Hangplek voor jongeren in slechte staat Geld nodig voor onderhoud gemeentehuis ANGO vraagt hulp Collecte epilepsie- bestrijding start 5 juni Zevenhuizen Moerkapelle pagina 12 Hart van Holland/30 mei 2001 Gem. Zevenhuizen-Moerkap !2r3 He IttM |m. Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle - Voor haar collecte zoekt ANGO (Algemene Neder landse Gehandicapten Organisatie) vrij willigers. Mensen die in de week van 11 tot en met 16 juni wat tijd ter beschikking willen stellen om samen met ruim 25.000 anderen, de jaarlijkse geldinzamelingsac tie tot een succes te maken. ANGO is een organisatie met ruim 15.000 leden. Mensen met een handi cap die zelf opkomen voor hun rech ten. ANGO geeft het tijdschrift AanZet uit en heeft een website, www.handicap.nl, die mensen met een handicap algemene infor matie geeft. Daarnaast kunnen leden bij de vele ANGO-afdelingen in het land en bij het hoofdkantoor in Amersfoort terecht voor belastingadviezen en juridische bijstand. In Nederland zijn er bijna twee miljoen mensen met een handicap. Anno 2001 heb ben deze mensen nog steeds niet altijd dezelfde mogelijkheden als niet-gehandi- capten. Door het verstrekken van hulp middelen en dankzij diverse regelingen, wordt een deel van de belemmeringen die mensen met een handicap ondervinden, weggenomen. Helaas blijkt dit echter lang niet altijd voldoende. Mensen vallen dan net buiten een regeling, of komen voor kosten te staan die nergens vergoed worden. Zo bestaat een belangrijk deel van de mensen die op de armoede grens leven, uit mensen met een handicap. De opbrengst van de ANGO-collecte is bedoeld voor deze mensen. Je hoeft geen lid te zijn van ANGO om een beroep te doen op het ANGO-fonds. Als collectant kunt u zich opgeven bij mevrouw Kuiper, telefoon 0180-631487 of bij Hannie van Barneveld, telefoon 079- 5932612. Regio- In de week van dinsdag 5 tot en met zaterdag 9 juni gaan 45.000 vrijwilli gers op pad om huis aan huis te collecte ren voor de collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds. Het thema tijdens de nationale collecteweek is: "Laat haar niet vallen". De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onder zoek, voorlichtingsactiviteiten, het orga niseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Epilepsie is een tijdelijke functiestoor nis in de hersenen. Het thema "Laat haar niet vallen" is een oproep om mensen met epilepsie te steunen. D|e steun is nodig, omdat mensen met epileP" sie problemen kunnen hebben op hulJ werk, bij het vinden van een baan, in liet onderwijs of bij sport en spel. Het 's belangrijk dat iedereen weet wat epilepsie is, zodat iedereen goed kan reageren, wan neer hij of zij te maken krijgt met iemand die epilepsie heeft. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt men sen met epilepsie op vele terreinen. Dn dat te kunnen blijven dien is geld n0(1'=; Daarom komen de collectanten de fwee(' week van juni om een vrijwillige bijdrag aan de deur. Door Karin Heeren Bij de skatebaan aan de Leliestraat in Zevenhuizen is nog niet zo lang geleden een schuilplek neergezet waar jongeren elkaar kunnen ontmoeten. In verrassend korte tijd is deze slachtoffer geworden van verniel zucht. Alles wat stuk kan is kapot, de muren zijn vol, het ruikt er nog naar een recent aangestoken fikkie en zelfs ligt er poep op de bankjes. In zeer korte tijd lijkt het zo goed bedoelde onderkomen voor jon geren een plaats te zijn geworden waar je beter niet komen kan. Zevenhuizen - Tijdens de commissievergadering van 5 juni aanstaande, praten de com missieleden over het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het onderhoud van het gemeentehuis. Bij onderzoek is namelijk gebleken dat de staat van onderhoud nogal wat te wensen overlaat en directe actie vereist. Bovendien moet door de huidige con structie, van het betalen van huur aan de Stichting Gemeentehuis, waardoor een fonds ontstaat waaruit onderhoud gepleegd moet worden, vanaf 2002 BTW betaald worden over de onderhoudsuitgaven, waardoor deze met 19% verhoogd worden. Er is door de gemeenteraad inmiddels een fors krediet beschik baar gesteld voor de verbouwing van het gemeentehuis. Al vele jaren wordt er gesproken over de noodzaak, de wenselijk heid en de consequenties van de verbouw. Nu is er een onderzoek geweest naar de huidige staat van onderhoud en daaruit blijkt dat er nog eens zo'n 500.000 gulden bij moet om dringende proble men te verhelpen. Bovendien is een raming gemaakt van de onderhoudskosten voor de komende tien jaar. Bij elkaar, de ver bouw, het noodzakelijke onderhoud en het geld wat in de toe komst nodig is loopt het bedrag aardig op. In het totaal snel 1,8 miljoen. En hierbij is dan nog niet gereserveerd voor eventuele calamiteiten. De problemen zitten in de gevels, de doken en de installaties van het gemeentehuis. De muren laten veel plekken met vocht zien. Dit is te wijten aan omissie in de constructie van het gebouw die in 1986 onopgemerkt is gebleven. Waarschijnlijk is er destijds onvol doende aandacht geweest voor de detail- en bestektekeningen. Nu zijn veel geveldelen aangetast door vocht, zodanig dat niet uitslo ten wordt dat er delen van de gevel geheel vervangen moet wor den. Ook bij de daken zijn ernstige gebreken vastgesteld, ook een direct gevolg van de destijds gekozen constructie. De fundering is een ander punt van zorg. Er is 15.000 gulden nodig voor onderzoek. Na dit onderzoek is het waarschijnlijk dat er een funderingspro bleem aan het licht komt waarbij de kosten voor herstel op ongeveer een ton wor den geraamd. De door voor voor afvoerbui zen, de airconditioning en de bekabeling moet geheel worden her zien. Mede vanwege de discussie over wel of geen verbouw wordt het noodzakelijke onderhoud steeds uitgesteld. De vloeren en de plafonds zijn ook allemaal aan een onderhoudsbeurt toe. De begroting van de installaties zit in het budget van de verbouw. Het blijkt nu ook dat de ventilatie onvoldoende is en soms in het geheel niet functioneert. Ook het sanitair wordt momenteel mini maal beoordeeld en renovatie is wenselijk. Tot slot moet ook de bestrating onder handen worden genomen: 500 vierkante meter die aan renovatie toe is.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12