Echtpaar Versluis 55 jaar getrouwd Jeu de boules nieuws Sjoelen Werkzaamheden aan de N207 in Boskoop en Gouda Kledingactie Toos weder om geslaagd Praktische Verkeersproef De braderie De Karavaan op de Kameleon Leilinde en Alfrinkschool winnen Sportweek- schoolvoetbal pagina 22 Hart van Holland/SO mei 2001 Door Karin Heeren Waddinxveen - Maandag 28 mei werd er gebak gegeten bij de familie Versluis. Op deze dag herdachten de heer Versluis en mevrouw Versluis-Hoogeveen dat zij precies vijfenvijftig jaar met elkaar getrouwd zijn. Burge meester Jonkman bracht samen met zijn vrouw de felicitaties over, mede namens het gemeen tebestuur. Het huwelijksfeest werd in kleine kring gevierd wegens gezondheidsproblemen Waddinxveen - Vlak voor de grote finale van het regionale kampioen schap sjoelen in Waddinxveen streden ook de Waddinxveense Gemeenteambtenaren om hun sjoelkampioenschap. Wat niemand had verwacht werd weer, jongste deelnemer Ron Vis- schers werd met een straatlengte voorsprong kampioen. Marry Vos werd tweede en vlak daarachter volgden Cor van Gils en Mary van de Meer. Ruud Patty en John Jansen gaven r elkaar geen duimbreed toe. Erbay Arslan en Tineke Bakker konden net een gemiddelde van 100 punten niet halen. Simon Knap kan na meer trainen beter, en de dames De Wit en Schoenma ker zijn aan elkaar gewaagd. Henry ten Zijthof had het voor recht om met de toespeler van de Waddinxveense Sjoelclub Jan Kersbergen te mogen spelen (ove rigens deed hij buiten mededin gen mee) maar deze kon hem niet inspireren, Henry mag een jaar van de heer Versluis. Een etentje met de kinderen en de kleinkin deren, wat eigenlijk op 28 mei zou plaatsvinden, is voor enige tijd uitgesteld. Mevrouw Versluis is geboren in Reeuwijk, de heer Ver sluis is geboren en geto gen in Waddinxveen. Samen heb ben zij vier kinderen, een dochter en drie zonen, en elf kleinkinde ren. De heer Versluis is in zijn werkzame leven meubelmaker geweest bij verschillende bedrij- lang de rode lantaarn dragen. Mevrouw Smitskamp (de oudste) sloot de rij. De uitslag ziet er als volgt uit: 1. Ron Visschers 1755 punten gemiddeld 117 punten); 2. Marry Vos 1672 (111); 3. Cor van Gils 1662 (110); 4. Mary van de Meer 1624 (108); 5. Ruud Patty 1538 (102); 6. John Jansen 1520 (101); 7. Erbay Arslan 1492 (99); 8. Tine ke Bakker 1475 (98); 9. s Knap 1383 (92); 10. Marjolein de Wit 1359 (90); 11. Marja Schoenmaker 1353 (89); 12. Henry ten Zijthof 1306 (86) en 13. mevrouw Smits kamp 1293 (85). Jan Kersbergen scoorde 2044 pun ten dat is een gemiddelde van 136. De deelnemers zijn afkomstig uit Boskoop, Capelle aan den Ijssel, Gouda, Haastrecht en Moord recht. Na afloop van de wedstrijden kre gen de nummers één tot drie een beker en de overige deelnemers een leuk aandenken uitgereikt. Waddinxveen - Zondag 27 mei werden de promotie- en degrada tiewedstrijden gespeeld voor de nationale competitie. Piet van der Made, Wout Versluis en Elly Nieuwland slaagden er niet in te promoveren van de le klasse naar de hoofdklasse. Ook Imca Matla, Corrie Monster en Hanna de Wilde slaagden er niet in hun pro motiekans te verzilveren om van de 3e naar de 2e klasse te gaan. Uiteindelijk leverde deze competi tie voor Waddinxveen 2 kampioe nen op. Fred, Rob en Ron van Dij ken gaan van de 2e naar de le klasse en Ton en Jopy Hulskamp en Peter Rubeling van de 3e naar de 2e klasse. Externe 4 tegen 4: In de le klasse A fier aan kop Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk/ Norbert Schif- ven in Katwijk en Leiden. Hierna is hij als interieurbouwer in de scheepsbouw verder gegaan. Als hobby heeft de heer Versluis het kweken van kanaries gehad. Mevrouw Versluis heeft naast de opvoeding van vier kinderen als hobby veel aan handwerken gedaan. Met name het borduren van schilderijen. Recentelijk heeft de gezondheid van de heer Versluis nogal wat te wensen overgelaten. Na een intensieve operatie is hij nu weer aan de beterende hand. Waddinxveen - Het schoolvoetbal van de 56e Sportweek Waddinx veen was weer een groot succes. Woensdag was het weer op het Be Fair-terrein soms bar en boos met regen en rukwinden; zaterdag was een mooie voetbaldag. Het toer nooi voor de groepen 7+8 werd bij de meisjes gewonnen door team A van de school van de Leilinde. Team B van de Eben Haezer- school werd tweede. Bij de jon gens was de eerste prijs voor de Kardinaal Alfrinkschool. Hier werd de Bethelschool tweede. Dit team had eerder bij de poulewed strijden, in een spannende starf- schoppenserie, gewonnen van De Leilinde B. De sportiviteitsbekers werden bij de meisjes 7+8 gewon nen door De Leilinde A en bij de jongens 7+8 door de Dick Bruna- school. Boskoop - In juni wordt er op diverse plekken aan de N207 gewerkt. De tunnel in de Henegouwerweg (N207) bij Boskoop wordt gereno veerd. Daardoor is er vanaf 28 mei, 7.00 uur maar een rijstrook beschikbaar. Vanaf 11 juni krijgt de weg in Gouda tussen rotonde 't Weegje en Julianasluis een nieuwe asfalt- laag. Daarvoor is het noodzakelijk de weg regelmatig af te sluiten. De wanden, wegdek en plafond van de tunnel in Boskoop worden gereinigd, gerepareerd en in sep tember van een nieuwe coating voorzien. Ook de fietstunnel wor den onderhanden genomen. Het verkeer wordt tot aan de bouw vak met behulp van verkeerslich ten door de tunnel geleid. Auto mobilisten tussen Waddinxveen en Alphen aan den Rijn dienen rekening te houden met ernstige vertraging. Geadviseerd wordt een andere route te kiezen. In sep tember gaat de tunnel twee weken volledig dicht om de coa ting aan te brengen. De afsluiting wordt dan aangegrepen om een gedeelte van de weg bij de tunnel volledig te renoveren. Precieze data hierover zijn nog niet bekend. ferling/Fred van Dijken met 3 uit 3 en op de 3e plaats Ton en Jopy Hulskamp/Hans van Wouden berg/Peter Rubeling 2 uit 3. In de le klasse B: Een 2e plaats voor Barend en Corrie Monster/Rob v.Dijken/Alex v.Ofwegen 2 uit 3 en plus 54; 3e plaats Elly Nieuw- land/Leen en Andries Roos/Wout Versluis 2 uit 3 en min 11 en 4e Imca Matla/Luc van Krieken en Arnold en Marco Janssen 1 uit 3 en min 54. Interne tete a tete: I.Erik Jan I Hoogendoorn 23-20-119; 2.Andries Roos 23-18-101; 3.Stephan Tabben j 23-17-95; 4.Henry v.Wageningen 23-15-56; 5.Alex v.Ofwegen 23-15- 43; 6.Fred v.Dijken 23-15-38; 7.Toos Wubben 23-15-36; 8.Willem Hen driks 23-14-1; 9.Hans Cammeraat 23-13-30; lO.Ron v.Dijken 23-13-25-, Waddinxveen - Dit jaar bestaat de jazzdans- en turnvereniging TOOS 80 jaar. In dit jubileumjaar is TOOS een nieuwe actie gestart: het inzamelen van kleding, schoe nen, dekens, gordijnen en ander textiel. Maandag 28 mei is de tweede berg kleding opgehaald. Totaal werd er in de maanden maart, april en mei 2200 kg door TOOS verzameld. Dit is goed voor een bedrag van circa 1.830,-. Met de opbrengst is TOOS aan het sparen voor een opblaasbare tura- blingbaan voor de gymafdeling en een lichtinstallatie voor de jazzaf- deling. Het inleveren van de kleding voor het derde kwartaal kan vanaf heden tot en met vrijdag 14 sep tember. Voor meer informatie: 0182 - 613839 Waddinxveen - Ook dit jaar organi seert 3VO afdeling Waddinxveen de praktische verkeersproef voor de scholieren van groep 8 van het basisonderwijs te Waddinxveen. De verkeersproef wordt gehouden op dinsdagmorgen 12 en woens dag 13 juni. Aan de verkeersproef 2001 doen 355 leerlingen mee. Het schriftelijke verkeersexamen is reeds afgenomen. De leerlingen starten bij het poli tiebureau aan de Limaweg. De route, die uitgepijld is, wordt uit sluitend gereden in de gemeente Ingezonden Waddinxveen- Het is bijna weer zover, de braderie in de dorps kern van Waddinxveen, de Dorpstraat, komt er weer aan. Het is jaarlijks zo'n gezellig gebeuren. Vorig jaar bijvoorbeeld. Ik liep naar de Braderie, er is namelijk ook nog een meubelzaak in de Kerkstraat, en daar wilde ik ook eens gaan kijken. Tot mijn ontstel tenis zag ik een levensgrote tent, die van Kreater bleek te zijn. Het voorstukje vanaf begraafplaats via de Kerkstraat stond vol met geparkeerde auto's. Dat gedeelte naar de Dorpstraat was dus geheel afgesloten. Bij eventuele calamiteiten zou het voor de brandweer, politie of ambulance, Waddinxveen. De leerlingen moeten een aantal drukke kruispunten oversteken. De kruispunten worden bemand door posten die er op toezien dat de leerlingen de juiste handelin gen verrichten. Wethouder A. van Holsteijn zal op dinsdag 12 juni om 8.30 uur het startschot geven, waarna de eer ste leerling zal vertrekken. De Bethelschool zal als eerste school I starten. Vooraf aan de proef zal de fiets gekeurd worden door de politie. onmogelijk zijn om hier diensten te verrichten, gewoonweg, omdat het onbereikbaar was. Met de ramp in Enschede nog volop in mijn gedachten, vroeg ik mij af hoed dit zo naast mijn deur moge lijk was. Is er geen controle meer op dit soort onveiligheden? Daar om zou ik de mensen die ook dit jaar de braderie weer gaan bezoe ken, willen adviseren; LAAT Dit AUTO toch thuis, of parkeer daar waar het toegestaan is. Breng de veiligheid van anderen niet in gevaar! BC Groensvoorde Laagbouw V/d Mw. J.v.P. In verband met het uitfrezen en het opnieuw aanbrengen van een asfaltlaag, wordt de hoofdrijbaan van de provinciale weg (N207), tussen de rotonde 't Weegje en de Julianasluis tijdelijk afgesloten. Om het verkeer niet teveel tot last te zijn vindt deze afsluiting plaats tussen 20.00 en 6.00 uur, respec tievelijk van 11 tot en met 15 juni (het gedeelte Julianasluis - roton de Gouwestroom) en van 18 tot en met 22 juni (het gedeelte rotonde Gouwestroom - rotonde 't Weegje). Waddinxveen - Basisschool de Kameleon doet, samen met bijna alle Waddinxveense basis scholen, op zaterdag 9 juni mee aan het Kleurrijk Festival geor ganiseerd door de MOV-groep Waddinxveen (Missie-Ontwikke- ling-Vrede). De activiteiten, samenvallend met dit festival starten op de Kameleon op donderdag 7 juni met gastsprekers van de Wereldwinkel Waddinxveen en de Stichting Gered Gereedschap als mede de schrijfster Hyltje Vink. Zij komt iets vertellen over haar boekje "Fazil woont in het AaZet- Cee". Maandag 11 juni vindt in de gemeenschapsruimte een viering plaats. Het thema van deze viering is: "Samen!" Hierna bakken pastor Ad van de Helm en Erna Schwieb- be zoete pannenkoeken voor alle kinderen. Op vrijdag 8 juni komt "de vaan" op school. De Karavaan is een project voor de hele school. Op een spee manier (onder andere schildere muziek maken) gaan de leerling aan de slag met thema's als vo oordelen, discriminatie racisme. In de ochtend wordt project door de kinderen onder ding van de medewerkers (m. kanten) van de Karavaan voor reid. 's Middags vindt presentatie plaats. De Karavaan is een initiatief van Centrum voor Internatioi i Samenwerking Rijnmond Midden Holland, Centrum Internationale Samenwer Haag-landen West Ho Han* Stichting Provinciaal pla Anti Racisme, Verzetsmuseu Zuid-Holland.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 22