Moerkapelle laat kans op nacompetitie liggen Weer podium voor HRP Racing Seizoen Gouwestaete afgesloten Verdienstelijk voetbal bij jeugd Groeneweg Alweer monsterscores bij TV Waddinxveen 149 Lopers bij TZM-loop Rowah klopt meeuwen F1 en F2 Moerka pelle kampioen Hart van Holland/9 mei 2001 pagina 19 rinnr Karin Inngkind Moerkapelle - Afge lopen zaterdag speelde het eerste elftal van voetbal vereniging Moerka pelle een belangrijke wedstrijd tegen Ber gambacht. Bij winst zou Moerkapelle ein digen op de derde plaats in de vierde klasse- D en hiermee de derde periodeti- tel binnenhalen. Bij gelijkspel of verlies, waren de Moerka- pellenaren afhanke lijk van de resulta ten van de overige teams in hun poule, maar maakten ze theoretisch nog een kans op een plaats in de nacompetitie. De verwachtingen waren vooraf hoog gespannen, vooral omdat in de uitwedstrijd met 3-2 werd gewonnen van de ploeg uit Bergambacht. Het team van trai ner André Ramsteijn kon de laat ste wedstrijd van het seizoen ech ter niet in winst omzetten. Na negentig minuten goed voetbal van de thuisploeg eindigde de wedstrijd tegen Bergambacht in een teleurstellende 0-0. Door deze uitslag - en de winst van naaste i concurrent Zestienhoven, die hiermee als derde eindigde in de poule - is de kans op promotie naar de derde klasse definitief verkeken. Teleurstelling Enkele uren na de wedstrijd weet André Ramsteijn het gelijkspel al weer aardig te relativeren, al klinkt de teleurstelling wel door in zijn stem. "Helaas konden we de punten vandaag niet meenemen en is de kans op nacompetitie hierdoor verkeken. Het is extra zuur, omdat we zeker het betere spel hadden, maar een aantal zui vere doelkansen niet hebben benut. Toch hebben we veel geleerd van dit seizoen. Een aan tal jeugdspelers heeft een eigen plekje in het eerste elftal verwor ven en met een aantal goede ver sterkingen gaan we er volgend jaar weer positief tegenaan," aldus Ramsteijn. Zijn ploeg had een matige sei zoenstart, maar herstelde zich Autosport Zandvoort - Na een paar weken rust was het voor het HRP team 54 andere teams die deelne men aan de Seat Endurance Cup: een 6 uursrace op het Circuit Park Zandvoort. Robert de Graaff, Harald Roelse en Philippe Rib- bens waren er klaar voor. Het team heeft de smaak te hoewel men zich terdege realiseert dat ze n°g heel veel ervaring op moet doen eer zij echt kunnen strijden met de topteams. In de eerste minuten van de trainingen was de baan nat. Daarna zou het niet meer gaan regenen. In de kwalifi- ^detraining bleek dat het HRP Team nog steeds niet voldoende snelheid had. De tijden waren goed voor een 10e startplaats, maar nog altijd 1,5 sec langzamer dan de pole (eerste startplaats), het team heeft nog altijd niet getest en weet niet de juiste afstelling te vinden voor de kwali ficatie en race. Dat het rijden van één snelle ronde niet essentieel is voor een goede eindklassering in een endurance race bleek deze weer. Harald, Robert en Philippe bleken wederom zeer aan elkaar gewaagd. Daarnaast zijn ze in staat een gemiddelde te rijden binnen 0,8 sec van hun snelste tijd. De gemiddelde snelheid van het team ligt hierdoor hoog. Ondanks wat pech tijdens pit stops werkten zij zich op deze manier geleidelijk naar de voorste regionen van het deelnemersveld. Na drie uur reed het team even op de eerste plaats. Deze moest weer uit handen gegeven worden tij dens een pitstop. Na 6 uur werd HRP Racing afgevlagd op een. Harald, Robert en Philippe heb ben laten zien dat de eerste plaats van de vorige race geen toe valstreffer was. Watergolo Voetbal sterk en klom op tot een gedeelde derde plaats. In de laatste weken van het seizoen liet de ploeg ech ter regelmatig punten liggen, onder andere tegen ZW uit Rotter dam, die vandaag het kampioen schap binnenhaalde en runner-up DRGS uit Schiedam. De spelers van het eerste elftal van Moerka pelle: Ad van der Kraan, Gert Jan Lekkerkerk, Peter Zijderhand, Dennis Jager, Edwin Zuierveld, Lennard Tepper, Ron Kievit, Jeroen Hertog, Danny Pols, Rob van Leeuwen, Emiel Lobbenzoo, Marco van der Loos, Johan Heij- boer, Lennaert Visser en Mark Huisman. Voetbal Moerkapelle - Het jeugdbestuur van de voetbalvereniging Moerka pelle mocht zaterdag twee kampi oenen begroeten: F1 en F2. Het kampioenschap werd uitbun dig gevierd Belangrijke weken B-junioren Er staan de Moerkapelse B-juni- ren in sportief opzicht belangrij ke weken te wachten. Door de uit stekende resultaten van de laatste weken is dit team een belangrijke kampioenskandidaat in de 2e klasse D geworden. Samen met Spartaan'20 en WOR wordt op de laatste competitie dag beslist, wie de kampioens- vlag uiteindelijk mag hijsen. Het B-team heeft dit voor een groot deel in eigen hand, want zaterdag staat de wedstrijd Moerkapelle B- WOR B op het programma, aan vang 12.45 uur. Een week later is het B-team uit genodigd voor een toernooi van Veloc in Eindhoven. Zevenhuizen - In een aardige wed strijd waarin beide partijen goed strijd leverden, leverde Groene weg Al in de thuiswedstrijd tegen Barendrecht Al onnodig de pun ten in: 1-2. Groeneweg BI speelde thuis tegen de nummer twee,Ommoord, een uitstekende wedstrijd. Tot vlak voor tijd was de voorsprong 3-2. Met een onge lukkig moment werd de voor sprong uit handen gegeven zodat de eindstand op 3-3 bepaald werd. Groeneweg Dl moest vroeg op pad tegen Berkel D2. In een gelijk- opgaande wedstrijd liep Dl uit tot een 3-1 voorsprong. Daarna werd er wat laconiek gevoetbald wat uiteindelijk resulteerde met een 4- 3 verlies. Groeneweg D2 speelde uit tegen Soccer Boys D4: een 1-3 overwinning. Groeneweg El speel de in de thuiswedstrijd tegen de koploper Nieuwerkerk E3een prima wedstrijd: 1-3. Ook Groene weg E2 speelde verdienstelijk. In de uitwedstrijd tegen Rohda 76 werd met een 1-3 voorsprong gerust. Door persoonlijke fouten en op het einde door een afstand schot moet E2 een verlies van 4-3 Tennis Waddinxveen/Boskoop - Het I Rationale seizoen voor de bond- ^eams van Gouwestaete zit erop. Tmdanks de derde plaats van ames 1 in de strijd om het lands- ampioenschap, is het voor Gou westaete een prima seizoen seweest. Dames 2 presteerde het, l "1 direct na het kampioenschap a de tweede klasse, ook kampi- 'en van de eerste klasse te wor- rfuu111'aarnaast ook nog eens de ubbel' te pakken met het win- 'n van de ManMeerl-beker. eren 1 kwam tot een tweede Taats in de tweede klasse C en jste het kampioenschap op twee T nten. Heren 2 behaalde een v„°?le zevende plaats in de reser- tweede klasse B. In het nieuwe ki!2°en zal Jim van Es de dames I 'Ven trainen en coachen. Bij de teiTs ver'aat trainer/coach Maar- mp't j outen de vereniging en Anton Heiden, momenteel trainer/coach bij WVZ in Zoeter- meer, zijn besprekingen begonnen voor een terugkeer op het Gou- westaetenest. Met de overstap van de jeugdige spelers Myk Middendorp en Paul Verwey naar ZPB H&L Productions in Barend recht zal heren 1 een flinke ader moeten laten. Voor het nieuwe seizoen staan, voor zover nu bekend, verder geen noemens waardige wijzigingen te wachten. Internationaal programma dames Het nationale seizoen zit erop. Enkele dames van Gouwestaete echter gaan op het internationale vlak nog even door. Gillian van den Berg en Hanneke Kappen maken deel uit van de selectie van bondscoach Paul Metz. Eerst is er een trainingsweek in Hagen (Duitsland) en wedstrijden tegen het Duitse team. Op 14 mei wordt incasseren. Groeneweg E3 verloor in de thuiswedstrijd tegen WOR E4 met 1-4. Groeneweg E4 speelde in de laatste wedstrijd van het sei zoen in de thuiswedstrijd tegen Sportlust E8 in een fantasie opstelling:4.0. Groeneweg E5 speelde thuis tegen Stolwijk E4 0- 6. In een kopie van de uitwedstrijd speelde Groeneweg F1 thuis tegen Nieuwerkerk F3. Twee gelijk waardige teams streden voor de overwinning die Groeneweg uit eindelijk kreeg. 2-1. Groeneweg F2 ging op bezoek bij Nieuwerkerk F7. In deze superwedstrijd waar de doelpunten nu wel gemaakt werden liep de score en de eind stand op tot 0-6. Groeneweg F3, speelde in de uitwedstrijd tegen koploper en titelkandidaat Donk F2 een goede wedstrijd. F3 gaf goed partij en Donk kreeg de titel niet cadeau. Een eindstand van 4- 0 tegen de kampioen geeft hoop voor de toekomst. Groeneweg F4 speelde uit tegen Boszoom F3 6-0. Voor meer informatie kijk op de vernieuwde website van w. Groe neweg. Internetadres www.wgroeneweg.nl. Waddinxveen - Werd vorige week met 8-0 gewonnen van Soestdijk, ook dit weekend was het raak. Voor het eerste zondagteam van de TV Waddinxveen stond deze keer een uitwedstrijd tegen het eerste team van de TV "CTC" uit Capelle a/d Ijssel op het program ma. Nadat al weer de vier enkel spelen in winst waren omgezet, waarbij Joost Groenendijk er hard aan moest trekken, was de basis gelegd voor een ruime zege. Ook Karlijn Joling kreeg de winst niet cadeau (6-3, 1-6, 1-6). Daarna waren alle nog te spelen vier dub bels een vrij makkelijke prooi voor de TV Waddinxveen. Ook het tweede zondagteam, spe lend in dezelfde landelijke vierde klasse, deed het weer uitstekend. Thuis werd tegen de TC "Oranje" met 6-2 gewonnen. Alleen de beide heren enkelspelen van Joost Wegner en Robin Andringa gingen verloren. Moerkapelle - De weersvooruit zichten waren wisselend, maar dat het zo mooi zou worden had niemand gedacht. 149 lopers had den zich aangemeld om onder deze fraaie omstandigheden hun krachten te beproeven op de 2, 5, 10, 15 en 21.1 km., georganiseerd door de tafeltennisvereniging TZM. Van de waterpost, bij Dico Bac op de Herenweg, werd gretig gebruik gemaakt, zodat het water bijna niet aan te slepen was en de sinaasappelpartjes gretig aftrek vonden. Onder zeer grote belangstelling vertrok de jeugd om 10.30 uur voor de 2 km. loop. 1. Robbie van Reewijk 8.23. 2. Kamal 8.56, en 3. Stevan Salevelt 9.07. Bij de meis jes werd 1. Lieselotte Schoenma ker 10.01, 2. Jeanine 10.58 en 3. Handbal Nadia Kersbergen 11.20. Om 11.30 uur viel het startschot voor de andere afstanden. 5 km. 1. v/d Jagt 17.38. 2. Maarten Blok land 19.19 en 3. Peter van Reeu- wijk 21.11. Bij de dames werd 1. Heieen Kamermans 23.21. 10 km. 1. Jan Zijderlaan 36.12, 2. Hans v/d Hil 37.30 en 3. Kees Kruit 38.10. Bij de dames werd 1. Mar leen Zijderlaan 44.23. 15 km. 1. Tino Verburg 01.01.08. 2. Frans van Burk 01.06.30 en 3. Hans v/d Giessen met 01.13.40. 21.1 km. 1. Ruud Kouwijzer 01.23.50. 2. Jan Gouda 01.25.08 en 3. Peter van Elswijk 01.28.32. Bij de dames werd 1. Inge Korevaar met een tijd van 01.57.10. Al met al kan de tafeltennisvereni ging TZM terug kijken op een geslaagde loop. de selectieprocedure bekend gemaakt. Op 26 mei zal het team afreizen voor een trainingsstage bij Athene (Griekenland). Aanslui tend vindt vanaf 31 mei de strijd om de Thetiscup plaats. Donder dag 7 juni komt de ploeg naar Hol land. Op 11 juni vetrékt het team voor een trainingsstage naar Boe dapest (Hongarije). Op 16 juni wordt begonnen met de voor rondewedstrijden voor het EK. De finale vindt plaats op op 23 juni. Op 2 juli vertrekt het team naar Los Alamitos bij Los Angeles (USA) voor de strijd om de Holi day Cup die op 4 juli begint. 0[ 9 juli staat een trainingsstage i.s.m. met het team van de USA op het programma. 12 Juli vertrekt het team naar Fukuoka (Japan) voor een trainingsstage, waarna op 19 juli de wedstrijden om de WK beginnen. Waddinxveen - Het meisjes B-team van handbalvereniging Rowah stond, vanwege de voorjaarsva kantie en ziekte, gehandicapt aan de afworp tegen het Rotterdamse Meeuwen. Met name Wendy Rijns burger is al lange tijd buiten com petitie. In de eerste minuten keek Rowah nog tegen een (kleine) achterstand aan. Daarna trokken de Waddinxveense meisjes het ini tiatief naar zich toe. Ook verdedi gend kregen zij steeds meer vat op de tegenstander. Mede debet hieraan was een door coach Peter van Velzen aangebrachte wijziging in het verdedigend concept. Lisette Boonstoppel was dikwijls een sta-in-de weg voor de voor- waartsen van Meeuwen. Aanval lend waren het vooral Iris van Stel en Sharon Brouwer die elkaar goed wisten te vinden en de totale doelpuntenproductie van Rowah voor hun rekening namen. Na een 4-3 voorsprong bij rust won Rowah de strijd met 9-5. De jon gens ging het in hun duel tegen hetzelfde Meeuwen veel minder goed af. De verdediging stond zoveel schietkansen toe aan de Rotterdamse schutters, dat er voor keeper Dominiek van der Tas dikwijls geen houden meer aan was. Toen ook Robin van Velzen nog geblesseerd uitviel, viel het spreekwoordelijke doek voor de brigade van trainer/coach Marcel Pinkse. Met een 8-17 nederlaag gingen beide punten mee naar Rijnmond. Op zondag moesten de dames-junioren in Ridderkerk aan treden tegen het sterke Saturnus. In de zaal speelt dit team zelfs divisiewedstrijden. In de eerste helft bood Rowah prima tegen spel. Kort voor rust was de stand zelfs nog volledig in evenwicht 6- 6. De rust brak aan met 8-6 in het voordeel van de thuis club. Na de hervatting was Rowah geen schim meer van de ploeg van voor de thee. Met flitsend aanvalsspel liep Saturnus weg bij de tegenstander. De eindstand van de wedstrijd Saturnus-Rowah was: 9-19. De Waddinxveense goals waren van Kim Hoffmans, Moniek Hoefnagel en Nicole Sloof.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19