Waar heeft uw Cor Bakker met Liliane Fonds op reis door Kameroen Zevenhuizen-Moerkapelle het IT6UZ6 naar z'n zin? VEERMAN BANKZAKEN Gemeente BURGERZAKEN Hart van Holland/23 mei 2001 pagina 5 Reisdocument kwijt? Eerst aangifte bij politie Bij vermissing van uw paspoort of Europese identiteitskaart moet u eerst aangifte doen bij de politie. Daarna kunt u een nieuw reisdocument aanvragen bij de gemeente. Dit is één van de maatregelen om de toenemende fraude met reisdocumenten tegen te gaan. Van iedere vermissing van een reisdocument maakt de poli tie een proces-verbaal op. De gewaarmerkte kopie van dit proces-verbaal moet u bij de aanvraag van een nieuw pas poort of Europese identiteitskaart aan de gemeente overleg gen. Zonder deze kopie krijgt u geen nieuw reisdocument! Bij vermissing in het buitenland moet u ook altijd aangifte doen bij de Nederlandse politie, voordat u bij de gemeente een nieuw document kunt aanvragen. Bij een aanvraag van een reisdocument na vermissing geldt géén klaar terwijl u wacht service! Openingtijden politiebureaus in de regio: \levenhuizen, Dorpsstraat 154, telefoon 0182-621669, maandagwoensdag en vrijdag 14.00-17.00 uur; Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 50, telefoon 0182-621664, maandag t/m vrijdag 08.00-20.00 uur, zater dag 09.00-17.00 uur; Vaddinxveen, Limaweg 35, telefoon 0182-642666, maan dag t/m zondag, 24 uur per dag geopend. Legitimatieplicht sectie Burgerzaken Voor het verstrekken van gegevens uit de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA) en/of uit de registers van de Burgerlijke Stand dient te allen tijde een geldig legitimatie bewijs aan onze medewerk(st)ers te worden overgelegd. Zonder dit bewijs worden de gevraagde gegevens of docu menten niet verstrekt. In principe dient men in persoon te komen. In sommige gevallen kan men een ander machtigen onder overlegging van een schriftelijke verklaring en een kopie van een geldig legitimatiebewijs van zowel de vol- machtgever als van de gemachtigde. Voor het verstrekken van rijbewijzen en paspoorten dient men altijd in persoon te verschijnen en dient tevens het oude document te worden overgelegd of het (de) paspoort(en) waarin de desbetreffende persoon ingeschre ven staat (staan). Bij bijschrijving van kinderen (t/m 15 jaar) in een paspoort of het verstrekken van een Europese Identiteitskaart aan kinderen (t/m 11 jaar) en/of het vers trekken van een paspoort aan kinderen (t/m 17 jaar) dienen de beide ouders of gezagshouder in persoon of schriftelijk toestemming te geven onder overlegging van een geldig legitimatiebewijs. Uw reisdocument is alleen te gebruiken als legitimatie bewijs indien deze geldig is en ook reizen is niet meer toegestaan met een verlopen reisdocument, ook niet bin nen Europa Zorg dat uw reisdocument altijd geldig is. Reizen met een verlopen reisdocument is niet meer toegestaan ook niet bin nen Europa. U kunt kiezen uit een paspoort (fl 92,50) of een Europese Identiteitskaart (fl 39,60). Altijd het oude document en /of het document waar u ingeschreven staat meenemen en twee recente goedgelijkende pasfoto's. Het aanvragen van een reisdocument dient altijd in persoon te gebeuren. In geval van bijschrijving van kinderen (t/m 15 jaar) in een paspoort of het verstrekken van een Europese Identiteits kaart aan kinderen (t/m 11 jaar) en/of het verstrekken van een paspoort aan kinderen (t/m 17 jaar) dienen de beide ouders of gezagshouder in persoon of schriftelijk toestem ming te geven onder overlegging van een geldig legitima tiebewijs. Daarnaast dient betrokkene alle in zijn bezit zijnde geldige reisdocumenten te overleggen bij de aan vraag van een ander soort reisdocument. In principe geldt tot 1 oktober 2001 klaar terwijl u wacht-service. Wacht niet tot het laatste moment met het aanvragen van een reisdocument. Kom tijdig. Eisen pasfoto's op reisdocumenten en rijbewijzen Regelmatig voldoen de pasfoto's niet aan de gestelde eisen. Hieronder volgen de voorwaarden waaraan de pasfoto's moeten voldoen; - De pasfoto's moeten van recente datum zijn en een goed gelijkend beeld van de aanvrager geven; - Het gebruik van reproducties of eerder gebruikte pasfo to's is niet toegestaan; - Zwart/wit- en kleurenpasfoto's zijn toegestaan; - De grootte van de pasfoto's is 3 bij 4 cm; - De breedte van het hoofd dient ongeveer 2 cm van de afbeelding in beslag te nemen; - Het gezicht van de van de aanvrager dient recht van voren tegen een licht egale achtergrond te zijn gefotografeerd; - Beide ogen dienen zichtbaar te zijn, eventueel achter een bril met doorschijnende glazen. Een donkere bril is alleen op aantoonbare medische gronden toegestaan; - Het hoofd dient onbedekt te zijn; tenzij godsdienstige, levensbeschouwelijke of medische oorzaken zich hierte gen verzetten. Indien het hoofd wordt bedekt, moet het gezicht wel zichtbaar blijven. - Bij iedere aanvraag dienen twee gelijke pasfoto's te wor den overgelegd. Veel mensen rijden zonder het te weten zonder geldig rijbewijs Om in het bezit te blijven van een geldig rijbewijs, bent u verplicht het elke tien jaar te vernieuwen. In bepaalde gevallen is die termijn korter. Rijbewijzen afgegeven vóór 1 juni 1996 moeten niet ver vangen worden vóór de datum "geldig tot" vermeld bij punt 7 links van de pasfoto op het rijbewijs, maar vóór de datum "vernieuwen voor" vermeld bij punt 8 op het rijbewijs. Na de datum "vernieuwen voor" is een rijbewijs niet meer geldig! Zonder geldig rijbewijs mag u niet rijden, daarnaast is een ongeldig rijbewijs niet te gebruiken als identiteitsbewijs. U moet uw rijbewijs vernieuwen bij de gemeente waar u staat ingeschreven en in sommige gevallen bij de Rijks dienst voor het Wegverkeer. Men moet in persoon verschij nen om het rijbewijs te vernieuwen. Het oude rijbewijs dient te worden overgelegd tezamen met twee dezelfde oed- gelijkende recente pasfoto's. De leges bedragen fl 73,00 en in principe geldt klaar terwijl u wacht service. REGIO>4^BANK Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon: 0180-631866 Telefax: 0180-633178 www.veerman.org E-mail: veerman@atriserv.nl Muziek als universele taal Verfilmd verhaal over epilepsie in de prijzen et Nationaal Epilepsie Fonds heeft een sPeelfilm gemaakt, die vooral de sociale ^Pecten van epilepsie benadrukt. Het °mt regelmatig voor dat aanvallen van ®P' epsie tot vervelende misverstanden e|den. Het verhaal van de film is waar- Sebeurd. De film heeft een belangrijke Hs gewonnen, Afgelopen zondag nam et Nationaal Epilepsie Fonds de eerste p'js in ontvangst bij het Internationale pilepsie Congres in Argentinië. De Pr|]s is een geldbedrag dat besteed gaat s° n aan de bestrijding van epilep- i^sPeelfilm over epilepsie heet Mon jjp°ur. De film vertelt de geschiedenis e zich afspeelde in Haarlem. Een jon- ten Wer^ 'n een kledingzaak door agen- aangehouden, omdat hij zich emd gedroeg. Hij verzette zich tegen aanhouding en brak zijn arm. Pas in Zlejtenhuis bleek dat zijn 'vreemde Sje raS veroorzaakt werd door epilep- Epilepsie is een tijdelijke functiestoor nis in de hersenen. Een epilepsieaanval ontstaat door overmatige elektrische activiteit in de hersenen. Het normale functioneren wordt dan tijdelijk ver stoord. De plaats in de hersenen waar de storing begint, bepaalt wat voor soort aanval iemand krijgt. Iemand kan bijvoorbeeld even geestelijk afwezig zijn, maar iemand kan ook vallen en schokken. Eén op de 150 Nederlanders heeft epi lepsie. Toch is de aandoening onvol doende bekend. Het Nationaal Epilep sie Fonds geeft voorlichting, onder steunt wetenschappelijk onderzoek, organiseert vakanties voor mensen met epilepsie en verleent zo nodig individu ele hulp. Voor meer informatie: 030- 63 440 63 of www.epilepsie.nl. Het beno digde geld werft het Nationaal Epilepsie Fonds door donaties en de nationale collecte. Op 5 juni gaan weer 45.000 vrijwilligers op pad voor de jaarlijkse collecte. Het Liliane Fonds -speciaal fonds voor kin deren met een handicap in ontwikkelings landen- richt de schijnwerpers op de hulp verlening in Kameroen. Musicus Cor Bakker bracht voor zijn pro gramma 'Cor Bakker op reis' een bezoek aan dit Afrikaanse land. Hij ging op pad met muzikant en fysiotherapeut Christopher Mengnjo. De traditionele muziek en dans van kleurrijk Kameroen zorgen voor een fascinerend pro gramma. Vrijdag 25 mei om 21.15 uur zendt de TROS op Nederland 2 de reportage uit. Door de grote verscheidenheid aan culturen en landschappen wordt Kameroen vaak gezien als Afrika in het klein. De bevolking leeft voor een groot gedeelte nog volgens culturele tradities. Landschappen variëren van palmstranden en mangrovebossen over gaand in tropisch regenwoud in het zuiden tot aan de droge savanne. Mediator Christopher Mengnjo Christopher Mengnjo woont samen met zijn vrouw en vier kinderen in Nkongsamba, een dorpje in het Westen van Kameroen. Chris topher is een van de weinige fysiotherapeu ten in Kameroen. Hij werkt in het 'Centre de Santé Développé Fraouton', waar kinderen met een handicap revalideren. Sinds 1998 is hij actief als mediator voor het Liliane Fonds. Het merendeel van de kinde ren voor wie hij de hulp van het Liliane Fonds inroept, heeft een motorische handi cap. In drie jaar tijd heeft Christopher voor 24 kinderen hulp gevraagd. Christopher is muzikaal en speelt in zijn vrije tijd in een reggaeband. Muziekgroep Christopher weet dat muziek kinderen met een handicap helpt om zich te uiten. Dit jar nam hij het initiatief om een bandje op te richten, waarvan de bezetting geheel bestaat uit kinderen met een handicap. Het Liliane Fonds leverde een bijdrage voor de aanschaf van muziekinstrumenten. Door de muziek gaat de aandacht uit naar wat de kin deren wèl kunnen. Cor Bakker wisselt met deze kinderen muziek uit. Hij komt met echte Nederlandse muziekstukken en de kin deren met Afrikaanse liedjes en instrumen ten. Een traditioneel Afrikaans dansfeest vormt het wervelende slot aan deze muzikale reis. Kor en de kinderen communiceren via de universele taal van muziek. Liliane Fonds Het Liliane Fonds helpt kinderen met een handicap in 82 ontwikkelingslanden in Afrika, Azië en Latijns Amerika. Via de locale contactpersonen (mediators) is het moge lijk om de kinderen kleinschalige, persoons gerichte en directe hulp te bieden. In Kame roen zijn 6 mediators actief voor het Liliane Fonds, verspreid over het hele land. Vorig jaar werden door hen 557 kinderen gehol pen voor een gemiddeld bedrag van 395,47 per kind. Een steuntje in de rug betekent voor een kind een stap vooruit in zijn of haar leven. Uitzending vrijdag 25 mei, Nederland 2, TROS, 21.15 uur Voor meer informatie: Stich ting Liliane Fonds, St. Catharinastraat 1, Postbus 75, 5250 AB Vlijmen; telefoon: 0800- 7800 800; e-mail: voorlichting@lilianefonds. nl; Internet: www.lilianefonds.nl WEEK 21 akantiegeld Met gratis souvenirs Heeft u onlangs uw vakantiegeld ontvangen? En kunt u dit geld voor langere tijd missen? Dan heeft Regio Bank een goede bestem ming voor uw vakantiegeld. Want als u vóór 13 juli a.s. minimaal f 1.500,- overmaakt op uw Regio Bank spaarrekening, ontvangt u naast een aantrekkelijke rentevergoeding ook nog eens twee mini koeltasjes cadeau. Het enige wat u daarvoor hoeft te doen is de waardecheque uit de actiefolder in te vullen en op te sturen. Meer informatie? Bel of kom langs op ons kantoor. A N K I E R DIE

Hart van Holland | 2001 | | pagina 5