56e Sportweek Wad dinxveen begonnen Moederdagconcert Excelsior Schaken: Jansen verliest, op Boskoopse markt maar blijft aan kop Competities bij Jeu de boulesvereniging Rommelmarkt Vluchtelingenwerk vanwege nieuwe wet AZC heeft sport- vrijwilligers nodig Bingo bij De Overkant Boekenverkoop bij bibliotheek Boskoop Kaartavond Gouwe Rijders Klaveijassen bij W.S.E. Klaverjassen Koppelklaveijassen Sportweeek Vooijaars/Plantenmarkt De Gouwestem Kinder-rommelmarkt Hart van Holland/9 mei 2001 IWaddinxveen - Op dinsdag 8 mei is de jaarlijkse liVaddinxveense Sportweek van start gegaan met het I raditionele Lunapark op het evenemententerrein. I Ook het Sportweekvoetbal is op 8 mei begonnen. Voor dit evenement zijn acht ploegen ingeschreven, ewedstrijden worden verder gespeeld op donder- jg 10, maandag 14 en woensdag 16 mei en vinden Iplaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.30 en 120.30 uur. Woensdagmiddag 16 mei- om 13.00 uur Iwordt op het Be-Fair-terrein een begin gemaakt met jhet schoolvoetbal. Het schoolzwemmen, georgani seerd door Gouwestaete, wordt een dag later gehou- in Gouwebad De Sniep. Deze 'scholenstrijd' Ibegint om 19.00 uur. De bingo voor 60-plussers Iwordt gehouden op dinsdag 22 mei vanaf 19.45 uur I in het Anne Frankcentrum. Op woensdag 23 mei kan ■men vanaf 19.30 uur inschrijven voor de nachtrit van lie Gouwe Rijders bij Paddle's Eetcafé. Vrijdag 25 mei organiseert de Waddinxveense Reddingsbrigade vanaf 18.30 uur het prestatiezwemmen in De Sniep. Op woensdagmiddag gaan de 60-plussers vanaf 13.30 uur klaverjassen in het Anne Frankcentrum. 's Avonds vindt het traditionele visconcours plaats met als inzet het kampioenschap van Waddinxveen. Dit evenement wordt wederom georganiseerd door de HSV Waddinxveen en vindt plaats in het Gouwe kanaal aan de Broekweg vanaf de Julianasluizen rich ting Waddinxveen. De wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Op woensdag 6 juni wordt vanaf 20.00 uur in De Boog het individuele klaverjas- concours gehouden en het koppelklaverjassen in De Unie vindt plaats op zaterdag 16 juni. Dit evenement begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Op woensdag 13 juni worden de organiserende partijen om 20.30 uur verwacht voor de evaluatie in 'De Boog'. Waddinxveen - Het AZC, met een bewonersaantal van 525, organiseert tal van activiteiten om de mensen een zinvolle dag besteding te bieden. Zo ook sporten. Er wordt regelmatig gesport in Waddinxveen en omgeving maar ook buiten de regio. Op dit moment doet de sportcoördinator het alleen, maar wegens succes en veel animo moet het worden uitge breid. Daarom is het AZC op zoek naar mensen die het leuk vinden om jongeren en volwassenen te begeleiden bij sportactiviteiten. Voor meer informatie: Bianca Mura, telefoon 0182-641621. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft zaterdag 12 mei a.s. een moederdag-concert op de markt. I Het concert begint om 14.00 uur ea zal ongeveer een uur duren. I Excelsior heeft voor de zomer een mooi en goed in het gehoor lig- d programma samengesteld, I waar, naast werken die Excelsior I onlangs op het Oranjeconcert ten I gehore bracht, ook stukken wor- 1 den vertolkt die niet meer zo vers I in het geheugen liggen. Dirigent I Anton van Oosten is blij dat hij, I zo kort na het voorjaarsconcert, [alweer nieuwe stukken aan het publiek kan presenteren. "En dat", [zo zegt hij, ondanks het feit dat I Excelsior een bijzonder druk con certprogramma heeft". De toe hoorders kunnen zaterdag genie ten van "A brand new day", het thema uit "Schindler's List" en "Beauty and the Beast". Maar ook he "Second Suite" van Gustav I Holst ontbreekt niet op het pro gramma. Liefhebbers van gede gen slagwerk komen vervolgens aan bod als Excelsior "Laurence of Arabia" en "J.A.G." vertolkt. Beide stukken zijn voorzien van imposante percussiepartijen en daar zullen de slagwerkers van Excelsior mooi uit de verf komen. "Het zou te ver voeren, om hier ons hele programma door te spre ken", zegt Van Oosten. "Wij nodi gen het Boskoopse publiek, en dan met name natuurlijk de moe ders van harte uit om te komen luisteren. Maar ja, ik ben natuur lijk enthousiast over 'mijn orkest' en ik hoop dat anderen daar ook zo over denken, of er zo over gaan denken. Wellicht dat enkelen dan ook de weg naar Excelsior weten te vinden om er te komen spelen, dat zou natuurlijk hele maal prima zijn", aldus de diri gent van Excelsior. Excelsior zal na het moederdag concert ook op 10 juni te beluiste ren zijn in het Houtmansplant soen in Gouda, waaraan ook "Die Gouwe Sanghers" meewerken, en op 14 juni tijdens de intocht van de Avondvierdaagse. Waddinxveen - Op donderdag 3 mei ontbraken er 17 schakers in de huishoudelijke competitie van "Waddinxveen". Daartoe behoor den ook enkele .spelers van het eerste. Barthold Jansen verloor tegen Peter de Louw een pion en in het eindspel bracht deze als vrijpion op de koningsvleugel in een eindspel van loper tegen paard de beslissing. Eduard Phi- lipse raakte in de tijdnoodfase tegen Mark van Putten op dwaal wegen en verloor een houdbare stelling. Henny de Roodt bereikte een remise tegen Anton van Nieu- kerke, waarmee deze zich steviger in de top van de lijst plaatste. Laurens Eibers hield, ondanks een heel matig begin, Peter van der Belt op remise. Marco de Bruijn en Albert Prins deden hun best, maar bereikten tegen elkaar geen voordeel. Wim van der Hoek begint laat in het seizoen zijn tan den te laten zien: een overwinning op Jan Muit is dit seizoen niet slecht. Nico Dannis praat veel tij dens de partij: Ton ziet ook veel meer. Ton (Kuiper) won de partij overtuigend. Jaap van der Heiden en Arie Kardol maakten remise in een stand, waarin ze elkaar nog hadden kunnen belagen. Jaap Smit verwarde twee ope ningssystemen, kwam een tempo te kort en werd in tien zetten door Arie Versluis opgebracht. De par tij kan als afschrikwekkend voor beeld in het clubblad. Evert Hilde- brand won met zwart van de ervaren Adriaan van der Starre. Is dat resultaat van de jeugdtrai- ning? Hans van Offeren bleef tegen Ryan den Drijver op remise steken. Maar Henk Erkelens won materiaal tegen Joël de Roodt. Joël dacht, dat hij misschien met behulp van de klok iets kon berei ken, maar liep mat toen Henk nog een kleine vijf minuten had. Frans Draaisma had tegen Kees Klaas- sen de wind mee. Dirk van Offeren kreeg een heel kostbaar cadeau van Jan Kraijesteijn. Gerard Torenbeek deelde het punt met Herman van Offeren. Ton Bronk bracht de wisselvallige Jeroen van der Veen op. Stand aan de kop: 1. Jansen, 2. R. Dannis, 3. Van Wou denberg. Waddinxveen - De diverse compe tities zijn in volle gang en ver schillende teams zijn op een paar fronten tegelijk bezig. De nationa le competitie zal waarschijnlijk randag 13 mei, de laatste regulie re speeldag, zijn beslag krijgen. Bestanden zien er alsvolgt uit. KERKDIENSTEN - 13 mei Waddinxveen K-K.kerk 9.30 uur; vrijdag I 1 mei; 20.00 uur laatste Taizéviering van sei nen. Zondag 13 mei; 9.30 uur Eucharistieviering. Dinsdag 15 mei; 19.00 uur; Eucha ristieviering; Ontmoetingskerk: ;vrijdag I I mei; '0.00 uur ouderenviering. Zaterdag 12 mei; 19.00 uur Woord - en Communieviering. Zondag 13 mei; 11.15 uur Euchar- stieviering. G«ref kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers Ê|erv. kerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. d ten Brinke, Bodegraven; 16.30 uur |!j-E. Brink. °eRank 10.00 en 18.30 uur ds. M. Boer. Boskoop Ejerv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der 'essen; 18.30 uur ds.J.H. Langelaar, a'enst in Geref. Kerk. e Stek 9.30 uur ds. R.J.A. Hanen- c/rg, Den Haag. ^eref.kerk 9.30 uur dhr.C.P.van ramen, Gouda en ds. R.J.A. Hanen- ,UrgiDen Haag 18.30 uur ds.J.H. ^ngelaar. *r'R- Prot. Gel. Gem geen dienst. V*geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds, den Hertog. •Sgusia 10.00 uur D.Wijker. Tête-a-tête: l.Erik-Jan Hoogen- doorn 12-10-50+; 2.Leen Roos 12- 10-49+; 3.Andries Roos 12-9-49+; 4.Norbert Schifferling 12-9-34+; 5.Ben Sas 12-9-25+. Interne 4 tegen 4; l.Jan Kooistra Betsy Lanting /Piet v.d.Made/Hans Cammeraat; 2,Toos Wubben/ Stephan Tabben/ Norbert Schifferling /Wout Ver sluis; 3.Peter Rubeling/Jopy en Ton Hulskamp/ Hans v. Wouden berg; 4.Wim v.Bockom Maas/ Nel Oudijk/Rob en Fred v.Dijken; 5.Barend en Corrie Monster/Ron v.Dijken/Alex v. Ofwegen; 6.1mca Matla Luc v. Krieken/ Marco en Arnold Janssen; 7.Corry 't Hart/Cees Voskuilen/Toon v.d.Vel- den/Jan Lapair. Externe 4 tegen 4: In de le klasse A staat het team Wim v.Bockom Maas/ Nel Oudijk/ Norbert Schif- ferling/Fred v.Dijken op de 2e plaats en het team Peter Rube- ling/Ton en Jopy Hulskamp/Hans v.Woudenberg op de 3e. In de le klasse B een 2e plek voor het team Barend en Corrie Monster/Ron v.Dijken/Alex v.Ofwegen, een 3e plaats voor Elly Nieuwland/ Andries en Leen Roos/Wout Versluis en de 4e plaats voor Imca Matla/Luc v.Krie- ken/ Arnold en Marco Janssen. Nationale Competitie; Hoofdklas se B: Marco v.Wageningen/Fran- cisca Laning/Stephan Tabben nemen een 11e plaats in met 4 gewonnen wedstrijden uit 10. Er zijn er nog 5 te spelen en alles is nog mogelijk, le Klasse: Een 4e plaats voor Wout Versluis/Elly Nieuwland/Piet v.d. Made met 8 uit 10. Behoud in die klasse is zeker en er is nog kans op ereme taal. 2e Klasse A: Een mooie 3e plaats voor het gepromoveerde team van Rob, Fred en Ron v.Dij ken. 2e Klasse B; Een 11e plaats voor Wim v.Bockom Maas/Nel Oudijk/Norbert Schifferling. De onderlinge verschillen in deze klasse zijn zo klein dat ieder team kampioen kan worden of kan degraderen. In de 3e klasse A een le plaats voor Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp met 9 uit 10 en een 11e voor Ben Sas/Edward Springer/ Toon v.d.Velden met 3 uit 10. In de 3e klasse B een le plaats voor Imca Matla/Corrie Monster/Hanna de Wilde met 8 uit 10 een 4e plek voor Arnold Jans sen/Hans v.Woudenberg/Alex v.Ofwegen met Tuit 10 en een 14e plaats voor Jan Kooistra/Leen Roos/Betsy Lanting. Zij zullen de laatste dag alles uit de kast moe ten halen om degradatie te ont lopen. Waddinxveen - Op zaterdag 12 mei houdt Vluchtelin genwerk Waddinxveen en omstreken een rommel markt op het schoolplein van de voormalige Kohn- stamm-mavo aan de Mauritslaan. Van 10.00-15.00 uur zullen meubelen, serviesgoed, huishoudelijke artike len, kinderwagens, fietsen en dergelijke te koop wor den aangeboden. Al deze spullen waren bestemd voor vluchtelingen die zich in Boskoop, Waddinx veen, Moerkapelle en Zevenhuizen gingen vestigen. Het verkopen van huisraad, dat in eerste instantie bestemd is voor het inrichten van huizen voor vluchtelingen, is een gevolg van de nieuwe vluchte- lingenwet die per 1 april van dit jaar van kracht is geworden. In deze nieuwe wet zijn de nieuwkomers zelf verantwoordelijk voor het opknappen en inrich ten van de toegewezen woning. Ze krijgen daarvoor een lening om de inrichting te kunnen bekostigen. Voorheen moesten vluchtelingen met een voorlopige vergunning tot verblijf maar zien hoe ze een woning ingericht kregen, omdat daarvoor geen budget ter beschikking werd gesteld. Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken heeft Waddinxveen - Zaterdag 12 mei wordt een bingo-avond gehou den bijspeeltuinvereniging de Overkant. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Boskoop- De vakantieperiodes komen aan. Traditioneel bete kent dit voor Bibliotheek Bos koop; tijd voor de verkoop van afgeschreven boeken. Romans, detectives, thrillers, kinderboe ken, reisgidsen, maar ook com puterboeken en andere informa tieve boeken. Voor meer informatie; 0172-213170. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 10 mei een kaart avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Vrijdag 11 mei wordt bij voetbalvereniging W.S.E. een klaverjasavond gehouden. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ3,-. Deze 9e avond telt mee voor het alge meen klassement. Waddinxveen - Vrijdag 11 mei is een klaverjasavond voor volwas senen in De Paddestoel. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden, ƒ3,50 voor niet-leden. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - De Stichting Sportweekcomité Waddinxveen organiseert in samenwerking met Hotel Café Restaurant De Unie op 16 juni een groots kop- pelklaverjastoernooi. Het evene ment begint om 11.00 uur en zal omstreeks 17.00 uur zijn afge lopen. Er worden minimaal vijf partijen gespeeld. Het inschrijf geld per koppel bedraagt ƒ40,-. Met het klaverjassen zijn mooie prijzen te winnen. Belangstellen den kunnen zich tot 14 juni opgeven bij De Unie, telefoon 61 69 65 of bij de heer A.A. Boer, telefoon overdag (079) 330 43 63, 's-avonds (079) 331 52 05, mobiel 06 - 23 67 15 49, alwaar men ook verdere inlichtingen kan verkrij gen. Bij de inschrijving dient tevens het inschrijfgeld te wor den voldaan. jarenlang huisraad verzameld, opgeslagen en ver deeld om toch voor deze mensen hun nieuwe onder komen een beetje bewoonbaar te maken. Deze taak is door de nieuwe vluchtelingenwet overbodig geworden. Vluchtelingenwerk hoeft nu niet meer huisraad op te slaan en af te leveren aan de behui zing van de nieuwe bewoners. Alhoewel het tillen van zware meubelen een grote belasting was voor veel medewerkers van Vluchtelingenwerk wegens rugproblemen, was het ook een goede inkomer voor kennismaking met de nieuwe bewoners. Het opslaan, het transport en het afleveren van huisraad vergde een grote inspanning van de organisatie maar behoort nu tot het verleden. Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken heeft het zeer op prijs gesteld dat mensen hun overtollige huisraad voor vluchtelingen ter beschikking hebben gesteld en bedankt iedereen die daaraan heeft bijgedragen. De opbrengst van de rommelmarkt zal bestemd wor den voor onder andere sociaal-culturele activiteiten voor vluchtelingen. Waddinxveen - Op zaterdag 12 mei organiseert de activiteiten commissie van het mannenkoor De Gouwestem in samenwerking met de winkeliers van Winkel centrum Groensvoorde de jaar lijkse voorjaarsmarkt van 10.00 tot 16.00 uur. Het geheel vindt plaats in het Winkelcentrum Groensvoorde. Bij de kramen van de Gouwe stem kan men terecht voor olie bollen, cadeau-artikelen en CD's van het mannenkoor. Tevens is er een ruime keuze aan geraniums en ander perk- goed. De opbrengst komt geheel ten goede aan o.a. de concerten van het mannenkoor. Natuurlijk wordt de jeugd niet vergeten. Kin deren die gebruik te spulletjes willen verkopen kunnen een bonnetje halen bij Stoere Maatjes en krijgen dan een plekje bij het winkelcen trum. Ook is er limonade, een springkussen en is voor de kin deren gelegenheid zich te laten schminken.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17