NIEUWE GEZICHTEN AAN DE BALIE REIZEN KLAAR VOOR DE EURO: De Virtuele Rabobank Weeknieuws HET EURODRAAIBOEK VAN BAC MODE EN WONINGINRICHTING agenda Onze hypotheekofferte heeft een bijlage van 160 pagina's SPLITSING EN NAAMSWIJZIGING BELEGGINGSFONDSEN ROBECO GROEP Zevenhuizen-Moerkapelle rnmmmmmmm Robeco-fondsen wereldwijd in de prijzen Rabo wielrenners scoren uitstekend Consumentenbond zet Rabobank bovenaan Oud-bestuurder Biesheu vel overleden INTERNETSITES Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10,00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelle E-mail adres: rabo3750@tref.nl pagina 2 Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Hart van Holland/9 mei 2001 Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180 - 63 73 58 «eizen. uiou *03/5/3//*» Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 De meeste ondernemers uit de regio zijn druk bezig hun bedrijf op de komst van de euro voor te bereiden. In deze column zullen in de komen de tijd enkele van deze onderne mers aan het woord komen. Deze week is dit Daco Bac, werkzaam bij BAC Mode en Woninginrichting in Moerkapelle en Zevenhuizen. Een goede voorbereiding is volgens Daco Bac essentieel. Halverwege het vorige jaar is hij dan ook al met zijn voorbereidingen begonnen. Hier voor heeft hij zelf een eurodraai boek ontwikkeld. Ten eerste moest de bedrijfsvoering aangepast worden. Zo worden de betaalautomaten vervangen en zijn er nieuwe softwarepakketten aange schaft. In januari 2002, wanneer klanten nog met guldens kunnen betalen, wor den de bedragen handmatig omgere kend naar euro's. Eventuele problemen hierbij wil Bac voorkomen door de omrekening voor de klant zo transpa rant mogelijk te maken en altijd een overzicht op papier mee te geven. Ver der verwacht hij bij het afwikkelen van de transacties weinig problemen. In 80% van de gevallen wordt er elektronisch betaald en waarschijnlijk zal dit percentage nog stijgen.Om toch over genoeg eurobiljetten en munten te beschikken, doet Bac onder andere van links naar rechts: Astrid, Oscar en Jochem Jan Door enkele personeelsmutaties zult u de komende maanden drie nieuwe gezichten aan de balie treffen. Oscar van Wel loopt 10 weken stage bij onze bank voor zijn Meao oplei ding Bank en Verzekeringswezen. Astrid Peterse werkt al langere tijd bij onze bank op de afdeling Bedrijfsvoe ring. Zij miste het klantencontact en wil u daarom graag van dienst zijn. Jochem Jan Zijlstra werkt ook al lan ger bij de bank maar wil zich in de ver koop van onze produkten verder ver beteren. Alle drie zijn ze u gaarne van dienst op onze beide kantoren. Komt u eens kennis maken. mee aan de gratis distributie van euro munten. Sinds november vorig jaar worden er in de winkels zoveel mogelijk dubbele prijzen gehanteerd, met name bij modeartikelen en schoenen. Vanaf 1 juli worden ook de facturen, prijslijsten, offertes en salarissen in euro's bere kend. De omschakeling zal echter niet gebruikt worden om prijzen substan tieel te verhogen of verlagen. Voor het personeel staat er in novem ber een cursus gepland. In beide win kels wordt er een eurofunctionaris aan gesteld. Deze persoon functioneert als aanspreekpunt bij vragen en proble men met betrekking tot de euro. Over het algemeen zijn de ervaringen tijdens de voorbereidingen positief. De meeste leveranciers zijn goed voorbe reid en er is voldoende informatie ver strekt. Wel is Bac nog onzeker over de capaciteit van Interpay, wanneer het aantal elektronische betaaltransacties via de betaalautomaten ineens fors stijgt. Daarnaast blijven de reactie van de consument en het verloop van de eerste weken in 2002 enigszins onze ker. Toch verwacht Daco Bac geen grote problemen. Met een goede voor bereiding lijken de winkels van Bac in ieder geval klaar voor de euro! Robeco heeft de afgelopen maan-, den zeven prijzen in vijf Europese landen gewonnen voor haar fond sen. In Hong Kong won Robeco drie prijzen voor twee van haar obliga tiefondsen die tot de Capital Growth Funds behoren. In Neder land heeft het fonds Robeco, als wereldwijd aandelenfonds, de eer ste prijs gekregen van Insinger de Beaufort. Rorento kreeg als obliga tiefonds de tweede prijs en ook het RG America Fund kreeg in zijn cate gorie de tweede prijs. Ook in Belgie en Frankrijk kwamen Robeco-fond sen als beste uit de bus. Het Rob- eco-fonds was in Groot-Brittannie het beste van 166 fondsen en kreeg de Standard Poor's award. In Zwit serland kreeg Robeco een prijs: beste equity manager van de laat ste vijfjaar. De Rabobank Wielerploeg is heil seizoen voortvarend begonnen en leidt inmiddels het UCI-klassemem I Erik Dekker won in Maastricht de I Amstel Goldrace. Dekker is de nieu-1 we leider in het wereldbekerklasse-1 ment. Rabobank-renner Markus I Zberg schreef de 'Rund um den Henninger Turm' in Frankfurt opj| zijn naam. De Consumentenbond heeft I onderzoek gedaan naar de I mogelijkheden, veiligheid en kosten van bankieren via internet Conclusie: De Rabobank biedt het beste pakket. II Oud minister-president mr. Barend Biesheuvel, die 29 April is overle den, was tussen 1959 en 1963 lid van het bestuur van de Coöperatie- I ve Centrale Raiffeisenbank. In 1963 werd hij benoemd tot minister van Landbouw en Visserij, waarna ook nog vier jaar voorzitter isj| geweest van de Tweede Kamerfrac tie van de ARP. Biesheuvel heeft oof I na zijn bestuursfunctie altijd grote betrokkenheid getoond bij de Rabobank. 12 mei Open huis Koorenmolen (11 tot 4 uur) 20 juni Algemene ledenverg- Rabobank 1 september Oogstfeest Top 10 favoriete sportsites 1. www.dart.poule.nl 2. www.formule1.nl 3. www.mysport.nl 4. www.viplanet.nl 5. www.ajax.nl 6. www.knvb.nl 7. www.verstappen.nl 8. www.voetbal.nl 9. www.competitiemanager.nl 10. www.psv.nl Bron: Viviscan bereiksscanner Rabobank Aandelensplitsing Robeco, Rolinco, Rorento, RG Europe Fund en RG Hol lands Bezit Eind mei 2001 zal een splitsing plaats vinden van de aandelen Robeco, Rol inco en Rorento. Het voornemen bestaat om binnenkort ook de aande len RG Europe Fund en RG Hollands Bezit te splitsen. De aandelen Robeco en Rolinco splitsen in de verhouding 1:4 en Rorento in de verhouding 1:2. Als de Algemene Vergadering van Aandeelhouders akkoord gaat, split sen Europe Fund en Hollands Bezit per 2 juli in de verhouding 1:4.Voor aan deelhouders van deze fondsen veran dert er per saldo niets. U hoeft zelf dan ook geen actie te ondernemen. Wijziging van fondsnamen Om de herkenbaarheid van de beleg gingsfondsen te vergroten, heeft de Robeco Groep besloten over te gaan tot een naamswijziging. 'Robeco' ver vangt de aanduiding 'RG' en de toe voeging Fund verdwijnt. Zo zal bij voorbeeld RG Europe Fund-verande ren in Robeco Europe. De naamsverandering heeft betrekking op alle beleggingsfondsen van de Robeco Groep. Dit betreft alle aande len-, landen-, sector-, obligatie-, mix-, garantfondsen en overige fondsen Mocht u nog vragen hebben over de splitsing en naamsverandering van de beleggingsfondsen van de Robeco groep of overige vragen dan kunt u altijd telefonisch contact opnemen met de beleggingsafdeling van Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle. Het telefoonnummer is (0180) 637358. Rabobank Oaifon1 Al QA C\3 79 79 771

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2