F Anti-zonnebrandmiddel goed gebruiken DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN J AMY Jubileumconcert Krea Musica op 8 juni Convenant gesloten door gemeente, Psoriasis: méér dan Openbaar Ministerie en La Baraque doening...? KANKERBESTRIIDING i" t o'S'S °172-210560 alleen een huidaan- Boskoopse Avondvierdaagse in aantocht Hart van Hólland/30 mei 2001 - pagina -27 li Hr - - Nieuw dealerschap bij Struckman - Naast de 4 reeds bekende merken is Struckman nu ook dealer van het Nederlandse merk Paradiso. De Paradiso zit tussen een vouwwagen en caravan in. Doordat de Paradiso zo licht is kan hij ook achter een kleine auto. Bij verstandig genieten van de zon hoort ook: goed insmeren met een anti-zonnebrandmid del. Kies een factor die past bij uw huidtype. Dus rond factor 12 als u van nature een geteinte huid heeft, maar factor 20 of hoger als u gemakkelijk verbrandt. Gebruik die hoge factor ook voor kinderen. Smeer u tijdig tevoren in. De meeste middelen werken pas na een half uur. Wist u dat u zich om de twee uur en na het zwemmen op nieuw moet insmeren? En be denk, een anti-zonnebrandmid del is geen vrijbrief om onbe perkt te zonnen. Wie te lang in de zon blijft kan alsnog ver branden. En verbranden ver hoogt het risico op huidkanker. Meer weten? Bestel dan koste loos de zogeheten 'Cosmetica- folder' (bestelnr. G74) bij Voor lichtingscentrum Nederlandse B°skoop - Op woensdag 20 van 13.00 tot 13.45 uur ordt er een open les gege- o van de cursus AMV ongemene Muzikale Vor- va'n u 'n ^et clubgebouw H.. d armonie Excelsior aan vrL iZen 6- AMV is bedoeld wr kinderen van de basis- 0??°1 vanaf groep 4. h,,.ers en kinderen zijn van nafte welkom °P de open les. meer informatie en Waddinxveen - In april 1991 werd het Algemeen Gemengd Koor Krea Musica opgericht. In de 10 jaar van haar bestaan groeide het koor uit tot een enthousiaste groep van circa 80 mensen die wekelijks veel plezier beleeft aan het zingen in koorverband. Op het repertoire staan num mers uit musicals maar ook populaire nummers van onder andere Céline Dion, Abba en Ramses Shaffy. In de afgelopen jaren zijn diverse succesvolle optredens verzorgd, onder andere in de Tsjechische zustergemeente Pelhrimov of tijdens de traditionele Waddinxveense bra derie. Sinds een kleine twee jaar staat het koor onder professione le leiding van dirigent Rineke Marwitz. Sindsdien is de kwa liteit van de gezongen liederen met sprongen vooruit gegaan. Dat dit zo is, laat het koor graag horen tijdens het tweede lustrumconcert. Dit wordt samen met de Paradise Big Band uit Boskoop ten gehore gebracht inde Ontmoetingskerk op 8 juni. Op het programma staan veel bekende nummers als 'Thank you for the Music', 'Red Roses for a Blue Lady', 'When I'm Sixty Four', 'I've got You under my Skin', 'Sunrise, Sunset' en vele andere. Kaarten a ƒ12,50 zijn verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang 19.30 uur. Regio - Ongeveer 350.000 Neder landers lijden in min of meerdere mate aan psoriasis, een aandoe ning waarbij de huid op diverse plaatsen rode en/of schilferige plekken vertoont. Minder bekend is het feit dan bij psoriasis ook gewrichtsklachten kunnen optre den. Deze vorm van reuma heet 'artritis psoriatica'. Bij artritis pso- riatica is sprake van ontsteking van de gewrichten. Dit heeft pijn en een verminderd bewegingsver mogen tot gevolg. Meestal treden de gewrichtsklachten op als de psoriasis al aanwezig is. Psoriasis is een niet-besmettelijke huidziekte (wel is er sprake van erfelijkheid). Huidcellen worden eens in de vier weken aangemaakt; bij psoriasis gebeurt dit echter vier tot zeven keer zo snel. De witte schilfers zijn niets anders dan dode huidcellen. Naast pijn kunnen de psoriasis- plekken veel jeuk veroorzaken. Er bestaat geen geneesmiddel voor psoriasis; wel kunnen diverse behandelingmethoden verlichting schenken. Beide aandoeningen zijn chronisch en hebben een wisselend verloop. Het hebben van een huidziekte is vaak meer dan een lichamelijke kwaal; een patiënt raakt snel geï soleerd en verbergt zijn ziekte. Zo kan het beoefenen van sport of een bezoek aan de kapper een grote drempel vormen voor men sen met psoriasis. Ook in relaties vormt het hebben van een huid aandoening niet zelden een pro bleem. De Psoriasis Vereniging Nederland Afdeling Midden Nederland geeft voorlichting over de aandoening aan psoriasispatiënten en geïnte resseerden. Op woensdag 20 juni van 14.00- 16.00 uur in het patiëntenservice bureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, (ingang Jan van Beaumontstraat). Documentatie over psoriasis is in ruime mate aanwezig. Voor meer informatie: Psoriasis Vereniging Nederland Afdeling Midden Nederland, telefoon 070- 3820202. ilnnr Karin Heeren Zevenhuizen - Woensdag 16 mei werd door Ben Verburg van discotheek La Baraque, burgemeester Westendorp van de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle, inspecteur van politie IJssel en Gouwe mevrouw Leemans en officier van justitie mevrouw Van Gelder een convenant ondertekend waarin is vast gelegd welke acties ondernomen kun nen worden om te blijven zorgen voor een prettige uitgaansmogelijkheid voor jongeren, waarbij tegelijkertijd de overlast tot een minimum beperkt kan worden. Boskoop - De Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 11 tot en met 14 juni. De start is bij het Gouweplein en vindt op alle avonden plaats om 19.00 uur. Er kan gekozen worden uit twee afstanden, te weten 5 en 10 kilo meter. Beide routes leiden de wandelaars door Boskoop. Vanaf begin juni zijn deelname- kaarten verkrijgbaar bij een groot aantal dorpskernwinkeiiers. Ook maandagavond voor de start, vanaf 18.00 uur, is het mogelijk kaarten te kopen. De kosten voor deelname bedragen ƒ6,50. De Stichting Avondvierdaagse Boskoop draait volledig op vrijwil ligers. Nieuwe vrijwilligers, die graag een of meerdere avond hel pen (bijvoorbeeld met oversteken of stempelen) zijn van harte wel kom. Voor informatie: Sandra Lafeber, telefoon 0182-631048. Kankerbestrijding/KWF, Sophia- laan 8, 1075 BR Amsterdam of via www.kankerbestrijding.nl>service. Het KWF heeft ook een brochu re uitgebracht met uitgebreide achtergrondinformatie. Die heet 'Verstandig zonnen' en is eveneens gratis verkrijgbaar, (bestelnr. F06) NEDERLANDSE De ondertekening van het conve nant bekrachtigt een al bestaande samenwerking tussen de partijen. Er wordt regelmatig informatie uitge wisseld en ook voor de toekomst zal dat met enige regelmaat gebeuren. Het con venant houdt ook een aantal concrete actiepunten in. Zo wordt er bij de disco theek een pasjessysteem ingevoerd; bur gemeester Westendorp kreeg tijdens de ondertekening van het convenant een exemplaar uitgereikt. Bezoekers van La Baraque moeten minimaal zestien jaar zijn om de discotheek te bezoeken en zich kunnen legitimeren of een bezoekerspas laten zien. Als concreet actiepunt is verder opgenomen dat het parkeerterrein bij La Bara que beter verlicht moet worden en er komt een betere stalling voor fietsen en bromfiet sen. De politie zal in de weekenden regelmatig een bezoek brengen aan de discotheek, zeker bij sluitingstijd is toezicht wenselijk. In het convenant zijn nog meer zaken, zoals een snelle vervolging door het Openbaar Ministe rie en regelmatige controle op de brandveilig heid vastgelegd. Discotheek La Baraque kan elk weekend reke nen op ongeveer duizend jongeren uit de regio. De meeste jongeren komen om te dan sen en hebben een prettige avond. Omwonen den klagen echter over overlast die het publiek veroorzaakt. Naast de overlast rond om het parkeerterrein krijgt de politie ook regelmatig meldingen van overlast rond de haltes van de 'Ben-bus'. Een enkele keer heeft de politie op moeten treden bij vernielingen en geweldplegingen in en rond de discotheek. Goede afspraken, die nu vastliggen in het con venant, moeten er voor zorgen dat de overlast tot een minimum beperkt blijft. Noot: Door een omissie in de berichtgeving staat dit verslag pas nu in het Hart van Holland. Het grote belang van het onderwerp heeft de redactie doen besluiten dit alsnog op te nemen. A -

Hart van Holland | 2001 | | pagina 27