Ook de bekende boodschappenman den zijn weer volop voorradig. En er zijn leuke geschenkpakketjes met verschillende theesoorten en er is de koffielikorette. De Wereldwinkel staat elke zater dag van 10.00 - 16.00 uur op het dorpsplein. Zevenhuizen - Op Koninginnedag organiseerden Hengelvereniging H.Z.M en het Oranjecomité een viswedstrijd in de Ringvaart ach ter het dorp. Ook dit jaar was de vangst zeer matig maar het weer maakte veel goed. Bij de jeugd is Pascal Vis als eerste geëindigd met 2 vissen met een totaal gewicht van 80 gram. Tweede werd Marisa van Rijs met 2 vissen, totaal 40 gram. Als derde eindigde Daniël Vente met een vis van 30 gram en als vierde Remko Huisman met een vis van 20 gram. Bij de senioren is er iets beter gevangen, maar volgens de vis sers was dit toch het slechtste jaar. De eerste prijs ging naar de heer de Graaff met één vis van 920 gram; de tweede prijs was voor de heer Stubbe met drie vissen en een totaal gewicht van 740 gram; derde werd de heer Metselaar met 6 vissen en een gewicht van 300 gram. De heer Bos heeft dit jaar de meeste vis gevangen; hij had vissen, alleen het gewicht viel wat tegen: totaal 100 gram (in vissers latijn heten deze vissen postze gels). Ingezonden Wie wil intensief kennismaken met de Peruaanse samenleving en cultuur? Spaans leren? Vaardighe den opdoen die je de rest van je leven goed kunt gebruiken: leren werken in een groep, presenteren, communiceren met mensen uit een andere cultuur. En wie wil zich inzetten voor een beter milieu voor de stadsbewoners van Lima? In september gaat in Zevenhuizen en omgeving het Holland World Youth-Peru programma van start. Voor dit programma is Holland World Youth (HWY) op zoek naar deelnemers. HWY organiseert cultureel-educa- tieve uitwisselingsprogramma's voor kleine groepen jongeren. Het unieke aan de programma's van HWY is dat je na de uitwisseling scholen in jouw regio bezoekt om je ervaringen met andere jongeren te delen. Je leert dus niet alleen zelf die andere samenleving en cultuur beter kennen en begnj' pen, maar ook hoe je je kennisen begrip kunt overbrengen op ande re jongeren. Het Peru-programma wordt ge°r' ganiseerd in samenwerking wet Vastenactie, een organisatie die kleinschalige projecten in ontwiK- kelingslanden ondersteunt. "e programma duurt een schooljaar van september 2001 tot eind ju® 2002: twee weken voorbereid»1!- op het programma, drie maande11 uitwisseling in Nederland, dnf maanden uitwisseling in PerUp twee weken training en twe maanden voorlichting. Geïnteresseerden, tussen de 1' e 22 jaar en woonachtig in Zeven huizen of omgeving, kunnen z'c voor aanmelding of informal' wenden tot:Holland World You Oudegracht 36, 3511 AP Utree' tel. 030-2368448 of hwy@ante"- na.nl Moerkapelie - Een in oktober genomen voorbereidingsbesluit voor de bouw van kassen achter het perceel aan de Juliana- straat 102 heeft de gemoederen de laatste weken hoog doen oplopen. Eigenaar van het perceel, de heer M. Pak, die woont en werkt aan de Julianastraat, zag tot zijn schrik dat tot op een meter van de sloot die zijn grond met het achterliggende gebied scheidt, kassen worden gebouwd zonder dat daar vergunning voor is verleend. Tot voor enkele jaren werd de achterzijde van de woon- en werklocatie van de heer Pak gevormd door akker bouwland behorende tot een akkerbouwbedrijf. Hoewel deze akkerbouwlocatie volgens het geldende bestem mingsplan "Landelijk Gebied 1983" geen bestemming glastuin bouw toestaat, werden na verkoop van de grond van dit bedrijf, enkele jaren geleden, via artikel 19 procedures snel veel kassen gebouwd. Toen eind maart werd begonnen met de bouw van een kassencomplex zonder dat daar vergunning voor was verleend, vroeg de heer Pak aan de gemeente om handhaving. Bouwen zonder vergunning mag immers niet. In diverse telefoongesprekken met twee wethouders en verschillende bezoeken aan het gemeentehuis maakte de heer Pak zijn bezwaren ken baar. Hij vond hierbij geen gehoor. Het voorbereidingsbesluit is gepasseerd in de gemeenteraad en heeft de artikel 19-procedure bij de Provincie door lopen zodat de bouw zonder vergunning, die inmiddels wel was aange vraagd slechts kunnen opschorten. De heer Pak had ten tijde van het voor bereidingsbesluit en de-ter visielegging van de tekeningen bezwaar moeten maken. Nadat de heer Pak burgemeester Westendorp bij brief had gevraagd om te handhaven omdat bouwen zonder bouwvergunning bij de wet verboden is en hij bij de President van de Arrondissementsrechtbank gevraagd heeft om een voorlopige voorziening tot het stopzetten van de bouw werd de heer Pak uitgenodigd om te komen praten op het gemeente huis. Inmiddels is ook de vergunning tot bouw van een kassencomplex en vrijstelling van de voorschriften van bet bestemmingsplan "Landelijk gebied 1983" verleend aan J.M. van Eeden Petersman jr. te Moerkapelie, zoals bekend gemaakt in het Hart van Holland van 2 mei 2001. Na het verlenen van deze bouwvergunning is de heer Pak voornemens bezwaar aan te tekenen tegen het bestemmingsplan bij de Raad van State. Inmiddels heeft de heer Pak op 1 mei een gesprek met burgemeester Westendorp en wethouder Zijderhand naar aanleiding van zijn verzoek tot handhaving omdat er werd gebouwd zonder vergunning. Tijdens dat gesprek kwam de tekening van het kassencomplex, afgetekend door de secretaris, welke ter visie heeft gelegen. Hieruit blijkt dat de huidige bouw ruimte 10 tot 15 meter scheelt met de tekening. In het dossier waren ook andere tekeningen aanwezig, waarbij het complex wel degelijk gebouwd zou worden tot op een meter afstand van de sloot maar deze waren niet afgetekend door de secretaris en onduidelijk is ook hoe deze later in het dossier zijn gekomen. Die bouwvergunning is inmiddels verleend en gepubliceerd. Hierdoor ont staat een nieuw probleem voor zowel de gemeente als de heer Pak, want nu wordt er gebouwd in strijd met de verleende vergunning. De heer Pak werd toegezegd dat er nagemeten zou worden en indien zou blijken dat er gebouwd wordt in strijd met de verleende vergunning, de bouw diezelfde dag nog stilgelegd zou worden. Bij controle bleek dan ook dat de afmetingen inderdaad niet kloppen. Het betrokken bouwbedrijf is overigens voor de gemeente geen onbekende. Er is eerder een fors bedrag aan planschade uitgekeerd aan het betrokken bedrijf in een eerdere kwestie. Wethouder Van der Stee erkent dat het hier gaat om een klucht in de polder. Bij het eerste gesprek met de heer Pak is bij ervan uitgegaan dat er vergunning verleend zou worden voor de bouw van een kassencomplex op ongeveer een meter afstand van de bedoelde sloot. Hij ging hiervan uit omdat in dat hele gebied steeds vergunning is verleend op dezelfde condities, namelijk een kas op een meter van de sloot. Hij erkent daarbij ook dat tot zijn eigen verbazing en de verbazing van alle andere betrokkenen de bedoelde afgetekende tekening op tafel kwam. De eigenaar van het complex, de heer J.M. van Eeden Petersman jr., moet daarom de inmiddels opgebouwde kassen afbreken tot op de goedgekeurde afstand van ongeveer vijftien meter van de sloot van de beer Pak. In de visie van de heer Van der Stee is er sprake van kapitaals vernietiging: "Ook nu zal blijken dat het slechts een kwestie is van uitstel. Bleiswijk/Zevenhuizen - Het recentelijk en feestelijk in gebruik geno men pontje over de Rotte is de eerste zondag 'in de vaart' voor slui tingstijd stil gevallen doordat de stroom op was. Ondanks het feit dat de batterijen 's nachts opgeladen waren, bleken de zonnecollectoren onvoldoende vermogen te genereren om de pont de gehele zondag te laten varen. Dit heeft er toe geleid dot een aantal recreanten zijn gestrand en niet meer terug konnaar de andere kant van de Rotte. zal opnieuw vergunning aan worden gevraagd, ditmaal op een meter afstand van de sloot, en wij gaan hem die ook verlenen. We hebben juridisch geen andere mogelijkheid omdat we het bij wijze van spreken bij de buren wel hebben goedgevonden. Nu worden de kassen dus afgebroken om op een later tijdstip weer opgebouwd te worden. Dat kan dan ook nog wel even duren omdat de heer Pak ongetwijfeld tot de hoogste instantie bezwaar zal maken."

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12