Groeneweg-gelegenheidself- p»es, wj Tennisve~ tal kampioen in Leeuwarden niging Waddinxveen e Diplomazwemmen in de Koornmolen Brentjes wint in Bergschen- hoek - Paul van Holst 10e Gezelligheid en spanning op eerste avond bedrijfs- volleybal Molennieuws Gegarandeerd een baan in Australië Provincie wil scholieren interes seren voor vrijwillige thuishulp Nieuwe speler voor Nesselande pagina 24 Hart van Holland/30 mei 2001 m Waddinxveen - Zondagavond kon den vier kampioensteams in de bloemetjes worden gezet.. Het pronkstuk van de vereniging, het eerste gemengd team op zondag, heeft de zegenreeks voortgezet, nu met 0-8 tegen het eesrte team van de TV Geeren uit Baarn. Door al weer alle singles te win nen was de basis al gauw gelegd. Nadat de eerste winst in de dub bels binnen was, wisten de Wad- dinxveners al dat ze feest konden gaan vieren, de winst in de wed strijd en de promotie waren binnen. Dit werd in Baarn gevierd met de meegereisde supporters en later nog eens dunnetjes over gedaan op tennispark "De Woerd". Daar werden nog meer kampioe nen bejubeld. De aanstormende jeugd, bij de TV Waddinxveen sterk vertegenwoordigd, werd ook kampioen. Tegen het eers team van de TC Roomburg uit L" den werd een score van bereikt. Dit team bestaat uit Ki' van Nes, Tessa Uitterhoeve, Ti Geers, Sander Compeer en Pasc' Hoogendoorn. Ook de zaterdagteams deden t dit seizoen uitstekend, vooral 35+ teams. Zo werd het team m1 de drie echtparen Kortenoeve Bekooy en Hoogendoorn kam oen in hun afdeling en werd oJ het heren 35+ team III gehuldig Dit team met Frank en Ruud Sp lenaar, Fer Buring, Buddy Ruud van Rijswijk en Henk 1 liet ook dit jaar een uitsteken indruk achter. Het competitiete nis speelt bij de TV Waddinxve nog steeds een voorname rol, d is ook dit seizoen weer gebleke Leeuwarden/Zevenhuizen - In de buurt van het Cambuur-stadion in Friesland werd een gelegenheids elftal van voetbalvereniging Groe- neweg verrassend kampioen tij dens een toernooi op zaterdag 26 mei. De organiserende vereniging, Sportclub Leeuwarden, nodigt jaarlijks zo'n 12 verenigingen uit het hele land uit voor een 'spor tief en gezellig toernooi' in de maand mei. Groeneweg deed dit jaar voor de 13e keer mee. Nooit eerder ging de hoofdprijs naar de Zevenhuizense club. Des te groter was de vreugde toen de Groene- Alferink, Demi Ammerlaan, Linde van Bemmelen, Bas van der Dus- sen, Tobias van Leeuwen, Aman da Oosterom, Bas van Prooyen, Mirjam Roos, Maik Scheffers, Robine Vergeer, Stijn Zwanen burg, Daniëlle van Leeuwen en Adrianne Klijnsmit. Voor het zwemdiploma B: Adel- heid Bakker, Kars Brouwer, Gwen Kisner, Noah Moatoke, Sonja van Mil en Erik van Mil. Voor het C diploma: Bob Daniels. Zevenhuizen - Op woensdag 23 mei hebben diverse kinderen uit de regio een zwemdiploma kun nen behalen. De woensdagmiddag en voor avond stonden in het teken van het examen zwemmen voor het zwem-ABC. Zo hebben onder toe zicht van mevrouw S. Lelieveld, de heren W.J. van Yperen en F. van Hal de volgende kinderen het examen met goed gevolg afge legd: Voor het zwemdiploma A: Harm Rotterdam - De technische staf van de Rotterdamse volleybalclub Nes selande heeft de 35 jarige Erik Gras voor twee jaar vastgelegd. Erik Gras zal bij Nesselande de libero positie in gaan nemen. Erik Gras heeft in het seizoen 1999-2000 bij Geove RZG/Vrevok ook als libero gefungeerd. Mountainbiken Bergschenhoek - Bart Brentjes heeft zondag 27 mei de topcompetitie- wedstfijd met overmacht gewonnen. De moutainbiker loste in de derde ronde zijn medevluchter Thijs Al. In de eerste ronde raakte Brentjes zijn voornaamste concurrent, Bas van Dooren, door een lekke band kwijt. Zevenhuizenaar Paul van Holst werd tiende. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Zater dag 19 mei werd de eerste avond van het bedrijfsvolleybaltoernooi Zevenhuizen gehouden. Span nend voor de organisatie, want dit jaar werd het toernooi voor het eerst gespeeld in sportcen trum De Zevensprong in Oud Ver laat. Geen verkeerde greep, was de conclusie; alle vier de velden lagen naast elkaar en er waren leuke terrasjes gemaakt, zodat de sporters die niet hoefden spelen de andere wedstrijden goed kon den volgen. De wedstrijden waren ook dit jaar merendeels van hoog niveau zodat veel wedstrijden met een miniem verschil werden afgeslo ten. Uitslagen Poule A: 1. Het Mekka; 2. J vd Wel Gerbera 1; 3. Gemeente Zevenhui zen; 4. T.M.S. International; 5. Telematch 1.; 6. De Zwaluw. Poule B: 1. Rabobank; 2. Vd Berg schoorsteen; 3. PTT; 4. A. en W. Tas; 5. J. vd Wel Gerbera 2; 6. P. Visser Zn.; Poule C; 1. Odas; 2. Autobedrijf Eindhoven; 3. Gerrit sen 1; 4. W.K. Boode 1; 5. VOO toneel; 6. Bike Totaal Boode; Poule D: l.A. Houweling Gerbera; 2. Asito schoonmaak; 3. Veerman verzekeringen; 4. Dekker 1; 5. P. Visser en Zn. 2; 6. Gerritsen 2; Poule E: 1. J. vd Wel Gerbera 3; 2. B. Visser onderhoud; 3. Jan Möhle transport; 4. Bontenbal Interieur; 5. Dekker 2; 6. Telematch 2; 7. W.K. Crone 2; Poule F: 1. Nes- sevliet; 2. Fortis Batavia BV; 3. Woonpartners MH; 4. Vd Berg schoorsteen 2; 5. Vakgarage Boode; 6. De Zevenster; 7. CBS de Eendragt. De tweede avond wordt gehouden op 9 juni. Deze avond wordt, evenals de avond van 19 mei, afgesloten met een feest. Iedereen is welkom, de toegang is vrij. wegspelers in de finale met 2-0 wonnen van het Waddinxveense W.S.E. De penaltybokaal ging eveneens naar een Zevenhuize naar, en wel Michael van Golden. Een geslaagd weekend derhalve. (Foto: v.v. Groeneweg; niet op de foto staat speler Jaap Bevaart). Benthuizen - Zaterdag 2 juni is er een inloopmiddag genealogie in het Molenhuis. Voor stamboom onderzoekers de gelegenheid om gegevens na te zoeken van Bent- huizenaren in de 19e eeuw. De ten toonstelling 'Modelbouw en Bouwvak' is te bezichtigen. Het Molenhuis en de Winkel van Sin- kei zijn geopend op zaterdagmid dag van 13.30 tot 17.00 uur. Zomerconcert Vox Jubilans Waddinxveen - Het jongerenkoor Vox Jubilans geeft samen met het tienerkoor De Zangvogels een zomerconcert op 15 juni. Het con cert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Morgensterkerk aan de Sterrenlaan 1. Aan dit concert zal de talentvolle Roemeense pan- fluitist Mihai Puscoiu meewerken. Mihai, 15 jaar oud, speelt onder andere klassieke muziek en won verschillende prijzen op lande lijke concoursen. Jan Mulder zal het geheel begeleiden op orgel en vleugel. Het concert zal opgeno men worden voor het radiopro gramma 'Licht op Jongerenkoren' van de EO. Een van de plaatselijke predikanten zal de avond openen en sluiten. De toegang is vrij, wel zal er een collecte worden gehou den ter bestrijding van de kosten. Australië is al jaren één van de populairste bestemmingen voor Nederlandse backpackers. Steeds meer jongeren kiezen ervoor om een tijd lang Down Under te rei zen en te werken. De ervaring leert dat de baantjes niet voor het oprapen liggen. Uitwisselingsorga nisatie Travel Active heeft daarom een samenwerkingsverband geslo ten met de Australische organisa tie Worldwide Workers. Hierdoor hebben backpackers van Travel Active gegarandeerd een baan in vier grote steden in Australië, Syd ney, Melbourne, Brisbane en Cairns. Dit is een bijzonder con cept, aangezien dit nog niet eer der in Nederland is aangeboden. Werken in Australië Met het speciale Working Holiday Visum kan men tot maximaal een jaar werken en reizen in Australië. Een goedkope en bijzondere manier om een andere cultuur van dichtbij mee te maken en een leer zame ervaring op te doen. De toe name van het aantal backpackers en de huidige economische reces sie in Australië zorgen er echter voor dat het moeilijk is om een baan te vinden. Dit weerhoudt veel jongeren ervan om de sprong in het diepe te wagen. En dat is jammer aangezien juist de combi natie van werken en reizen in Australië zo bijzonder is. Door de samenwerking van Worldwide Workers en travel Active is dit niet meer nodig. Worldwide Workers Worldwide Workers is een ove koepelende uitzendorganisaf voor zo'n 30 diverse uitzendb reau's in Australië. Jaarlijks rege zij voor ongeveer 17.000 werkz kenden een passende baan inSy ney, Cairns, Melbourne en Brisb ne. Als tussenpersoon van Nederlandse backpackers en uitzendbureau's zorgt zij er da' naast voor dat men binnen vi werkdagen aan de slag kan in Sy ney. De werkmogelijkheden zij zeer divers; van verpleger tot ve huizer en van fietskoerier tot b keeper. Door het samenwerking verband met Worldwide Worke biedt Travel Active nu baangar" tie aan in haar werkvakantie pr gramma. Travel Active Travil Active helpt jongeren het zorgvuldig voorbereiden v hun werkvakantie. Naast het Wor Travel Australië programm heeft Travel Active ook werk-, st die- en Au Pair programma's i Amerika Canada, Europa, Azi Afrika en Zuid-Amerika. Korto er is voor ieder wat wils. De org nisatie wil zoveel mogelijk jong' ren in staat stellen een internal! nale ervaring op te doen. Trav Active bestaat al meer dan twa jaar en heeft in die tijd al 20 25.000 jongeren geholpen bij buitenlandse avontuur. Voor meer informatie kan goh vrijblijvend contact opgenonie worden met Travel Active, foonnummer: 0478- 55 19 00. Dit najaar krijgen leerlingen van een aantal middelbare scholen in Zuid-Holland Noord een gast college over vrijwillige thuishulp en mantelzorg. Met behulp van een speciaal ontwikkelde promo tiefilm en Cd-rom willen mede werkers van de Steunpunten Mantelzorg en Vrijwillige Thuis hulp jongeren enthousiast maken voor vrijwilligerswerk. De provincie Zuid-Holland stelt voor het project ƒ60.000,- gulden beschikbaar. Het jaar 2001 heeft de provin cie Zuid-Holland uitgeroe pen tot het jaar van de Man telzorg en Vrijwilligers in de zorg. Mantelzorgers zijn mensen die dagelijks belast zij met de zorg voor een zieke of gehandicapte in hun directe omgeving. De provin cie stimuleert nieuwe plannen op het gebied van beeldvorming over en ondersteuning van mantelzor gers. Het project in Zuid-Holland Noord is bedoeld om scholieren vanaf 16 jaar te interesseren voor vrijwilligerswerk ter ondersteu ning van mantelzorgers. Scholen die meedoen met het pro ject zijn de internationale school van het Rijnlands Lyceum, het Andreascollege in Katwijk, het Teijlingencollege in Voorhout en het Da Vinei College in Leiden. Met een aantal andere scholen in de regio worden nog gesprekken gevoerd; naar verwachting zullen meer scholen zich aansluiten bij dit project. Op wat langere ter mijn zullen deze scholen probe ren om bijvoorbeeld studiepunten toe te kennen voor jongeren die vrijwilligerswerk in de zorg gaan doen. Het vrijwilligerswerk Eens per week met een gehandi capte gaan winkelen of naar de bioscoop gaan, spelletjes doen met iemand die dementeert of gaan zwemmen met iemand die verstandelijk gehandicapt is. Dit zijn voorbeelden van vrijwilligers werk, waaruit de jongeren kunnen kiezen. Niet alleen de gehandicap te of zieke is hierbij gebaat, maar ook de mantelzorger, die dan even de handen vrij heeft. Bovendien leren jongeren dat gezondh niet vanzelfsprekend is en vrijwilligerswerk niet alleen o zettend leuk kan zijn, maar o een zinvolle tijdsbesteding waarvoor veel waardering is- Jongeren kunnen zich °PSL bij: Regio Alphen aan denr Praktische tijdshulp, tel. 0L- 980 Regio Leiden: Praktisci Thuishulp, tel. 071-516 132- Stg. Rijn-, Duin- en Bollens^ Vrijwillige Thuishulp, tel. 1 3293 - e-mail: g.vaneman@rdD-« Het is echter ook belangrijk^ mantelzorgers hun wen?,er' u(ii- baar maken. In de regio Zui land Noord kunnen zij terecstegiv de volgende organisaties: punt Mantelzorg Duin -en b e|] streek, spreekuur maandag 1 met vrijdag van 13.00 tot uur, tel. 071-409 3210, e-mail-nl telzorg@rdb.org j 0 Steunpunt Mantelzorg Alp Stichting Welzijn in de RiJns 0172-125 666

Hart van Holland | 2001 | | pagina 24