l|?[®r(|f|' Zevenhuizense Conny Baars La Baraque toernooi bij viert voetbaljubileum Wouter de Graaff vierde op NK Kampioenen in zicht bij De Gouwe Smash v.v. Groeneweg Jeu de boules-kampioenen Meisjes C1 kampioen WSE-smurfen voetballen tegen Woer- dense Ukkies Nederlandse Waterpolo Heren- jeugdteam geplaatst voor EC-2001 Eerste zondagteam bijna kampioen Berlinda en Maijoleine Verweij naar finale Pijpenstad Tafeltennis toernooi Ei Hart van Holland/23 mei 2001 pagina 17 Dnor Karin Jongkind Zevenhuizen - Voor de achtendertigjarige Conny Baars was het zondag 20 mei een belangrijke dag. Na vijfentwintig jaar nam zij afscheid van het voetbal. Als actief beoefenaar welteverstaan, want naast speelster van het eerste dameselftal van RVC'33 uit Reeuwijk, traint Conny sinds dit seizoen ook de F-pupillen bij Groeneweg. Met deze taak wil de fanatieke voetbaldame zich vanaf nu meer gaan bezighouden. Om meer tijd te hebben voor haar gezin ("eens is het een keer genoeg") en vanwege de F-jes van Groeneweg neemt Conny Baars na vijfentwintig jaar afscheid van het regionale damesvoetbal. Jubileumwedstrijd Om het jubileum én het afscheid niet ongemerkt voorbij te laten gaan, organiseerde RVC'33, in samenwerking met Helga Baars, afgelopen zondag een jubileumwedstrijd. Om half vier speelde het eerste dameselftal van RVC tegen een team met oud medespeelsters van Conny. Er deden zelfs enkele speelsters mee, waarmee Conny als dertien jarige begon met voetballen. De eerste helft sloot Conny zich aan bij het team uit Reeuwijk, waarmee zij in het afgelopen seizoen kampioen werd en pro moveerde naar de eerste klasse. In de tweede helft speelde zij met haar oud-teamgenoten. Het was een verrassing voor Conny om zoveel bekende gezich ten, soms na vele jaren, terug te zien. Geen spijt Conny verwacht geen spijt te zullen krijgen van haar beslissing om te stoppen als speelster. "Ik heb vele mooie momenten meegemaakt," vertelt ze daags voor de jubileumwedstrijd ontspannen. "Toen het damesteam bij Groeneweg wegens gebrek aan Turnen belangstelling werd opgeheven, vond ik dat echt heel erg. Na twee seizoenen bij DONK, heb ik een hele leuke tijd gehad bij RVC'33. Maar het vele trai nen en de tijd die gemoeid gaat met de wedstrijden op zondag, gaan me steeds zwaarder vallen. Vanaf augustus ga ik me volledig richten op de training van de F-jes op woensdagmiddag én op het dames zaalvoetbalteam van Groeneweg, wat in het nieuwe seizoen van start gaat." De voorbereidingen van het dameszaalvoetbalteam zijn inmiddels in volle gang. Samen met zus Helga speelde Conny een actieve rol in het bijeen brengen van voldoende dames voor dit team. Zaterdag 19 mei werden in Emmen de Nederlandse Kampi oenschappen turnen voor de B- en C-lijn georganiseerd. TOOS-tur- ner Wouter de Graaff turnde een uitstekende wedstrijd en miste weliswaar het podium, maar mocht zeer tevreden zijn met de behaalde vierde plaats. Voor TOOS hadden dit seizoen drie turners zich weten te plaat sen. Sander de Graaff kwam uit in niveau 6C (9-10 jaar), zijn broer Wouter in niveau 5C (11-12 jaar) en Michel Brand in niveau 2C (17- 18 jaar). Sander draaide een zeer gecon centreerde wedstrijd, en behaalde rijn hoogste niveau qua turnen dit jaar. De concurrentie was echter zeer groot. Desondanks was de Tennis tiende plaats een prima afsluiting van het wedstrijdseizoen. Ook Wouter was gebrand op een goede slotwedstrijd, wat resul teerde in een bijna perfecte rekoe- fening, waarvoor hij terecht de hoogste score van de dag; 9,500 ontving. De vierde plaats in de einduitslag was een prestatie om trots op te zijn. Michel kon door zijn drukke bezigheden met school de laatste twee maanden niet volledig mee- trainen. De prestatie om in zijn eerste jaar in deze leeftijdsklasse al meteen door te stromen naar het NK, was daarom al een bij zonderheid op zich. De mooie 11e plaats die hij in Emmen behaalde was daarbij een dubbel compli ment waard. Waddinxveen - Twee teams van tennisvereniging De Gouwe Smash "laken grote kans op het kampi oenschap. In de zaterdagcompeti- 'te het 2e gemengde team en in de 'ondagcompetitie het herenteam van captain Kees Verheij van Wijk. Het le gemengde team speelde 'buis tegen dorpsgenoot Be Fair 3; bet werd een 3-2 overwinning, bet 2e gemengde team speelde /gen ATV uit Alblasserdam. Een M overwinning was het resultaat, eigende week moet dit team "eer winnen om degradatie te Jorkomen. Zij spelen dan tegen Moordrecht, de directe concur- 'ent. jjemengd team 3 speelde tegen Hiaten. Deze wedstrijd ging om r'et kampioenschap. Hiaten stond .'°oraf met 2 punten voor zodat Ue Gouwe Smash moest winnen °m nog kans te hebben. De laatste "edstrijd moest de beslissing teengen. Het werd een 3-2 neder ig en dus is het kampioenschap ver weg. /emengd team 4 speelde 3-2 uit .egen de Sluipers. Gemengd team /"Peelde uit tegen Zevensprong: Gemengd team 1 35+ speelde tegen een dorpsgenoot Waddinx veen en verloor met 3-2. Gemengd team 2 35+ was vrij. Dit team heeft tot nu toe alles nog gewonnen zodat zij een hele grote kans heb ben om kampioen te worden. Zondagcompetitie Het herenteam van captain Kees Verheij van Wijk is virtueel kampi oen geworden. Zij moesten tegen tennisvereniging Ronde Venen uit Mijdrecht. Dit team stond in de rangschikking tweede. De heren van De Gouwe Smash wonnen vrij eenvoudig met 5-1. Volgende week speelt dit team thuis en kan dan het kampioen schap gaan vieren. Het damesteam van captain Ellen Nijhof heeft de progressie die ze de laatste weken boekten dit weekeinde geen gestalte kunnen geven. Nadat zij de laatste drie zondagen 1 keer hadden gewon nen en twee keer gelijk hadden gespeeld, werd nu verloren met 6-0 van Atilla uit Utrecht. Het gemengde team van captain Nicole Dubois verloor met 4-1 van Seghwaert uit Zoetermeer. Zevenhuizen - Onder schitterende weersomstandigheden werd afge lopen zaterdag bij Groeneweg het La Baraque toernooi gespeeld. Dit toernooi is bestemd voor de oud ste jeugd van Groeneweg. Behalve met voetballen kunnen de spelers zich ook vermaken met diverse spelen, zoals bijvoorbeeld een Kop van Jut en 'zuurstokvan- gen. Bij de A-junioren werd Berkel eer ste (Groeneweg 3e); bij de b-junio- ren werd eveneens Berkel eerste (Groeneweg 3e). Bij de C-jeugd werd ESTO eerste (Groeneweg 2e) en bij de C2-jeugd werd Alphen Boys eerste (Groeneweg 3e). Bij de Dl-pupillen werd Zoetermeer eerste (Groeneweg 2e) en bij de D2-pupillen ging de eerste plaats naar Alphense Boys (Groeneweg 3e). De sportiviteitsprijs, de Cor van Leeuwe-troffee, werd gewonnen door Al van Berkel. Het blijft druk bij de Groeneweg- jeugd de komende weken. Behalve veel uittoernooien is er ook binnen de vereniging veel te bele ven. Zo is er op 23 en 24 mei de "Nacht van Veerman", een logeer- nacht voor de spelertjes van 6 tot 8 jaar. Tijdens Pinksteren gaan de oudste teams voor een internatio naal toernooi naar Charleroi in België. Tennisvereniging Waddinxveen Waddinxveen - Nog een gewonnen wedstrijd, volgende week tegen TV Geeren in Baarn, en het eerste zondagteam van de TV Waddinx veen kan zich kampioen noemen van hun afdeling in de landelijke vierde klasse. Dat geeft recht op promotie naar de derde klasse. Afgelopen zondag werd weer riant gewonnen van het eerste team van Z'67 in Rotterdam-Zuid. Alleen moest Joost Groenendijk in R.van Lammeren zijn meerdere erkennen in het herenenkelspel.en had Jennifer Andringa drie sets nodig om haar partij in het dame senkelspel te winnen (3e set 6-0). Alle andere partijen werden vrij makkelijk door de TV Waddinx- -» veen gewonnen, zodat een einds- core van 7-1 werd bereikt. Turnen Waddinxveen - Op 12 en 13 mei werden de halve finales Nationale Wedstrijdsport geturnd in Volen- dam. De Waddinxveense zussen Berlinda en Marjoleine Verweij hebben beiden de finale gehaald. Deze finale wordt op 26 mei gehou den in Lekkerkerk. Gouda - Voor de 32e maal organi seert de Invaliden Sport Vereni ging op Hemelvaartsdag 24 mei het Internationaal Pijpenstad Tafeltennistoernooi. Naast de Nederlandse fine de fleur op inva liden tafeltennisgebied komt ook de top van Duitsland, Wales en België naar sporthal De Mammoet in Gouda. Er wordt op 26 tafels strijd gevoerd en er worden op deze dag 401 wedstrijden afgewerkt. Wadidnxveen - Ruim 65 jon gens/meisjes van 3, 4 en 5 jaar wisten dit seizoen al één of meer dere keren kennis te maken met een uurtje voetbal op het complex van voetbalvereniging WSE. En dat dit succes niet alleen in Wad dinxveen gestalte heeft blijkt ook in Woerden. Bij voetbalvereniging VEP heeft men ook zo'n inniatief ondernomen ("ukkiesvoetbal" genoemd) enkele jaren geleden en met dezelfde resultaten. En omdat het zaterdag 26 mei de laatste keer is dit seizoen heeft WSE de "collega Smurfen" uitgenodigd voor een Mini Smurfentoernooi. In wedstrijdjes van 7 minuten zul len de deelnemers van 9.30 tot 10.30 uur tegen elkaar uitkomen. Voor meer informatie; Henk Smak man 06-28802395. Waterpolo Waddinxveen - Op het kwalifica tietoernooi in Sofia-Bulgarije heeft het team van jeugdbondscoach Tom Aalmoes geen onduidelijk heid laten bestaan over hun ambi tie. Met ruime overwinningen werd de le plaats bereikt die recht geeft op een plaats bij de 16 ploegen die mogen deelnemen aan het Europees Kampioenschap voor heren waterpoloteams onder de 18 jaar, begin augustus in Hagen (Duitsland). Twee spelers van Gouwestaete maken deel uit van dit team, te weten Paul Ver- wey en Myk Middendorp. Waddinxveen - Nationale competi tie: .zondag 13 mei was de laatste wedstrijddag bij de jeu de boules- vereniging. Enkele teams verkeer den bij aanvang in een ongemak kelijke positie, maar uiteindelijk wist bijna iedereen zich in zijn klasse veilig te stellen. Alleen in de 3e klasse B moet 1 team de play off spelen om degradatie te ontlopen. Twee teams werden in hun klasse kampioen en promoveren recht streeks naar een hogere klasse en 2 teams spelen promotiewedstrij den. In de 2e klasse A werd het vorig jaar gepromoveerde team van Fred, Rob en Ron van Dijken kampioen met 11 gewonnen wed strijden uit 15 en zij gaan naar de le klasse. In de 3e klasse A: Peter Rubeling, Ton en Jopy Hulskamp kampioen met 14 uit 15 wedstrij den en gaan naar de 2e klasse. In de le klasse: Wout Versluis, Elly Nieuwland en Piet v.d. Made 2e v met 11 uit 15 en mogen nu gaan strijden voor een plaats in de hoofdklasse. In de 3e klasse B: Imca Matla, Corrie Monster en Hanna de Wilde 2e met 11 uit 15 en zij gaan spelen voor een plaats in de 2e klasse. In de ereklasse, de hoogste afde ling in Nederland, vormen Roy J Hulskamp en Hans Cammeraat van de vereniging en Gerard Vos uit Gouda een team dat debuteer de in deze klasse. Zij behaalden, na een aanvankelijk moeizame start, een 9e plaats met 8 uit 15 en handhaven zich. De promo tie/degradatie wedstrijden wor den op zondag 27 mei, aanvang 10.00 uur, gespeeld op het terrein van de vereniging aan de Alb. Thijmlaan. Hockey Waddinxveen - Zaterdag is het meisjesteam Cl kampioen gewor den in en tegen Zoetermeer. Wad dinxveen stond al een tijdje bovenaan in de poule met op de 2e plaats HDM en op de 3e. plaats Zoetermeer. Deze teams behoor den tot de laatste 2 tegen wie nog gespeeld moesten worden. Waddinxveen had 2 punten nodig om het kampioenschap binnen te halen. Beide wedstrijden moesten uit gespeeld worden. In Zoetermeer kwam al snel de eerste treffer. Na 2 minuten was het Michal Glaser, die na een voorzet van Leonie Kammeijer de bal achter de keeper plaatste. Na 10 minuten was het wederom Michal Glaser, nu na een voorzet van Ilse Fritchy, die de keeper het nakijken liet. De toon was gezet en de stand bleef tot de rust 0-2. Na rust kwam Zoetermeer na 10 minuten op 1-2 en was het uitkij ken voor de Waddinxveners. Gelukkig kon Ilse Fritchy binnen 5 minuten de stand op 1-3 zetten. Dankzij de inzet en het goede hoc keyspel van het hele team, kreeg Zoetermeer weinig kansen. Hier door bleef de stand 1-3. Na het laatste fluitsignaal was iedereen dolblij, bloemen werden uitgereikt en werd onder luid applaus een ereronde gelopen. Bij thuiskomst werden de meisjes opgewacht met taart, champagne en nog meer bloemen. Het is voor de tweede keer dat dit team kampioen geworden is. Twee jaar geleden werd het team onder dezelfde leiding van train- ster Hanneke' Bierman en coach Bernard Glaser ook titelhouder. t

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17