Steppen voor Bolivia! Finalisten bedrijfsvolleybal Boskoop bekend Energie- en waterverbruik in horeca daalt Bijzondere samenwerking Goudse dichters en kunstenaars Sportief verloop BZAV toernooi W Moerkapelle Schone Schijn bij de Schuilplaats Hemelvaartsdag: motortoertocht Avond-Laura Hart van Holland/23 mei 2001 pagina'19 Door Karin Jongkind Benthuizen - Wethouder en loco burgemeester Gerda Geenjaar gaf vorige week vrijdag het start schot voor een grootscheepse stepmarathon. De actie werd georganiseerd door de World Servants Bolivia Groep (WSBG). Een kerkelijk gerelateerde orga nisatie, die tot doel heeft het onderwijs in Bolivia toegankelij ker te maken in gebieden, waar een groot tekort is aan klasloka len en schoolmaterialen. De WSBG wil dit bereiken door scholen te bouwen met hulp van jongeren uit de hele wereld. Elf jongeren uit Benthuizen sluiten zich in augustus aan bij een groep vain zesentwintig jongeren uit een ander deel van Nederland om samen drie weken lang in Bolivia te bouwen aan scho len en klaslokalen. De kosten die nodig zijn voor de reis en het verblijf van de elf Benthui- zense jongeren én voor de benodigde bouwmaterialen bedragen ruim ƒ41.000,-. Een gedeelte van dit bedrag (ongeveer twintigduizend gul den) werd in de afgelopen maanden door diverse acties - onder andere een autowas-, statiegeld- en oliebollenactie opgehaald. Afgelopen week end werd getracht om met de stepmarathon het resterende deel binnen te halen. En met succes. Na afloop bleken ruim honderd deelnemers na vierentwintig uur onge veer éénentwintigduizend gulden bij elkaar te hebben gestept. Dit was reden voor een groot applaus voor organisatoren en deelne mers. Tegenwind Het steppen bleek een zware klus te zijn. Tal van deelnemers hadden zich dan ook behoorlijk verke ken op de totale tijdsduur (vierentwintig uur), de leng te (ongeveer drie kilometer per rondje) en de harde tegenwind. De steppers namen per team deel aan de marathon. Ieder team had vooraf getracht zoveel moge lijk sponsors bereid te vinden de actie met geld te ondersteunen. Elk team bestond uit acht tot tien personen, waarvan steeds twee personen tegelijk aan het steppen waren. De teamleden waren vrij om te bepalen wanneer er gewisseld werd. Na vierentwintig uur bleek Boksvereniging Bent huizen de meeste rondjes te heb ben gestept, in totaal honderd vier. Na afloop toonde Elise Krijgsman - medeorganisator en verantwoordelijk voor de PR - zich daarom uiterst tevreden. De jongeren die in augustus naar Bolivia gaan zijn: Arjan en Karen Molenaar, Ronald Manschot, Hanne en Elise Krijgsman, Willeke en Marnix Huizer, Gert en Lenne- ke van der Velden, Marcel Neele- man en Hans Laban. Benthuizen - Zaterdag 26 mei komt podiumgroep Schone Schijn bij koffiebar De Schuilplaats. Het programma begint om 20.30 uur, de deuren gaan om 20.00 uur open. Iedereen van 14 jaar en ouder is welkom in De Bron aan de Dorpsstraat 42. Regio - Op donsdag 24 mei wordt de 17e Hemelvaartsrit verreden van de Boreftse Motorclub. De tocht, die start vanuit Waarder en eindigt bij Motorclub Wombarg in Woudenberg, is ongeveer 200 km lang. Vertrek tussen 8.30 en 12.00 uur vanuit het clubhuis Wapen van Waarder, Dorp 26 in Waarder (tegenover de kerk). Gelegen aan de Al 2 Den Haag-Utrecht, afslag 13 Nieuwerbrug/Driebruggen. Meer informatie is te verkrijgen bij Peter Wagensveld, telefoon 0172- 614478. De Boreftse Motorclub is een toer club met 130 leden. Ze organiseert ieder jaar en aantal eigen toerrit ten: op 2e Paasdag, Hemelvaarts dag en een Avondvierdaagse in juni die voor iedereen toeganke lijk is. Daarnaast is er voor cluble den twee keer per jaar een kam- peerweekend. Iedere tweede dinsdag van de maand vindt in Waarder de clubavond plaats. Soms wordt er een presentatie gehouden over motorverwante zaken, een avondritje van zo'n 80 km verreden of is er gewoon een gezellige praatavond. Boskoop - Grote fysieke inspan ningen gepaard met de nodige zweetdruppels hebben de deelne mers van het bedrijfsvolleybal- toernooi van Agon moeten onder gaan om uiteindelijk een finaleplaats te bemachtigen. Br zijn afgelopen weken op drie verschillende avonden voorrond es gespeeld. Hieruit zijn 12 teams tevoorschijn gekomen die op 8 juni mogen uitmaken wie het ueste team op A- of B-niveau is. Vrijdag 18 mei werd de laatste voorronde gespeeld. Het beeld van deze wedstrijden was niet anders dan de voorgaande speel avonden. Fanatiek, gedreven, gezellig maar vooral ontspannen, tijdens deze speelavond werd eenmaal de hulp ingeroepen van ue EHBO afdeling Boskoop. Op A-niveau is naast de bekende teams van de Boskoopse Veiling, Proba bv en Installatiebedrijf Bon tekoe het eerste team van Arent- hals Grant Thornton doorgdron- gen tot de finalepoule. Bij de B-teams zijn geselecteerd: Verbeij, Serpa, Joh. Stolwijk, LTB, Arenthals 3, van Lint, VAB en de winnaar van 2000: Romijn. Op de finaleavond mogen de teams op B-niveau in twee poules uitmaken wie de beste per oule is. De twee winnaars maken in een onderlinge wedstrijd uit wie zich uiteindelijk bedrijfsvolleybalkam- pioen van 2001 mag noemen. De winnaars van beide niveaus mogen de wisseltrofee een jaar lang in de eigen prijzenkast zet ten. De fiinalewedstrijden worden gespeeld op vrijdag 8 juni vanaf 19.00 uur in de sporthal aan de Puttelaan. Milieudienst Midden-Holland in samenwerking met acht Midden-Holland gemeenten bij wecaondernemingen en sport- -n recreatie-inrichtingen een pre- mitieonderzoek uitgevoerd. '1 deze onderzoeken werd in aart gebracht op welke wijze bij ah! ,bedriif °P energ'e. water en -vul bespaard kan worden. Bij eze onderzoeken werd in kaart ■wacht op welke wijze bij het Wrijf op energie, water en afval )sPaa|-d kan worden. De onder breken zijn gebaseerd op de «ent verschenen Milieuwijzer «n het bedrijfschap Horeca en |*tering. j vijfenveertig horecaonderne- rs is een preventieonderzoek Sevoerd. Door een adviseur "de milieudienst Midden-Hol- hetVs met de ondernemer door bedrijf gelopen. Na afloop van n onderzoek heeft de onderne- zirhf der een helder over- rj van de belangrijkste bespa- ^[nogelijkheden ontvangen. net actieprogramma kan hij of zij direct aan de slag. Door de ondernemers is deze aan pak erg gewaardeerd. Het aanrei ken van concrete informatie over besparingsmogelijkheden toege spitst op hun bedrijfssituatie werd door de ondernemers als zeer positief ervaren. In de horeca kunnen dus preventiemaatregelen worden ingevoerd die voor het bedrijf voordelen opleveren en het milieu minder belasten. De directe besparingen die volgen uit het per bedrijf opgestelde actie programma zijn gemiddeld 6%. Ails alle geadviseerde maatregelen zijn uitgevoerd, kan er tussen de 10 en 20% worden bespaard op energie, water en afval. Door de regeling Schoner Produ ceren en financiële bijdragen van de gemeente Bodegraven, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwer- kerk aan de IJssel, Oudewater, Schoonhoven en Zevenhuizen- Moerkapelle, is de doorlichting tegen een sterk gereduceerde prijs aan de ondernemers aange boden. De vrijwillige mede werkers van de Stich ting Alphense Rij- wielvierdaagse hebben de organisa tie van de Avond- Laura rond. Ook dit jaar wordt vier avon den fietsplezier gebo den met routes van 35 kilometer door het oer-Hollandse polder- en plassenge- bied rond Alphen aan den Rijn. Deze Avond-Laura wordt gehouden van 28 tot en met 31 mei. De stichting verwacht circa 750 deelne mers. Inschrijfgeld voor personen tot en met 16 jam zE5.- voor deelnemers ouder dan 16 jaar AE10.-. Kaarten verkrijgbaar in Avifauna, Hoorn 65 te Alphen aan den Rijn (theehuis, bij de speeltuin) op genoemde datums vanaf 17.30 uur. Tot 19.00 uur kan er gestart worden. Ver dere inlichtingen per Laura-telefoon 06- 22321666. De Dag-Laura wordt gehouden van 3 tot en met 6 juli over de afstanden van 60, 100 en 150 kilometer. 'Gedichten in beeld' en 'Beelden in dichtvorm' in Goudse Stadsgalerie Regio - Onlangs is een bijzondere samenwerking gestart tussen beeldend kunstenaars van de Regionale Kunst stichting Gouda (Stadsgalerie) en dich ters van Gheraert Leeu, de Goudse Stichting voor Letteren. De Regionale Kunststichting Gouda en Gheraert Leeu hebben dertien koppels van beeldende kunstenaars en dichters bijeen gebracht om elkaar te inspireren en samen te werken. Het werk wordt getoond tijdens twee tentoonstellingen in de Goudse Stadsgalerie; 'Gedichten in beeld' en 'Beelden in dichtvorm'. In de komende periode gaan de kunste naars en dichters met elkaar aan de slag om woorden in beelden om te zet ten. Dat wil zeggen kunstwerken te maken geïnspireerd door een gedicht. Het resultaat is vanaf eind juni te bezichtigen in de Goudse Stadsgalerie; op zaterdag 23 juni wordt dan de expo sitie 'Gedichten in beeld' geopend. Deze expositie loopt tot 15 juli. Aanslui tend op deze tentoonstelling wordt werk van dichters geïnspireerd door het oeuvre van de beeldend kunste naars tentoongesteld; 'Beelden in dicht vorm'. Schrijfster, kunstenares en cineaste Marion Bloem heeft inmiddels haar medewerking aan dit samenwerkings project toegezegd. Zij wil graag een videofilm maken van alle dichters en kunstenaars bijeen met een geselec teerd publiek waar de gedichten bij de kunstwerken voorgelezen worden. Bloem gaat dan met de betreffende dichter en kunstenaar in gesprek waar bij ook de toeschouwer wordt betrok ken. Alles wordt opgenomen, gemon teerd en het resultaat van de film wordt getoond tijdens de tentoonstellingen. De Stadsgalerie kwam met het idee om kunstenaars in contact te brengen met dichters om zo een samenspraak tot stand te brengen die grensoverstijgend is. Dat grensoverstijgende karakter wordt nog benadrukt door de activitei ten bij de opening en tijdens de exposi tie waar ook de muziek een rol gaat spe len. De dichters zijn afkomstig van de cur sus gedichten maken en schrijven die op initiatief van de Gheraert Leeu is georganiseerd door de Volksuniversiteit Gouda, aangevuld met zes regionaal bekende Goudse dichters. De exposities in de Goudse Stadsgalerie zijn geheel vrijblijvend te bezoeken van dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het adres van de Stadsgalerie is Achter de Kerk 10 in Gouda. Voetbal Moerkapelle- Het bedrijf szomer- avond voetbaltoernooi kent tot dusverre een uiterst positief ver loop. De meeste wedstrijden ver lopen in een prettige en sportieve sfeer. Ondanks het slechte weer van de afgelopen week, vonden bijna alle wedstrijden doorgang. In poule A kon Bontenbal geen vervolg geven aan de goede resul taten van de week ervoor. Tegen dorpshuis Op Moer werd het 1-1 en in de fa. Bakker moest met 0-1 haar meerdere worden erkend. Daardoor is het geen uitgemaakte zaak meer dat de kruisfinales wor den behaald. Hiervoor gooien Op Moer en Bakker ook hoge ogen; zij voeren met 7 uit 3 poule A aan, gevolgd door Bontenbal met 7 uit 4. Van de fa. Zwanenburg valt nog weinig te zeggen, dit team speelde nog maar één wedstrijd tegen Gall en Gall, die met 4-2 werd gewon nen. De overige ploegen in deze poule lijken voor een kruisfinale plaats niet meer in aanmerking te komen. In poule B komen hiervoor ook nog 4 ploegen in aanmerking, alleen 't Wapen van Moerkapelle, Adonis en de fa. Boonstoppel lij ken nog voor de sportieve eer te strijden. De Lordd gaf een prima vervolg aan de resultaten van de eerste week. Eerst werd met 1-8 gewonnen va Les Adonis, vervol gens werd in een boeiend duel met 2-2 tegen van Ommeren gelijk gespeeld, met als gevolg een eer ste positie met 10 uit 4. Op de tweede plaats staat van Ommeren met 8 uit 4, ook dit team maakt tot dusverre een behoorlijke indruk. Datzelfde moet gezegd worden van het Koudekerkse Kobus, die haar beide wedstrij den overtuigend won. Tenslotte zal met 7 uit 3 Haze- broek en Tamerus tot en met de laatste wedstrijddag ook een serieuze kanshebber blijven.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19