Voorleesontbijt bij Eendragt en Grobbebollen Opbrengst collecte Nationaal Elfde zomerschaaktoernooi in aantocht Fonds Kinderhulp Wim Hennink schaakt de beker van "Waddinxveen" Project voeding op Beatrixschool Politie Hollands Midden waarschuwt voor eurotrucs IfiS Foto Beatrixschool pagina 12 Hart van Holland/23 mei 2001 Waddinxveen- De jaarlijkse collec te voor het Nationaal Fonds Kin derhulp, heeft in Waddinxveen ƒ6033,- opgebracht. 55 Collectan ten zijn voor Kinderhulp op pad gegaan. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Waddinxveen- Op donderdag 17 mei waren er een kleine twintig afwezigen op de schaakvereniging "Waddinxveen", maar de beide finalisten van het bekertoernooi, Wim Hennink en Wim van Os, zaten volgens programma tegeno ver elkaar met ernaast een bord je: "Stilte! Bekerfinale." Wim van Os had zwart en was van plan geweest de Nimzowitsj-verdedi- ging voor te bereiden. Tijdgebrek had dat verhinderd, maar ook zonder voorbereiding kreeg hij een goede stelling. Tegen het witte loperpaar maakte hij een pion buit, die gevaarlijk door drong. Wel ging de pion verloren, maar wart won een kwaliteit. Nu behoort Wim Hennink tot de spe lers, die men twee keer moet ver slaan. Zwart verdwaalde in een nog steeds zeer kansrijke stelling en verloor zelfs nog. Zo werd de beker gewonnen door de man die op de kritieke momenten iets beter bij de les was. In de huishoudelijke competitie omzeilde Barthold Jansen een lastige klip door Mark van Putten tot in het eindspel onder druk te houden. Eduard Philipse maakte remise tegen Peter de Louw, niet uit vreedzame bedoelingen, maar uit onmacht om door een sterke verdediging heen te komen. Henny de Roodt bereikte na een zeer lange partij hetzelfde resul taat tegen Albert Prins van het tweede: er zijn veel spelers onge veer als subtop te beoordelen. Ton van Nieukerke raakte een pion kwijt tegen Wim van der Hoek, maar ton vindt in de regel een pion volkomen onbelangrijk. Merkwaardig genoeg kwam ook hier remise tot stand. Jan Muit trakteerde zijn teamgenoot Marco de Bruijn op een stevige partij en hield het hekje bij het schuurtje: remise. Ton Kuijper ging ten onder in een levendige partij tegen Arie Kardol van het derde. Lager op de ranglijst maakte Jaap van der Heiden remise tegen de remisespecialist Arie Versluis. Erik Hennink maakte met wit remise tegen de geroutineerde Adriaan van der Starre. Ryan den Drijver speelt snel, zoals veel juni oren. In de haast verloor hij tegen Henk Erkelens een stuk, maar Henk verloor de greep op de stel ling en werd alsnog opgerold. Herman van Offeren bereikte niets positiefs tegen Hans van Offeren. Jaap Smit had de vorige week les gehad in de nadelen van veel zetten met de dame in de opening en paste deze les nu toe in het nadeel van Joël de Roodt. Jaap van Sandijk leverde tegen Frans Draaisma een tijd lang goed strijd, maar ging in het eindspel ten onder door een blunder. Dirk van Offeren leverde een vol waardige prestatie tegen Ton Bronk. Gerard Torenbeek was tegen Herman Verwaal te edel moedig door zonder compensatie een toren weg te geven. Stand aan de top: 1. Jansen, 2. Van Wouden berg, 3. R. Dannis. Alle bankpassen geschikt voor euro Regio- Hoewel er bij Politie Hol lands Midden nog geen aangiften of meldingen van oplichting zijn binnengekomen, wil de politie op voorhand mensen waarschuwen alert te zijn op eurotrucs. De invoering van de euro komt dich terbij en oplichters grijpen de kans om geld te stelen van vooral oudere mensen. Al eerder waar schuwde de Nederlandse Vereni ging van Banken tegen dergelijke oplichters. Er zijn bij andere politiekorpsen (Den Haag en Amstelveen) geval len bekend, waarbij mensen met een brief op nagemaakt papier van een bank gevraagd werd pincode en pinpas toe te sturen, zodat de bank kan zorgen dat de pas voor de euro geschikt wordt gemaakt. Om de schijn van veiligheid hoog te houden, wordt gevraagd pas en pincode gescheiden toe te sturen. Een enkele keer verscheen zelfs iemand aan de deur. Slachtoffers werden ervan overtuigd dat hun pas alleen geschikt zou zijn voor het opnemen van Nederlands geld en dat er een aanpassing noodza kelijk is. Natuurlijk zou de mede werker, als zij de pas met de code korte tijd af wilden staan, alles in orde maken. Oplichters kiezen hun slachtoffers met name onder senioren. Met nadruk wordt gesteld dat banken nooit om het sturen van pas en pincode zullen verzoeken. Boven dien zijn alle Nederlandse passen geschikt om straks euro's te pin nen. De Postbank en de Vereniging van Banken wijzen op de bijsluiters die regelmatig bijgevoegd worden bij betalingsafschriften. In deze bijsluiters wordt gewaarschuwd voor oplichterpraktijken. Waddinxveen - Donderdag 21 juni gaat voor de 11e maal het zomer schaaktoernooi van start in het wijkgebouw Het Zuidhonk. Dit toernooi wordt georganiseerd door de Waddinxveense schaak vereniging WSV in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuidpias en kan dankzij het ont spannen karakter rekenen op de aanwezigheid van een groot aan tal schakers uit de regio. Iedere donderdagavond wordt er geschaakt van 20.00 tot 23.30 uur totdat op 16 augustus bekend moet zijn wie de opvolger wordt van Wilbert Mourits, de kampioen van 2000. Per speelavond worden 2 partijen gespeeld met een bedenktijd van 30 minuten per persoon voor 30 zetten, waarna in de 10 minuten extra tijd per persoon de partij tot een eind dient te worden gebracht. Bij de puntentoekenning is reke ning gehouden met het feit dat midden in de vakantieperiode men mogelijk enige avonden moet afmelden. In dat geval worden er toch punten toegekend zodat men niet kansloos is voor het klasse ment. Naast de clubschakers uit de regio wordt de aanwezigheid van thuisschakers bijzonder op prijs gesteld. Met name voor de thuisschaker is dit een gelegenheid om zich te kunnen meten met een clubscha ker. Het toernooi kent 9 speelavonden en daarop worden totaal per per soon 17 partijen gespeeld. De kosten voor deelname bedra gen voor senioren ƒ15,- en voor jeugdspelers tot 16 jaar ƒ10,- Aanmelden kan telefonisch bij Ton van Nieukerke. tel 0182- 630594 of via E-mail :tvnieuker- ke@wxs.nl Waddinxveen - Op de Koningin Beatrixschool is woensdagmor gen 16 mei het project 'voeding' van start gegaan. Het was een uit gelezen tijdstip om met dit pro ject te beginnen: de school deed die dag mee met het "Nationaal voorleesontbijt". Alle kinderen nuttigen hun meegebrachte broodjes en krentenbollen en dronken de door de school ver strekte melk. Diverse gasten waren uitgenodigd om voor te lezen: een oud leer kracht, diverse oma's van leerlin gen, een predikant, een moeder van een leerkracht, de broer van een leerkracht en niet te vergeten een 'echte' aardbei. Deze aardbei paste binnen het thema 'groente en fruit' van groep 1/2. De komende weken zullen alle groepen zich aan de hand van elk hun eigen thema met voeding, dichtbij of ver weg, bezighouden. De thema's die in de diverse groe pen worden uitgewerkt zijn: de bakker, snoep (verstandig), zui vel, voeding in Nederland en het buitenland. Bovendien is ÈÈn van de hoogste groepen bezig met het maken van een website over voe ding. In de school staat een voedings winkel met een compleet assorti ment. De winkel bevat, naast de meest gangbare artikelen, ook alternatieve en buitenlandse prt ducten. De komende weken zale heel wat af gewinkeld worden! Op maandagavond 18 juni zal n project tussen 18.00 en 20.00 u worden afgesloten. Door Karin Heeren Zevenhuizen/Benthuizen - Ook in onze regio is vorige week volop aandacht besteed aan het Nationale Voorleesontbijt. In tal van plaat sen werden de kinderen op scholen, peuterspeelzalen en kinderdag verblijven getrakteerd op iets lekkers en een verhaal. Een verhaal voorgelezen door ouders, een bekend persoon of gewoon aan elkaar. bruik viel daarbij erg op en een van de leerlingen vond het boek van Dik Trom meer humor bevat ten. Als belangrijkste verschil werd geconstateerd dat er in de verhalen van vroeger meestal een les zat opgesloten, in dit voor beeld: 'als je het zelf niet leuk vind moet je het zelf ook niet doen'. In de andere groepen bij De Een dragt werd ook aandacht besteed aan het voorleesontbijt. In som mige gevallen kwamen moeders voorlezen en in andere groepen fiad de eigen leerkracht een ver haal uitgekozen. In groep zeven bijvoorbeeld werd een verhaal voorgelezen dat aansloot bij een project van aardrijkskunde: 'Ze verdrinken ons dorp' van Anne Rutgers-van de Loef. Voor alle leerlingen was er iets lekkers. In Benthuizen werd bij peuter speelzaal De Grobbebollen met alle peuters het voorleesontbijt gedaan. Alle 61 peuters kwamen voor een gezamenlijk ontbijt met een beschuitje, een eierkoek, krentenbrood en ontbijtkoek met iets lekkers te drinken. Daarna werd de groep in kleinere groepen verdeelt, waarbij een groep een trommel ging knutselen, een andere een kleurboek kleuren en een derde groep werd voorgele zen. Hiervoor was wijkagent de heer J. Welboren uitgenodigd. Hij las de peuters voor uit prenten boeken die allen aansloten bij het thema 'muziek'. De peuters kre gen het verhaal van 'het vrolijke egelorkest', 'bedtijd in het bos' en 'kikker en een heel bijzondere dag' te horen. Na afloop van de verhalen werden de groepen gerouleerd. De ochtend werd afgesloten met het zingen van wat liedjes door de peuters en daarna gingen ze met hun trommel, kleur boek en een houten boekenlegger als cadeautje naar huis. In Zevenhuizen kwam burge meester Westendorp op bezoek bij de christelijke basisschool De Eendragt. Hij was te gast in groep zes waar hij zijn favoriete verhaal mocht voorlezen. Eerst lazen twee kinderen uit de klas ook een deel van een verhaal voor. Bart een verhaal van 'Mees ter Jaap' en Martine las een stukje voor uit 'Madelief'. Burgemeester Westendorp koos voor een ver haal van Dik Trom dat heette 'Boontje komt om zijn loontje'. Het klassieke verhaal over het ste len van appels en pruimen uit de boomgaard door Dik Trom en zijn vrienden die uiteindelijk gesnapt worden door Flipse de veldwach ter. Aan het einde van het ver haal laat Dik Trom zijn goede hart spreken en helpt Flipse uit zijn benarde positie. Een maal weer thuisgekomen wil Dik peren plukken voor zijn zieke moeder van hun enige perenboom. Dan blijkt dat ook van hun boom alle sappi ge peren gestolen zijn en pas dan begrijpt Dik Trom wat hij heeft gedaan en heeft hij spijt. Meester De Roos vroeg de leerlingen van groep zes na het verhaal of zij verschil merkten in de moderne ver halen van Meester Jaap en Madelief en het klassieke ver haal van Dik Trom. Het taalge-

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12