www.rabobank.nl NIEUWS EXTRA FISCAAL VOORDEEL CAMPAGNE DE LAGE LANDEN RENTEVERLAGING FED EEN KLANKBORD VOOR ONDERNEMERS REISAANBIEDINGEN GRATIS: UITBLAZEN! De Virtuele Rabobank BW» Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart vari Holland/23 méi 2001 voor u, van en door uw bank -Try - - AGENDA INTERNETSITES Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180 - 63 73 72 vrijdag (doorlop Hypotheken: 0180-63 73 53 zaterdag (reizen Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen; Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Dorpsstraat 190, Moerkapelle: 079 - 593 5885 Dorpsstraat 12,1 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo3750@tref.nl Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Met ingang van 1 januari 2001 is de nieuwe belastingwetgeving van kracht. Dit betekent onder andere een beperking met betrekking tot een aantal aftrekposten. Er bestaat echter nog een mogelijkheid om gebruik te maken van de extra aftrek voor lijfrentepremies over het jaar 2000. Heeft u een tekort in uw pensioen opbouw Dan kunt u tot 1 juli 2001 nog gebruik maken van de fiscale regels van het oude belastingstelsel. Met deze regels kunt u bepalen of u recht heeft op de extra aftrek. Uiteraard dient u de fiscus een berekening te overleggen waaruit uw pensioentekort blijkt. Wat is het voordeel voor u De premie is fiscaal aftrekbaar, daar staat tegenover dat u in de toe komst belasting zult moeten betalen over de uitkeringen. Dit kan heel voor delig zijn als het belastingpercentage waartegen u nu de aftrek geniet een stuk hoger is dan het percentage dat u straks betaalt over de uitkeringen. Wilt u gebruik maken van deze aftrekpost? Wacht dan niet te lang want uw stor ting dient uiterlijk 30 juni a.s. bij een verzekeraar te zijn gestort. Wilt u meer weten? Loop dan gerust binnen bij ons kan toor aan de Dorpsstraat en vraag naar één van onze financieel adviseurs, zij kunnen u verder helpen. Veel mensen hebben wel eens gehoord van De Lage Landen. De naam kennen ze wel, maar de associa tie met leasing en handelsfinanciering wordt zelden gemaakt. 'De Lage Lan den, is dat iets met verzekeringen?' is dan ook een veel gehoorde uitspraak. Vaak weten ondernemers nauwelijks watje allemaal niet kunt leasen bij de Lage Landen. Reden temeer om eens te laten zien wie de Lage Landen is, en vooral wat ze kunnen. Daarom kon u de afgelopen weken in 3 dagbladen en in algemene managementbladen getuige zijn van de advertentiecam pagne. Specifieke advertenties zullen ook nog gedurende de maand juni in vakbladen voorkomen. Doel van de campagne is ondernemers er op te wijzen dat je bij De Lage Landen terecht kunt voor leasing en handelsfi nanciering in de brede zin van het woord. Dus zowel voor het leasen van een wagenpark, maar ook het leasen van vastgoed, IT-apparatuur en equip ment. Plus financiering en beheer van debiteuren en vendorlease. Deze brede en integrale aanpak onder één naam is uniek in Nederland. De lage Landen heeft een website waar veel interessan te informatie en hulpmiddelen te vin den zijn: www.delagelanden.nl De renteverlaging op 15 mei met 50 basispunten door de Federal Reser ve was alom verwacht. Opvallend is echter dat de markt momenteel geen verdere Amerikaanse rente verlagingen inprijst. De inflatie, die normaal gesproken als 'usual sus pect' fungeert, is deze keer niet de schuldige. In euroland lijkt het infla tiegevaar wel aanwezig. Deson danks heeft de ECB, net als de Fed, voldoende argumenten om de rente te verlagen. De Federal Reserve heeft sinds begin 2001 een ongekend agressief rente- beleid gevoerd. In vijf rentestappen in evenzoveel maanden heeft het Ameri kaanse stelsel van centrale banken de rente met liefst 250 basispunten ver laagd tot het huidige niveau van 4.0%. Met deze serie monetaire verruimin gen in het achterhoofd, is het interes sant om de Amerikaanse inflatie onder de loep te nemen. In de officië le verklaring van de Fed wordt in ieder geval aangegeven dat het inflatiege vaar beperkt is.Greenspan wijst hierbij op de minder overspannen arbeidsmarkt waardoor de loonkosten beperkt kunnen blijven. Het gevaar voor economische zwakte weegt bovendien zwaarder dan het moge lijke inflatiegevaar, aldus Greenspan. Ondanks een beperkt inflatiegevaar, verwacht de markt momenteel geen verdere renteverlagingen. Hierbij wordt voornamelijk gekeken naar enkele positieve cijfers die afgelopen week uitkwamen en het vermoeden bevestigen dat de Amerikaanse eco nomie in het tweede jaarhelft van 2001 een herstel zal laten zien. Zo lie ten de detailhandelsverkopen in april een sterker dan verwachte toename zien, en stijgt het ondernemersver- trouwen al drie maanden op rij. Hoe wel ook wij verwachten dat de econo mie later dit jaar zal herstellen, denken wij dat Greenspan het zekere voor het onzekere zal nemen en de rente eind juni opnieuw zal verlagen. Gezien de flexibiliteit die de Federal Reserve in de afgelopen maanden heeft getoond, kan de rente op middellange termijn opwaarts gewijzigd worden. Rabobank Commerciële en organisatorische problemen, vragen over bedrijfs voering, of het omgaan met groei in de organisatie. Veel ondernemers zal het bekend in de oren klinken. Als u behoefte heeft aan ondersteu ning bij uw bedrijfsvoering kunt u terecht bij Stichting Onderne mingsklankbord: een stichting die zich ten doel stelt de succeskansen van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf te vergroten. Sinds 1989 is Rabobank Nederland hoofdsponsor van deze organisatie. Ondernemersklankbord heeft een landelijk netwerk van 235 consulen ten. Dit zijn allen oud-ondernemers, - managers, of -directeuren, die in een grote verscheidenheid van branches in het bedrijfsleven hebben gewerkt en hun kennis en ervaring belange loos ter beschikking stellen. De ondersteuning kan betrekking hebben op commerciële, administra tieve, organisatorische of bedrijfseco nomische vraagstukken, maar ook op problemen bij opvolging, fusie of bedrijfsbeëindiging. Ook kunt u terecht voor advies over mogelijke verbeteringen en groei van de onder neming. De consulenten geven mon deling advies en gaan hier vanzelf sprekend vertrouwelijk mee om. Vaak kan een goed gesprek al helpen, maar een langere begeleiding behoort ook tot de mogelijkheden. Wilt u contact opnemen met Stichting Ondernemersklankbord? De consu lenten zijn bereikbaar via alle Kamers van Koophandel. Voor meer informa tie kunt u ook direct bellen naar Ondernemersklankbord, telefoon 070- 3490600. Of bezoek de website, www.ondememersklankbord.nl. In Diever(tussen Meppel en Assen) staat een prachtig hotel't Ruterhuus. Hét eerste dat u opvalt als u voor de ingang van 't Ruterhuus staat, is de overweldigende, rustgevende stilte. U bent meteen in de stemming voor uw vakantie in de natuur. Er zijn voor de hotelgasten 18 leuk ingerichte twee persoonskamers, waarvan er 8 zijn aangepast voor rolstoelgebruikers. Aan de overkant van het hotel loopt u zo het Nationaal park"het Drents- Frie se Wold"in.Voor informatie kunt u bel len 0521-594114 of kijken op internet www.ruterhuus.nl Laat uw vakantiegeld lekker voor u werken! De vakantie komt eraan. Rond deze tijd krijgt u waarschijnlijk uw vakantie geld overgemaakt. Een mooi bedrag dat u misschien niet onmiddellijk nodig hebt. Daarom: laat uw vakantie geld nog even doorgroeien op uw spaarrekening bij de Rabobank. U pro fiteert dan direct van een hoge rente en u kunt uw geld altijd meteen weer opnemen. Bovendien krijgt u een fraai luchtbed cadeau, als u voor 1 juli a.s. een bedrag van f 1.500,- of meer stort op uw spaarrekening bij de Rabobank. Het vakantieluchtbed is doorzichtig blauw en van hoogwaardige kwaliteit. Leuk voor de vakantie Spaart u auto matisch maar maakt u voor 1 juli mini maal f 1.500,- extra over naar uw spaarrekening, dan komt u natuurlijk ook in aanmerking voor het luctbed. Maak f1.500(Of meer) over naar uw spaarrekening Vul het antwoordformulier* in en stuur het op *(bijlage bij afschrift of afhalen op de bank) Regel dit voor 1 juli 2001 U hebt het fraaie luchtbed zo snel mogelijk in huis. Roparun Vandaag, woensdag 23 mei, is de 1 Roparun van start gegaan op d Coolsingel in Rotterdam. Deze Ro(tter dam)Pa(rijs)run is een estafettelc: voor het goede doel. Er doen r ploegen mee van 8 lopers of I sters en 15 man begeleiding ploeg. Totaal gaan er zo'n 3000 me sen richting Parijs. De opbrengst kom geheel ten goede aan de begeleiding van kankerpatiënten De verwachting is om dit jaar weer ruim 2 miljoen vo< dit doel bijeen te lopen. Ook de Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle draagt haar steentje bij middels spon soring en deelname. Intermediair: Rabobank Groep beste bancaire werkgever Weekblad Intermediair publiceerde de top 25 van de beste financiële werkgevers. De Rabobank Groep staat als beste van de grote banken stevig op de derde plaats. Alleen PGGM en Aegon scoren beter. De ranglijst is gebaseerd op 83 vragen over arbeids voorwaarden, personeelsbeleid en cultuur. De vragenlijst is door de Uni versiteit van Amsterdam samenge steld. De verschillen tussen de werk gevers zijn met name te vinden i sociaal beleid en cultuur. De Rabo bank Groep verslaat daar concurren ten ABN Amro en ING met onder meer een hoger percentage deeltijdwer kers en een betere thuiswerkregeling voor hoger opgeleiden. Volgens Inter mediair maakt, de Rabobank Groep daarmee haar imago van work-life employer ook echt waar. Weekblad: Intermediair 17 mei 2001 Internet www.intermediair.nl Kunstcollecties Interpolis en Rabobank in top 25 In het boek 'Bedrijven verzamelen-25 kunstcollecties' worden zowel de col lecties van Interpolis als van Rabo bank Nederland aangemerkt als een van de 25 meest kwalitatieve kunst collecties van bedrijven. Op 5 juni aan staande wordt het boek bij de ope ning van de KunstRAI aangeboden aan Henk van Os, oud-directeur van het Rijksmuseum.Twaalf kunstwerken van Interpolis vertoeven vanaf 1 juni vijf maanden lang in Den Haag. In Maliebeeld, de expositieruimte vani het gebouw van werkgeversorganisa tie VNO/NCW, exposeert Interpolis deze werken onder de titel 'Het men selijk aspect - beelden uit de collectie van Interpolis'. Doel van de kunstcol lectie is onder meer het bevorderen van een uitdagende en inspirerende werkomgeving.Vanwege de moderne kantooromgeving van Interpolis gekozen voor hedendaagse kunst. De kunstcollectie is tegelijk een visite kaartje voor Interpolis en is regelma tig in Nederlandse en buitenlandse musea te zien. 20 juni Algemene leden verg. Rabobank 1 september Oogstfeest www.genie.nl Web- en wapstartpagina waar je op de hoogte wordt gehouden v an alle' lei nieuws en informatie over Internet mobiele telefoons, reizen en meer. Tips voor je vakantie www.samoon.nl www.vakantieregeling.nl www.kinderpuzzle.nl www.routenet.nl www.wereldklok.nl www.vakafitiealbum.nl

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2