Trouwen in de lucht! Covers voeren boventoon op Bandslag 5 Leerlingen Kameleon krijgen les in verkeersveiligheid Inschrijven beginners cursus EHBO Hart van Holland/30 mei 2001 pagina 21 Hiior Karin Jongkind Iïaddinxveen - Afgelopen vrijdag trad het I bruidspaar Leon Gonmans en Betty de Bruijn I uit Moordrecht op een heel bijzondere manier 110 het huwelijk. Na wat formaliteiten te heb- I ben verricht in villa Reigersburgh, één van de I iwee trouwlocaties in Waddinxveen stapte het I bruidspaar in gezelschap van een ambtenaar Ivan de burgerlijke stand en twee getuigen, in leen gereedstaande helikopter. Hoog in de Ilucht gaven zij elkaar vervolgens het jawoord len werden de ringen om de vingers gescho- Iven. Liesbeth Bakker, ambtenaar van de bur gerlijke stand, vertelde vlak voor het instap- Ipen al veel bijzondere dingen te hebben (meegemaakt tijdens een huwelijksplechtig heid, maar dat deze manier van trouwen wel I be markantste was. |\liegescorte t echtpaar Gonmans-de Bruijn kwam op het e voor deze bijzondere trouwpartij tijdens één van hun bijeenkomsten met de vliegclub. stel is beiden lid van deze club, hebben leen eigen ultravliegtuigje en zijn echte vliegfa- |aaten te noemen. Het had niet veel gescheeld le helikopter waarin zij elkaar het jawoord I gaven was geëscorteerd geweest door acht I gliders. Vrienden van het bruidspaar zouden Imet deze éénmansvliegtuigjes opstijgen vanaf I be Henegouwerweg in Boskoop en de helikop ter begeleiden bij zijn tour over Waddinxveen. De Rijksluchtvaartdienst gooide echter roet in het eten, waardoor dit feest niet doorging. Het was voor de vele aanwezige feestgangers maar een kleine domper. Het prachtige weer tijdens de receptie in Villa Reigersburgh en het diner in restaurant Bibelot zorgden mede voor een gezellige sfeer. rVaddinxveen - EHBO Waddinx- I veen start in september een [beginnerscursus voor aankomen- eEHBO'ers. In circa 20 avonden leert men wat te doen bij botbreu ken, brandwonden, shock, (slaga derlijke) bloedingen, ademhalings- 1 bewustzijnsstoornissen, vergif- Iüging en nog veel meer. 1 De Waddinxveense EHBO-vereni- Sing leidt de cursisten op voor het Iofficiële diploma van het Oranje [Kruis. Dit houdt in dat de cur- listen het eenheidsdiploma EHBO talen inclusief de aantekeningen 'eior Reanimatie en Verbandleer, regelmatig geeft een arts tijdens Pe bijeenkomsten uitleg over bepaalde verwondingen en symp tomen. De ervaren kaderinstruc- 'eur voor de beginnersgroep, de beer J. de Jager, heeft onlangs een 1 koninklijke Onderscheiding gekre ten voor zijn jarenlange inzet hoor met name de EHBO. Het sla- I bogspercentage bij devereniging [bedraagt bijna 100%. I be EHBO-beginnerscursus start in I ^ptember op de maandagavond. I °or meer informatie of aanmel- g: (0182) 63 07 86. Boskoop - Zaterdag 2 juni staat de op een na laatste Bandslag van dit seizoen op het programma van De Tunnel. Er komen dus nog vier bands 'on stage' die gaan meedin gen naar de Bandslagtitel 2001. De winnaar van de eerste Band- slageditie wordt in oktober gehul digd, met de daarbij behorende prijzen, en wordt er nog een keer opgetreden. Tijdens de vorige editie werd er dan ook hard gestreden om de punten. In een ware nek aan nek race was het Van Dattum dat, volgens het liefst veertien punten tellende rapport van de jury, net wat beter dan Meddum Toeso. Voor het eerst was er enige ver deeldheid onder de jury want Meddum Toeso is zeker een band om te onthouden. In een moor dend tempo speelde deze Hazers- woudse coverband tal van pop- klassiekers met daarbij nummers die niet vaak op playlisten van coverbands voorkomen. Toch ging Van Dattum met de eer te strijken. Met nummers van onder meer Vandikhout en Herman Brood wisten ze het publiek goed in beweging te houden. Aanstaande zaterdag staan er weer twee nieuwe bands op het podium. Als eerste zal What's Next optreden. Deze coverband is ontstaan uit de voormalige 'gemeenteband' van Waddinx veen. Toch zit er ook nog wel een Boskoops tintje aan de band want bassist Raymond de Wit, die ove rigens eerst als zanger van de band is begonnen maar bij gebrek aan een bassist nu de bassnaren laat zingen, heeft zijn roots in Boskoop liggen. Ook zangeres Astrid Zuidema, die uit het Popin- koor komt, woont in Boskoop. Verder spelen Alex Morel (zang), Marcel Pals (lead gitaar), Allard Wiggens (gitaar) en Leen van Heerwaarden (drums) mee. Flip the Switch is een vijf man for matie uit Zoetermeer en omge ving die zich volledig richt op covers van de Rolling Stones zoals ze in de jaren zeventig op hun best waren. De deuren van de Tunnel gaan om 22.00 uur open, de toegang bedraagt ƒ5,- kerkdiensten - 3 juni - Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het verbeteren van de verkeersveiligheid heeft alleen kans van slagen als alle verkeers deelnemers bereid zijn hun eigen verantwoordelijkheid voor veilig weggedrag te nemen. Kinderen vormen op deze regel een uitzon dering; hoewel zij geacht worden te regels te kennen zodra zij zelf standig aan het verkeer deelne men, is het nog maar de vraag of zij deze ook te allen tijde kunnen toepassen én of je dit van hen kunt verwachten. Automobilisten en ander gemotoriseerd wegver keer dienen dus extra alert te zijn, zodra kinderen aan het verkeer deelnemen. Weggebruikers, die zich terdege bewust zijn van het gevaar wat zij vormen voor jonge verkeersdeelnemers zijn de vrachtwagenchauffeurs. De 'dode hoek' in hun spiegel is een bekend fenomeen, waarvan - helaas - nog maar al te vaak kinderen de dupe worden. Om besef te kweken bij kinderen ovër wat de chauffeur van een grotè vrachtwagen nu eigenlijk ziet, organiseert een werkgeversorganisatie in de ver voerssector - 'Transport en Logistiek Nederland'- een voor lichtingsbijeenkomst op scholen door heel Nederland. Onderdelen van deze bijeenkomsten zijn een video-, een theorie- en een prak tijkles. Vorige week donderdag kregen de leer lingen van de groepen 5/6 en 7/8 van basis school de Kameleon deze les aan geboden. Berna Schou ten, leerkracht van groep 7/8 bij de Kamele on juicht het initiatief van de transport ondernemers van harte toe. "Kinderen zijn zich niet con stant bewust van de geva ren op de weg. Door deze les worden ze eventjes met de neus op de feiten gedrukt." Bingo in de Boog Waddinxveen - Op vrijdag 1 juni wordt in buurtcentrum de Boog een bingoavond georganiseerd, de laatste van het seizoen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. In de maanden juli en augustus kan men wekelijks terecht in het buurtcentrum voor koppelkla- verjassen. ledereen is van harte welkom aan de C. Huijgenslaan 2. Kaartavond Gouwe Rijders Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 31 mei een kaart avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Rommelmarkt De Rank Waddinxveen - Op zaterdag 9 juni van 9.00 tot 15.00 uur wordt voor de derde keer een rommel markt georganiseerd door de Confessioneel Hervormde Gemeenschap De Rank. De rom melmarkt wordt gehouden op het plein van het Coenecoop Col lege aan de Dreef 2. Ook dit jaar zijn er weer bruikbare spullen te koop met als uitschieters onder andere piano, spinnewielen en curiosa. Verder een uitgebreid assortiment bloemen, planten en dakpannen opgemaakt met vet- plantjes. Voor de muntenverzamelaars worden er Beatrix-munten te koop aangeboden. Op een terras kunnen de bezoekers genieten van een hapje en een drankje, oliebollen, broodje hotdog of een ijsje. En voor de kinderen zal er een springkussen zijn. Net als voorgaande jaren komt de opbrengst ten goede aan ver schillende jeugd-en evangelisa tiedoeleinden. Thema-jaarvergadering Waddinxveen - De jaarvergade ring van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs wordt gehouden op dinsdag 29 mei om 20.00 uur in de Dick Bruna- school, locatie Zuidplashof. De avond start om 20.00 uur en heeft als onderwerp: Spreidings- beleid in de wijk en wordt geleid door de voorzitter van de VOO, Bauke Zoodsma. Het spreidingsbeleid in Waddinx veen heeft als doel om geen 'zwarte scholen' te creeren. Voor het thema gedeelte van de jaarvergadering is Marlies Ken nis uitgenodigd beleidsadviseur onderwijs van de gemeente Gouda. Daarna kunnen Aad van Holsteijn (wethouder onderwijs), Bert de Rijke (directeur Dick Bru- naschool) en Mike Mertens (directeur Theo Thijssenschool) en leden van de medezeggen schapsraden een reactie gege ven. HSW'ers in de prijzen Waddinxveen - Een team van de Hengelsportvereniging Waddinx veen nam deel aan de Ring Gouda, een serie van drie wed strijden tussen hengelverenigio- gen uit de regio, met 90 individu ele hengelaars en 11 teams. Alle wedstrijden werden in de Oude Rijn gevist, afgelopen zondag was de laatste. M. Reichard was de enige HSW'er die in de prijzen viel, met 3 klassementspunten en 24.800 gram (resultaat beste 2 wedstrijden) viste hij naar een vierde plaats. Zaterdag namen enkele HSW'ers deel aan een koppelwedstrijd in de Randmeren bij Nijkerk, geor ganiseerd door de plaatselijke hengelvereniging. Van de 75 kop pels eindigde J. van Elswijk en H. Romeijn met een vangstgewicht van 22 kg op een vijfde plaats. A. van Leeuwen en W. Houtman werden elfde. Waddinxveen r-K.kerk Zondag 3 juni; 9.30 uur Rharistieviering. Maandag 4 juni; 10 uur; Eucharistieviering. Dinsdag *M; 19.00 uur Eucharistieviering Pntmoetingskerk Zaterdag 2 juni; 00 uur Eucharistieviering. Rref kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon te prv. kerk 9.30 uur ds. C. de Jong. pref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 f ds. E. Brink. Ir Rank 10.00 en 18.30 uur ds. M. de 'er. erv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der .'essen; 18.30 uur ds.J.H. Langelaar, pst in Herv. Kerk. Maandag 4 juni; 10 uur ds. R. de Reuver, in Herv. Kerk. /Stek 9.30 uur ds.J.H. Langelaar. pref, kerk 9.30 uur ds.J.A. van °oijdonk en ds.J.H. Langelaar; 18.30 Pds.J.H. Langelaar. ,nit Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds.T. //bergen- van Ingen, Delft. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. den Hertog. "Wsia 10.00 uur D.Wijker.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 21