Geraniummarkt Lions Club Clubkampioenschap Hengel- vereniging Rolling'90 op EK in Italië Wedstrijden bij Rijvereniging Pony club Moerveen Van de Straat op Leids Festi val van het Levenslied Uitslagen Koninginnedag 2001 Les over de eerlijke spijkerbroek Jeugdkamp w Moerkapelle staat voor de deur Fija de Jong, werkzaam bij Kantoor Veerman, Zomeravondcompetitie Oprichting en groei heeft haar opleiding tot makelaar onroerend goed met goed gevolg afgerond, waarmee er nu 3 gediplo meerde makelaars binnen het bedrijf werkzaam zijn. Fija's werk zaamheden op kantoor zijn divers en vakgericht. Als juriste (mr. in de rechten) is zij actief op de afdeling verzekeringen; de complexiteit i.v.m. verhaalsrecht wordt steeds groter. Op de afdeling makelaardij, nu dus als gediplomeerd makelaar, is zij specialiste op het gebied van huurcontracten, koopak tes, verkoopvoorwaarden en wat dies meer zij. Zevenhuizen - De vierde wedstrijd van het clubkampioenschap van hengelsportvereniging Zevenhui- zen-Moerkapelle werd gevist in het Kanaal door Voorne. De vangst was goed; de 11 deelne mers vingen in totaal 73.600 gram vis. Eerste werd P.J.Stubbe met U.520gram, tweede werd J. de Zwart met 10.020 gram en derde J. Kok met 9.600 gram. De volgende wedstrijd is op zaterdag 19 mei in het Kanaal door Voorne. Het ver trek is om 06.00 uur vanaf de par keerplaats van La Baraque Op Woensdag 16 mei begint de zomeravondcompetitie. Er wor den negen wedstrijden gevist op diverse locaties De wedstrijdduur is 2,5 uur Vertrek vanaf de par keerplaats van dorpshuis Swanla om 18.15 uur. Voor meer informa tie: 0180-632654 of 06-22156429. Zevenhuizen - De volgende prijzen zijn gewonnen met diverse onder- helen: De muziekprijs door Dana van der Wende; Kinderrommel markt door Anouska en Rianka Standhouderswisselprijs hoor peuterspeelzaal De Zeven Uwergen; Etalagewedstrijd door meent de Ruiter, Koen Hoog- eve®m Romy Meester, Bas Pieper en Kim Bennink; Eiervergooiwed- 'jd: le plaats Yvonne Westdijk Tim Verhoef met 17,5 meter, 2e P'aats Nancy Hol en Roos Nijman, plaats Danielle Eindhoven en .^jollen Hol; Bij de steppenrace ebben in de diverse categorieën sevvonnen: 6-8 jaar 1. Jasper Hespeer 21.03 sec., 2. Caroline as, 3. Martijn de Wit; 9-10 jaar 1. uanny Lenters 16.53 sec., 2. Dyo- rin Berg, 3. William de Graaff; 11- 12 jaar 1. Sven Tol 16.62 sec., 2. Wagner Turbi, 3. Joachim v.d. Lagemaat. Enkele kinderen hebben hun prij zen nog niet afgehaald, dit kunnen zij alsnog doen bij Lies Voskuilen, Boslaan 4 in Zevenhuizen, tele foon: 0180-633081. Het Oranje-comite wil langs deze weg alle sponsors, adverteerders en vrijwilligers bedanken voor hun inzet op Koninginnedag. Mochten er mensen zijn die graag mee willen helpen om Koninginne dag tot een feest te maken dan hoort het comité dat graag via Marina Veerman, 0180-631866. Uiteraard is het ook mogelijk een gedeelte van de activiteiten te begeleiden. pagina 21 Zevenhuizen/Leiden - De Zeven- huizense groep "Van de Straat" is één van de deelnemers aan het Leids Festival van het Levenslied, dat dit jaar voor de derde keer wordt georganiseerd. De geboor testad van de Zangeres zonder Naam zal drie dagen in het teken staan van het levenslied. De voor ronden worden gehouden op 9 en 10 mei. Meer dan 40 acts strijden tijdens deze voorronden in twee categorieën - 'klassiekers' en 'het nieuwe levenslied' - om een plaats in de finale die op 22 sep tember in de Leidse Schouwburg wordt gehouden. Het eerste optreden op het festi val van Van de Straat is op don derdag lOmei in café 't Centrum van Meizen; het tweede optreden is in café De Grote Beer. Toe schouwers zijn van harte welkom. Tijdens de voorronden worden 12 finalisten uitgekozen worden door de deskundige jury. De beoorde ling gebeurt op basis van compo sitie, tekst, vertolking en presen tatie. Tijdens de finale zullen 6 deelnemers per categorie strijden om de Mary Bey-bokaal. Daar naast zijn er geldprijzen (hoofd prijs ƒ2.500,-) te winnen en kan de winnaar in de categorie "het nieu we levenslied" eeuwige roem ver werven door het opnemen van een cd-single van het winnende lied. Voor meer informatie: 071- 5127841 of surf naar www.levens- lied.nl Door Karin Jongkind Hart van Holland/9 mei 2001 omstandigheden te verzachten door concrete hulp te bieden. De Lions Club voert jaarlijks tal van acties waarbij over het gehele jaar voor deze doelen geld wordt ingezameld. Zo is er jaarlijks de Boelhuisveiling, de Geranium- markt, de Lionsloop en als het weer het toelaat de Koek-en-Zopie tent aan de Rottemeren als er geschaatst wordt. Moerkapelle - Op woensdag 23 mei gaan bijna 70 Moerkapelle junioren en pupillen, alsmede meer dan 30 begeleiders, op voet balkamp. Dit jaar is gekozen voor een accommodatie in het Gelder se Lunteren. Door de MKZ epide mie heeft men het programma moeten aanpassen, aangezien de toegang tot de bossen niet is toe gestaan. Het programma is echter van dien aard dat ongetwijfeld van drie heerlijke dagen volop zal worden genoten. Het gezelschap keert op zaterdag 26 mei in de namiddag in Moerkapelle terug. Moerkapelle - Op woensdag 25 april vertrok Rolschaatsvereni- ging Rolling'90 met meer dan 60 mensen naar Italië. In het hol van de leeuw werd duidelijk dat een Oranje leeuw ook in Italië kan brullen. De club uit Moerkapelle was zowel op als naast de baan goed vertegenwoordigd. Spannend was het zeker (voor niet rolschaatsers: het is een beetje met Heerenveen te vergelij ken, dat voor het eerst in de Championsleage ging spelen). Het kwartet, de groep van 12 en de leeftijdscategorie spetterden en leverdn een maximale presta tie. Bij het groeps- en formatie nummer hebben ze een paar steekjes laten vallen en kostbare punten moeten inleveren. Ondanks deze tegenvaller werd nog tussen de 7.5 en de 8.7 gescoord (max. 10). Het positieve is dat bij de volgende wedstrijd, indien deze fouten voorkomen kunnen worden, een eindresultaat bij de beste 7 van Europa haal baar is. In iedere klasse waren 25 deelnemende teams waarvan het niveau zeer hoog te noemen was. Rolling'90 heeft met o.a. een 8e en 12e plaats laten zien dat ze er aan komen. Ondanks de jonge leeftijd van de meeste van de sporters, de gemiddelde leeftijd is 14 jaar waar die van andere teams 22 is, weten zij zich op een professione le manier te presenteren en zijn ze graag geziene gasten. Zevenhuizen - Na de Max Have- laar-koffie en de Oké bananen is de kledinglijn in de markt brengen het derde Fair Trade project van Solidaridad. In Zuid-Mexico is een bijzonder naaiatelier gestart met het maken van onder andere spij kerbroeken. Die worden gemaakt van biologisch geteelde katoen en geverfd met verf van de indigo plant. Katoenboeren en werkne mers zijn mede-eigenaar van de fabriek "Trabajo del Pueblo" (werk van het volk). De arbeids omstandigheden zijn een verade ming in vergelijking met andere kledingateliers en de producenten krijgen een goede prijs voor hun producten, waarvan ze kunnen bestaan en hun kinderen naar school kunnen gaan. In het najaar zullen deze voor 100% eerlijke spijkerbroeken in Nederland op de markt komen. Wereldwinkel Zevenhuizen vertel de iets meer over dit project op de beide basisscholen in groep 7 en 8 van de Eendragt en in twee groepen 8 van 't Reigerbos. Aan deze lessen was een wedstrijdje verbonden. De leerlingen moch ten als lesopdracht het leertje op de spijkerbroeken van een logo en/of tekst voorzien, waaruit blijkt, dat het om een eerlijke spij kerbroek gaat. Uit elke groep is één winnaar gekozen, die een prijsje kréég van de wereldwinkel. De winnaars zijn: Pieter van Sprang en Ellis Heijboer van de Eendragt en Mar- the Schwalbe en Marijn Plaisier van 't Reigerbos. "Op die manier wisten we zeker dat we onze eigen ideeën omtrent het verenigingsleven in de paardrij- wereld konden doorvoeren." Die ideeën hadden met name betrekking op het open karakter van de vereniging. Lessen en wedstrijden staan open voor iedereen, van ervaren wedstrijdrij ders tot jonge beginnelingen. In de eersie twee jaar van haar bestaan groeide de vereniging snel. Later stabiliseerde het aantal leden zich tot rond de vijftig. Moerveen is aangesloten bij de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen en Ponyclubs. Iedere zaterdagmiddag tussen drie en vijf, wordt er aan de Rottedijk lesgegeven aan kinderen met hun pony's. iVinr Karin Heeren Zevenhuizen - Op het Dorpsplein voor het gemeente huis werd zater dag 5 mei de jaar lijkse Geraniummarkt gehouden door de Lions Club Zeven huizen. Niet alleen de geranium maar nog veel meer planten voor in de tuin konden gekocht worden voor het goede doel. Net als ieder jaar staan er bij de Lions Club een geheel jaar twee doelen centraal, een lokaal initia tief en een groter, landelijk doel. Dit jaar is dat het Ronald McDonald zusjes mee. De ouders van de zieke kinderen betalen een bijdra ge voor het verblijf in een het Ronald McDonaldhuis maar daar naast is er nog veel geld nodig. De Stichting Kinderhulp Roemenië is een initiatief uit Moerkapelle. Er worden geld en goederen ingeza meld die de stichting zelf naar Roemenië brengt. De stichting bestaat dit jaar tien jaar en al die tijd wordt de helpende hand geboden om mensonterende kinderfonds en de Stichting Kin derhulp Roemenië. Het Ronald McDonald Kinder fonds voorziet in een 'thuis ver van huis' aan ouders van ernstig zieke kinderen vlakbij het ziekenhuis. Hierdoor worden ouders van ernstig zieke kinderen in staat gesteld om dicht bij hun kinderen te verblijven. In het Ronald McDonaldhuis kunnen ouders koken, eten en slapen. Bovendien kunnen broertjes en Moerkapelle - De landelijke Rijver eniging Ponyclub Moerveen (LR&PC Moerveen) timmert hard aan de weg. Drie keer per jaar orga niseert deze enthousiaste vereni ging, die zijn basis heeft in Moerka pelle, maar ook veel leden in en rond Waddinxveen, onderlinge wedstrijden die voor iedereen toe gankelijk zijn. Vanwege de mond en klauwzeercrisis gaat de eerstko mende wedstrijd (gepland op 19 mei) niet door. "Maar op 7 juli en 25 augustus is iedereen welkom aan de Rottedijk 24 in Moerkapel le," vertelt Marleen van den Helder. "Wij hopen op een grote toeloop van deelnemers en toeschouwers. Natuurlijk is het leuk als de vereni ging hierdoor nieuwe leden krijgt, maar de hoofdzaak is toch, dat we er een gezellige dag van willen maken voor iedereen die het leuk vindt om met zijn of haar paard aan dressuur- of springwedstrijden mee te doen." LR PC Moerveen viert op 1 januari 2002 haar vijfja rig bestaan. Natasja van Kralingen (Moerkapelle), Marjolein Bac (Waddinxveen) en Kees Spijker (Nieuwerkerk a/d IJssel) staan aan de basis van de vereniging. Vroeger waren zij lid bij een paardrijvere- niging in Moordrecht, maar de mogelijkheden om privé-lessen te volgen waren hier zeer beperkt. "Wij vonden dat niet meer van deze tijd, en zijn toen met Moerveen gestart," vertelt Natasja van Kralingen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 21